Şimdi Ara

Galaxy S3 imei sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy s3 aldım. imei si değiştirilmiş. bugun 30 gün içinde kopyalandığı için kapatılacağı yazdı. ayın 1'inde yurt dışına çıkıyorum. ben bunu orjinal imeisine tekrar döndürebilirmiyim. eğer döndürebilirsem pasaportuma kayıt ettirip kullanabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanerkan

Galaxy s3 aldım. imei si değiştirilmiş. bugun 30 gün içinde kopyalandığı için kapatılacağı yazdı. ayın 1'inde yurt dışına çıkıyorum. ben bunu orjinal imeisine tekrar döndürebilirmiyim. eğer döndürebilirsem pasaportuma kayıt ettirip kullanabilir miyim?

100 liraya orjinal imei ile kaydettirebiliyorsunuz diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßadßoy31

quote:

Galaxy s3 aldım. imei si değiştirilmiş. bugun 30 gün içinde kopyalandığı için kapatılacağı yazdı. ayın 1'inde yurt dışına çıkıyorum. ben bunu orjinal imeisine tekrar döndürebilirmiyim. eğer döndürebilirsem pasaportuma kayıt ettirip kullanabilir miyim?

Hocam şuan cihazda orjinal imeisi yazılı değil işte. farklı bir imei yazılı.
  • quote:

quote:

quote:

telefoncular ucuz fiyatlara imei atıyorlar. orijinal imeisini attırır sonrada kaydettirirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

quote:

quote:

telefoncular ucuz fiyatlara imei atıyorlar. orijinal imeisini attırır sonrada kaydettirirsiniz.

Bugun bir telefoncuyla gorustum atarim ama garanti olmaz diyor boyle bir seyin asli varmi acaba ankaranin ilcesinde ikamet ediyorum. Yada merkeze gidip onlara mi bakmaliyim sizce?

• bir de imei attırırken herhangi bir riskli durum varmıdır?
  • sanmıyorum birşey olacağını. zaten imei atılmış telefon diyorsunuz. geri aynısını atarsınız olur biter. şebeke gitme problemi filan çıkarsa küçük müdahaleler ile düzeltilebiliyor internette yöntemi var. cihaz perte çıkmaz yani imei atılacak diye. işi bilen bir telefoncunun zamanını bile almaz.
  • 100-200 Lira ucuza alacağız diye sahte imeili cihaz alırsanız uğraşır durursunuz. Orjinal imei'yi attırmanız bir şey değiştirmez. Çünkü cihaz kapanmaz ama güncelleme vs. özellikler de iptal olur. Sistemde ilgili bölüm tanımsız olur ve tanımsız olduğu için de asla güncelleme yapamazsınız. Gidip serviste resmi yollarla düzeltin veya elinizdeki cihazı satıp yeni bir cihaz alın. Kesin bir çözümü yok.
  • Kusura bakmayın ama karşınızdaki kişinin bilmediğini bilsem gözardı edebilirim de karşınızda ben varken dedikleriniz havada kalmış.Yanlış kişiye söylüyorsunuz. Ben de biliyorum Arıza nickli arkadaşın çözümünün olduğunu ama bu kesin bir çözüm değil. Kendisi de bu işin "SUÇ" olduğunu üstüne basarak söylüyor. Benden 120 lira ucuza almışsınız. Benim verdiğim para sizi ilgilendirmez, sizin aldığınız fiyat da beni ilgilendirmez. Cihazlarımız aynı şartlarda değil. Resmi yollardan kayıt yaptırırsanız 20 lira fark olacak ki bu da telefona bu kadar para veren birisi için dokunmayacak bir rakam. Ha ikimiz de MediaMarkt, Vatan, HB, Saturn gibi mağazalardan alsak ve birinde 120TL daha ucuza satılıyorsa o zaman orayı tavsiye ederim de sizin kullandığınız yol hem suç, hem de riskli. 20TL için uğraşmaya değmez. İkinci elde de fiyatımı ona göre belirleyeceğimi biliyorum en azından.

Kusura bakmayın, yanlış kişiyle uğraşıyorsunuz. Bu cihazın ince detaylarına kadar bilen biriyim, neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum. İnsanları suça teşvik etmek yanlış bunu siz de biliyorsunuz.Klon imei kullanmak suçtur.

O zaman basit bir çözüm önereyim: Cihazı Arıza nickli arkadaşın patch'i ile orjinal imeisine döndürüp resmi kayıt yaptırın. Garantisi yoktur ama denemekten de zarar geleceğini sanmam.(100 lira harç ve imei attırma ücreti haricinde.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 25 Ocak 2013; 15:51:36 >

• sizin cihazı satın, birdaha asla güncelleme almayacak demeniz çok mantıksızdı. buradan bakınca bişey bilmiyormuşsunuz gibi gözüküyor o mesaj. klon imei tabiki suç vergiden kaçmak oluyor, bu ahlaki tarafı. teşvik etmemek için öyle söylediyseniz bilemem. iyi forumlar.
  • benim en merak ettiğim kayıt orijinal imesini kayıt ettirip güncelleme alabilecekmiyiz ve daha sonra karşımıza bir sorun çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

benim en merak ettiğim kayıt orijinal imesini kayıt ettirip güncelleme alabilecekmiyiz ve daha sonra karşımıza bir sorun çıkar mı?

evet şebeke problemi çıkacaktır büyük olasılıkla ancak küçük bir patch ile düzeltiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

benim en merak ettiğim kayıt orijinal imesini kayıt ettirip güncelleme alabilecekmiyiz ve daha sonra karşımıza bir sorun çıkar mı?

evet şebeke problemi çıkacaktır büyük olasılıkla ancak küçük bir patch ile düzeltiliyor.

güncelleme alıp almaması hiç sorun değil. bugün bir telefoncuya verdim versiyonu yüksek dedi. bundan dolayı yapamıyormuş kendisi. versiyonum 4.2.1 yarın başka birine daha göstereceğim.telefonda konuştuk muhtemelen yaparım dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Kusura bakmayın ama karşınızdaki kişinin bilmediğini bilsem gözardı edebilirim de karşınızda ben varken dedikleriniz havada kalmış.Yanlış kişiye söylüyorsunuz. Ben de biliyorum Arıza nickli arkadaşın çözümünün olduğunu ama bu kesin bir çözüm değil. Kendisi de bu işin "SUÇ" olduğunu üstüne basarak söylüyor. Benden 120 lira ucuza almışsınız. Benim verdiğim para sizi ilgilendirmez, sizin aldığınız fiyat da beni ilgilendirmez. Cihazlarımız aynı şartlarda değil. Resmi yollardan kayıt yaptırırsanız 20 lira fark olacak ki bu da telefona bu kadar para veren birisi için dokunmayacak bir rakam. Ha ikimiz de MediaMarkt, Vatan, HB, Saturn gibi mağazalardan alsak ve birinde 120TL daha ucuza satılıyorsa o zaman orayı tavsiye ederim de sizin kullandığınız yol hem suç, hem de riskli. 20TL için uğraşmaya değmez. İkinci elde de fiyatımı ona göre belirleyeceğimi biliyorum en azından.

Kusura bakmayın, yanlış kişiyle uğraşıyorsunuz. Bu cihazın ince detaylarına kadar bilen biriyim, neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum. İnsanları suça teşvik etmek yanlış bunu siz de biliyorsunuz.Klon imei kullanmak suçtur.

O zaman basit bir çözüm önereyim: Cihazı Arıza nickli arkadaşın patch'i ile orjinal imeisine döndürüp resmi kayıt yaptırın. Garantisi yoktur ama denemekten de zarar geleceğini sanmam.(100 lira harç ve imei attırma ücreti haricinde.)

Hocam benim amacım zaten orjinal imesine döndürmek. Klon vs imei ile kullanmak istemiyorum. Telefonu 2.el aldım ve böyle bir sorun patlak verdi. 1 Ay içinde kapanacaktır diye mesaj geldi. Zaten ayın 1 inde yurt dışına çıkıyorum . Amacım orjinal imeiye dönüp pasaport kaydını yaptırmak. bildiğiniz şuanda bilgisayar üzerinde orjinal imei ye çevirebileceğim bir yol varsa ve yardımcı olursanız teşekkür ederim. Yada başka alternatif bir çözümünüz.

Edit: Yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzaNE. -- 27 Ocak 2013; 22:37:54 >

• quote:

Bak dostum;cogu arkadas yanlis bilgi vermis,bosuna o telefonu orjinal imeiye donusturme ve kaydettirme.O telefonun artik efs siyle oynanmis durumda orjinale cevirip kayit ettirsen bile guncelleme sonrasi imei yine ucacak.
    Orjinal imei icin box gerekiyor ve bilen adam olmasi gerekiyor kaldikibunida belese yapmiyorlar.sana tavsiyem 20 30 tl verip uine imei attirman

• quote:

Hocam benim amacım zaten orjinal imesine döndürmek. Klon vs imei ile kullanmak istemiyorum. Telefonu 2.el aldım ve böyle bir sorun patlak verdi. 1 Ay içinde kapanacaktır diye mesaj geldi. Zaten ayın 1 inde yurt dışına çıkıyorum . Amacım orjinal imeiye dönüp pasaport kaydını yaptırmak. bildiğiniz şuanda bilgisayar üzerinde orjinal imei ye çevirebileceğim bir yol varsa ve yardımcı olursanız teşekkür ederim. Yada başka alternatif bir çözümünüz.

Riske girip imei'i cihaz üzerinden değiştirmeyi deneyebilirsiniz.(Gerekli bilgiler internette var) Veya orjinal imei'i attırıp(telefoncuda) daha sonra Arıza nickli arkadaşın çözümü ile cihazı fabrikadan çıktığı haline çevirebilirsiniz.Arıza nickli arkadaşla iletişime geçerseniz size daha ayrıntılı bilgi verecektir

• quote:

kardesım bendede sahte ımeı vardı gıtım telefoncuya orjınal rom yukledım orjınal ımeısıne donustu gunceleme geldı gelmedı dıyenler yalan atıyor telefon eskı halıne donuyor ılk aldıgın gıbı sadece actırman gerek yeter...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Riske girip imei'i cihaz üzerinden değiştirmeyi deneyebilirsiniz.(Gerekli bilgiler internette var) Veya orjinal imei'i attırıp(telefoncuda) daha sonra Arıza nickli arkadaşın çözümü ile cihazı fabrikadan çıktığı haline çevirebilirsiniz.Arıza nickli arkadaşla iletişime geçerseniz size daha ayrıntılı bilgi verecektir

Cihaz üzerinden nasıl değiştirebilirim siz de bir kaynak varsa bana atabilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kingorbis

quote:

kardesım bendede sahte ımeı vardı gıtım telefoncuya orjınal rom yukledım orjınal ımeısıne donustu gunceleme geldı gelmedı dıyenler yalan atıyor telefon eskı halıne donuyor ılk aldıgın gıbı sadece actırman gerek yeter...

Bunu ben kendim yapamaz mıyım? Orjinal rom yüklemeyi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kingorbis

quote:

Bunu ben kendim yapamaz mıyım? Orjinal rom yüklemeyi?

yapabılırsn suan surumun mesela 4.0.4 ıse aynı romu yukle odın ıle daha ıyı kullanıslı root felan varsa kalkar orjınal ımeı olur actır turkıye uzerıne yap csc ındırerek gunceleme gelır...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.