Şimdi Ara

Gaz yağı ile araç yıkanır mı? Pasta cila etkisi mi yapıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57
Cevap
3
Favori
17.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızlı cilaların olmadığı ya da alınamadığı zamanlardaki ilkel cilalama aracı.
  • Arkadaşım E200'lerini mazotla yıkadığını söylemişti bundan bahsediyodu herhalde beni de çağırdı gel sizinkini de yıkayalım dedi güvenemedim boyaya bir zarar verir diye
  • çok yıkadım , boyayı besliyor deniliyor. Boyayı parlattığı doğru araç daha parlak gözüküyor sanki cila çekilmiş gibi oluyor biraz. Cam sil şişelerine doldurup zift olan yerlerede rüskürtebilirsiniz çıkartır lekeleri. Önce arabayı güzelce yıkatın sonra komple gaz yağını bezle yedirin biraz, eldiven kullanın bu sırada herhangi bir zarar gelmemesi için birde sildiğiniz bezdeki gaz yagı kokusu cıkmıyor ona gore bır bez secın.Gaz yagını yedirdikten sonra tekrardan araca su tutturun ki fazlası gitsin gaz yagının. Tabi bu işlemleri yapıp arabayıda güneşte bırakmayın yazın cok sıcakta boyayı yaktıgı soylenıyor. bizim depoda da dibinde kalmış olucak biraz mayısta kullanacağım onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Kibrit Çakar ya da uygulama esnasında sigara içersen boya diye bir derdiniz kalmaz.

yanmaz. gazyağını yakman için camsil şişesine koyup ateşe püskürtmen lazım ancak bu şekilde yanar.

Bez ile uygulanacağı için bez yanar. Yanma esnasında boya ve eliniz yanabilir. ( bez yanar : bakınız gaz lambasi )

bez zaten normalde de yanar, gazyağına bulanmış bez daha içli yanar ama öyle çakmakla çakınca ya da üstüne sigara düşürmekle parlamaz onu demek istiyorum. gazyağının yanma sıcaklığı yüksek olduğu için belli bir süre ısıya maruz bırakmak gerekir zaten bu koşulda bezde gazyağı olsun olmasın bez zaten tutuşacaktır.

• Berry1925 B kullanıcısına yanıt
    fotoğraf bekliyorum.
  • hocam araç ne hangi renk vede foto atarsannız seviniiriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Bende gecen gun al satci bi vatandasin araci yikadiktan sonra komple wd40 la sildigini gordum garibime gitti

Bu wd 40 da ne işe yarar anlamadım gitti.sadece kelliğe çare olmadığı söyleniyor forumda
  • arkadaslar denedim sonuc cok iyi.
    kirmizi renkli arac. aksam oldugu icin kotu oldu biraz fotolari yarin ekleyecem gunduz cekip. aksam cektim fakat guzel olmadi flashtan.
    yarin birde dis macunu ile farlari temizleyecem onuda video olarak ekliyecem insallah.
    bu arada aractaki ziftlerden kurtuldum yag gibi aktilar:) tertemiz suan arac.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne garip insanlar var şu forumda yahu. İyi cesaret gazyağını boyaya boca etmek. Cila denen şeyin kıtlığımı var ülkede. Yazık günah böyle risklere girmeyin. Yıl 2014.
  • Yeni nesile gazyağını anlatmak imkansız gibi bir şey, bu yüzden sakın ha sakın elinizi sürmeyin gazyağına, yakar !!

• Yapında tozlar üstüne bir yapışsın bulaşmayın toz görünce üstünde kalır.
  • Berry1925 B kullanıcısına yanıt
    Sabah acele etmeyin araç zaten kırmızı olmayacak artık

Şaka şakada illa bir zararı vardır.Sonuçta aşındırıcı bir madde.

Galericiler kullanıyorsa kesin kötü bir yanı vardır.

Umarım sonuçlar güzel olur.

Ama gaz yağının her boya değil ama belli araçların boyasına zararı olabilir.

Çünkü boyanın yapısı ve kullandığınız gaz yağı önemli.

Mesela uhuyu sadece bir plasitk bardağın içinde dökün bir şey olmaz.

Ama uhuyu dökün sonra üstüne su dökün plasitk bardak delinir.

Yani bir şeyle karıştırıp kullanmaya çalışmasın kimse sonuç bilinemez.

• Arabayı yıkadıktan sonra canlanan rengine bakıp "Çok güzel oldu beah, bi cigara yakim de şöyle keyifle izliyim" demeyin.
  • fotoğrafları bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: birrr

quote:

Bende gecen gun al satci bi vatandasin araci yikadiktan sonra komple wd40 la sildigini gordum garibime gitti

Bu wd 40 da ne işe yarar anlamadım gitti.sadece kelliğe çare olmadığı söyleniyor forumda

Bizim bi emmoğlu var kafasına hergün wd 40 sürdü gününde saçları çıktı.saç derisini beslediği ve mutluluk hormonu da salgıladığı gelen rivayetler arasında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaz yağı parlatır ancak aynı zamanda tozu da üstüne çeker ve iğrenç bir görüntü oluşturur. Önce köpükle yıkayıp ardından gaz yağıyla silip sonra tekrardan sudan geçirmek lazım aracı. Ama o zamanda gaz yağının parlaklığı kalır mı, muamma.
  • hocam bi foto atıcaksınız bu kadarmı zor ya ??????

• quote:

Orijinalden alıntı: birrr

quote:

Hareket etmesi gereken ama hareket etmeyen her şeye hareket etme kabiliyeti verir.

Basit bir şeması vardır:
     Gaz yağı ile araç yıkanır mı? Pasta cila etkisi mi yapıyor?

• Bilende yazmış bilmeyende diyeceğimde full bilmeyenler yazmış .....

Yahu gaz yağı ile arabamı yıkanır, veya direk gaz yağı ile arabamı silinir ..

Ben sana yapman gerekeni söyleyeyim kardeş;

Önce arabanı normal olarak güzelce yıka ve normal bez ile kesinlikle ıslaklık kalmayacak bir şekilde kurpkuru olana kadar sil.

Sonra önceden gaz yağının içine sokup sıkarak yağını akıttıktan sonra gölgede kuruttuğun bez ile arabayı güzelce sil. (bez yumuşacık bir bez olsun)

Bu şekilde araba deyim yerindeyse ayna gibi parlar ve toz da kapmaz.

Dene sonuç %100 güzel çıkacak, buradan yazarsın.

Not: Önce bezi gaz yağına sok vıcık vıcık olsun,
    Sonra bezi kuvvetli bir şekilde güzelce sık,
    Sonra bezi gölge bir yerde kupkuru olana kadar kurut.
    Sonra bu bez veya bezler ile aracını sil, sonucun ne kadar başarılı olduğunu göreceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Ne garip insanlar var şu forumda yahu. İyi cesaret gazyağını boyaya boca etmek. Cila denen şeyin kıtlığımı var ülkede. Yazık günah böyle risklere girmeyin. Yıl 2014.

Gaz yaginin boyaya zarar vermeyecegi cok,basit birsey risk falan yok bosuna bu kadar,korkak alismayin herseye. Insanlik bugunlere,gelmezdi eger aksi olsaydi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.