Şimdi Ara

Garmin & Baytekin (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.479
Cevap
24
Favori
177.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: autumnnight

valla hepsini denedim benim sorunun onla alakalı değil sanırsan solu takip ettirip sağdan çık diyo benim sağa ışınlanıcak halim yok birdenbire gir dediği yere girincede 5 dakka sesi çıkmıyo sonra yeniden hesaplıyo güya yanlış girmişim yanlış girdiysem neden eski rotamda gösteriyo vs vs anlat anlat bitmez bozukmu yoksa herkese böylemi oluyo anlamadımki bozuksa neden herzaman değil

sorunuzla alakalı bilebildiğim birkaç şey:önce çok iyi ve çok kötü cihaz yoktur...bu harita içinde geçerli...cihazın dilini boz-yap metodu ile çözmek gerekiyor...
    ilk navigasyon cihazı kullandığım zamanlar bu durumu çok yaşıyordum...sonra işi biraz çözünce sorun yaşamamaya başladım...
    en çok ALDANILAN ROTA DURUMLARI kavşak içi çıkış sayıları,mutlaka çıkışları sayın -KAVŞAĞA İLAVELERİ DEYİL-.birdiğeride çok kavşaklı yollarda verilen uyarılar....
    kanaatimce burada sizin durum devreye giriyor...SİZE SOLA YANAŞIN DENMİYOR DİKKAT EDİN"SOLDA KAL"DENİYOR..bu sağdaki çıkıştan çıkmayın demektir...hemen yanındaki kavşaktada aynı uyarıyı alıyorsanız,yine çıkmayın diyor...sonraki kavşktan sağa gir uyarısı ilk rastlayacağınız kavşağa girin anlamındadır...
    ö tür ifade sıkıntılarını yaşamış biri olarak belki yardımım dokunur...
    önce sinirlenmeyin uyarı yerlerine yaklaşınca hızınızı düşürün ve cihazın ne demek istediğini anlamaya çalışın.siz yorum katmamaya çalışın....(bu demek deyildirki cihaz hata yapmaz amma dikkatli kullanımda BİZDEN DAHA AZ HATA YAPAR.)

• arkadaşlar bende garmin 310 var. haritayı güncellemek için indirdim, cihaza gönder diyorum cihaza göndermeye başlıyor ancak gönderme başarısız oluyor.

harita takımı 183 mb, gönderilen yer 171 mb lütfen daha az harita takımı seçin

uyarısı çıkıyor. cihazın 500 mb dahili hafızası var. ekstra bir şey yüklü değil. ne yapmalıyım. cihazda silinebilecek bir dosyada görünmüyor.
  • MapSource ile kullanacağınız harita bölümlerini seçip cihaza atabiliyorsunuz, belki de biliyorsunuz.

Bellek sorunu için Garmin Türkiye ile telefonla konuşmanızda yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

MapSource ile kullanacağınız harita bölümlerini seçip cihaza atabiliyorsunuz, belki de biliyorsunuz.

Bendede Garmin Nuvi 310 var içindeki işe yaramayan dosyaları sildim hfızasından yer kazandı sorunsuz çalışıyor

İşe yaramayan dosya derken Türkce harici diller.Biri dışındaki araçları gibi

Sizde öyle yapın kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ompekacar

quote:

MapSource ile kullanacağınız harita bölümlerini seçip cihaza atabiliyorsunuz, belki de biliyorsunuz.

Bendede Garmin Nuvi 310 var içindeki işe yaramayan dosyaları sildim hfızasından yer kazandı sorunsuz çalışıyor

İşe yaramayan dosya derken Türkce harici diller.Biri dışındaki araçları gibi

Sizde öyle yapın kolay gelsin

haritaların tümünü atmak istiyordum.

hem cihazdaki, hemde indirdiğim haritadaki tüm dil dosyalarını, türkçe hariç sildim. sorunsuz yükledi, yarın bir deneyeceğim. inş. sorunsuz çalışır.

dil dosyalarını silip yükleme yaptım, sorunsuz çalışıyor

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 2 Ocak 2012; 10:07:41 >

• 1410 cihazlar için yazılan sikayetlere garmin hiç cevap yazmıyor 1410 cihazlar garmin firmasının itibarını sarsmakla kalmıyor tüketicininede sürüş tehlikesi sunuyor çıkıp deyinki bu cihazlar çok verimli çalışmıyor bununla ilgili çalışmalar yapılıyor alt yapısı tamamlanana kadar bu cihazları kullanmayınız kendinizin ve taşıdıklarınızın can güvenligi için.tekrar vurgulamakta fayda var 1410 cihaza güvenipte sürüş yapmayın ben tomtom via 125 aldım garminden açık ara güzel çalışıyor kesin talimatlar veriyor sapaga geldiginizde garmin gibi yeniden rota çizmeye kalkmıyor. garminin haritası çok iyiymiş neye yarar haritaya bakan kim cihaz deli dumrul gibi ne yapacagı belli deyil kafasına göre çalışıyır 2. kere servise gönderipte yeni harita ve yazılım yüklenen cihaz test edildi normal çalışıyor diyen garmin firmasını kınıyorum verdigim 350.00 tl boşa gitti bu forundaki şikayetlerime ve şikayetvara yazdıgım sikayetime karşılık bir satır bile yazmadılar kendilerini tebrik ederim bir firmanın itibarı ancak bu kadar düşürülebilir.1410 CİHAZ ALIPTA BENİM GİBİ PARANIZLA REZİL OLMAYIN

• dün bende garmin 3760 alarak araniza katildim ilk izlenimlerim oldukca olumlu, güncellemelerin hepsini internetten yaptim,sorun yok iyi calisiyor. 250 dolar verdim
     Garmin & Baytekin

Garmin & Baytekin

Garmin & Baytekin

Garmin & Baytekin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 31 Aralık 2011; 12:40:33 >

• Sayın @konsoldede
    Hayırlı olsun cihazınız; keyifli navigasyonlar dilerim
    İyi seneler
  • sagol,cümlemize hayirli seneler ,garmin 3760 cok güzel calisiyor dokunmatik cok duyarli, ekran kaliteli yoluda guzel anlatiyor bluetouch da var
  • Nüvi 3760, bir üst modelinden daha başarılı bir cihaz olarak tanımlanmış. Açıkçası sahip olmayı istediğim cihazlardan birisi.
    Şık, ince ve başarılı...

Cihazınızla ilgili inceleme sonuçlarını BURADAN okuyabilirsiniz
  • ecoRoute Özelliği Hakkında bir soru.

Arkadaşlar Garmin cihazında ecoRoute özelliğini tam olarak ayarlayıp kullanabilen varmı?
    Burada bizden istenen değerler;

1- Yakıt türü
    2- Yakıt Fiyatı
    3- Şehir Yakıt Verimliliği
    4- Otoyol yakıt verimliliği

Şimdi tamam ilk iki maddeyi anladık. Benzin diyeceğiz (kendi arabam için) ve 4.20 TL/lt. Fiyat gireceğiz. Sonra?
    Shir Yakıt verimliliği ve Otoyol Yakıt verimliliği değerleri nedir veya Türkiye için bu değerler kaç olmalıdır? Ve tabii her araç için farklı da olmalıdır.

Bu konuyu hiç araştıran ve kullanan var mı içimizde? (Primo de hesaplanandan farklıymış, ilginç)
  • quote:

ecoRoute Özelliği Hakkında bir soru.

Arkadaşlar Garmin cihazında ecoRoute özelliğini tam olarak ayarlayıp kullanabilen varmı?
    Burada bizden istenen değerler;

1- Yakıt türü
    2- Yakıt Fiyatı
    3- Şehir Yakıt Verimliliği
    4- Otoyol yakıt verimliliği

Şimdi tamam ilk iki maddeyi anladık. Benzin diyeceğiz (kendi arabam için) ve 4.20 TL/lt. Fiyat gireceğiz. Sonra?
    Shir Yakıt verimliliği ve Otoyol Yakıt verimliliği değerleri nedir veya Türkiye için bu değerler kaç olmalıdır? Ve tabii her araç için farklı da olmalıdır.

Bu konuyu hiç araştıran ve kullanan var mı içimizde? (Primo de hesaplanandan farklıymış, ilginç)

merhaba,
    3 ve 4 te istenen aracınıza ait ortalama ş.içi ve ş.dışı yakıt tüketimleri (x lt/100km) olması gerekir.
    bu verilere göre yaklaşık olarak rotanın kaç para tutacağını hesaplıyor.
    fabrika çıkış değerleri yada sizin hesapladığınız değerleri girebilirsiniz.

• Tesekkurler anladım. Pekı sızce bu degerlerı Rota hesaplamada kullanıyor mu. Mesela Daha Az Yakıt secenegınde.
  • mutlaka kullanıyordur. araçların ş.dışı tüketimi daha düşük olduğu için,
    hazırladığı rotada sizi ş.içi trafiğine sokmadan götürmeye çalışacaktır.
  • Yardımlarınız için çok teşekkürler sayın @hakanate
  • Bende garmin 750 var ve sürekli uydu sorunu yasıyorum. İstanbulda oturuyorum sokak aralarında beni bes sokak ileri veya çok saçma bir yeri gösteriyor. Bazen yön bulmak işkence gibi oluyor. Aldığımdan beri böyle. Yüzde elli tam yeri gösterirken yüzde elli sapma oluyor. Sorunu ne olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorroBlack -- 1 Ocak 2012; 23:32:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan191971

ne güzel siz sorularınıza cevap bulmuşsunuz ama malesef benim 1410 cihazımımın sorunları için yazdıgım sorulara kimse cevap yazma gereksinimi duymadı çünkü cihaz haritayla uyum saglamıyor servise giden ve en son yazılım sürümü yüklenen cihaz yeniden rota hesaplayamıyor sürekli geri dönün diyor 1410 cihaz harikalar yaratıyor ben yolda giderken boşlukta gidiyorum gibi gösteriyor sapaga geldigimde rotayı yeniden hesaplamaya kalkıyor nereye gidecegimi bilmiyorum müsait yer bulabilirsem saga çekip karayolları haritasını inceliyorum yurt dışından gelen bir kişiyim türkiyede yolları bilmiyorum cihazı 2 kere servise gömderdim en güncel haliyle cihaz bu şekil çalışıyor sizin sorularınızı yanıtlayan garmin türkiye benim sorularımı yanıtllamıyor çünkü ellerinde çözüm yok 1410 cihazdan uzak durun

GPS serüvenine 1410 ile başladım. Bu sitede de bu konuda bir başlık bile açtım.

http://forum.donanimhaber.com/m_40008499/mpage_1/f_/key_GARMiN%2C1410%2CCiHAZDA%2CKAPANMA%2CSORUNU//tm.htm#40008499

Sorun donanımsal değil yazılım ile ilgili idi. Birkaç ay çözülemedi. Hatta bir süre daha beklesem belki o cihazı kullanıyor olabilirdim. Ancak şirket 3760 ile değiştirdi. Bilahare genel olarak görülen problem giderildi.

Ancak bu bahsettiğiniz sorun da yine yazılımla ilgili. Evvelce bir süre bende de omuştu. Harita güncelemeleri ve cihaz yazılımının güncelemesi ile hallolacaktır.

• Nüvi 1410 kötü bir cihaz değildir, lütfen eleştirirken tüm ayrıntıları düşünmeye gayret edin.

Geliştirilmekte olan bir yazılım ve yeni Harita Datası, mutlaka bazı problemler yaşanacaktır. Güncellemeler ile çözülecek cinsten. Tüm ilgililer konudan haberdar

Keyifli navigasyonlar :)
  • poi gorunumleri ile ilgili once baytekin i sonra da basarsoft u aradim, bu ay icerisinde garmin e bir harita daha teslim edilecekmis, benim poi sorunlarim bu sekilde cozulebilecekmis...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi untroubled -- 2 Ocak 2012; 19:41:50 >
  • Merhaba arkadaşlar.

Garmin nüvi 1310 cihazı bugün aldım ancak harita güncellemesini nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim.
    Bunu bana adım adım anlatabilecek yardımsever var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.