Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun!) (3267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67.875
Cevap
417
Favori
2.549.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32653266326732683269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben s3 e çok yanlış anlayıp mobile odin ile glaxy y romu atmaya çalıştım Yaptığımı anlar anlamaz bataryayı çıkardım. Ama telefon kendinden geçti o günden beri. Şu anda cm11 var ama çok normal olduğu söylenemez. Arkadaşın s3 üne stock romdan blekota yükledim canavar gibi şu anda. Kendi telefonuma yükleyince boot animasyonu hafif kasarak açılıyor, dili türkçe ye getiremeden kilitlenip kendini yeniden başlatıyor. Aynı durum 1 gb üstü romlarda geçerli. Sadece slimkat da sıkıntı yok. Telefondaki her şeyi orijinal stock rom yükleyerek sıfılayabilir miyim? Ya da bu durumun başka bir sebebi olabilir mi beni aydınlatırsanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabanciii

quote:

Orijinalden alıntı: `Raikonen`

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Arkadaslar odin fail hatasi aliyorumdiye sormustum cvp cikmadi acil yardim pit mapping hatasi hersey yaptim custom romdan stock4.3 gecemedim

Hocam mümkünse ekran görüntüsü alabilirmiyiz?

Telefon suan kuzende getrdgi zaman fail hatasi ekran goruntusunu yollarim hocam :)

hocam geç oldu ama ekran daki hata kodu

<ID:0/004> Added!!
    <OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> I9300XXUGNB6_I9300OJVGNB3_I9300XXUGNA8_HOME.tar.md5 is valid.
    <OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
    <OSM> Leave CS..
    <ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
    <ID:0/004> File analysis..
    <ID:0/004> SetupConnection..
    <ID:0/004> Initialzation..
    <ID:0/004> Get PIT for mapping..
    <ID:0/004> Removed!!
    <ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

hocam bi konuda görmüştüm emmc çipi arızalı olabilir telefonun. odinden rom flaşlarken pit mapping hatası alıyorsanız emmc arızalıdır denmişti.

Sadece custom rom kuruluyor orjinale donemezmiyim hic bi zaman

custom rom kuruluyorsa emmc sorunsuz demektir. download modda üst köşede product name kısmı boş mu gözüküyor?

edit: bu arada 1000. postum olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirchade -- 18 Aralık 2014; 17:11:05 >

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    yok bağırmadım,kusura bakmayın. yanlış anladınız beni.ben sadece kendi telefonumun durumunu beyan etmek istedim. yazıda demek ki yanlış anlaşıldı. neyse ben vazgeçtim takas işinden.
  • G2 ayrı bir şey hocam benim için ya. Eğer bu tuşa 50 lira falan isterlerse zaten yaptırmam. Bazılarının dediği gibi iki üç vida söküp kendim temizlemeye çalışırım belki araya bir şey girmiştir diye ama devamını getirmeden elden çıkarırım sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar odin fail hatasi aliyorumdiye sormustum cvp cikmadi acil yardim pit mapping hatasi hersey yaptim custom romdan stock4.3 gecemedim

Telefon suan kuzende getrdgi zaman fail hatasi ekran goruntusunu yollarim hocam :)

<OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> Leave CS..

hocam bi konuda görmüştüm emmc çipi arızalı olabilir telefonun. odinden rom flaşlarken pit mapping hatası alıyorsanız emmc arızalıdır denmişti.

custom rom kuruluyorsa emmc sorunsuz demektir. download modda üst köşede product name kısmı boş mu gözüküyor?

Orda telefon kodu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

<OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> Leave CS..

Orda telefon kodu var

Hocam o zaman sikinti yok demektir. Odinden kurmaya calistiginiz rom 4.3 ise bir de 4.1.2 deneyin odin uzerinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaMoVe

quote:

Orijinalden alıntı: Want to

Cihaza boeffla kernel 5.3 kurdum. Root ile samsungun gereksiz uygulamalarini kaldirdim islemciye voltaj vermeden 1.7 ghz e gonevor u ondemand'a gpu'yu +0.25mv ile 640 mhz'e yukselttim. Boeffla sound'u etkinlestirdim. Romda oynama yapmadim 4.3 stock rom. Cihaz suan ucuyor. Hic takilma yasamadim suan icin. Vegas gangsteri ve modern combat 5 akici oynaniyor. Antutudan 28.277 li bir puan aldi. Cihaz boyle cok akici ayrica sesde farkedilir derece fark var. Bas ve tizler cok iyi ve kulaklik sesi yukseldi

İşlemci kaldırmıyor ayrıca aşırı ısıdan kitleniyor. 55 neyse 65 ok ama 77 derece yok artık dedirtti.
    O gördüğünüz antutu test sonucunu hız aşırtma ile tamamladığımı görmedim.Ve bitmeden sizin skoru veriyor.Normalde 17 18k alan bir cihaz hız aşırtmayla 27-28k alması biraz hayalperestlik.
    Ayrıca kernel stabil değil.Sürekli versiyon versiyon sırf hızlı şarj ve ses yüzünden gerek duyduğumdan kullanıyordum artık stock kernel ile rootlu uzuzn zamandır takılmadan ilk formattaki gibi kullanıyorum.
    Sistem uyg vs kaldırıp oto matik başlayan uyg durdurmak daha az ram tüketimine yardımcı olur.

Daha fazla performans ve sade bir arayüz içinhttp://yesilcin.com/ dan custom romları inceleyebilirsiniz.

Dalga gecmiyorum hocam ben. Cihaz antutu stabilite testinde dahi 55 dereceyi gecmedi. Antutu testide ss' de. Stabilite testini tekrar yapip ss atabilirim. Modern combat vb oyunlardada sikinti yok
    Ayrica bu cihazlara 38.000 aldiranlar varken benimki hayaprestlik değildir

Edit- Yeşilcin'e bakmaya gerek oradakinlerin çoğu eski versyon. Ben direk xda'dan indiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Want to -- 18 Aralık 2014; 20:51:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

yok bağırmadım,kusura bakmayın. yanlış anladınız beni.ben sadece kendi telefonumun durumunu beyan etmek istedim. yazıda demek ki yanlış anlaşıldı. neyse ben vazgeçtim takas işinden.

Takılıyorum hocam size yanlış anlamadım şu forumda kaç kişi kaldık zaten bırakta geçsin birbirimize nazımız
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

quote:

quote:

quote:

Cihaza boeffla kernel 5.3 kurdum. Root ile samsungun gereksiz uygulamalarini kaldirdim islemciye voltaj vermeden 1.7 ghz e gonevor u ondemand'a gpu'yu +0.25mv ile 640 mhz'e yukselttim. Boeffla sound'u etkinlestirdim. Romda oynama yapmadim 4.3 stock rom. Cihaz suan ucuyor. Hic takilma yasamadim suan icin. Vegas gangsteri ve modern combat 5 akici oynaniyor. Antutudan 28.277 li bir puan aldi. Cihaz boyle cok akici ayrica sesde farkedilir derece fark var. Bas ve tizler cok iyi ve kulaklik sesi yukseldi

Tamam da şu işlemleri ben dahil çoğu kullanıcı yapamıyor. Mesela şu root edip gereksiz şeyleri kaldırmayı bile beceremedim.

Musait bir vaktimde anlatayim. Yanliz bu islerde acemi iseniz telefonu brick edebilirsiniz

Tariflere açığım. Yapabilirsem sizin sayenizde yaparım ya da bilen birilerine yaptıracağım. Zaten gittiği yere kadar gitsin, Ascend G7'ye geçeceğim.

Hocam neden G7?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam da şu işlemleri ben dahil çoğu kullanıcı yapamıyor. Mesela şu root edip gereksiz şeyleri kaldırmayı bile beceremedim.

Musait bir vaktimde anlatayim. Yanliz bu islerde acemi iseniz telefonu brick edebilirsiniz

Tariflere açığım. Yapabilirsem sizin sayenizde yaparım ya da bilen birilerine yaptıracağım. Zaten gittiği yere kadar gitsin, Ascend G7'ye geçeceğim.

Cumartesi gibi pm ile anlatirim. Dedikleri harfiyen uygularsaniz g7 den daha fazla islem gucu alirsiniz. Tabi 13 mp kamerada T akilmiyor bu cihazlara

Yardım elinizi bekliyorum.

Bu arada Zenfone 5 için ne düşünüyorsunuz? Dayım telefon alacak 700 TL civarında, en mantıklısı gibi.

Zenphone 5 bence fiyatına göre bence çok iyi. Powervr544mp2 400mhz grafik birimi var 720p ile çok iyi çalışacağını düşünüyorum. Android 5.0'da alıcak

• quote:

Orijinalden alıntı: SaMoVe

quote:

İşlemci kaldırmıyor ayrıca aşırı ısıdan kitleniyor. 55 neyse 65 ok ama 77 derece yok artık dedirtti.
    O gördüğünüz antutu test sonucunu hız aşırtma ile tamamladığımı görmedim.Ve bitmeden sizin skoru veriyor.Normalde 17 18k alan bir cihaz hız aşırtmayla 27-28k alması biraz hayalperestlik.
    Ayrıca kernel stabil değil.Sürekli versiyon versiyon sırf hızlı şarj ve ses yüzünden gerek duyduğumdan kullanıyordum artık stock kernel ile rootlu uzuzn zamandır takılmadan ilk formattaki gibi kullanıyorum.
    Sistem uyg vs kaldırıp oto matik başlayan uyg durdurmak daha az ram tüketimine yardımcı olur.

Daha fazla performans ve sade bir arayüz içinhttp://yesilcin.com/ dan custom romları inceleyebilirsiniz.

Birde sizin kernel sürümü kaç benimki 5.3 stable

• quote:

quote:

hocam rehber var daha telefon ilk çıktığı dönemden beri var. ama ben yine de size ufaktan, güncel bir liste çıkartayım. yapmak isteyenler de faydalansın hem.

1) öncelikle root işlemiyle başlayalım:

http://download.chainfire.eu/229/CF-Root/CF-Auto-Root/

buradan dosyayı indiriyorsunuz. içinden çıkan dosyaları bir klasöre atıyorsunuz. telefonun geliştirici ayarlarından usb hata ayıklama seçeneğini aktif edip telefonu kapatıyorsunuz. tabii bu sırada minimum %70 şarjınız olduğuna emin olun. ilk işlemde çıkan odin programını çalıştırıyoruz, telefonu ses kısma+home+power tuşlarına basarak download moduna alıyoruz. uyarıları kaul ederek ses açma tuşuyla devam ediyoruz.

telefonun şu şekilde olması gerekiyor:

usb'yi telefona ve bilgisayara bağlıyoruz odin'in şu şekilde ve mavi olması gerek. bu şekilde ise her şey hazır demektir. odin'deki auto reboot ve f. reset time seçeneklerinin tiki aktif olmalı. bundan sonra ilk klasördeki md5 uzantılı dosyayı odin'deki pda bölümüne tıklayıp seçiyoruz ve start diyoruz. sol alttaki bölümde ok! yazısını gördüğümüz an işlem tamam demektir. kısa bir sürede cihazımız root olmuş oluyor.

supersu cihazınıza yüklenmiş olacak. güncelleme isteyebilir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=tr
    root'un aktif olup olmadığını bu uygulamayı yükleyerek ve uygulamayı açınca supersu'ya izin vererek öğrenebilirsiniz.

2) recovery yükleme:

bildiğim kadarıyla iki adet geliştirici custom recovery için i9300'e hizmet veriyor. birisi ClokworkMod yani CWM, diğeri de Team Win Recovery Project yani TWRP.

şahsen uzun süredir cwm kullandığım için ben onu tavsiye ediyorum ama twrp de oldukça çok kişi tarafından kullanılıyor ve öneriliyor. ancak ben burada cwm touch yüklemesini anlatacağım (gerçi twrp de farklı değil).

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development/recovery-clockworkmod-touch-6-0-3-2-gt-t1719744

en güncel sürüm olan 6.0.3.2'yi verdiğim linkten indirin. root için yaptığımız adımları tekrarlayın ve pda seçeneğinden root dosyası yerine burada inen dosyayı olduğu gibi flashlayın.

Bu aşamadan sonra telefona custom rom yüklemek için bilgisayara ve odin'e ihtiyacınız kalmayacak, hatta mobile odin ile stock romu bile bilgisayarsız atabileceksiniz.

burada sistemdeki gereksiz uygulamaları silmeden önce tam bir yedek almanızı önereceğim. bunun için öncelikle titanium backup ile uygulamalarınızın yedeğini hafıza kartınıza alıp bilgisayarınızda bir klasöre taşımanızı ardından da yüklediğimiz cwm recovery ile full backup alarak her şeyimizi yedeklemiş olarak diğer adımlara geçmek önemli.

sistemdeki gereksiz uygulamaları silmek için gerekli program:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=tr

gereksiz uygulamaların listesini tablo haline getirdim:https://docs.google.com/document/d/1C5EfFeBPV5eUZKDXW2qyOn4zt_8URGdVyNhYcI4o40A/edit?usp=sharing

3) Custom Rom yükleme:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3#romList

şuradan piyasadaki güncel ve hoşunuza giden romu bulup indirin. indirdiğiniz romu hafıza kartına atın ve telefonunuzdan ses açma+home+power tuşlarına basarak recovery moduna girin. wipe data/factory reset yapın ki eski rom kalıntıları temizlensin, install zip from sdcard seçeneği ile indirdiğiniz romu yükleyin. ardından romu açıp titanium backup ile aldığınız yedeği tekrar yükleyin ve eskisi gibi kullanmaya devam edin.

şurada bir youtube kullanıcısı tüm aşamaları videolamış:http://www.youtube.com/watch?v=tJfPwWjnWGY

4)kernel yükleme:

ister stock isterse de custom rom kullanın bence en önemli nokta kernel. rom ne kadar başarılı olursa olsun kernel iyi olmadıkça bir işe yaramıyor zira 4.3 güncellemesi ilk geldiğinde telde oluşan donma sorunu çoğu custom kernelde yoktu. şu anda da oldukça güçlü kerneller var.

şahsen şu zamana kadar kullandığım en başarılı kernel olan boeffla kernel tek önerebileceğim kernel.

http://www.boeffla-kernel.de/index.php/2012-10-31-06-13-16

şuaradan kullandığınız roma göre olan versiyonunu zip şeklinde indirin. hafıza kartınıza atın, recovery moda girin ve "install zip from sdcard" seçeneği ile indirdiğiniz dosyayı telefona yükleyin. custom kerneli kurdunuz.

kerneli yönetmek için birçok app var ama boeffla için en iyisi yine lord boeffla'nın yazdığı config app'i. play store'dan kaldırıldı ama sitesinde mevcut. buradan apk şeklinde indirip uygulama olarak yükleyin, root izni verin.

http://boeffla.df-kunde.de/bc

kendiniz fazla detaya hakim değilseniz aşağıda vereceğim linkte hazır profiller var. profilleri indirin, config app'ini açıp üstte "Default" yazan yere tıklayıp profili yükleyin ve o profil aktif olsun.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/general/unofficial-boeffla-kernel-app-profile-t2621308

Bu vesileyle root, cwm, revoery, rom, kernel gibi şeyleri ufaktan da olsa anlatmış oldum. sorunu olan mesaj atarsa daha detaylı yarım edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 18 Aralık 2014; 21:34:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

quote:

quote:

hocam rehber var daha telefon ilk çıktığı dönemden beri var. ama ben yine de size ufaktan, güncel bir liste çıkartayım. yapmak isteyenler de faydalansın hem.

1) öncelikle root işlemiyle başlayalım:

http://download.chainfire.eu/229/CF-Root/CF-Auto-Root/

buradan dosyayı indiriyorsunuz. içinden çıkan dosyaları bir klasöre atıyorsunuz. telefonun geliştirici ayarlarından usb hata ayıklama seçeneğini aktif edip telefonu kapatıyorsunuz. tabii bu sırada minimum %70 şarjınız olduğuna emin olun. ilk işlemde çıkan odin programını çalıştırıyoruz, telefonu ses kısma+home+power tuşlarına basarak download moduna alıyoruz. uyarıları kaul ederek ses açma tuşuyla devam ediyoruz.

telefonun şu şekilde olması gerekiyor:

usb'yi telefona ve bilgisayara bağlıyoruz odin'in şu şekilde ve mavi olması gerek. bu şekilde ise her şey hazır demektir. odin'deki auto reboot ve f. reset time seçeneklerinin tiki aktif olmalı. bundan sonra ilk klasördeki md5 uzantılı dosyayı odin'deki pda bölümüne tıklayıp seçiyoruz ve start diyoruz. sol alttaki bölümde ok! yazısını gördüğümüz an işlem tamam demektir. kısa bir sürede cihazımız root olmuş oluyor.

supersu cihazınıza yüklenmiş olacak. güncelleme isteyebilir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=tr
    root'un aktif olup olmadığını bu uygulamayı yükleyerek ve uygulamayı açınca supersu'ya izin vererek öğrenebilirsiniz.

2) recovery yükleme:

bildiğim kadarıyla iki adet geliştirici custom recovery için i9300'e hizmet veriyor. birisi ClokworkMod yani CWM, diğeri de Team Win Recovery Project yani TWRP.

şahsen uzun süredir cwm kullandığım için ben onu tavsiye ediyorum ama twrp de oldukça çok kişi tarafından kullanılıyor ve öneriliyor. ancak ben burada cwm touch yüklemesini anlatacağım (gerçi twrp de farklı değil).

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development/recovery-clockworkmod-touch-6-0-3-2-gt-t1719744

en güncel sürüm olan 6.0.3.2'yi verdiğim linkten indirin. root için yaptığımız adımları tekrarlayın ve pda seçeneğinden root dosyası yerine burada inen dosyayı olduğu gibi flashlayın.

Bu aşamadan sonra telefona custom rom yüklemek için bilgisayara ve odin'e ihtiyacınız kalmayacak, hatta mobile odin ile stock romu bile bilgisayarsız atabileceksiniz.

burada sistemdeki gereksiz uygulamaları silmeden önce tam bir yedek almanızı önereceğim. bunun için öncelikle titanium backup ile uygulamalarınızın yedeğini hafıza kartınıza alıp bilgisayarınızda bir klasöre taşımanızı ardından da yüklediğimiz cwm recovery ile full backup alarak her şeyimizi yedeklemiş olarak diğer adımlara geçmek önemli.

sistemdeki gereksiz uygulamaları silmek için gerekli program:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=tr

gereksiz uygulamaların listesini tablo haline getirdim:https://docs.google.com/document/d/1C5EfFeBPV5eUZKDXW2qyOn4zt_8URGdVyNhYcI4o40A/edit?usp=sharing

3) Custom Rom yükleme:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3#romList

şuradan piyasadaki güncel ve hoşunuza giden romu bulup indirin. indirdiğiniz romu hafıza kartına atın ve telefonunuzdan ses açma+home+power tuşlarına basarak recovery moduna girin. wipe data/factory reset yapın ki eski rom kalıntıları temizlensin, install zip from sdcard seçeneği ile indirdiğiniz romu yükleyin. ardından romu açıp titanium backup ile aldığınız yedeği tekrar yükleyin ve eskisi gibi kullanmaya devam edin.

şurada bir youtube kullanıcısı tüm aşamaları videolamış:http://www.youtube.com/watch?v=tJfPwWjnWGY

4)kernel yükleme:

ister stock isterse de custom rom kullanın bence en önemli nokta kernel. rom ne kadar başarılı olursa olsun kernel iyi olmadıkça bir işe yaramıyor zira 4.3 güncellemesi ilk geldiğinde telde oluşan donma sorunu çoğu custom kernelde yoktu. şu anda da oldukça güçlü kerneller var.

şahsen şu zamana kadar kullandığım en başarılı kernel olan boeffla kernel tek önerebileceğim kernel.

http://www.boeffla-kernel.de/index.php/2012-10-31-06-13-16

şuaradan kullandığınız roma göre olan versiyonunu zip şeklinde indirin. hafıza kartınıza atın, recovery moda girin ve "install zip from sdcard" seçeneği ile indirdiğiniz dosyayı telefona yükleyin. custom kerneli kurdunuz.

kerneli yönetmek için birçok app var ama boeffla için en iyisi yine lord boeffla'nın yazdığı config app'i. play store'dan kaldırıldı ama sitesinde mevcut. buradan apk şeklinde indirip uygulama olarak yükleyin, root izni verin.

http://boeffla.df-kunde.de/bc

kendiniz fazla detaya hakim değilseniz aşağıda vereceğim linkte hazır profiller var. profilleri indirin, config app'ini açıp üstte "Default" yazan yere tıklayıp profili yükleyin ve o profil aktif olsun.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/general/unofficial-boeffla-kernel-app-profile-t2621308

Bu vesileyle root, cwm, revoery, rom, kernel gibi şeyleri ufaktan da olsa anlatmış oldum. sorunu olan mesaj atarsa daha detaylı yarım edebilirim.

Allah razi olsun hocam. Bilgisayara gecince ben atacaktim bunu. 4.3 Acayip kasiyordu. Cpu yu 1.7 gpuyu +0.25mv ile 640 mhzye 300 mb zram 60 swappines yapinca cihaz gercejten ucuyor. Antutudan 28500 aldi ss attim. Yeni oyunlarda sikinti yok. Eskiden facebook 10 snde acilirken şimdi 1-2 sn icerusinde aciliyor. Hatta bazen facebook takilip kaliyordu. Kernel iyi yani. Ben birde bir ara qs kitkat kurmayi düşünüyorum n7100 portunu. Birazda oyle kullanacagim

• quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam neden G7?

Çok hoşuma gitti bu cihaz. YouTube'dan edindiğim kullanıcı deneyimlerine göre bırak S3'ü, S4'den bile iyi bir performans sunuyormuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam neden G7?

Fiyatına oranla çok hoş bir cihaz. YouTube'da kullanıcı deneyimlerine göre S4'den bile daha başarılı olduğu yazıyor. Zaten daha Samsung almam ama 1,000 TL'den de fazlasını vermem.

• quote:

S3 devri bitti artık konu bile öldü arkadaşlar..

Biz bitti demeden bitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.1996 -- 19 Aralık 2014; 0:01:34 >
  • quote:

Huawei Ascend G7 hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

Pili uzun ömürlü olsun derseniz iyidir diye tahmin ediyorum. 3000 mah kapasiteli pili varmış.
    Onun haricinde 5.5 lik dev ekrana 720p çözünürlük koymuşlar muhtemelen ekranın çamur gibi görüntüsü vardır. Şahsen S3 e tercih etmezdim maceraya gerek yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

<OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> Leave CS..

Bana da yaptı bir iki kez. Telefonu download moda tekrar alın. Odini yeniden başlatın. Kabloyu başka bir uSB girişine bağlayın. Mümkünse kabloyu girişleri hareket etirmeyin işlem sırasında sorun çıkmaz.

• Want to kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam, son dönemlerde s3'ü rootlamamak, kernel yüklememek zaten azap olurdu, herkes yapsın, kolay bir işlem olduğunu görsün istedim.

ben 1704 mhz'den pek randıman alamadım 1.6 ghz'ye çektim, oyun oynamadığım için undervolt yapmadım, gpu ile fazla oynamadım, zzmoove moderate'de 1.6 ghz ve idle+lpa, agressive şekilde kullanıyorum. birkaç xposed modülü ile telefon şarj canavarı oluyor. ekran kapalıyken kesinlikle şarjı kokluyor. zram cihaz sayısı 4, zram bellek boyutu 800 mb, swappines 95 şeklinde kullanıyorum ben şahsen. amacım internet ve okuma performansı artırıp şarjı mümkün olduğunca idareli kullanmaktı. 4 saatin üstünde ekran alabiliyorum bu halde. 1.7 ghz'de alınmıyor malesef, 1.6 ghz öneririm, deneyin pişman olmayacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: CKT

quote:

S3 devri bitti artık konu bile öldü arkadaşlar..

Biz bitti demeden bitmez.

Telefonunuza can verecek bambaşka bir telefona çevirecek olan performanslı bir rom

Blekota S5 V10 ve Boeffla Kernel Stable 6.1 Eklenmiştir.

SAMSUNG [ROM & MOD YÜKLEME REHBERİ-RESİMLİ] S3, S4, S5, NOTE2, NOTE3, NOTE4

www.tinyurl.com/SamsungRomRehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 19 Aralık 2014; 0:57:21 >

• 
Sayfa: önceki 32653266326732683269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.