Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 (I9300) Yazılım & Kamera [ANA KONU] ★★ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.094
Cevap
90
Favori
459.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hüseyin0727

hocam bu omegav23 ü nerden indirebiliriz

İlk sayfayı azcık aşağı kaydırın göreceksiniz. Orada eski sürüm numarası yazsa da tıkladığınızda güncel sürümün sayfası açılacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

İlk sayfayı azcık aşağı kaydırın göreceksiniz. Orada eski sürüm numarası yazsa da tıkladığınızda güncel sürümün sayfası açılacak.

hocam merhaba

şimdi ben bu konulara baya yeniyim de jelly bean 8. deneme sürüm yükleyecem.

Root yapmama gerek var mı? Herhangi bir sıkıntı olmaz de mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: küçükjunior

quote:

quote:

hocam merhaba

Stok rom üzerine odin ile direk kurun. Başka bir şey lazım değil. Yedek almayı ve wipe yapmayı unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

quote:

Orijinalden alıntı: SamirCakir

Bir şey kaybetmezsin. Custom romların genel farkı sistemdeki gereksiz yazılımlar vss.. çıkartılmış bu sayede rem optimizayonu sağlanmış ve doğru orantılı olarak ta şarjın biraz daha uzun gitmesi sağlanmış oluyor. Ayrıca işlemci frekans ayarlarıyla da oynayarak yine pil optimizasyonu ve cihazın biraz daha az ısınması sağlanıyor. Cihazın biraz daha az ısınması için genelde işlemci frekansları kısılıyor buda performansı etkiliyor. Eğer normal bir kullanıcı isen ve geliştirme gibi bilgi isteyen ayarlarla uğraşmam ben sadece stabilite istiyorum diyorsan hiç bulaşma custom rom ve root olaylarına. Bilinçsizce yüklenen romlar veya buna benzer ayarlar yapman cihazını dahada kullanılmaz hale getirebilir.

Sana son bir tavsiyem de 4.1.1 in çıkmasını bekle, ayar yapacağın hiç bir şey kalmayacak emin ol. Şu an test versiyonunu kullanıyorum orta halli bir kullanımla gün boyu en fazla %40 şarjın gidiyor sistemde baya bi hızlanmış halde.

DLI7 mi kullaniyorsun?

dli8 kullanıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Bir şey kaybetmezsin. Custom romların genel farkı sistemdeki gereksiz yazılımlar vss.. çıkartılmış bu sayede rem optimizayonu sağlanmış ve doğru orantılı olarak ta şarjın biraz daha uzun gitmesi sağlanmış oluyor. Ayrıca işlemci frekans ayarlarıyla da oynayarak yine pil optimizasyonu ve cihazın biraz daha az ısınması sağlanıyor. Cihazın biraz daha az ısınması için genelde işlemci frekansları kısılıyor buda performansı etkiliyor. Eğer normal bir kullanıcı isen ve geliştirme gibi bilgi isteyen ayarlarla uğraşmam ben sadece stabilite istiyorum diyorsan hiç bulaşma custom rom ve root olaylarına. Bilinçsizce yüklenen romlar veya buna benzer ayarlar yapman cihazını dahada kullanılmaz hale getirebilir.

Sana son bir tavsiyem de 4.1.1 in çıkmasını bekle, ayar yapacağın hiç bir şey kalmayacak emin ol. Şu an test versiyonunu kullanıyorum orta halli bir kullanımla gün boyu en fazla %40 şarjın gidiyor sistemde baya bi hızlanmış halde.

DLI7 mi kullaniyorsun?

dli8 kullanıyorum.

bende gectim dli8 e ..fena degil gibi simdilik..
    sende nasil?

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam merhaba

Stok rom üzerine odin ile direk kurun. Başka bir şey lazım değil. Yedek almayı ve wipe yapmayı unutmayın.

Telefonu rootladim kamerayi yedek aldim sonra 8.betayı kurdum root gitti.Wipe nedir bilmiyorum ama uygulamalarim ve mesajlarim silinmedi aynen duruyo bosuna yedek almisim . Simdi tekrar root etcez galiba.http://shiftdelete.net/samsung-galaxy-s3-icin-root-rehberi-37997.html Burdaki islemlere gore root yaptim yeni jb ile tekrar ayni sekilde root atsam sorun olur mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gayet memnunum hız çok iyi uygulamalar, rehber ve menüler çok hızlı açılıyor. Şu da bir gerçek ki hız demek ısınma demek bu yüzden de, 4.0.4'e göre biraz fazla ısınıyor yük altında telefon. Kışta geldi cep sobası niyetine elinizi ısıtır :). Ama korkmayın şarjda sıkıntı yok sabah 06:30 da full şarjdan aldım yolda 1 saat müzik dinledim yaklaşık 1 saate yakın konuştum, internet, bildirimler ve eşitlemeler sürekli açık. Şu anda şarjım %78
  • quote:

Telefonu rootladim kamerayi yedek aldim sonra 8.betayı kurdum root gitti.Wipe nedir bilmiyorum ama uygulamalarim ve mesajlarim silinmedi aynen duruyo bosuna yedek almisim . Simdi tekrar root etcez galiba.http://shiftdelete.net/samsung-galaxy-s3-icin-root-rehberi-37997.html Burdaki islemlere gore root yaptim yeni jb ile tekrar ayni sekilde root atsam sorun olur mu?

DLI8 sürümündeyseniz cihazı rootlamak ve bazı ayarlara ulaşmak için Siyah kernelin en son çıkan(biraz evvel) 1.6 Beta 15 sürümünü tavsiye ederim. İlk mesajın ilk paragrafının hemen altındaki dosyaların olduğu bölümden Odin veya CWM sürümünü indirip uygun şekilde kurabilirsiniz Keza diğer kerneller ve birçok sitede anlatılan root-kernel yöntemleri eski sürümler için olup 4.1.1 test sürümlerinde ciddi sorun yaratıyor.Gökhan Moral arkadaşımızın geliştirdiği Siyah kernel'in 4.1.1 test sürümleri için olan 1.6 Beta serisi güncel kernellerini tavsiye ederim Sorunsuz kullanıyorum.

Kamera Modu mesajını da güncelledim. Artık(yani ben birkaç gündür kullansam da anca konuya ekleme fırsatı buldum) Hx Kamera Modunu son test romlarında yani DLI7 ve DLI8'de de kullanabileceğiz. Geliştiriciyi maddi olarak destekte bulunursanız mod yapmaya devam edecektir. Malum bu işlere ciddi zaman ve emek istiyor. Haliyle insan, harcadığı emeğe ve zamana değecek bir iş yapmak istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 19 Eylül 2012; 16:46:01 >

• yedek zaten olası bir sorun için alınıyor. Forumlarda yazılanlara göre aynı şekilde rootlayabilirsin ama ben bir türlü rootlayamadım.
  • quote:

quote:

DLI8 sürümündeyseniz cihazı rootlamak ve bazı ayarlara ulaşmak için Siyah kernelin en son çıkan(biraz evvel) 1.6 Beta 15 sürümünü tavsiye ederim. İlk mesajın ilk paragrafının hemen altındaki dosyaların olduğu bölümden Odin veya CWM sürümünü indirip uygun şekilde kurabilirsiniz Keza diğer kerneller ve birçok sitede anlatılan root-kernel yöntemleri eski sürümler için olup 4.1.1 test sürümlerinde ciddi sorun yaratıyor.Gökhan Moral arkadaşımızın geliştirdiği Siyah kernel'in 4.1.1 test sürümleri için olan 1.6 Beta serisi güncel kernellerini tavsiye ederim Sorunsuz kullanıyorum.

Kamera Modu mesajını da güncelledim. Artık(yani ben birkaç gündür kullansam da anca konuya ekleme fırsatı buldum) Hx Kamera Modunu son test romlarında yani DLI7 ve DLI8'de de kullanabileceğiz. Geliştiriciyi maddi olarak destekte bulunursanız mod yapmaya devam edecektir. Malum bu işlere ciddi zaman ve emek istiyor. Haliyle insan, harcadığı emeğe ve zamana değecek bir iş yapmak istiyor.

Neyse o zaman kalsin root kernel falan cok karistirmayalim.Peki resmi surum cikinca wifi uzerinden guncelleyebilecek miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: karafaruk19
    Neyse o zaman kalsin root kernel falan cok karistirmayalim.Peki resmi surum cikinca wifi uzerinden guncelleyebilecek miyim?

Wifi üzerinden güncellenir diye düşünüyorum ama emin değilim. Bu konuda resmi bir bilgi yok. Benim için pek de önemli değil zaten. Ama siz kendinizi güncellemeyecek diye düşünerek hazırlayın.
  • İlk sayfaya boot animasyonunun nasıl değiştirileceğini de ekledim. İstediğiniz bir boot animasyonunu anlattığım yöntemle yükleyebilirsiniz.
  • quote:

İlk sayfaya boot animasyonunun nasıl değiştirileceğini de ekledim. İstediğiniz bir boot animasyonunu anlattığım yöntemle yükleyebilirsiniz.

eline saglik goksel hoca..cok basarilisin yine..

animasyonlari nerden temin edelim:)

• quote:

quote:

İlk sayfaya boot animasyonunun nasıl değiştirileceğini de ekledim. İstediğiniz bir boot animasyonunu anlattığım yöntemle yükleyebilirsiniz.

eline saglik goksel hoca..cok basarilisin yine..

animasyonlari nerden temin edelim:)

Xda'dan veya google'dan istediğiniz cihazın modeli ve bootanimation.zip olarak yani xxxxx bootanimation.zip olarak aratırsanız bulabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karafaruk19

Wifi üzerinden güncellenir diye düşünüyorum ama emin değilim. Bu konuda resmi bir bilgi yok. Benim için pek de önemli değil zaten. Ama siz kendinizi güncellemeyecek diye düşünerek hazırlayın.

O yontemle root yaptim sorun olmadi ,verdigin tum yanitlar icin sagol

• Arkadaşlar jb dlı8 i yükledim fakat kurulum sonrası illa ki wipe yapmam gerekiyor mu ?
  • Arkadaşlar jb dlı8 i yükledim fakat kurulum sonrası illa ki wipe yapmam gerekiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekiL1nciSahis

Arkadaşlar jb dlı8 i yükledim fakat kurulum sonrası illa ki wipe yapmam gerekiyor mu ?

Sorun yoksa yapmaya gerek yok ama ileride yavaşlamaya sebep olabilir.

• Ben de jb yuklemek icin kendimi tutuyorum. Surekli karar degistiriyorum, hat yaparim endisesiyle kendimi tutuyorum :$

Kernel in bu kadar korkutucu olmasi beni kendisine bagladi gibi. Bu konuya biraz bakmam gerekecek sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoCommend

Ben de jb yuklemek icin kendimi tutuyorum. Surekli karar degistiriyorum, hat yaparim endisesiyle kendimi tutuyorum :$

Kernel in bu kadar korkutucu olmasi beni kendisine bagladi gibi. Bu konuya biraz bakmam gerekecek sanki.

jb şu anda androidin son noktası bunu nexusta gördük ve tecrübe ettik

s3 e de resmi olarak final sürümü geldiğinde mutlaka yüklenmeli ki jb nin nimetlerinden faydalanılsın
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.