Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 (I9300) Yazılım & Kamera [ANA KONU] ★★ (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.093
Cevap
90
Favori
459.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet zram açık olduğu için 8 - 9 uygulama açıyorum hepside sorunsuz kaldığı yerden devam ediyor kalan ram 220 mb civarı açık olan uygulamalara göre değişiyor bazen 130 mb kalıyor bazen 250 ye kadar çıkıyor.. Suan kalan pil % 10 toplam kullanım 14 saat 28 dakika ekran süresi 3 saat 12 dakika bu 14 saatlik kullanımda 3g ve wifi sürekli açık cpu 1400 mhz ekran parlaklığı otomatik olarak kullanıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 24 Haziran 2013; 21:10:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: focus1

Evet zram açık olduğu için 8 - 9 uygulama açıyorum hepside sorunsuz kaldığı yerden devam ediyor kalan ram 220 mb civarı açık olan uygulamalara göre değişiyor bazen 130 mb kalıyor bazen 250 ye kadar çıkıyor.. Suan kalan pil % 10 toplam kullanım 14 saat 28 dakika ekran süresi 3 saat 12 dakika bu 14 saatlik kullanımda 3g ve wifi sürekli açık cpu 1400 mhz ekran parlaklığı otomatik olarak kullanıldı..

kullanım olarak benim pil ömrüyle aynı. yaklaşık 4 saat ekran süresini görürüm bugün 20 saattir açık. ama güç tasarrufu açık. rom o kadar akıcı ki en ufak titreme bile olmuyor geçişlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Orijinalden alıntı: bingbang

İşlemci 1.2 deyken 6 sekme Dolphin ve müzik dinlerken sekme geçişlerinde biraz takılma oluyordu sonra telefon 5 saniye siyah ekranda bekleyip uygulamalar yükleniyor yazısı çıktı ve yeniden açılmış gibi oldu.Boeffla 2.11 beta ve goggy max da başıma geldi.Daha önce kimsenin başına geldi mi bu durum?
    Düzeltme:Sıcaklık 41 dereceydi.

7 sekme açık (boş sayfa değil) twitter kamera whatsapp toplam 750MB ram tüketiyor. Dolphin tek başına 150MB tüketiyor. Sekme geçişleri bana mısın demiyor. Kasma yavaşlama da yok. Cpu 800 gpu 440 MHz. Kerneli değiştirin.

7 sekmeyi stock tarayicida acarak mi 750mb ram kullanimi var?Dolphine iyi diyorlar ama dolphin kullanmiyorsun galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: ciddiyim la

quote:

Evet zram açık olduğu için 8 - 9 uygulama açıyorum hepside sorunsuz kaldığı yerden devam ediyor kalan ram 220 mb civarı açık olan uygulamalara göre değişiyor bazen 130 mb kalıyor bazen 250 ye kadar çıkıyor.. Suan kalan pil % 10 toplam kullanım 14 saat 28 dakika ekran süresi 3 saat 12 dakika bu 14 saatlik kullanımda 3g ve wifi sürekli açık cpu 1400 mhz ekran parlaklığı otomatik olarak kullanıldı..

kullanım olarak benim pil ömrüyle aynı. yaklaşık 4 saat ekran süresini görürüm bugün 20 saattir açık. ama güç tasarrufu açık. rom o kadar akıcı ki en ufak titreme bile olmuyor geçişlerde.

Sen zram ayarladın mi multitasking nasıl sende

• quote:

quote:

quote:

ya official roma göre güzel kullandikca şişme yapmıyor ama seninki gibi olmadı. 4 5 uygulama açık şu an boş ram de 70 ile 120 arası değişiyor. 400 mb zram açtım. ama seninki gibi 200 mb boş olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mach2

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Orijinalden alıntı: bingbang

İşlemci 1.2 deyken 6 sekme Dolphin ve müzik dinlerken sekme geçişlerinde biraz takılma oluyordu sonra telefon 5 saniye siyah ekranda bekleyip uygulamalar yükleniyor yazısı çıktı ve yeniden açılmış gibi oldu.Boeffla 2.11 beta ve goggy max da başıma geldi.Daha önce kimsenin başına geldi mi bu durum?
    Düzeltme:Sıcaklık 41 dereceydi.

7 sekme açık (boş sayfa değil) twitter kamera whatsapp toplam 750MB ram tüketiyor. Dolphin tek başına 150MB tüketiyor. Sekme geçişleri bana mısın demiyor. Kasma yavaşlama da yok. Cpu 800 gpu 440 MHz. Kerneli değiştirin.

7 sekmeyi stock tarayicida acarak mi 750mb ram kullanimi var?Dolphine iyi diyorlar ama dolphin kullanmiyorsun galiba

O kadar sekmeyi stok tarayıcıda açmam. Geçişler adamı hasta eder. Dolphin 10 kullanıyorum bir süredir.

• Dolphin guzel olmus ama halen eski aliskanligi biraktigin sekmeleri bazen komple kapatmaya devam ediyor. Birde bugun ilk kez telefona restart attirmayi basardi yaklasik bir yil oldu telefonu alali dolphin basardi boyle birseyi ilk kez . Birde testlerde iyi sonuc almasina ragmen agir geliyor bana dh de stock browser direk acarken o biraz yukleme yapiyor. Ama sayfalar arasi gecisi cok guzel olmus keske stock browser a da gelse 10 yillik telefon gibi aciyor sayfalari gosteren yeri bazen

• quote:

quote:

quote:

quote:

ya official roma göre güzel kullandikca şişme yapmıyor ama seninki gibi olmadı. 4 5 uygulama açık şu an boş ram de 70 ile 120 arası değişiyor. 400 mb zram açtım. ama seninki gibi 200 mb boş olmadı.

Olsun sorun olmaz zram 500 mb yap swappines kısmını % 100 yap dene ram biraz daha artacaktır. Önemli olan ramin sismemesi ve sağlıklı multitasking yapabilmesi multitasking gayet başarılı ram kullanımı açtığınız uygulamanın ağırlığına göre değişir. .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olsun sorun olmaz zram 500 mb yap swappines kısmını % 100 yap dene ram biraz daha artacaktır. Önemli olan ramin sismemesi ve sağlıklı multitasking yapabilmesi multitasking gayet başarılı ram kullanımı açtığınız uygulamanın ağırlığına göre değişir. .

şişme konusunda gerçekten başarılı restart atmama gerek yok, multitasking olarak etkin olarak saklamadigi bir uygulamayı bile çok vakit geçmeden açıyor. facebook sanırım rami çok harcıyor. Genel olarak şu an memnunum.

• Beyler su sizinti 4.2.2 de multitasking olayini nasil cozeriz?Ramde swap var ama 1 mb fln kullaniyor
    Stabilite tamam, akicilik gayet guzel (nova kullaniyorum gerci touchwiz de kullanmadim romu hic) Batarya da gayet iyi .42 dk FL commondo oynadim.Parlaklik %50 de, 20 dk 3G kullandim.Gun icinde hic guc tasarrufuyla kullanmadim teli ve 3 saat 20 dk ekran suresi verdi ve %14 te sarja taktim tekrar.
    Sadece multitasking berbat.Soyle diyeyim;
    Oyuna girmeden rami bosalttim.Oyuna girdim.5 dk oynadim sonra yanlislikla reklama tikladim.Google play store acildi.Hemen Dokunmatik geri tusuna basarak oyuna geri donuyum dedim catt oyunu bastan baslatti
    Bi hal care yok mudur:D

• quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Beyler su sizinti 4.2.2 de multitasking olayini nasil cozeriz?Ramde swap var ama 1 mb fln kullaniyor
    Stabilite tamam, akicilik gayet guzel (nova kullaniyorum gerci touchwiz de kullanmadim romu hic) Batarya da gayet iyi .42 dk FL commondo oynadim.Parlaklik %50 de, 20 dk 3G kullandim.Gun icinde hic guc tasarrufuyla kullanmadim teli ve 3 saat 20 dk ekran suresi verdi ve %14 te sarja taktim tekrar.
    Sadece multitasking berbat.Soyle diyeyim;
    Oyuna girmeden rami bosalttim.Oyuna girdim.5 dk oynadim sonra yanlislikla reklama tikladim.Google play store acildi.Hemen Dokunmatik geri tusuna basarak oyuna geri donuyum dedim catt oyunu bastan baslatti
    Bi hal care yok mudur:D

Sızıntı 4.2.2 romlar için henüz kernel desteği yok sanırım bu yüzden roma pek fazla müdahale edilemiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 24 Haziran 2013; 23:08:23 >

• İyi günler.

Arkadaşlar ben bu konuda baya acemiyim sanırım size birtakım sorularım olacak.

Galaxy s3 kullanıyorum iki aydır,ilk zamanlara göre şarjım %25 çabuk bitiyor ve %20 kadar yavaşlama mevcut.Task killer gibi arka planda çalışanları sık sık kapatıyorum telefon genelde 400-500 mb ram kullanarak çalışıyor.

Tamamen performanse yönelik bir yazılım yüklemek istiyorum.Telefonum paralel ithalat.Bu yazılım,rom root her neyse cihazı garanti dışı bırakır mı ? Öneriyor musunuz garantiyi bozsa da yapılır der misiniz ?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Dogukan -- 25 Haziran 2013; 2:00:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

İyi günler.

Galaxy s3 kullanıyorum iki aydır,ilk zamanlara göre şarjım %25 çabuk bitiyor ve %20 kadar yavaşlama mevcut.Task killer gibi arka planda çalışanları sık sık kapatıyorum telefon genelde 400-500 mb ram kullanarak çalışıyor.

Tamamen performanse yönelik bir yazılım yüklemek istiyorum.Telefonum paralel ithalat.Bu yazılım,rom root her neyse cihazı garanti dışı bırakır mı ? Öneriyor musunuz garantiyi bozsa da yapılır der misiniz ?

task killer kullanmayiniz sarjinizi somurur cunku; telefon arkada bazi uygulamalar calistirir siz ordan kapatirsaniz her zaman yeniden baslatir ve sarjiniz daha cabuk biter umarim anlatabilmisimdir

• arkadaşlar internet üzerinden(cihaz içerisinden) 4.2.1 güncellemesi ne zaman gelecek bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

İyi günler.

Rom root yukleme tercihe kalmis bi olay, ama bence deger yapmaya. Garanti disi kalir ama garantiye yeniden sokmak mümkun, rom islerine girerseniz cihaziniz hem daha hizli calisir hem de sarjiniz daha uzun gider

• quote:

Orijinalden alıntı: Ergin.

arkadaşlar internet üzerinden(cihaz içerisinden) 4.2.1 güncellemesi ne zaman gelecek bilgisi olan varmı?

4.2.1 gelmeyecek. Direk 4.2.2 gelecek. Tahmini olarak Temmuz-Ağustos gibi (Ramazan'da) çıkabilir. Ama resmi bir açıklama yok.

Pili az giden arkadaşa da kısaca cevap vereyim. Task killer kullandığınız için. Uygulamaları sürekli izlediği için cihazı sürekli meşgul eder, uygulamayı kapattığında o uygulama tekrar açılır ve bunun için bellekten okuma yapması ve cpu'yu kullanması gerekir. Bu da yine pili ve arka planda olduğu için performansı etkiler. Özet: O eskide kaldı, sistem o işi otomatik olarak yapıyor zaten

• Bu zram açma olayı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray1135

Bu zram açma olayı nedir ?

Google'dan bakabilirsiniz. Rami sıkıştırıyor

• İşe bakın cm10.1 stable sürümü bu akşam yayınlanıyor ama galaxy s2 ve s3 ün uluslararası sürümleri.Acaba niye
    Off Samsung offf
  • Nasıl yani hocam biraz daha açar mısın ?
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.