Şimdi Ara

Gamedec Resmi Türkçe Dil Desteği İçin Her Şey Size Bağlı! [BAŞARDIK] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
11
Favori
17.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malesef bu bilgiyi şu aşamada paylaşmıyorlar, sorduklarım arasında bu mevcuttu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TackleBarry

Malesef bu bilgiyi şu aşamada paylaşmıyorlar, sorduklarım arasında bu mevcuttu.
    Anladım hocam, teşekkürler. :)
  • İstek listeme ekledim. Haydi gençler yüklenin...
  • Firmada biraz egoistlik var gibi. Triple A RPG Cyberpunk temasına sahip Cyberpunk 2077'in resmi Türkçe dil desteğine sahip olduğunu göstermek lazım yapımcılara. CDPR bile bu kadar mızmızlanmamıştır adım gibi eminim.

edit: 1 şubatta istek listesine atmışım, oyun zaten çok güzel gözüküyor. Çıktığı gibi olmasa bile (tabii ön sipariş indirimi olursa ayrı) ileri ki indirim dönemlerinde alabilirim de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Silverhand -- 18 Temmuz 2020; 13:44:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlogKaan

Tahmini kelime sayısını öğrenebilme imkanınız var mı?
    Kelime sayısı orta seviye diyebilirim.
  • Oyunu oynayacağımı sanmıyorum ama istek listesine ekledim. Sonuç alınsın veya alınamasın, son olanları da göz önünde bulundurarak söylüyorum, oyunların bu yolla Türkçe olmasını sağlamaya çalışmak gayet mantıklı br iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Silverhand

Firmada biraz egoistlik var gibi. Triple A RPG Cyberpunk temasına sahip Cyberpunk 2077'in resmi Türkçe dil desteğine sahip olduğunu göstermek lazım yapımcılara. CDPR bile bu kadar mızmızlanmamıştır adım gibi eminim.

edit: 1 şubatta istek listesine atmışım, oyun zaten çok güzel gözüküyor. Çıktığı gibi olmasa bile (tabii ön sipariş indirimi olursa ayrı) ileri ki indirim dönemlerinde alabilirim de.
    CDPR ile bu firmayı kıyaslama. CDPR istese bütün dünya dillerine yerelleştirme yaptırabilecek güce sahip bir firma. Adamlar diyor ki; Biz küçük bir yapımcıyız kısıtlı bir bütçemiz var çok fazla dil eklemek maliyetimizi artırıyor onun için ince eleyip sık dokuyoruz diyor. Bu oyun kickstarter bir çalışma yani oyunculardan gelen bağışlar sayesinde yapılıyor. Normalde 3 dille(almanca, rusça, çince) ile çıkış yapacaktı. Polonyalı oldukları için kafadan lehçe ve ingilizce default olarak geliyor. Türkçeyi geçtim fransızca ve ispanyolcayı bile gelen bağışlara göre zor bela eklediler son anda ve destek 7 dile çıktı. Ancak biz de şuan iyi gidiyoruz dikkatlerini çektik diyebilirim 1-2 ay sonra Türkçenin akıbeti belli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emmanuel Goldstein

Oyunu oynayacağımı sanmıyorum ama istek listesine ekledim. Sonuç alınsın veya alınamasın, son olanları da göz önünde bulundurarak söylüyorum, oyunların bu yolla Türkçe olmasını sağlamaya çalışmak gayet mantıklı br iş.
    Türkiye'de kaç Steam kullanıcısı vardır bilmiyorum fakat bu kullanıcıların tamamı yeni çıkacak oyunları istek listelerine ekleseler %85 ihtimalle bu oyunlar Türkçe gelebilir diye düşünüyorum. Bizler Steam kullanıcısı isek bu bilinci yaymak gerekir.
  • obasar84 O kullanıcısına yanıt
    Aktif olarak bunu dışında şuanda 2 kampanya yürütmekteyim ve görüşmeler yapmaktayım. Bu konularda keşke insanlarımız duyarlı olsa. Tek yapmaları gereken istek listesine atmak ve bu tarz konulara talep belirtici bişeyler yazmak...

Kampanyalara göz gezdirmek isterseniz:

King of seas

https://steamcommunity.com/app/1209410/discussions/0/2792745783002296030/

Dark Envoy

https://steamcommunity.com/app/945770/discussions/0/2999900138707363684/

• Destek için istek listeme attım
  • TackleBarry kullanıcısına yanıt
    Hocam planet zoo ve Jurassic World içinde yapsanız böyle bir çalışma iyi olur. En son Teneke Kafalar adlı youtube kanalı öncü olmak istedi. İletişime geçti yapımcılarla. Yapımcılarda isteğe göre hareket edeceklerini söylemişlerdi ama bizim millet yapımcıların forumuna ingilizce yazmak yerine uyarılara rağmen türkçe yazarak isteklerini dile getirince forumlarında kapatıldı konu.

Üzerine gidilse buradan da birşeyler çıkar.

Yeri bu konu değil ama belirtmek istedim, isterseniz silerim mesajımı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Meraxes. -- 18 Temmuz 2020; 15:3:30 >
  • Oyun bana hitap etmiyor ancak türkçe oyunlara bir katkı olsun. İstek listesine ekledim, başlattığınız steamdeki konuya yorum da yazdım.
  • .Meraxes. kullanıcısına yanıt
    Merhaba Planet Zoo için ciddi bir çalışma yürüttük ama ulusal olmayan planet zoo forumunda kampanya yürüyordu, uyarılara rağmen insanlarımız Türkçe yazmaya devam ettiği için Türkçe konuşmalardan sonra konumuzu sildiler. Forumda İNGİLİZCE dışı konuşmak yasakmış. O kadar emeğimiz boşa gidince devam etmedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TackleBarry -- 18 Temmuz 2020; 17:56:54 >
  • Hesabıma bi.20 tl atarsanız istek listesine eklerim

• ekledim istek listeme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertheper -- 18 Temmuz 2020; 17:37:59 >
  • Eşinize dostunuza bu konuyu yayın arkadaşlar yayıncılardan destek almaya çalışın, hep beraber bu RPG oyununu Türkçe görmek adına elimden geleni yapıyorum.

• İstek listeme ekledim.

• Gamedec temasından dolayı çok ilgimi çeken bir oyundur. Trailer ve görüntüler ile daha fazla merak uyandırdı.El birliği ile Türkçe dil desteği getirmeyi başarabiliriz umarım bu oyunu Türkçe oynamak güzel olur.
  • Elinize sağlık hocam, istek listeme ekledim. Böyle izometrik tüm oyunlar hoşuma gidiyor nasıl gözümden kaçmış bu zamana kadar şaşırdım.
  • Oyunu bilmiyorum belki severim belki sevmem. Ama istek listesine ekleyeceğim. Her şey dilimiz için !!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.