Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 (I9300) Yazılım & Kamera [ANA KONU] ★★ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.093
Cevap
90
Favori
459.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dl17 stock romu odin' le kurdum ama telefon root olmadı superuser ve cwm menüde görünmüyor, sıkıntı nerde anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öztuareg

arkadaşlar dl17 stock romu odin' le kurdum ama telefon root olmadı superuser ve cwm menüde görünmüyor, sıkıntı nerde anlamadım.

Sıkıntı stok romda cwm ve root beklemeniz... Öyle bir şey olmaz.Üretici firma bile bile cihazı garanti dışına çıkaran bir şey yayınlamaz, yayınlayamaz.(Sonuçları çok pahallıya patlar) Siz bir kernel kurun veya custom roma geçin. Kernel olarak gokhanmoral .com'dan siyah kernelin 1.6a9 sürümünün istediğiniz türünü uygun bir şekilde kurarsanız root yetkisine ve bazı ayarlara ulaşabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

arkadaşlar dl17 stock romu odin' le kurdum ama telefon root olmadı superuser ve cwm menüde görünmüyor, sıkıntı nerde anlamadım.

Sıkıntı stok romda cwm ve root beklemeniz... Öyle bir şey olmaz.Üretici firma bile bile cihazı garanti dışına çıkaran bir şey yayınlamaz, yayınlayamaz.(Sonuçları çok pahallıya patlar) Siz bir kernel kurun veya custom roma geçin. Kernel olarak gokhanmoral .com'dan siyah kernelin 1.6a9 sürümünün istediğiniz türünü uygun bir şekilde kurarsanız root yetkisine ve bazı ayarlara ulaşabilirsiniz.

hocam bu kerneli stock romun üzerine kuruyoyoruz değil mi, forumda çok detaylı açıklamasını bulamadım emin olmak için soruyorum.

• quote:

quote:

quote:

hocam bu kerneli stock romun üzerine kuruyoyoruz değil mi, forumda çok detaylı açıklamasını bulamadım emin olmak için soruyorum.

Stok beya custom fark etmez. Uyumlu olması yeterlidir. Sızıntı romlara özel kernel çıkarken 4.0.4 romların hepsinde bir kernel kullanılabiliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Stok beya custom fark etmez. Uyumlu olması yeterlidir. Sızıntı romlara özel kernel çıkarken 4.0.4 romların hepsinde bir kernel kullanılabiliyor.

hocam haklıymışsın bu adımı nasıl atlamışım hala anlamadım. Yardımın için teşekkürler

• quote:

cf- root ile kolayca root edebilirsiniz ve ünlem çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevai

quote:

sen yaptin mi root hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

quote:

quote:

sen yaptin mi root hocam?

Evet hocam

• Zaten yesilcinde yazan konuda çalıştığı yazıyor cf root un

• quote:

Zaten yesilcinde yazan konuda çalıştığı yazıyor cf root un

Siyah 1.6a9 kerneli de çalışıyor.

• quote:

quote:

daha önce kernel denememiştim ben de cf-root yaptım şidilik gayet güzel.
  • şu anda test versiyonu çıkmakta olan 4.1.1 de siyah kernel çalışmıyor ada sıkıntılar çıkartıyor diye biliyorum. Nihai sürüm çıkana kadar kernel falan uğraşmayın derim zate bi kaç günde bir firmware atacaksınız şu an itibari ile dli8 çıktı buda odin için torrent linki :https://www.dropbox.com/s/1jnuwv498tjf3vs/I9300XXDLI8_I9300OXADLI8_I9300XXDLI8_BTU.zip.torrent
  • Merhabalar arkadaşlar aklıma takılan birşeyi size sormak istiyorum. Ben S3 ümü stok halinde kullanıyorum. Konulardan vesaire gördüğüm kadarıyla rom ile kullanan çok kişi var. Root yapıp custom rom kullanmanın stok olarak kullanmaya göre ne avantajları var? Yani custom rom yüklemez isem ne kaybederim?
  • Bir şey kaybetmezsin. Custom romların genel farkı sistemdeki gereksiz yazılımlar vss.. çıkartılmış bu sayede rem optimizayonu sağlanmış ve doğru orantılı olarak ta şarjın biraz daha uzun gitmesi sağlanmış oluyor. Ayrıca işlemci frekans ayarlarıyla da oynayarak yine pil optimizasyonu ve cihazın biraz daha az ısınması sağlanıyor. Cihazın biraz daha az ısınması için genelde işlemci frekansları kısılıyor buda performansı etkiliyor. Eğer normal bir kullanıcı isen ve geliştirme gibi bilgi isteyen ayarlarla uğraşmam ben sadece stabilite istiyorum diyorsan hiç bulaşma custom rom ve root olaylarına. Bilinçsizce yüklenen romlar veya buna benzer ayarlar yapman cihazını dahada kullanılmaz hale getirebilir.

Sana son bir tavsiyem de 4.1.1 in çıkmasını bekle, ayar yapacağın hiç bir şey kalmayacak emin ol. Şu an test versiyonunu kullanıyorum orta halli bir kullanımla gün boyu en fazla %40 şarjın gidiyor sistemde baya bi hızlanmış halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SamirCakir -- 16 Eylül 2012; 22:47:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: welmour

Merhabalar arkadaşlar aklıma takılan birşeyi size sormak istiyorum. Ben S3 ümü stok halinde kullanıyorum. Konulardan vesaire gördüğüm kadarıyla rom ile kullanan çok kişi var. Root yapıp custom rom kullanmanın stok olarak kullanmaya göre ne avantajları var? Yani custom rom yüklemez isem ne kaybederim?

Kaybınız olmaz.Ama kazancınız da olmaz. Her custom romun bazı eksikleri veya pürüzleri vardır. Yani hızı arttırken kararlılık veya pilden götürür.Ya da tam tersi... Stok rom dengelidir. Custom romlar konuda da anlattığım gibi belirli bir hedefe odaklanarak yapılmıştır. Bu nedenle mesela pil ömrünü beklemede düşürürken kullanımda performans uğruna pili sömüren custom romlar da vardır. Tabii bu kolay kolay olmaz ama performansı, pil tüketimini arttırmadan geliştirmek asıl meseledir ve ciddi uğraş ister. Şu anda stok rom üzerine bir kaç değişiklik yapmak bence daha mantıklı. Neden derseniz custom romlar pürüzleri gidermek için bazı şeylerden vazgeçiyorlar. Mesela DLI7 romunun stok halini kurup üzerine siyah kernel, modlu TouchWizz kurup kullanırsanız gayet tatmin edici bir performans alırsınız. Ama Omega v25 kurup benim gibi bir sürü şey yükleyip değiştirirseniz ara sıra yavaşlamalar, fps düşmesi, veya bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz.Tercih meselesi. 2. paragraf biraz açıklama, biraz iç dökme ve biraz da eski anılarımı içeriyor. Zamanınız varsa okuyabilirsiniz. Size kalmış.

Bir önceki telefonum Galaxy S i9000'di ve HTC One serisinden daha fazla desteği alan bir cihazdı. Benim kullandığım telefonlar kolay kolay en hızlı, en iyi pil süresine sahip olan, en değişik veya en sade olmaz ama benim için en uygun olur. Gidip yağ gibi pürüzsüz bir cihaza da çevirebilirim ve bunu nasıl yapacağımı gayet iyi biliyorum ama bildiğim bir şey daha var ki o pürüzsüz kullanıma sahip cihaz benim bazı isteklerimi ve beklentilerimi karşılamayacak. Ben istek ve beklentilerime en uygun kombinasyonu bulmaya çalışıyorum. Ne Galaxy S'te ne S3'te telefonum tuşuna bastığım anda açılmadı. Evet Galaxy S'te bunu yapabiliyordum ama pil canavarına dönüşüyordu. Galaxy S3'te de deep sleep'i kapatınca aynı şey yapılabiliyor hatta arkada açık bir uygulama bırakıp bunu rahatlıkla yapabilirsiniz ama pili de o derece hızlı tüketir. Veya tarayıcı açıkken ana ekran tuşuna bastığımda 1saniye kadar sürüyor ana ekranın gelmesi, hatta bazen simgeleri tekrar yüklüyor. Ha bu benim için bir eksi değil. Bunu bilerek bu işe giriştim ve sonucundan da memnunum. 6:44dk kadar bir süre ekran açık kalma sürem, 48saati aşkın pil sürem var. Tabii bunlar ulaştığım en üst değerler. Şu anki normal kullanımımla %100'den %40'a 8-9saat gibi bir sürede düşüyor. bu 8-9 saatin 1.5-2saati orta seviye oyunlar(Blood&Glory, Temple Run Brave, Where's My Perry? gibi oyunlar) sadece internete girersem 2saat 10dk'nın yaklaşık 45dk'sı ekran açık ve orta-düşük parlaklıkta kullandımi internet ve bir iki video için kullandım şu anda şarjım %87. Kabaca 3dakikada %1 gitmiş. Oyunlarda da 1.5-2dk'da %1 gidiyor.(Nova 3, Asphalt 7, Modern Combat 3 gibi oyunlarda), diğer oyunlar pil tüketimini pek etkilemiyor. Normal internette dolaşırken ne kadar pil gidiyorsa o kadar gidiyor...

• quote:

quote:

Zaten yesilcinde yazan konuda çalıştığı yazıyor cf root un

Siyah 1.6a9 kerneli de çalışıyor.

bak bunu öğrendiğim iyi oldu.:)

• konuyu iyi akıl etmiş ve iyi toparlamışsınız elinize sağlık teşekkürler sık kullanılanlara eklenebilir:)
    hocam dli7 dün kurdum bugün gezinirken 8'inde çıktığını gördüm.
    ama kurmayı düşünmüyorum ayarlarla oynamaktan sıkıldım

benim galeride fotoları tam ekran görüntüleyememe sıkıntım var
    dli5 te de 7 de de tam ekran görüntületmedi
    yukarıdaki bar kadar boşluk bırakıyor neden acaba çözemedim

edit:ilk mesajı yanlış okumaktan dolayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaka -- 17 Eylül 2012; 0:57:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SamirCakir

Bir şey kaybetmezsin. Custom romların genel farkı sistemdeki gereksiz yazılımlar vss.. çıkartılmış bu sayede rem optimizayonu sağlanmış ve doğru orantılı olarak ta şarjın biraz daha uzun gitmesi sağlanmış oluyor. Ayrıca işlemci frekans ayarlarıyla da oynayarak yine pil optimizasyonu ve cihazın biraz daha az ısınması sağlanıyor. Cihazın biraz daha az ısınması için genelde işlemci frekansları kısılıyor buda performansı etkiliyor. Eğer normal bir kullanıcı isen ve geliştirme gibi bilgi isteyen ayarlarla uğraşmam ben sadece stabilite istiyorum diyorsan hiç bulaşma custom rom ve root olaylarına. Bilinçsizce yüklenen romlar veya buna benzer ayarlar yapman cihazını dahada kullanılmaz hale getirebilir.

Sana son bir tavsiyem de 4.1.1 in çıkmasını bekle, ayar yapacağın hiç bir şey kalmayacak emin ol. Şu an test versiyonunu kullanıyorum orta halli bir kullanımla gün boyu en fazla %40 şarjın gidiyor sistemde baya bi hızlanmış halde.

DLI7 mi kullaniyorsun?

• hocam bu omegav23 ü nerden indirebiliriz
  • Konu mükemmel düzenli olmuş.

Uğraşmışsın, çok sağol...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 17 Eylül 2012; 12:29:17 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.