Şimdi Ara

GARANTİ BANKASI kart bilgileri çalındı APPLE STORE alışveriş yapılıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
957
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • garanti bankasına ait benim ve abimin kartının bilgileri ele geçrilmiş ve apple store den alısveris yapılmaya calısılmıs limit yetersiz olunca ufak meblağ cekilmiş

basına gelen var mı bu durumda

• Bu forumdan bile en az 15 kişi vardır. Benim de kartımdan yurtdışı siparişi verilmeye çalışılmış. Nereden çarptırdık şu bilgileri acaba :/
  • Teknosa'da açık var galiba oradan alışveriş yapanlarda sorun vardı genelde.
  • Boyner, Teknosa, N11, Gittigidiyor...
    bunlardan asıl kartla alışveriş yapıldıysa devamlı takip gerekiyor. Benim kartımdan da 900-tl çekmişlerdi, itirazla iade aldım.
    Birincisi asıl kartı asla kullanmayın internette,
    ikincisi sanal kartı kullanın ve daima iki kartı da kullanmadığınız zaman internet - telefon alışverişine kapatın.
  • Sanırım alışveriş sitelerin güvenlik açığı var forumda bi çok arkadaşında başına geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her zaman sanalkart
  • dünde bana oldu 900 be 800 küsür çekilmiş facebook ads diye bir yerden. harcama itirazında bulunduk bakalım.
  • Benim başıma gelmez diye 5 kartla rahat rahat takılıyorum ama forumda bu aralar acayip çoğaldı bu habersiz işlemler. İnternet alışverişini kapatmak zorunda kalacağız heralde kullanmadığımızda.
  • her banka aç kapa butonu koyması bu kadar zor mu acaba uygulamalarına

zorla uğraştırıyorlar müşterilerini..kendilerine de angarya aç-kapa ile uğraşmak devamlı tlf edilecek

işbank ve Halkbank aç kapa olmayan benim kullandığım bankalar

daha da vardır eminim
  • Benzeri banada oldu hiç apple ürünü kullanmadığım almadığım hale 2 farklı gün 30 kuruş çekilmiş

Yukarıda yazılan n11 gittigidiyor sitelerinden ve teknosa mağzası postundan alışveriş yapmışlığım vardır.

Bunu farkettiğim an bankadan tüm paramı çektim kredi kartı kullanmıyorum.

Eğer böyle büyük bi açık varsa sanal kartada güvenmeyin cokie falan çalınıyosa asıl karınızın limitinide sömürürler.

Son zamanlarda bankalar mı siteler mi bilmiyorum ama büyük açıklar var alışveriş yapmamaya ve bankada para tutmamaya çalışıyorum artık

• Yaklaşık 45 gün önce buna benzer bir durum başıma geldi. Kartımdan 20 bin TL civarı para çekip, harcama yaptılar.

Garanti bankasına itiraz ettim, 15 gün sonra iadesini sağladılar.

Ardından Garanti kredi kartımı iptal ettirip, Akbanktan yıllık kullanım ücreti olmayan Free kart aldım. İnternet alışverişimi sanal kart üzerinden yapıyorum. Diğer bankalarda da muhakkak sanal kart vardır, tavsiyem internet alışverişlerinizi sanal kart üzerinden yapın.

Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yermiş misali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

Benim başıma gelmez diye 5 kartla rahat rahat takılıyorum ama forumda bu aralar acayip çoğaldı bu habersiz işlemler. İnternet alışverişini kapatmak zorunda kalacağız heralde kullanmadığımızda.

Dün bu mesajı yazdığım sıralarda benim de ara ara kullandığım arkadaşımın yapı kredi world kartından Apple online storedan 3649 liralık (tahminen 128gb Iphone 7) alışveriş yapıldığını farkettik. Kartı en son dün öğlen hepsiburada, 2 hafta önce de gittigidiyorda kullanmıştık. Onun dışında internet üzerinden alışveriş yapmaz arkadaşım. Bu 2 site şuan 1. şüpheli benim için. Apple store'u da arayıp durumu araştırmayı düşünüyorum, son 2-3 ayın ekstrelerini de didik didik edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 17 Ekim 2016; 14:34:13 >

• benimde miles and smiles - bonus flexi den alışveriş yapılmaya çalışıldı ama beceremediler.. fakat sorun sadece garantide değil.. axess ten de aynı sorunla birgün arayla karşılaştım.. yani akbank da soruınlu.. tüm kartlarımı iptal ettim.. buradaki forum konularından birinde sorunun bkm express kaynaklı olabileceğini söylüyorlardı.. Artık kartsızım kafam rahat.. bankamatik kartıma ihtiyacım kadar yüklüyorum alıyorum oh bee :)
  • Garanti bankası kartlarını kullanan arkadaşlar, bonus flaş uygulamasından tek tıkla internet kullanımına açıp kapatabiliyorlar. Tavsiyem üşenmeden lazım oldukça internete açmanızdır.
  • mct2002 kullanıcısına yanıt
    Üşenmek değil de. sigorta vs gibi ay içinde çekilen bir çok otomatik ödeme mevcut. o yüzden aç-kapa zor.
  • Sanal kart limiti yapın harcayacağınız kadar koyun bazı bankalar süre sınırı ile çalışıyor örneğin 1 saat sonra sıfırlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42_JeoGenc_42

garanti bankasına ait benim ve abimin kartının bilgileri ele geçrilmiş ve apple store den alısveris yapılmaya calısılmıs limit yetersiz olunca ufak meblağ cekilmiş

basına gelen var mı bu durumda

İnternet bankacılığından bakar mısın yapılan işlemde ne yazıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR BU KONUDA ÇOK DİKKATLİ OLUN benim internette kullanmadığım kartımda bile oldu bunu marketlerde falanda yapıyorlar tek çözüm extrenizi ve harcamalarınızı kontrol etmek öyleki başıma geldiğinde yapı kredi bankasının kayıp çalıntı ihbar hattında 5-6 dakika sıra bekledim önceden tak diye çıkardı varın görün olayın boyutunu
  • Bu kart çalma olayına "sanal carding" deniyor. Geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu kadar sikayeti okuduktan sonra simdi kartimi internet alisverisine kapattim... Umarim en kisa surede herkesin sorunu cozulur...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.