Şimdi Ara

garanti bonus yıllık üyelik ücreti iadesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
18
Favori
151.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 5 sene kullandım sonra platinium'a geçtim.

Flexi değil yalnız Bonus Flexi kullandım yeşil olandan.
    Maximum 3 taksit yapar, ne kampanya olursa olsun max 3.
    Sadece garanti poslarından kart çekersen bonus kazanırsın.
    Aidat yok, işlem ertele/taksitlendir var.

---

Platinium ile 6 ayda 80 TL bonus aldım.
    Ama ikinci 6 ay o kadar alamam.
    Taksit sınırsız, her postan bonus alırsın. (10-15 tl altı harcamaya vermiyor sadece)
    (Mesela TTNet faturamı ödüyorum 60 TL, 0,04 TL bonus veriyor.)

---

Banka ile anlaşmamız var EFT ücreti almıyorlar mesela.
    Ama 135 TL aidat keserler ise bankayı bırakım.
    Enparaya geçerim yatırım faizleri güzel.
    Ama kart limitleri ne kadar bilgim yok.
  • calwincalwin kullanıcısına yanıt
    Hocam sonucu yazsana buraya bende yapıcam aynı olayı çünkü. Bide taksitlerim var ona rağmen kapatırlarmı ki kartı?

Hocam 3 taksitte az yaa benim kredi kartı kullanma sebebim taksit yoksa kampanyalarla pek işim olmuyor. Bide flexi en avantajlısı derlerdi ama değilmiş galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anatolianwarrior -- 10 Nisan 2018; 9:3:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    Mevcut taksit varken de kapanıyor ama ödüyorsun. Yani deaktif olmuş oluyor.
    Taksit istiyorsan aidatlı kart alman şart maalesef.
    yargı yolları derken bankaya iade edilmesine dair mail yoluyla müracaat ettikten sonra gelen cevap olumsuz ise e-devlet üzerinden türkiye bankalar birliğine, bankaya gönderdiğin mail, kart aidatının yansıtıldığı ayın ekstresi ve bankanın gönderdiği cevap mailini ekleyerek müracaatta bulunuyosun. bunun haricinde tüketici hakem heyetlerine şahsen müracaat oluyomu bilmiyorum. bana tbb nin gönderdiği cevapta banka zaten imzalattığı 10-15 sayfalık sözleşmede bu ücreti gömeceğini zaten yazdığı için haksız bulundum. biz zaten maaş müşterisi olduğumuz için kesilmiyordu aidat. 7. ayda banka değiştirdik. kartı kullanmaya devam ettiğim için 12.ayda kesmişler. hasıl iptal ettirdim gitti. olan 90 tl ye oldu.
    ben illa ödemeyeceğim diyenler iptal blöfü işe yararsa eğer iadesini alıp 1 yıl kullanım sözü verip kartı kırıp atsın. bir yıl sonra bankayı arayıp iptal ettirsin. 6 ay hareket olmayan karta aidat yansıtılamayacağı için aidatsız iptal ettirebilir. tabi bu süreç sabır istiyor :)
    reklam yapmak için söylemiyorum.burada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. enpara ya geçtim. havale eft kart aidatı hesap işletim ücreti hiçbirşey yok. 3000 tl den açılış yaparak kredi kartımı gönderdiler. cep uygulamasından aylık 1000 tl ye kadar olan 3 adet harcamamı vade farksız faizsiz istediğim kadar taksitlendirebiliyorum. şuanda ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor.

• 35plt35 kullanıcısına yanıt
    onuc0bir O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bugün direk aradım karttan bahsetmedim kapatın kartı dedim memnuniyetsizliğinizmi var dedi anlattım neyse kadın tamamını vermeyi kabul etti bende okey dedim.102 tl yi kurtardım bende 1 yıl kullanmıcam öyle iptal ettircem arkadaşın dediği gibi. Gitcem diğer bankalarla görüşcem aidat almadan normal kredi kartını vermeyi kabul eden hangi banka varsa onu kullancam.

Bu arada enparada taksit durumları nasıl yeteri kadar taksit yapıyormu herkesin dilinde enpara çünkü.

Bankaların aidatsız kartları mevcut. Ama taksit sıkıntısı var. Enpara qnb finansbank ın kartı. 2 aydır kullanıyorum. Gördüğüm kadarıyla finansın normal kartlarının yapabildiği taksitlerin tamamı var.
    Benim dikkatimi çeken en iyi şey bir ay içinde bin tl ye kadar 3 harcamayı bankadan vade farksız taksitlendirebilme ve 2018 sonuna kadar bir ayda iki defa 500 tl ye kadar tutarı diğer bankaların atm lerinden ücretsiz çekebiliyor olması.
  • onuc0bir O kullanıcısına yanıt
    Hocam bu söylediklerinize göre enpara ya geçicem heralde yaa. Mesela bi avm ye girince kasada taksit için soruyorlar yaa hangi kart var diye işte genelde word ve bonus a yüksek taksit veriyorlar enpara dada buna benzer ve bu sayıya yakın taksit imkanları varmı?

Birde bankaların hepsi aidatlı demişinizde bazı bankalarla anlaşınca almadanda veriyorlar kartı oda güzel bişey. Müşteriye bağlı birazda heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anatolianwarrior -- 10 Nisan 2018; 16:24:36 >
    O işlem taksitlendirme güzelmiş. Limit sıkıntısı var mı enparada? Kimi banka 10K üzeri limit vermiyor.
    Hocam kartı kapatırken son 6 ay mı yoksa 1 yıl mı kullanmazsan aidat almıyor banka? Benim ek karttan 51 TL kestiler 30 Tl bonus verelim diyolar. Ona göre 30 tl bonusu kabul edeceğim (51 tl verip kapattırmaktan iyidir)
  • zerok Z kullanıcısına yanıt
    6 ay hocam yani 180 gün. Arayın ama aidatı karıştırmayın direk kapttırcam deyin sebebini soruyorlar sizde söyleyin durumu iade ediyorlar. İadeyi alın başka bankaya başvurun ben enparayla world arasındayım.

• Bankaların hepsi aidatlı değil. Mesela ilk kullandığım kart işbankası maximum aidatsız karttı. Hiçbir şekilde aidat-ücret yansıtılmıyordu. Aidatlı kredi kartı 6 taksit yapıyorsa ona 4 taksit yapılıyordu. Buna benzer diğer bankalarında aidatsız kartları mevcut.
    Enpara ile avm den 1000 tl ye yakın alışveriş yaptım. Diğer kartlar gibi taksit yapılabiliyor. Tabi kasada taksit yaptırırsan peşin ve taksitli fiyat farklı olduğu için(giyim için konuşuyorum) vade farkıyla taksitlendirirsin. Ama peşin geçip cep uygulamasından 1 ayda 3 adet 1000 tl ye kadar alışverişi (bu arada yasal olarak taksit yapılabilen ürünlerde,mesela cep telefonunda zaten taksit yok) faizsiz vade farksız taksit yapabilirsin.
    Limit meselesi sizin bankalarla olan durumunuza bağlı olabilir. Bana direk 3000 tl limitli geldi.
    Limitim bir hayli yüksek ama bazı bankalar kartlarına sınır koymuşlar. Onunla alakalı sordum. Yoksa zaten Bonus Platinium müşterisiyim, limit sıkıntım yok. Ama 10.000 TL altı işimi görmez. Onu öğrenmek lazım o da deneme yanılma ile olacak herhalde.
  • 5 para etmez kart, cepteteb kart alin daha iyi.

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    İhtiyaca hitap meselesi.
  • 444 0 333 ü aramak daha iyi yoksa 444 0 338 i mi?Hangisi daha ılımlı veya daha bonkör davranıyor?
  • yillardir ben de 1yil kapatmama sozune iade aliyordum ilk defa kapatma talebi aldilar nadiren kulladigimdan umarsamiyorum..(teklif 65tl bonusdu)

• bonus platin için 134 tl eklemişler bu ay. tel ettiğimde 65tl bonus veriyorlar.tekrar arayacağım eğer iade etmezlerse kapatıp bonus flexi'ye geçicem.
  • Bu sözünüze bonus sadece şubeden mi oluyor?
    Şubeye gitmemek için 5-6 senedir yapmadım.
  • Az önce garanti bonusu aradım 10 bin tl limiti olan kartımı 5 bin tlye düşürmelerini istedim. Annenizin kızlık soyadı 1. Harfi vs sordu söyledim. Bilgiler uyuşmuyo dedi ayak yaptı şubeye gidicem illaki limit düşürmek için!

Tüm bankalar böyle kolpacı. Abi niye uğraştırıyosun düşür işte

• Her Temmuz ayında olduğu gibi bu ayki ekstreme 119 TL Bonus Gold kart ücreti yansıtılmış.
    2 kez aradım ikisinde de 6 ay kullanma sözüne 25 TL bonus önerdiler kabul etmedim. 2. arayışımda bu teklifin üzerine kartımı iptal etmelerini söyledim ve işlemi onayladım. Her zamanki gibi sistem aidatın tamamının iadesi teklifini sundu ben de kabul ettim. 9 ay kullanma sözü verdim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.