Şimdi Ara

Galaxy S2 JB İmza Kampanyası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de geçen Haziran ayından beri Galaxy S2 kullanıcıyım. Aylardır Türkiye için resmi Jelly Bean güncellemesini bekliyoruz. Pazar payının bu denli büyük olduğu bir ülkede hala JB yayınlanmaması bizlere haksızlık olarak düşünüyorum. Bizlere net bir cevap verilip boşu boşuna zaman kaybetmememiz önlenebilir. Biliyorum, en nihayetinde bir telefon ve bir güncelleme. Ama güncelleme konusunda göğsünü geren Samsung'un Türkiye kullanıcılarına gerektiği önemi göstermesi gerekiyor.

Nacizane görüşüm; Samsung Türkiye üzerinden e-posta göndermek. Biliyorum aramızda bunu daha önceden yapanlar zaten var. Ancak, toplu bir şekilde göndermemizin etkili olacağını düşünüyorum.

E-posta metni olarak aşağıdaki metni kullanabiliriz. Kısa ve öz olmasına dikkat ettim. Dilerseniz değiştirebilirz de...

E-posta formu için:https://contactus.samsung.com/customer/contactus/formmail/mail/MailQuestionGeneralNew.jsp?siteId=45&PROD_ID=G75

Başlık: Galaxy S2 Jelly Bean Güncellemesi

Metin: Merhaba, Türkiyedeki binlerce Galaxy S2 kullanıcı aylardır Android 4.1.2 sürümünün resmi bir şekilde KIES üzerinden yayınlanmasını bekliyor. Bu konuda kesin bir tarih vererek bizleri bilgilendirirseniz seviniriz. Donanımhaber Forumu / Galaxy S2 Kullanıcı Kulübü

NOT: Galaxy S2 Kullacılar Kulübü sayfasını da zevkle takip ediyorum. Ancak, yeni bir başlık açarak görünürlüğü arrttırmak istedim.

• Çabanı takdir ediyorum. Ama Bunlarla uğraşana kadar odin ile 100 defa kurmuştun. Üstelik gecikmenin nedeni samsung türkiye dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cu_AkdemiR

Çabanı takdir ediyorum. Ama Bunlarla uğraşana kadar odin ile 100 defa kurmuştun. Üstelik gecikmenin nedeni samsung türkiye dir.

Haklısınız ODIN ile çok önceden kurabilidim. Ancak ben bu işin uzatılmasını protesto yapmamız gerektiğini düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaFiAMaX

quote:

Çabanı takdir ediyorum. Ama Bunlarla uğraşana kadar odin ile 100 defa kurmuştun. Üstelik gecikmenin nedeni samsung türkiye dir.

Haklısınız ODIN ile çok önceden kurabilidim. Ancak ben bu işin uzatılmasını protesto yapmamız gerektiğini düşündüm.

Dostum hem protesto et hemde odin ile jb kur. Kendini yok yere madur etme. 600 mb dosyayı indirdikten sonra sadece 5 dk sürüyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

quote:

Dostum hem protesto et hemde odin ile jb kur. Kendini yok yere madur etme. 600 mb dosyayı indirdikten sonra sadece 5 dk sürüyor :)

Alıntıları Göster
    Ne yazık ki bunun sebebi Samsung Türkiye değil, bizzat Samsung'un kendisidir. Belirli ülkeler her zaman Samsung gibi firmaların gözünde öncelikli olacaklar çünkü onların tüketicileri (sayıca az olsalar bile) daha bilinçliler, daha fazlasını talep ediyorlar, rekabet daha kızgın ve de gerektiğinde tüketiciyi koruyan mahkemeler var. Türkiye'de ise S2ler'e güncelleme gelmezse ne olur? %10-15 Odin'i kullanır, %10 şikayet eder, Samsung'la çözüm arar, %10-15 başka bir markaya geçer (bunların 3'te 1'i Apple'a geçer). Kalanların da yarısı S3 alır, diğer yarısı S4'ü bekler.

Siz en iyisi Odin'i kurun, bekleyen mağdurlardan olmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

Ne yazık ki bunun sebebi Samsung Türkiye değil, bizzat Samsung'un kendisidir. Belirli ülkeler her zaman Samsung gibi firmaların gözünde öncelikli olacaklar çünkü onların tüketicileri (sayıca az olsalar bile) daha bilinçliler, daha fazlasını talep ediyorlar, rekabet daha kızgın ve de gerektiğinde tüketiciyi koruyan mahkemeler var. Türkiye'de ise S2ler'e güncelleme gelmezse ne olur? %10-15 Odin'i kullanır, %10 şikayet eder, Samsung'la çözüm arar, %10-15 başka bir markaya geçer (bunların 3'te 1'i Apple'a geçer). Kalanların da yarısı S3 alır, diğer yarısı S4'ü bekler.

Alıntıları Göster
    Metni aynen kopyalayıp gönderdim. Duyarlı davranıp, duyarlı davranmalarını talep etmemiz en doğal hakkımız. 1 dakika bile sürmedi. En azından bir tepkinin var olduğunu toplu olarak göstermek gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bezgin6

Metni aynen kopyalayıp gönderdim. Duyarlı davranıp, duyarlı davranmalarını talep etmemiz en doğal hakkımız. 1 dakika bile sürmedi. En azından bir tepkinin var olduğunu toplu olarak göstermek gerekir.

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

+1
  • quote:

Bende böyle düşünüyorum ve mesajı gönderdim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trody

quote:

Bende böyle düşünüyorum ve mesajı gönderdim..

Alıntıları Göster
    Samsung Türkiye'nin cevabı:

Sayın Erhan,

Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

Samsung Electronics Türkiye olarak daha önce yaşanan yazılım sorunlarının tekrarlanmaması nedeniyle size daha iyi bir hizmet verebilmek için cihaz yazılımları detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.
    Bu sebeple zaman zaman yazılımların yayınlanması gecikebilmektedir.

Samsung Electronics Turkiye
    Müşteri Hizmetleri

Net bir tarih vermemişler. Bu arada destek veren herkese teşekkürler.
  • quote:

Samsung Türkiye'nin cevabı:

Sayın Erhan,

Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

Samsung Electronics Türkiye olarak daha önce yaşanan yazılım sorunlarının tekrarlanmaması nedeniyle size daha iyi bir hizmet verebilmek için cihaz yazılımları detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.
    Bu sebeple zaman zaman yazılımların yayınlanması gecikebilmektedir.

Samsung Electronics Turkiye
    Müşteri Hizmetleri

Net bir tarih vermemişler. Bu arada destek veren herkese teşekkürler.

Alıntıları Göster
    S3 mini ye bile 4.1.2 çıkmadı Kenya ya çıktı.Dolayısı ile 4.2.2 sürümler çıkarsa belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

S3 mini ye bile 4.1.2 çıkmadı Kenya ya çıktı.Dolayısı ile 4.2.2 sürümler çıkarsa belki.

Alıntıları Göster
    Güzel düşünce yazdım gönderdim. En azından rahatsızlığımızın farkındalar. Bakarsınız diğer güncelemerde Türkiyeden başlarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakaangle

Güzel düşünce yazdım gönderdim. En azından rahatsızlığımızın farkındalar. Bakarsınız diğer güncelemerde Türkiyeden başlarlar

Alıntıları Göster
    6 ay kadar önce bırakın 4.1.2'yi, 4.0.4'ü sordum. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak dediler.

İşte 6 ay kadar geçti, bakalım önlerindeki günlerin gelmesini bekliyoruz. Sonra bir ara 4.1.2 sordum. Önümüzdeki günler dediler. Siz düşünün gerisini. Boşuna mail atmayın. Onlar sizden bizden daha iyi biliyorlar neyin ne olduğunu. Ben üşenmeyip taa Samsung Kore Müş. Hiz. mail attım. Dedim ki sakın bu mesajımı TR ofisine yönlendirmeyin, onların tek bildiği kelime var. 'Önümüzdeki Günler' Yazacaksanız siz cevap yazın. Yoksa da yazmayın dedim. Bir mail geldi. Ülkelerin yazılım yayınlama sürecine biz karışmıyoruz diye. Biz atıyorum 4.1.2 sürümünü hazırlayıp ülkelere dağıtıyoruz. Ülke ofisleri gerekli ufak tefek ayarlamaları yapıp ülkeye dağıtıyorlar. Bizim işimiz değil dediler kısaca.

Kısacası boşuna TR'ye mesaj atmayın, okumuyorlar bile.
  • quote:

S3 miniye bu sabah çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Dün baktım yoktu hadi gözünüz aydın

4.1.1 de akıcılıkda laglar vardı 4.1.2 ile gidermişlerdir umarım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Dün baktım yoktu hadi gözünüz aydın

4.1.1 de akıcılıkda laglar vardı 4.1.2 ile gidermişlerdir umarım.

Ben de bizim S2 için acep yeni birşey var mı diye Sam'e girince gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-116879A2E

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    link verebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: j3Loody

Sonunda çıktı sammobilede gösteriyorr
    Jelly Bean falan çıktığı yok. Sammobile'da en son sürüm 4.0.3 gözüküyor.

İşte Link:
    http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=TUR#firmware
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

quote:

Orijinalden alıntı: j3Loody

Sonunda çıktı sammobilede gösteriyorr
    Jelly Bean falan çıktığı yok. Sammobile'da en son sürüm 4.0.3 gözüküyor.

İşte Link:
    http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=TUR#firmware

Alıntıları Göster
    göndermiş bulunuyorum ... artı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BATYUS

göndermiş bulunuyorum ... artı

Alıntıları Göster
    Türkiye beklemenin manası ne? Odin ile flaşlayın gitsin. Sızıntı sürümünden beri 4.1.2 kullanıyorum. Boşu boşuna kendinizi paralıyorsunuz. Ha saf TR sürümü ha başka ülkenin sürümü ne fark var yani?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.