Şimdi Ara

GAZİ HUKUK 1.SINIF BİTTİ SORULARI ALABİLİRİM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
5
Favori
9.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhaba sıralamam 8900 hacettepe olmayacak:(.İstanbul i.ö marmara ve gazi arasında kaldım :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Ankara memleketim ama orada yaşamıyoruz.Fakat akrabalarım çok fazla yani zor duruma düştüğümde kalabileceğim insanlar var.Yurt fiyatlari falan filan daha uygun olduğundan gazi düşünüyorum.Muhtemelen gazi yazacağım umarım pişman olmam.

• asena-055 A kullanıcısına yanıt
    Pişman olacağınızı sanmıyorum ankara istanbula nazaran daha düzenli, sakin bir şehir ve imkânlar açısından eksik bir yanıda yok yine gazi hukuk eğitim açısından sayılı hukuklardan biri gönlünüzü ferah tutun. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin. Sonuçlar açıklandığında gazi hukuk gelirse elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ^^

• Çok teşekkür ederim eğer olursa size ulaşacağim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asena-055 -- 16 Temmuz 2017; 15:53:22 >
  • Hocam dersler yıllık mı ayrıca devam zorunluluğu konusunda bilgilendirir misiniz? Ve not bulmak zor mu?

• Ah Sahra A kullanıcısına yanıt
    Dersler dönemlik. Her sene 2 vize 2 final oluyor. Devam zorunluluğu yok serbest isterseniz hic uğramayin( ki bunu tavsiye etmiyorum tabiki :D) Not bulmakta zorlanmazsiniz ankara hukukun betacopy si kadar oturmuş bir sistemimiz olmamakla birlikte ışık kırtasiye,beşevler akademi, artı hukuk gibi yerlerde bazı derslerin haftalık ses kaydını notlari çıkmakta, bazilarinin geçmiş yıllara air notları bulunmakta bu saydığım yerlerden temin edebilirsiniz yani not konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Başka sorunuz varsa seve seve yardımcı olurum ^^

• Çok teşekkür ederim hocam, gazi hukuk bana göre Türkiye'nin en önde hukuklarından birisi, doğrusu burda okumak isterdim. Devam konusunu dillendirmemin nedeni daha önceden bir üniversite okudum yoksa devamsızlık yapmak istemezdim :)

• Ah Sahra A kullanıcısına yanıt
    Gerçekten gazi hukuk hakkında ciddi önyargılar olmasına rağmen özellikle ceza kürsüsü çok sağlam bir okul. Devam konusunda da tabiki çok cart curt derslere kimse gitmiyor bende dahil ama 1.sınıf haricinde pek öyle ders denk gelmiyor sanırım :D en güzeli imkânlar el verdikçe okula devam etmek haklisiniz

• Cok faydali bir baslik olmus, tesekkurler. Gazi universitesinin hukuk dahil bazi bolumlerinin ayrilip Haci Bayram Veli Uni kurulacagi soyleniyor. Boyle bir durum var midir? Brni en cok dusunduren bu oldu.

• Bucu136 B kullanıcısına yanıt
    Böyle bir dedikodu 2.dönemin başlarında çıktı evet çok büyük tepki verdik hatta, ama kesinliği hakkında bir bilgi yok rektör reddetmişti diye hatırlıyorum yanılmıyorsam. Böyle bir durumun olması gerçekten korkunç bu hem nerdeyse asırlık deneyimi olan gazi üniversitesini bitirir hem hukukun itibarına zarar verir. Akademik kadro, eğitim vs. açısından bir olumsuzluk olacağını düşünmüyorum eğitim kalitesi aynen devam eder, fakülte asil zarara gazi isminin oluşturduğu güvenin elinden alınması sebebiyle uğrar, yani itibarını kaybeder tercih edilebilirliği açısından da bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Ama hukuktan çok gazi üniversitesi için kötü olur çünkü bu dedikodu gerçek olursa ayrılan fakülteleri tip,hukuk,mühendislik, eczacılık geriye ne.kalıyorki zaten :D yani anlatmaya çalıştığım bu sadece bir dedikodu benim kendi kanaatim böyle bir durum söz konusu bile değil, olmamalida. Tabi karar gene sizin boyle bir lafın ortaya atıldığı ortamda sizin içinde çok zor kadar vermek anlıyorum

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsmetodd -- 7 Ağustos 2020; 2:50:56 >
  • Ya mesajınız çok mutlu etti beni gerçekten ufakta olsa bir fikir verebildiysem ne mutlu bana ^^. Hacettepenin yerleşkesi çok uzak gerçekten ve o otostop olayı 4 mevsim geçerliliğini koruyor öğrencileri çok dertliydi bu konuda hatta asparagas haber miydi bilmiyorum bu otostop sırasında kaçırılan bir öğrenci olmuştu sanki tabi dediğim gibi dogrulunu tam bilmiyorum. Bizim hukuk gerçekten ufak hacettepe hukuk bizim yanımızda uzay üssü gibi kalıyor haklıya hakkını vermek lazım ama sadece "yaşam" diye adlandırdığımız kamelyalarda sınav zamanı yüzlerce kişiyle oturmak bile o kadar sıcak bir ortam oluşturuyorki. İnşallah kararınızdan ötürü çok çok çok mutlu olursunuz şimdiden hoşgeldiniz, tebrik ederim bu arada sıralamanız çok iyi^^ Sonuçlar açıklandığında okulla ilgili sorularınız olursa seve seve cevaplarım :)

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsmetodd -- 7 Ağustos 2020; 14:46:38 >
  • Merhabalar,

Gazi hukuk'un bu sene yıllık eğitime geçtiğini yazmışlar farklı bir başlıkta. Siz direkt orada olduğunuzdan sormak istedim. Bu konuda net bir bilginiz var mı?

• Evet,bu iş kesinleşti artık.3. Sınıf öğrencisi olarak söylüyorum;)

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihfbsk

Evet,bu iş kesinleşti artık.3. Sınıf öğrencisi olarak söylüyorum;)

Eyvallah hocam teşekkürler

Bir konuda daha kararsızlık yaşıyorum yalnız. Sizce Ankara'da çalışan biri için Gazi hukuktan sonra hacettepe hukuk mu yazılmalı, yoksa İstanbul ya da Marmara hukuk mu?

Hacettepe'nin kalitesinden ve neyle karşılaşacağımdan pek emin değilim. Üstelik dönemlik eğitim olması daha yorucu gibi.

İstanbula vize final dönemlerinde yılda iki kez gitmek çok da koymaz açıkçası. Bu konuda kararsızlık yaşıyorum.

• Öncelikle okulda ülkücü var evet ama kimse size öyle karışmaz.Herkes önyargılı gazi hakkında ama hiç de öyle değil.Yok oruç tutmayanlara karışırlar,sevgililere karışırlar-küpeye saça takarlar falan bunlar yok.Hele ki Gazi'nin iibf-hukuk kampüsünde hiç yok.Ülkücüler seni görür sen onları görürsün kimse kimseyi rahatsız etmez.Sadece okulda içki vb-cinsellik ve komünistliğe pek izin verilmez.Şu zamana kadar da böyle bir şey görmedim zaten.Siyasi olay pek olmaz.Yılda bir iki kez yemin töreni olur ülkücülerin o kadar.Bu işlerle ilgisi olmayanı da rahatsız edip zorla kimse sokmaz.Ankaranın en merkezi kampüsüne sahip zaten.Ulaşımı gayet kolay.Kızılay metroyla 4-5 dk.Bahçelievler zaten dibin.Yani bu okula gelecekseniz korkmayın önyargılarınızı kırın

Not : ülkücü değilim alakam bile yok.

• Aslında 2016 kasım gibi duymuştuk ama pek ihtimal vermemiştik.Sonradan tam anlamıyla çıktı haberi.

• DARKMORDECAI kullanıcısına yanıt
    İşte sonunda tam anlamıyla benim gibi düşünen biri :D Gerçekten bazen öyle şeyler söylüyorlar ki okul hakkında yanlış yere mi gidiyorum diye düşünüyorum bazen, siz gayet güzel özetlemişsiniz

• Sanmıyorum öyle bir şey olacağını.Madem yeni üniversite gibi bir düşünce var yeni bir bina yapsınlar Ankara'nın her yeri arsa.Hatta iibf ve hukuğu merkez kampüse taşıma gibi bir düşünce de vardı.Ama merkeze sığmayız çok kalabalığız.Bu yüzden aynı kampüsle devam.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.