Şimdi Ara

GALAXY S4 VE I9515 (ANA KONU) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
5
Favori
10.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inanh

Mrb arkadaslar bnde s4 gt-i9515 kullanicisiyim kitkattan cok skildm lollipop kurmak istiyorm ama cok acemiyim bu konularda nasil yapicam? Bi sorun cikar mi? Yardiminizi bekliyorum tesekkurler smdiden

Tavsiye etmem, KitKat can o telefon için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Biraz aciklarmisiniz neden can?

• SAMSUNG S4 LTE (I9515) aldım, açılmamış kutu idi (istanbul bilişimden alındı);
    ancak kutudan direk prize girebilecek bir adaptor çıkmadı. acaip bir adaptor çıktı, prıze girmesi için ayrı bir aparat almak lazım.
    3 erkek başlı amerikan prizmiş.

ürün wietnamda üretilmiş.

prizin bu şekilde olması ve ürünün android 5.0.1 sürüm olarak gelmesi normal mi arkadaşlar ?

ayrıca %52 olarak gelen şarj kurulum vs derken 2 saatte bitti ??????

(kutudaki telefondaki ve telefonun arkasındaki imei ler aynı.)
  • bu telefonu alipta turkcellden 4g uyumlu hat alabilen varmi?

Gecenlerde abim taktirmak icin gitmis fakat telefonunuz uyumsuz demisler.İsrarla 4g uyumlu s4 un farki versiyonu demesine ragmen takmamis bu sorunla karsilasan varmi?

• imreqicide İ kullanıcısına yanıt
    Kutu ile telefon arkası aynıysa sorun yok.
    Priz üç başlı ise İngiliz tipidir. Nalburlarda bile satılan çevirici ile kullanabilirsiniz.
    Durum normal...
  • iskenderce kullanıcısına yanıt
    Daha 4g uyumlu hat tahsisi başlamadı ondandır. Yılbaşından sonra deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

4G uyumlu hat tahsisinin yapılmadığını biliyorum fakat hatlar değiştirilebiliniyor.
    Bu kampanyaya istinaden başvuru yapıldı.

http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/cepten-internet/4-5gye-hazirlik-kampanyasi

Anladığım kadarıyla 4G desteği olan telefonlardan bundan 4G hızından faydalanamıyor
  • quote:

Kutu ile telefon arkası aynıysa sorun yok.
    Priz üç başlı ise İngiliz tipidir. Nalburlarda bile satılan çevirici ile kullanabilirsiniz.
    Durum normal...

öyle yaptım abi. 2.5 liraya bir çevirici aldım mecbur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskenderce

quote:

4G uyumlu hat tahsisinin yapılmadığını biliyorum fakat hatlar değiştirilebiliniyor.
    Bu kampanyaya istinaden başvuru yapıldı.

http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/cepten-internet/4-5gye-hazirlik-kampanyasi

Anladığım kadarıyla 4G desteği olan telefonlardan bundan 4G hızından faydalanamıyor

sim kartınız 4.5g uyumlu ancak cihazınız buna uyumlu değildir diyor.

cihazım 4.5g uyumlu galaxy s4 i9515 (i9515 4.5g uyumlu oldugundan tercih ettik)

bu ne şimdi abi ?

• iskenderce kullanıcısına yanıt
    1 nisan 2016 tarihinde açılacak olan 5g hizmeti ile ilgili testler daha sürüyor.

Cihaz arkasinda lte yaziyorsa bunu samsunga sorun. Lte veya 4g yazmiyorsa yapacak birsey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 8 Aralık 2015; 13:04:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm gt-i9515 kullanıcıları için üzücü olabilecek bir haber vereyim.
    5G olarak tanıtılan ama tüm üreticilerin üzerinde uzlaşma sağlamadığı için 4.5G olarak ülkemizde tanıtılan LTE-A (LTE-Advanced) sadece qualcomm 800 ve üzeri işlemciler ile çalışıyor.
    9515 içindeki işlemci qualcomm 620 ise sadece 4G hızını destekliyor.
    Qualcomm, LTE daha önce tüm üreticilerce 4G olarak kabul edildi.
    LTE-A geriye uyumlu olduğu için yeni şebekede LTE uyumlu cihazlar 4g hızında yani 100Mbps çalışacak.
    Sonuçta 9515 yeni şebeke devreye girince hızlanacak.
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    ağzından bal damlıyor :)
  • aydayd A kullanıcısına yanıt
    benim de aklıma gelmişti bu olay. dedim ki galaxy s I9000 3g desteklik olarak çıktı ama 3.5gyi de destekledi. sonra dedim 9515 4g destekliyor 4.5g de destekler o zaman.
    öyle olmuyor muymuş?
  • konuları ezbere değil teknik olarak ele alalım.

ülkemize gelecek 4.5g 4G LTE tenolojisidir. 4.5G diye birşey yoktur.

LTE-A advance denen 4G Catagory serileri vardır bunların herbiri belli frekansları destekler

ülkemizde başlayacak 4G hizmeti de her kategori desteklenecek biçimde ihalesi yapıldı her operatör belli kategorileri satın alarak bu frekanslarda hizmet verecek

bir kere cat3 serisi 100 mbps hızındaki 4G hızını destekleyen galaxy s4 i9505 - i9515 VE snapdragon 600 çipsetindeki modemin desteğini sunuyor bu konuda sorun yok operatörler bu frekans bandını satın aldıkları için bu yayını verecekler.

cat 4 serisi 4G 150 mbps hızındaki frekansı snapdragon 800 - 801 serisi cihazlar veriyor ve operatörlar bu frekansı da destekliyor
    ve cat 6 ve üzeri yani snapdragon 805 - 808 - 810 serileride 300 mbps 4G hızını destekliyor operaötrlerin içinde zannedersem avea ve turkcell bu frekansları aldı

cihazınız kısacası lte desteği ne sunuyorsa operatör tarafında desteğiniz var burdaa mevzuu olan sizin alacağınız azami hızdır

• Avea sorgulamasında 9515 için 4.5G uyumlu ama sim kartınızı değişin diyor.
    Samsung güncellemelerinde hala 9515 için yeni geliştirme devam ediyor.
    Üzülmeyin telefon hala bu açıdan çok iyi seviyede görünüyor ve en az daha 4-5 yıl ömrü var.
  • GT-I9505 LTE bu cihazda Ayarlar/cihaz hakkında' menusüne girdiğimizde en üstte 'yazılım güncelleme' yok. bu modeldemi böyle benimkinde yazılım hatası mı var. yardımcı olabilir misiniz?
  • şubat güncelleştirmesi geldi sömürün beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 26 Şubat 2016; 16:13:30 >
  • aydayd A kullanıcısına yanıt
    ben s3 ile başladım s4te durdum. sonra duydum ki s4ün 4glisi varmış. aldım.
    bu telefon ile yaşlanmayı düşünüyorum
  • sadistica kullanıcısına yanıt
    Buradan takip ederseniz, changelist numarasıyla gösterdiği için hangisi daha yeni kolayca belli oluyor.

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9515

Şu anda en yenisi VDF (Almanya vodaphone)......
  • En son Şubat güvenlik güncellemesi geldi 350 MB'den fazla. 9515 için.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.