Şimdi Ara

GALAXY S4 VE I9515 (ANA KONU) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
5
Favori
10.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nexus can

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

5.0.1 Lolipop Rom'u Türkiye için yok 9515 için. Öyle değil mi? Serviste Birleşik Arap Emirlikleri'nin Lolipop'unu kurmuşlar.

Sammobile'de Türkiye Lolipop romunu bulamadım 9515'in.

Türkiye rom'u henüz yok

Telefon ilk geldiğinde neydi tam hatırlamıyorum. 4.4.2 KitKat için Türkiye ROM'u da bulamadım. Bu 9515'ler hangi ülkenin stock romu ile Türkiye'ye ithatl ediliyor?
  • i9500 ve i9505ten sonra i9515 kullanmaya devam ediyorum. s4 gerçekten kaliteli bir telefon boşuna zamanında amiral gemisi denmedi.
    4g desteklediği için 9515 almaya karar verdim. 1000tlye bulmak mümkün. zaten bir telefona binlerce tl vermek tamamıyla saçmalık bana göre.
    çünkü o kadar para kazanmıyorum. şu an ülkemizde 4g tamamlanmadı. s4 ten farkı var mı? bence yok, belki hız biraz daha iyi.
    ayrıca bu telefonlar Türkiye de satılıyor ancak Türkiye telefonu değil. Benimkisi "United Arab Emirates" için üretilen s4. Arap emirliklerine giderken Türkiye'de kalmış olsa gerek. Sıkıntı yok canavar gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 6 Kasım 2015; 11:34:54 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    bendeki "Birleşik Arap Emirlikleri"
    Türkiye romu olmaz bu telefonun.
    9515 Ülkemizdeki hiçbir resmi distribütör tarafınca ithal edilmediği için Türkiye ROM'u yoktur. Bu kesinlikle hiç sorun değildir.
    Resmi ithalat olduğu için imei sorunu çıkmaz. Başka bir ülkenin distribütöründen faturalı alınmış maldır.

Bu arada bu telefonla ilgili
    http://forum.donanimhaber.com/m_100363530//tm.htm#110982106
    bir konu vardı. Bu başlığı yeni keşfettim.

Eğer telefonunuzun virüs ve trojan gibi zararlılara karşı korumalı durumda kalmasını istiyorsanız ROM olarak en yenisini yüklemeniz gerekir.
    Bunu ROM içindeki changelist numarasından anlayabilirsiniz. Telefonunuzda ayarlar altındaki > cihaz hakkında > kernel numarasında görülen numaradır.
    Bu ROM üzerinde hem bugfix denilen iyileştirmelerin yapıldığını hemde zararlılara karşı açıkların kapatıldığını gösteren bir numaradır.

Aşağıdaki web sitesinden en yeni ROM'u takip edebilirsiniz.

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9515

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 7 Kasım 2015; 0:21:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

9515 Ülkemizdeki hiçbir resmi distribütör tarafınca ithal edilmediği için Türkiye ROM'u yoktur. Bu kesinlikle hiç sorun değildir.
    Resmi ithalat olduğu için imei sorunu çıkmaz. Başka bir ülkenin distribütöründen faturalı alınmış maldır.

Bu arada bu telefonla ilgili
    http://forum.donanimhaber.com/m_100363530//tm.htm#110982106
    bir konu vardı. Bu başlığı yeni keşfettim.

Eğer telefonunuzun virüs ve trojan gibi zararlılara karşı korumalı durumda kalmasını istiyorsanız ROM olarak en yenisini yüklemeniz gerekir.
    Bunu ROM içindeki changelist numarasından anlayabilirsiniz. Telefonunuzda ayarlar altındaki > cihaz hakkında > kernel numarasında görülen numaradır.
    Bu ROM üzerinde hem bugfix denilen iyileştirmelerin yapıldığını hemde zararlılara karşı açıkların kapatıldığını gösteren bir numaradır.

Aşağıdaki web sitesinden en yeni ROM'u takip edebilirsiniz.

Teşekkürler bilgi için. Yalnız telefon bana kutulu halde Knox 0x1 olarak Custom Binary (Rom) ile geldi, ona halâ kıllanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• i9505 mi i9515 mi önerirsiniz arkadaşlar aslında bulabilsem i9506 alıcam tavsiyenize ihtiyaç var
  • i9500 ün diğer serilerden tek artısı kamerası , fotoğraf çekimi pek önemli değil diyorsanız kesinlikle i9515 veya 9505 kullanmanızı tavsiye ederim
  • Yakında 4G yani LTE devreye girecek ve mobil internet hızlanacak, bunu kullanabilmek için 9500 değil 9515 gerekiyor.
    Sizin için önemli değilse sorun yok.

Bu arada eşimin 9515'ine en son Polonya ROM'u kurdum içinde smart monitör denilen İntel'in satın aldığı mcafee virüs yazılımı bundle olarak geliyor.
    Eger telefonunuzda zaten 5.0.1 yüklü ise hiç sorunsuz yeni romu kurmanız yeterli oluyor wipe yapmaya gerek yok. Eğer rootluysanızda tekrar cf-root ile rootlamanız gerekiyor.
    Tavsiye ederim.
  • Murat_çavuş kullanıcısına yanıt
    9500 ile 9515 arasında LTE dışında fark yok biliyordum. (CPU-Chipset farkından)

Sanırım desteklenen sd bellek birinde 32gb diğerinde 64gb buda önemli olacaktır.

Aşağıdaki linkte bir kıyaslama var.

http://www.gsmarc.com/samsung/galaxy-s4-value-edition-gt-i9515/compare/galaxy-s4-gt-i9505/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat_çavuş

i9500 ün diğer serilerden tek artısı kamerası , fotoğraf çekimi pek önemli değil diyorsanız kesinlikle i9515 veya 9505 kullanmanızı tavsiye ederim

Lens veya sensör farkı mı var spesifikasyonlar (13 MP) ve ROM sürümleri aynı olduğu halde kamera için?

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanhasimcan

i9505 mi i9515 mi önerirsiniz arkadaşlar aslında bulabilsem i9506 alıcam tavsiyenize ihtiyaç var

i9515 veya i9506 bunların ikisi Android 6.0 Alacak.
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    Ben pek umutlu değilim. İnşallah yanılırım.

Samsung android 6.0 için s5 veya galaxy note 4 yukarısına verecektir.
    Eski telefonlarına 2 yıl yeni yazılım desteği verip sonra kesiyor.

Kullandığım note2 içinde 5.0 gelir, deniliyordu gelmedi bu saatten sonrada gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Ben pek umutlu değilim. İnşallah yanılırım.

Samsung android 6.0 için s5 veya galaxy note 4 yukarısına verecektir.
    Eski telefonlarına 2 yıl yeni yazılım desteği verip sonra kesiyor.

Kullandığım note2 içinde 5.0 gelir, deniliyordu gelmedi bu saatten sonrada gelmez.

i9515 kesin olarak alıcak adındanda belli olduğu gibi "Value Edition" Değer Versionu Sürümü vs. galaxy s3 i9300 modelleri 4.4.4 almadı ama i9305 modelleri 4.4.4 aldı. samsung böyle şeyler yapıyor :)
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    ithalat garantili i9506 GG da satılıyor ama fiyatı çok yüksek bence 1.170 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanhasimcan

ithalat garantili i9506 GG da satılıyor ama fiyatı çok yüksek bence 1.170 tl

galaxy s5in işlemcisi var onda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: Murat_çavuş

i9500 ün diğer serilerden tek artısı kamerası , fotoğraf çekimi pek önemli değil diyorsanız kesinlikle i9515 veya 9505 kullanmanızı tavsiye ederim

Lens veya sensör farkı mı var spesifikasyonlar (13 MP) ve ROM sürümleri aynı olduğu halde kamera için?

Lens veya sensör marka-model araştırmadım lakin iki modelide kullandım ve karşılaştırma şansımda oldu iki cihazda güncel yazılıma sahipti ve i9500 kamera konusunda bariz öndeydi netlik daha fazla özellikle gece çekimlerinde baya fark vardı.
    9505 ve 9515 modellerinde gece çekimlerinde kumlanma oldukça fazla

• uzun araştırmalar sonucunda i9500 i9505 i9506 i9515 bunların arasında bazı farklar var yabancı forumlarda araştıra araştıra farkları buldum arkadaşlar

samsung i9500 vea i9506 yı diğer i9505 i9515 den ayrı bir donanım yapısıyla piyasaya sürmüş zaten işlemci farkıda bu ayrıcalığı ortaya koymuş

i9500 de Exynos işlemci var kamera lens sensörü sony Exmor RS /// i9506 da snapdragon 800 üst seviye işlemcisi var LTE-A destekli 150 mbps 4G hıza çıkıyor kamera lensi Sony Exmor RS

i9505 ve i9515 de Snapdragon 600 işlemci var Lte 4G 100 mbps hızı destekliyor kamera lensi her iki modelin de Sony Exmor R

bunlardan başka birbirinden farklı bir donanım yapısı yok ekran ram batarya şekil kasa vs hepsi aynı.

kısacası i9500/i9506 nın kamera performansı çekim kalitesi i9505/i9515 den daha kaliteli sensör farkından...
  • Mrb arkadaslar bnde s4 gt-i9515 kullanicisiyim kitkattan cok skildm lollipop kurmak istiyorm ama cok acemiyim bu konularda nasil yapicam? Bi sorun cikar mi? Yardiminizi bekliyorum tesekkurler smdiden

• inanh İ kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki adresten xeo kısaltmalı polonya romunu tavsiye ederim. Şu anda en yeni servis seviyesi olan 5812669'a sahip. Odin kullanarak kolayca yükler ve 5.0.1 kullanmaya başlarsınız.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.