Şimdi Ara

5 Ayda Tıp Fakültesi(Soru - Cevap)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
17
Favori
16.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar iyi forumlar hepinize sınav sonuçları açıklandığından beri yoktum buralarda. 26 Ocak 2018 tarihinde yani tam geçen sene bugün bu saatlerde 2. senesini okuduğum bilgisayar mühendisliğini bırakıp tıp için sınava baştan hazırlanmaya karar vermiştim. Süremin kısıtlı olmasından ötürü ve üniversite sınavına son girişimden sonra sistemin bir hayli fazla değişmiş olmasından dolayı bu sitede takılmıştım gündemi takip edebilmek adına. Şimdi Koü Tıp 1. sınıf öğrencisiyim, sınav & fakülte & çalışma ve genel olarak merak ettikleriniz varsa konuşalım bu konu altında
    Sonuç :https://i.hizliresim.com/qdGmX3.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jessejr -- 28 Ocak 2019; 2:32:54 >

• Bir kitle var ve bu sınavı çok abartıyor yada bilerek bazı insanların burada moralini bozuyorlar siz bir örneksiniz benim bu zamanlar 70tyt 35ayt yapan arkadaşım 10k da ki o 3 saat çalışıyordu Bekir Avşar bir videosunda 7-8ayda sıfırdan bakın soğur temelle 1k ya adam girdi dedi geçen bir videosunda 60tyt ve 40ayt yapanın ilk20k 10k şansı var dedi yani 8ay çalışan adamla 5ay çalışan adam arasında sadece pratik farkı olacak yani önce başlayan 3sb çösün sonra başlayan 1 çözsün çok farketmez 3ay yatıp eşşeklik yapanlar da fazladan dişlerini sıksınlar yani yapacak birşey Yok 😀😀 tyt/ayt kolay sınavlar bu arada hedefim Koç veya Acıbadem tıp da arkadaşlar baya ürkütüyor düzenli çalışman lazım falan son gün yetmez diyorlar 3 sene geçermi gerisi staj zaten bu ülkede çalışacak 2-3 özel hastane var gerisi çöp o yüzden İngilizce olması şart o Da zorluk çıkaracak gibi neyse biraz daha üçgen tekrar edeyim😀
  • Hocam dershaneye gittiniz mi?
  • öncelikle tebrik ederim,5 ay boyunca nasıl çalıştığınızı hangi kaynakları kullandığınızı ne kadar çalıştığınızı anlatır mısınız?
  • Hocam ortalama çalışma saatiniz kaçtı
    Bu zamanlar hangi netlerdeydiniz
  • Rose 15 R kullanıcısına yanıt
    Evet hocam Fen Bilimleri'ne gittim.( Bu arada Derrick Rose all-star seçilemedi :/ )
  • Elward kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 sene kaybım olduğu için sınava müthiş odaklanmış durumdaydım son kurşunumdu yani. Diğer türlü eski üniversitemden de olacaktım bir kazancım olmadan. Dersane saat 1:30 gibi bitiyordu ondan sonraki dersane etütleri dahil akşam 9-10'a kadar çalışıyordum kalan zamanlar da survivor izlemekle geçiyordu :D 7-8 saat diyelim dersane harici ortalama. İlk denememde 90 tyt 61 ayt yapmıştım ( AYT min ilk sınava göre iyi olmasının sebebi üniversitede gördüğüm matematikti)
  • malefizz M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. AYT odaklı çalıştım 2016 LYS'de 11 net biyolojim vardı 30 soruda. Eksiklerimin üzerine gittim kısaca ilk senemde yaptığım hataları yapmamaya çalıştım. Biyoloji ve Kimya defterim vardı özet yaza yaza 70-80 sayfalık kitapçıklar haline getirmiştim genelde yazarak çalışırdım( tıp fakültesinde de avantajı oluyor bu alışkanlığın) ve günde 7-8 saat minimum... Telefon internetimi devre dışı bırakmıştım evde wifi vardı sadece çok ciddi zaman kazandırdı bu bana. Ve erken uyanmaya alışmak haftasonları 8 gibi kalkınca gün verimli oluyordu(şu an çok uzağım bu verimliliğe :D )
  • jessejr kullanıcısına yanıt
    bende tıp fakültesini istiyorum ve cevabınız için de teşekkür ederim kafamda bazı şeylerin oturmasına yardımcı oldu tekrar teşekkürler
  • jessejr kullanıcısına yanıt
    5 ayda mı yapıldı bunlar ve o 70-80 sayfa Notlar?
  • Bilgisayar mühendisliğini neden bıraktınız?Hangi üniversiteydi ? Ve neden tıp?
    İyi çalışmalar.
  • Neden bıraktınız
  • sütursatır S kullanıcısına yanıt
    evet inan yeterli bir süre
  • FuturisticTURK kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler öncelikle. Tobb Etü'de okuyordum ve tam burslu değildim fazla harcamalar ve gelecek kaygısı binevi bu yola itti beni. Tıpı lisedeyken istiyordum mezuna kalmaya cesaret edememiştim ondan dolayı aklımın hep bir köşesindeydi
  • Starixa kullanıcısına yanıt
    Tobb Etü ağır bir okuldu haftasonu dersleri olsun 3 dönem olması olsun. Ve harcamalarım çok fazlaydı. Çalışıyordum ama çalışmamın karşlığı notlar alamıyordum bir nevi boşa kürek çekiyordum. Hepsi birleşince böyle bir karar aldım
  • hocam notlarınızı burada paylaşabilir misiniz?
  • Bir kitle var ve bu sınavı çok abartıyor yada bilerek bazı insanların burada moralini bozuyorlar siz bir örneksiniz benim bu zamanlar 70tyt 35ayt yapan arkadaşım 10k da ki o 3 saat çalışıyordu Bekir Avşar bir videosunda 7-8ayda sıfırdan bakın soğur temelle 1k ya adam girdi dedi geçen bir videosunda 60tyt ve 40ayt yapanın ilk20k 10k şansı var dedi yani 8ay çalışan adamla 5ay çalışan adam arasında sadece pratik farkı olacak yani önce başlayan 3sb çösün sonra başlayan 1 çözsün çok farketmez 3ay yatıp eşşeklik yapanlar da fazladan dişlerini sıksınlar yani yapacak birşey Yok 😀😀 tyt/ayt kolay sınavlar bu arada hedefim Koç veya Acıbadem tıp da arkadaşlar baya ürkütüyor düzenli çalışman lazım falan son gün yetmez diyorlar 3 sene geçermi gerisi staj zaten bu ülkede çalışacak 2-3 özel hastane var gerisi çöp o yüzden İngilizce olması şart o Da zorluk çıkaracak gibi neyse biraz daha üçgen tekrar edeyim😀

• "5 ay kaldı acaba yetişir mi, ya yetişmezse" diye düşündün mü? düşündüysen o zamanlarda ne yaptın kendini nasıl motive ettin?
  • Tebrikler hocam 2 yıl geçmesine rağmen kısa zamanda çok iyi başarı elde etmişsiniz.
  • tebrik ederim hocam. aynı sürede, sizinle ayni sebeplerle ünideyken tm den hazirlanmakla ilgili ne dersiniz, ne önerirsiniz?
  • YTÜ inşaatı başlamadan bırakmak istiyorum.hazirliktayken.kirikla mümkün olduğunca denicem şansımı.eger olursa yazacağım yerlerden biri koü tıp.ama imkansıza yakın.
    Yurtta mı kalıyorsunuz,eğer Yurtsa tıp okumak çok sıkıntı yaratıyor mu tıp okurken?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.