Şimdi Ara

GALERİDEN ALINAN 1.3 FİAT EGEADA SORUN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
2.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık bir ay önce aldığımız 2016 87 binde 1.3esy egea
    İlk marşda 10-15sn arası çok sallanıyor titreşim fazla daha sonra düzeliyor fakat 6-7 saat sonra tekrar marşda yine yapıyor motor soğukken oluyor .
    Bu sorundan dolayı ikinci gidişim ilkinde katkı maddesi koydular depoya düzelmedi.
    2 aydaha garantisi var bana bunun normal olduğunu söylediler kesinlikle normal değil.
    İade edersem aracı 3500 TL kesip öyle iade vereceklerini söylediler nasıl olur dedim sorunlu bir aracı sattınız diye ısrarcı olunca baktıralım servise diyorlar .Anlaşılan normal diyecekler.
    Ne yapmamı önerirsiniz 3500tl fazla deyilmi kesinti ve daha 300km yol yaptım

Aracın bakımını yaptırmıştım servisde
    İki adet buji değişti,boğaz kelebeği ve partikül filtresi temizlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 9 Mart 2020; 20:18:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Büyük ihtimalle buyuk bir sorun degil gibi duruyor.
    O baktiralim servise diyen adamdan randevu al o randevudan önce iyi bir ozel servise sen baktir.
    Eger masrafin özel serviste 3500 tl den fazla cikarsa iade et diyecem ama bu defa mahkemeye versen kazanirsin durumu ortaya cikiyor.
    Ozel servisin dedigi ile onlarin gosterelim servise dedigi servisler birbirini tutmuyorsa bu iste bir sahtekarlik var demektir.
    Eger sahtekarlikta varsa adama herseyi bildigini mahkemeye verecegini soyle.
    Eger paranin tamamini vermezlerse mahkemeye verecegim dersin.
    Ama tabi bundan once 1 disarda bir ozel servise baktir bakalim ne diyecek
    Sonra onlarin servisi ne diyecek.
    Asagi yukari ayni seyler ise sorun yok.
    Ama pahali bir ariza cikarsa oda ayri bir sorun

• Hocam sorununuz marş uzatma gibi duruyor servis yazılım güncelliyor sorun çözülüyor eğer buysa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arabayı bıraktım bu sabah .servise yarın baktıracaklar fakat satıcıda müdürüde normal diyor servisde bişey çıkmaz dediler.
    Bu aracı ilk aldığimdada 2km gittim beyaz duman atıyordu
    Geri götürdüm partikülü dolmuş temizlendi düzeldi.
    Bu sarsıntı normal deyil bu 4 üncü arabam oluyor bariz direksiyon sallanıyor.Olmadı yetkili servise götüreyim olumsuz bişey çıkarsa .servis uygun fiyata hallederse yaptırırım .ağır bir sorun cıkarsa enjektör motor bloğu falan iade edeceğim

• blok çatlağı sonucu silindire su kaçıyor
    motor soğukken biriken su zor çalışmasına sebep
    derhal iade edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

blok çatlağı sonucu silindire su kaçıyor
    motor soğukken biriken su zor çalışmasına sebep
    derhal iade edin
    2016 model daha 87 binde blok nasıl çatlar bende iade etmek istiyorum fakat 3500tl kesinti yaparız dediler .Yarın bir baksınlar düzelmez ise kesintili şekilde iade edeyim o zaman hakkımı yine yazışmalarla ararım .Başka tavsiyesi olan varmı nasıl yol izlemeliyim sonuçta bir ayda bindik ben daha makul bir kesinti yapın dedim 1000-1500gibi ama diretiyorlar .
    Gelde şimdi sıfır araba alma bunda önce zaten 2008 mondeoda motor yaptırmıştım .Sorun çıkmasın diye modelli araç almıştık işe bak

• quote:

Orijinalden alıntı: şubat

2016 model daha 87 binde blok nasıl çatlar bende iade etmek istiyorum fakat 3500tl kesinti yaparız dediler .Yarın bir baksınlar düzelmez ise kesintili şekilde iade edeyim o zaman hakkımı yine yazışmalarla ararım .Başka tavsiyesi olan varmı nasıl yol izlemeliyim sonuçta bir ayda bindik ben daha makul bir kesinti yapın dedim 1000-1500gibi ama diretiyorlar .
    Gelde şimdi sıfır araba alma bunda önce zaten 2008 mondeoda motor yaptırmıştım .Sorun çıkmasın diye modelli araç almıştık işe bak

Alıntıları Göster
    Expertzde motora baktırmadın mı iyice

• Exper yaptırmadım .Aldım ustaya götürdüm bir sorun yok dedi üsta.Firmada 3 ayda garanti verdi alırken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 8 Mart 2020; 21:14:33 >
  • Eğer blokta bir sorun çıkarsa iyi bir avukat ile görüşerek yol çizin.
    Ayıplı mal sayılabilir.
  • Bu konu sürekli karşıma çıkıyor. 2016 model 100.000 deki araç nasıl yeni oluyor kardeş ? İlk okul terk misin yoksa... Konuya sıfır araçta ne sıkıntı çıktı acaba diye giriyoruz , adam pestili çıkmış aracını yeni diye lanse ediyor komiksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun, İnşallah çözüm bulunur da rahat edersiniz.

Başlıkta niçin "YENİ ALINAN" diye yazdınız? Amacınız dikkat çekmek miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: garipbirdost

Bu konu sürekli karşıma çıkıyor. 2016 model 100.000 deki araç nasıl yeni oluyor kardeş ? İlk okul terk misin yoksa... Konuya sıfır araçta ne sıkıntı çıktı acaba diye giriyoruz , adam pestili çıkmış aracını yeni diye lanse ediyor komiksiniz.
    Kimin ilk okul terk olduğu yazdığın mesajdan belli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Geçmiş olsun, İnşallah çözüm bulunur da rahat edersiniz.

Başlıkta niçin "YENİ ALINAN" diye yazdınız? Amacınız dikkat çekmek miydi?
    Yeni derken daha bir aylık ondan yazdım .Düzelttim

• Adam yeni alınan derken "satın almam üzerinden zaman geçmedi" anlamında yazmış. Sıfır satın aldım anlamında değil.

• Arkadaşlar sıfır olsa zaten başlıkta sıfır alınan araçda şeklinde yazardı .Bırakında bu sorunu yaşayanlar yorum yapsın
    Boş mesaj yazmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 8 Mart 2020; 21:50:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: garipbirdost

Bu konu sürekli karşıma çıkıyor. 2016 model 100.000 deki araç nasıl yeni oluyor kardeş ? İlk okul terk misin yoksa... Konuya sıfır araçta ne sıkıntı çıktı acaba diye giriyoruz , adam pestili çıkmış aracını yeni diye lanse ediyor komiksiniz.
    Ömrü 70-80 bin km olan Multijet motor için 100.000 km gerçekten büyük başarı. Artık sorun çıkarması normal.
  • aracı kaça almıştınız
  • 75500tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 8 Mart 2020; 22:25:55 >
  • Arabayı Tarcanlara götür

• Hocam geçmiş olsun. Bence yetkili servise götürün baksınlar. Eğer gerçekten önemli bir sorun varsa bence iade edin gitsin. Mahkeme ile uğraş satıcı ile uğraş bir sürü sıkıntı. Ayrıca zaman kaybı sinir stres. Üstüne para da harcayacaksın. İnşallah önemli bir şey değildir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.