Şimdi Ara

Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max karşılaştırma: En iyi Android ve iPhone telefon karşı karşıya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
5.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max karşılaştırma: En iyi Android ve iPhone telefon karşı karşıya
    Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni amiral gemisi Galaxy S23 Ultra'nın üzerindeki örtüyü kaldırdı. Özellikleri ve Türkiye fiyatıyla adından sıkça söz ettiren Samsung Galaxy S23 Ultra, bir yandan da iPhone 14 Pro Max ile karşılaştrılıyor. Zira terazinin bir tarafında Android ekosisteminin en iyi telefonu, diğer tarafta ise Apple'ın amiral gemisi bulunuyor.

Bütçesi amiral gemisi telefon almaya elverişli kullanıcılar ise Samsung Galaxy S23 Ultra mı iPhone 14 Pro Max mi almalı? diye soruyor. Gelin iki telefonun teknik özelliklerini tablo üzerinde karşılaştırarak, Samsung S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max hangisi daha iyi sorusuna yanıt arayalım

Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max karşılaştırma: En iyi Android ve iPhone telefon karşı karşıya
    İşte iPhone 14 Pro Max vs S23 Ultra karşılaştırma tablosu:

S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max ??

??

Samsung Galaxy S23 Ultra

iPhone 14 Pro Max

Ekran 6.8 inç, 3088 x 1440 piksel çözünürlük, 120 Hz yenileme hızı, 1750 nits maksimum parlaklık 6.7 inç, 2796 x 1290 piksel çözünürlük, 120 Hz yenileme hızı, 2000 nits maksimum parlaklık
    Boyut ve Ağırlık 163.4 x 78.1 x 8.9 mm – 233 gr 160.7 x 77.6 x 7.85 mm - 240 g
    Kasa Alüminyum Paslanmaz çelik
    İşlemci Özelleştirilmiş Snapdragon 8 Gen2 (1x 3.36 GHz + 2x 2.8 GHz + 2x 2.8 GHz + 3x 2.0 GHz işlemci) Apple A16 Bionic (2x 3.46 GHz + 4x 2.02 GHz işlemci)
    RAM 8 / 12 GB (LPDDR5x) 6 GB (LPDDR5)
    Depolama Kapasitesi 256 GB / 512 GB / 1 TB (UFS 4.0) 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB (NVMe)
    Arka Kamera 200 MP geniş açı (OIS, f/1.7, 23mm), 10 MP periskop (OIS, f/4.9, 230mm), 10 MP telefoto (OIS, f/2.4, 70mm), 12 MP ultra geniş açı (f/2.2, 13mm) 48 MP geniş açı (Sensör kaydırmalı stabilizasyon, f/1.7, 24mm), 12 MP ultra geniş açı (OIS, f/2.2, 13mm), 12 MP telefoto (f/2.8, 77mm), LiDAR tarayıcı
    Video Kaydı 8K@30 FPS'e kadar 4K@60 FPS'e kadar
    Ön Kamera 12 MP (f/2.2) 12 MP (f/1.9)
    Batarya 5000 mAh (45W kablolu hızlı şarj) 4323 mAh (20W kablolu hızlı şarj)
    Bağlantı USB Type-C 3.2, Bluetooth 5.3, NFC, Wi-Fi 6E, 5G Lightning, Bluetooth 5.3, NFC, Wi-Fi 6, 5G
    Biyometrik güvenlik Yüz tanıma ve ekran altı parmak izi tarayıcısı Face ID
    Renk Seçenekleri Siyah, bej, yeşil, pembe Siyah, gümüş, altın, mor
    İşletim Sistemi Android 13 - One UI 5.1 iOS 16
    Dahili Stylus Kalem ? SPen ??
    Çıkış Yılı 2023 2022
    Fiyat
    • 256 GB: 40.999 TL
    • 512 GB: 43.599 TL
    • 1 TB: 48.899 TL
    • 128 GB: 45.999 TL
    • 256 GB: 48.599 TL
    • 512 GB: 53.899 TL
    • 1 TB: 59.199 TL

Samsung S23 Ultra vs Apple iPhone 14 Pro Max'in kağıt üzerindeki farkları bu şekilde. Elbette iki telefonu yalnızca teknik özellik bazında kıyaslamak yeterli değil. Bunun için önümüzdeki günlerde, başta kamera performansı olmak üzere genel paket anlamında sundukları tüm özellikleri karşılıklı olarak deneyimlediğimiz ayrıntılı bir telefon karşılaştırma videosunu sizlerle buluşturacağız.

• Aynen öyle hocam. 14 Pro Max aldım bir hevesle inanın 2 ay zor dayandım. O kadar anlamsız bir sisteme sahip ki alan kişiye resmen köle muamelesi yapılıyor. Yani iPhone (Apple) ne isterse kullanıcı onu yapmak zorunda. Ama telefona para veren ben olduğum için beklentim benim istediğimi telefonun ve ödeme yaptığım sistemin yapmasıdır :)

Benim bildiğim akıllı telefonlar kullanıcıya iyi bir deneyim yaşatmak için var. Sonuç olarak tonlarca para ödeniyor bu telefonlara. Ama paranın karşılığı asla bir iPhone almak değilmiş bunu anlamış oldum. Aldım bir S23 Ultra keyfime bakıyorum. Bir daha iPhone'mu? Asla!!!

Sistem akıcılığı performans ilk zamanlarda kusursuz çalışması normal, kısa zamanda kağnıya dönecek maalesef arkadaşımın s21’inin ilk zamanlarki haliyle şimdiki arasında dağlar kadar farklar var. Ben paramı çöpe atamam, bu paraları asla androide vermem, veren de üstüne bir bardak soğuk suyu kenarda hazır tutsun derim.

• Kamera(video) dışında samsung almış gibi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İPhone 14 pro max in 2. Elde değerini koruması daha alınabilir kılıyor

• Fiyatı yanlış girmişsiniz, 14 Pro 41.999 liradan başlıyor. Yani fiyat farkı bin lira.

• Youtube'da baya bir video var. Genel görüş fotoğraf çekiminde Samsung ( Karanlıkta özellikle de) daha başarılı, video çekiminde iPhone yine daha iyi.

Pek değişen bir şey yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAVI -- 5 Şubat 2023; 22:24:45 >
  • Kağıt üstünde bakıldığı vakit Samsung önde gözüküyor lakin bu iş teknik özelliklerde samsung önde gözüksede genel kullanımda bence iPhone
    samsumg'dan kullanıcısını memnun eder herzamanki mevzu yani.

• DaggeredByRuhtan kullanıcısına yanıt
    6 ay bekleyince samsung ucuzluyor, bana daha alınabilir oluyor :D

• 2 yıl önce alınan s20 ve iphone 11 benzer fiyatta idi ( 6.500 TL ) ve suanda ikinci el samsung %20 , apple ise %80 değer kazandı.

• Yanlışlık yok. S23 Ultra ekran boyutundan dolayı 14 Pro Max ile eşleşir.

• Altının hep artması değerini koruması daha alınabilir kılıyor işlevsellik önemli değil nası olsa.

• Her iki telde akıl işi değil yd xiaomi 13 çok bile bana hemde 15 bin tl

• SUAVI kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum video'da 23 Ultra daha iyi bence.

• LPDDR5x ile gelmedi diye biliyorum. Bir yanlışlık olabilir mi? LPDDR5 ile donatılmıştı.

• Cirrus- kullanıcısına yanıt

Fakat S23+ ile S23 Ultra arasındaki fark 14 Pro ile 14 Pro arasında fark gibi mi?

• Samsung gene şahane bir telefon yapmış ah nokia sağ olsa bunlara papuç bırakmazdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşletim sistemi farkları olmazsa samsung ağır bir şekilde eziyor. İşletim sistemi de kişiden kişiye değişir. Bazıları özgürlükçü, bazıları daha stabil ya da akıcı bir cihaz istiyor.

• Samsung şu video ve sosyal medya sıkıntısını (insta kaynaklı) çözebilse piyasada rakipsiz olur.

• Lexco kullanıcısına yanıt

S22 ultra da öyle bir sorun yok çözüldüler zaten s23 ailesinde de olduğunu sanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyperxe H kullanıcısına yanıt
    Foto atınca sıkıntı yok, ama video atınca kalite düşüyor. Sosyal medyadan kastım bu.

• Ciddi Ciddi iPhone'dan S23 Ultra'ya gecmeyi düsünen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.