Şimdi Ara

Garmin & Baytekin (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.478
Cevap
24
Favori
177.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu linkten yeni haritayı indirin, hesabınız yoksa oluşturun.
    http://89.19.20.130:8080/GpsSoftware/clientLogon.do

bu linkteki pdf dosyada da kurulum ve haritanın cihaza nasıl gönderileceği anlatılıyor.
    http://yonetici.baytekin.com.tr/yuklenen_dosyalar/ProductDocuments/harita_guncelleme_adimlari_2011_10.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Merhaba arkadaşlar.

Garmin nüvi 1310 cihazı bugün aldım ancak harita güncellemesini nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim.
    Bunu bana adım adım anlatabilecek yardımsever var mıdır?

Hayırlı olsun cihazınız

Bence güncellemeyin; yeni harita yayınlanacak bir ay içinde. Bazı düzeltmeler yapılıyor, o şekli ile güncellersiniz. Daha iyi olur.

My GARMIN

Önce hesap oluşturup cihazınızı kayıt ettirin; otomatik tanıyacaktır. Yalnız sorun yaşamamanız açısından Firefox veya Google chrome gibi bir Web Browser kullanın.

Cihazınızın kullanım klavuzunu okuyunuz, nasıl hesap oluşturulduğu anlatılmıştır. Sonra cihazınızı USB ile bağlayın. Tanıması gerek. Bu arada güncelleme varsa size söyleyecektir.

Bu arada ben de bir link vereyim; harita güncellemesi nasıl yapılacağı ayrıntılı anlatılmıştır.

Navcity Update

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 4 Ocak 2012; 21:28:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Merhaba arkadaşlar.

Garmin nüvi 1310 cihazı bugün aldım ancak harita güncellemesini nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim.
    Bunu bana adım adım anlatabilecek yardımsever var mıdır?

Hayırlı olsun cihazınız

Bence güncellemeyin; yeni harita yayınlanacak bir ay içinde. Bazı düzeltmeler yapılıyor, o şekli ile güncellersiniz. Daha iyi olur.

My GARMIN

Önce hesap oluşturup cihazınızı kayıt ettirin; otomatik tanıyacaktır. Yalnız sorun yaşamamanız açısından Firefox veya Google chrome gibi bir Web Browser kullanın.

Cihazınızın kullanım klavuzunu okuyunuz, nasıl hesap oluşturulduğu anlatılmıştır. Sonra cihazınızı USB ile bağlayın. Tanıması gerek. Bu arada güncelleme varsa size söyleyecektir.

Bu arada ben de bir link vereyim; harita güncellemesi nasıl yapılacağı ayrıntılı anlatılmıştır.

Navcity Update

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için

• Garmin cihazlarda bir yazılım güncellemesi daha geldi bugün;

Yazılım Sürümü: 5.80 oldu...
  • NavCity 2011.10 Sürüm Harita Güncellenmiş hali ile yayındadır Arkadaşlar. Bilginize
  • Harita guncellemesini tamam ama Garmin 1300 navigasyon cihazim icin guncelleme cikmis diye duydum. Nasil guncelleniyor ? bilen varmi arkadaslar :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Harita guncellemesini tamam ama Garmin 1300 navigasyon cihazim icin guncelleme cikmis diye duydum. Nasil guncelleniyor ? bilen varmi arkadaslar :/

Nasıl güncelleniyor derken; cihazınızı bilgisayara bağlıyorsunuz.

GARMIN tıklıyorsunuz;

Garmin Sitesinde kullanıcı adınızla login oluyorsunuz, cihazınız taranıyor; yazılım güncellemesi var ise size bilgi veriliyor. Sonra güncelliyorsunuz...
  • Cok tesekkur ederim. :)

5.80 surumu cikmis deniyor. Aslinda cihazimda bir sikinti yok. Guncellemek gerekirmi dogrusu kararsiz kaldim. Bilirsiniz bazilarinin dedigin gibi " bozuk degilse, onarma " tarzi.
  • Garmin için yeni bir yazılım güncellemesi mevcut; ama önce cihazınızı bağlayıp Windows ActiveX Güncellemesini yükseltmelisiniz.

Bilginize

Garmin & Baytekin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Cok tesekkur ederim. :)

5.80 surumu cikmis deniyor. Aslinda cihazimda bir sikinti yok. Guncellemek gerekirmi dogrusu kararsiz kaldim. Bilirsiniz bazilarinin dedigin gibi " bozuk degilse, onarma " tarzi.

Her zaman yeni sürümü kullanmanın bir zararı olmayacağını düşünüyorum; istisnalar hariç
  • İlk tesbitim (Garmin Nüvi 1410 cihazımda) Komutlar kısmen düzelmiş. Örnek;
    + Sağa Dön ve sağa Dön -> Düzelmiş-> Sağa Dön olmuş
    + Solda Kal -> Soldan Devam Edin olmuş
    + Sağdan Çık ve Sağdan çık -> Sağdan Çık olarak düzeltilmiş.

Ancak;
    - 11 Km. Sonra Sağdan .... (Komut yok ama yön işareti sağdan çıkış gösteriyor) "Sağdan Çık" veya "Otobandan Çıkın" demesi doğru olur.
    - 92 Km. Sonra Soldan ..... (Komut yok ama yön işareti soldan çıkış gösteriyor) vs...

Giderek düzeliyor; umutluyum
  • navigasyon çihazları hava koşullarından tabiki pahalı gps cihazlarından da fazla etkileniyor ve rota yada konumsal hatalar veriyorlar , benim sorunum bu değil ben nuvi 1410 navigasyon için yaptığım ve defalar ça aktardığım haritamı şimdi aktaramıyorum bilgisayarıma navi yi bagladığımda hop direkt guckaynagı gibi algılayıp navigasyon acılo halbuki birsure öncesine kadar hem mikro sd kartı hemde garmin dosyasını göruyordum lutfen yardım...
  • Baytekin, Garmin'in yeni 2012 nuvi advanced serisinden 2455 LT gibi modelleri getirmeyi düşünmüyor sanırım? Keza bu serilerde en başta yeni "Garmin Guidance 2.0" yazılım algoritması mevcut. Bu da daha hızlı işlemci, daha doğru ve süratli rota hesaplama, daha hizli yeniden hesaplama gibi birçok ve önemli yenilikler mevcut. Ayrıca ekran da yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor bu seride.

Sayfalarında en yeni mevcut model 2450. Ancak bu modelde Guidance 2.0 mevcut değil. Ayrica 1310, 1410 gibi modellerden teknik ve yazilimsal olarak hemen hiçbir fark yok.

Kısaca, bir 1310 kullanıcısınin gidip 2450 modeline 380 dolar +KDV para saymasında hiçbir mantıklı neden ve gerekçe göremiyorum? Bahsi geçen 2012 Guidance 2.0'a sahip yeni modeller:http://www8.garmin.com/move/lineup.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 30 Ocak 2012; 10:25:10 >

• Sayin Garmin/Baytekin yetkilileri,
    Daha once sitenizde "turkce.rar" isimli ve aciklamasinda "duzeltilmis yeni Turkce ses dosyasi" yazan dosyayi barindiriyordunuz. Ancak artik bu dosya sitenizde bir süredir mevcut degil.

Garmin web updater uzerinden yapilan son firmware update'lerinde 700 kusur kb boyutunda bir Turkce ses dosyasi yüklenmekte.

Kisisel kiyaslamalarima göre garmin web updater ile gelen küçük boyutlu bu ses dosyasi daha önce sitenizde verdiginiz ve artık yayında olmayan 1.940 Mb'lık TR ses dosyasi kadar kesinlkle başarili degil.

Özellikle tonlama, akıcılık, anlaşilirlik gibi konularda kaldirdiginiz "Turkce.rar" isimli ses dosyasi bariz daha başariliydi. Oysa garminle şuan yuklenen TR ses dosyasi oldukca mekanik, robotik ve grameri başarisiz bir bayan sesi!

Sorularim:

- Garmin tarafindan halihazirda yuklenen Turkce ses dosyasindan "bence" daha başarili olan sitenizdeki eski "Turkce.rar" isimli dosyayi neden yayından kaldirdiniz?

- Suan garmin web updater ile cihazlara yuklenen güncel Türkce ses dosyasi bahsi gecen ve sitenizden yayindan kaldirdiginiz "Turkce.rar" isimli ses dosyasindan dahami güncel ve basarili?

1310 model cihazimda sitenizden kaldirdiginiz "Turkce.rar" isimli ses dosyasini tercih ediyorum. Çünkü bariz olarak cok daha anlasilir, net ve trafik yonlendirmeleri daha makul ifadelere sahip. Garminin son fw updatelerle hali hazirda gelen 740 kb'lik ses dosyasi yerine bu dosyayi kullanmanin cihazda rota planlamasina, cizimine vs gibi herhangi bir yan etkisi olurmu?

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 30 Ocak 2012; 16:15:12 >

• Arkadaşlar,

Garmin Nüvi 1410 cihazımda 2011.07 Navcity haritaya geri dönmek istiyorum. 2011.10 haritayı bir türlü verimli kullanamadım. 2012.03 çıkana kadar 2011.07 haritayı kullanmak istiyorum.

Nasıl geri dönüş yapabilirim?

Teşekkürlerimle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 2 Şubat 2012; 17:37:03 >
  • merhaba,
    evdeki pc de olmasi lazim. baktiktan sonra size bilgi veririm...
  • Teşekkürler sayın @hakanate

Sık kullanılanlarımız silimesin diye GPX klasörünü yedekliyorduk değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Teşekkürler sayın @hakanate

Sık kullanılanlarımız silimesin diye GPX klasörünü yedekliyorduk değil mi?

Yedeklemeyip direk silsende sorun olmuyor. Update sonrası olduğu gibi geri geliyor ne hikmetse hepsi!
  • Hallettin arkadaşlar, sağolun
  • 1310 model alet var elimde, internetten kaydını yapmadım, içine en güncel haritayı yüklemek istiyorum.

bunu acilen nasıl yapabilirim
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.