Şimdi Ara

Kapı önüne duba koyma prosedürü nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
19.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu açmadan sövenlere peşin açıklama: Amaç kendime park yeri parsellemek değil, eve girip çıkmak.

Yazlık bahçeli evimizin hemen dibine pazar yeri kuruluyor, bazı zekasızlar da kapının önüne insan çıkamayacak şekilde araç park edip gidiyor. Ev ile yol arasında kaldırım yok, direk kapı kapanıyor. Uyarma, konuşma gibi bir durum yok çünkü park eden sabit bir komşu vs. değil, pazar alışverişine gelen rasgele insanlar. Buraya en fazla 1 metre arayla iki sabit duba koymak için nasıl bir yol izlenmeli?

Bahçe duvarı olan kısmı kendi evimin önü diye parsellemek gibi bir derdim yok, orayı boş yakalayan park eder, amaç sadece yaya olarak eve gireceğim yere park edilmemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FE2F1DE54 -- 30 Kasım 2022; 1:28:20 >

• Bu işlerin resmiyeti nasıldır bilmiyorum bir zabıtaya sorsanız iyi olur. Fakat benim mahallemde nasıl oluyor derseniz, motosikletini koyan var, 5lik su koyan var, briket tuğla koyan var. Hatta biri kanepe koymuş. Kanepe yav.

Oha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin1001

Bu işlerin resmiyeti nasıldır bilmiyorum bir zabıtaya sorsanız iyi olur. Fakat benim mahallemde nasıl oluyor derseniz, motosikletini koyan var, 5lik su koyan var, briket tuğla koyan var. Hatta biri kanepe koymuş. Kanepe yav.

Oha.

Kanepe iyiymiş Kapı önüne duba koyma prosedürü nedir? 

Eşya koymak sürekli çözüm değil ki, kapıdan insan geçemeyeceğini görmeyen (ya da görmezden gelen) adam su şişesini mi görecek, tamponla ite ite devam eder.

• Pazar kurulan günler seyyar duba koyup önüne geçebilirsiniz.

• Hocam yanlış anlaşılmasın kimseyi rahatsız etmeyecek ise o giriş kısmına beton teneke koyun sorun çözülür

• BF.Skinner kullanıcısına yanıt

Kalıcı birşey olsun istiyorum da prosedürü sıkıntılı ise son çare ya böyle bir şey alacağım ya da eski bir sandalye falan.

• Karqasa kullanıcısına yanıt

Beton teneke olabilir. Evimin kapısından zar zor çıkıyorum, benden daha rahatsız durumda kimse yoktur. İlk mesajda da yazdım, duvarımın önüne park edenlerle falan sorunum yok, sokak orası, boş bulan park eder, kapıdan rahatça yürüyerek çıkmak amaç.

• Bizdede benzer bir sorun var.

İki garaj var. Garaj önlerini kapatıyorlar hadi anladık.

Apartman girişinin dibine kadar araç koyuyor.

Geçen misafir gelmiş ben işteyken bebek arabasını sokamamışlar düşünün o kadar kapatmış girişi.

Apartmanda Allah korusun hasta olsa sedye sokamazlar, hastayı çıkaramazlar.

Bizde delinatör aldık turuncu olanlardan.

Yol ve kaldırım arasına hem garajları hem girişi koruyacak şekilde montajladık.

Akıllının biride zabıtaya şikayet etmiş.

Zabıta bunları sökün abicim ceza yazarım, kamuya ait yola bu şekilde duba koyamazsın dedi.

Kaldırımına koyarsın orası apartmanına ait yer kimse karışamaz ama yola koyamazsın dedi.

Nitekim yola, caddeye, sokağa koyacağınız duba bir şikayete bakar. Kamu malına zarar vermek diyerekten ceza yazıyor zabıtalar.

Kaldırıma koyabilirsiniz, kaldırım apartmanınıza ait.

• Cozum tekerlekli kriko. Onden veya arkadan alttan kaldiracaksin aeaci, kapi gibi dondurerek acacaksin yolunu. Sonra polisi arayip yolu kapatan araci cektireceksin.
  • Ben büyük yağ tenekesine beton döktüm, hareket ettirebilmek için de L şeklinde demir çubuk koydum. Aracı çıkarırken yerine koyuyorum, gelince kenara alıyorum.

Yalnız dubayı park yerimin tam ortasına koyuyorum ve bu sefer de dubaya sıfır yanaşıp sıkıntı çıkarıyorlar. Aynısından bir tane daha yapıp iki ucu da kapatacagım

Sokakta oturan tüm komsular aynısını yapıyor ve şikayet olayı vs olmadı. Zaten kimse kimsenin yerine araç koymaz, dışarıdan gelenler park ediyor genelde.

Siz araç için yapmıyorsanız daha ağır bir şey yapın çünkü arada bir hareket ettirip park eden amipler de çıkıyor
  • çıkışta size 1.5 metre boşluk kalacak şekilde iki adet büyük mantar baba koymanız yeterli olacaktır. belediyeden de isteyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

Kalıcı birşey olsun istiyorum da prosedürü sıkıntılı ise son çare ya böyle bir şey alacağım ya da eski bir sandalye falan.

Sandalyeyi alır kenara koyar. Tabi dubayi da kenara koyabilir sonuçta ama üstünde kapı girişi park etmeyiniz yazacağı için akıl sağlığı çok bozuk olmadıkça kimse buna kalkışmaz. Ayrıca sandalye koyarsan çalan da çıkar. Sabit duba yaptırabilirsin ama belediyeden izin alman lazım. Sanırım bu işe belediye bakıyor, yanılıyor da olabilirim. Günün birinde izinsiz koyduğun ortaya çıkar, sıkıntı olabilir. Ki izin verirler bence. Kaldırım yoksa ve koyduğun duba araç geçişine engel teşkil etmiyorsa izin alırsın rahat. İzin alarak yaptırmanız daha doğru olur.

Gerçi üstteki üye yola koymanın yasak olduğunu söylemiş. Öyleyse seyyar duba senin çözümün. Şikayet alsa bile hemen çekersin. Sonraki pazar günü tekrar koyarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 30 Kasım 2022; 13:21:41 >

• İki tane beton saksı yaptırıp sağlı sollu koyun. İçine de çiçek böcek koyun, kimse duba diye düşünmez, görüntü olarak da iyi olur.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt

Kaldırım olsa kapımın ortasına koysun kaldırıma çıkmadan, önünden arkasından yürürüm. Direk kapıya koyuyorlar.

• BPG2004 kullanıcısına yanıt

Dubaya sıfır yanassin sorun değil, kapıyla duba arasından çıkılır.

• erka1907 kullanıcısına yanıt

Bunu sorayım belediyeye, yeterli kalıcı ve kötü görünmeyen bir cozum

• kapının 2 tarafına asfalta şunlardan taktır. istersen zabıtayıda bilgilendir bişey demezler. bizimde bina garaj girişine park ediyorlardı bunlardan taktırdık. şimdi 2 duba arasına giremiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esnaf_TV -- 30 Kasım 2022; 16:7:3 >
  • tEmh@ kullanıcısına yanıt

Prosedür anlamında sıkıntı olmuyorsa bu da çözer, görüntüsü de şık olur.

• Esnaf_TV kullanıcısına yanıt

Zabıta ile görüşüp bundan veya saksı koymayı soracağım.

• zabıtayı cağır derdini tasanı anlat. hatta sana tavsiyem park etmiş bir kaç aracın fotosunu al . geldiklerinde göster. sana yazılı belge bile verirler.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.