Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
5
Favori
89.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hk

Üzerine yeni versiyonu kursak problem olur mu?

Olmaz tabii ki.

Hatta eğer 3 tuş çalışıyorsa yukarıda chatin'in anlattığı şekilde temizlik yapıp yeni sürümü yükleyin en güzeli.
  •  ===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <===

bulduğu sürüm yukardaki gibi doğrumudur ve Ürün bilgi sürümü:2.1-update1 Yapım numarası:XWJM2 Anabant: I9000XXJM1 'in üstüne kurulabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

Yukarıdaki yöntemde host dosyanızın içinde 174.123.5.146 fus.samsungmobile.com
    şeklinde adres varsa silmeniz gerek.

Farklı bir sürüm indirenler bunu kontrol edebilir.

Değerli igtx kardeşim, host dosyasını nerden inceleyebiliyoruz?.. Zira bende Ağ Bağlantıları özelliklerinden, TCP ayarlarında yegane OpenDNS ayarlı ve maalesef tariflerinizi harfiyen uygulamama rağmen 4 defa sunucu bağlanamıyor dedi, sonraki 3 denemede en fazla yarıya kadar geldi, sunucudan cevap alınamıyor şeklinde kesilde. Dünden beri yoğunluk olabilir düşüncesi ile farklı saatlerde denedim. Bu 8 ci denemem, 2 saat oldu sunucudan güncelleme yapmaya çalışıyor, şu anda takribi %70 lere geldi, lakin korkarım ki bu da kesilecek!. Neyi yanlış yapıyorum anlayamadım ?!

• quote:

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <===

bulduğu sürüm yukardaki gibi doğrumudur ve Ürün bilgi sürümü:2.1-update1 Yapım numarası:XWJM2 Anabant: I9000XXJM1 'in üstüne kurulabilir mi?

Bu 2.1 sürümü 2.2 değil. Yukarıdaki açıklamaları doğru yaptığınızda karşınıza JPM sürümü gelmeli öneri olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: neozine

quote:

Yukarıdaki yöntemde host dosyanızın içinde 174.123.5.146 fus.samsungmobile.com
    şeklinde adres varsa silmeniz gerek.

Farklı bir sürüm indirenler bunu kontrol edebilir.

Değerli igtx kardeşim, host dosyasını nerden inceleyebiliyoruz?.. Zira bende Ağ Bağlantıları özelliklerinden, TCP ayarlarında yegane OpenDNS ayarlı ve maalesef tariflerinizi harfiyen uygulamama rağmen 4 defa sunucu bağlanamıyor dedi, sonraki 3 denemede en fazla yarıya kadar geldi, sunucudan cevap alınamıyor şeklinde kesilde. Dünden beri yoğunluk olabilir düşüncesi ile farklı saatlerde denedim. Bu 8 ci denemem, 2 saat oldu sunucudan güncelleme yapmaya çalışıyor, şu anda takribi %70 lere geldi, lakin korkarım ki bu da kesilecek!. Neyi yanlış yapıyorum anlayamadım ?!

C:\Windows\System32\drivers\etc altında...

Eğer DNS varsa onu kaldırıp deneyin bir de. Bende 8MB paketi var ve bütün işlem 25 dakika kadar sürdü. Download ve güncelleme dahil.

• quote:

quote:

Bu 2.1 sürümü 2.2 değil. Yukarıdaki açıklamaları doğru yaptığınızda karşınıza JPM sürümü gelmeli öneri olarak.

Arkadaşım registry de aşağıdaki gibi. Ama benimkinde değiştirmem gerekenler DeviceDB de 1'in altında Ben 2.2 sürümünü hala bulamıyorum. Bulunca direkkt üstüne kurayım mı? 3 tuş sorunu yok ne yapmam gerekebilir?

editlendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hk -- 18 Ekim 2010; 23:15:34 >

• IMEI KISMINI PAINTLE SİL.

AYNI sorun bende de var.

İngilizceniz varsa yabancı forumları incelediğiniz de bununla karşılaşan bir çok kişi var ve maalesef çözümü bulan yok.

Aynı sorunu bende yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLityWoRLD -- 18 Ekim 2010; 23:02:26 >
  • KIES versiyonunu da bir kontrol eder misiniz ben 1.5.3_10093_80 ile güncelledim.
  • Versiyonlada alakası yok .

Mevcut önerdiğiniz sürümle ve bir üstü olan 82 sürümü ile de denedim.

Yabancı forumlarda da yüzlerce aynı sorundan muzdarip insanlar var.

Takip ettiğim kadarıyla henüz çözüm önerisi gelmedi.

Bu gece son kez deniyorum eğer olmazsa yakınımda samsung servis binası var oraya bırakacağım yazılım atmaları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLityWoRLD -- 18 Ekim 2010; 23:06:19 >
  • Sd kartını çıkartıp bir denermisin arkadaşım?

Elektrikler gitti bende şuan uğraşamıyorum laptoptan yazıyorum 3g vınn ile.
  • Arkadaşlar aynı problem bendede var sanırım bunun çözümü odinle olacak hayırlısı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Dickens

Sd kartını çıkartıp bir denermisin arkadaşım?

Elektrikler gitti bende şuan uğraşamıyorum laptoptan yazıyorum 3g vınn ile.

Bu işlemleri yaparken hem sd kartı hem de sim kartı çıkararak yapmıştım. Sd kartla ilgisi varsa sadece dahili hafıza formatlamak gerekebilir diye düşünüyorum?
  • XDA'da dedikodu olarak Samsung'un bu KIES hilesi nedeniyle şimdilik bu işi engellediğini / geri çektiğini konuşuyorlar. Sorun belki de bununla ilgili olabilir mi? Bir okuyalım yabancı kaynakları bakalım.
  • aynı dediğiniz gibi yaptım fakat internet hızı çok çok yavasladı
    lag fıx yaptıktan sonra 1790 falan cıkıyo ama dedıgım gıbı ınternet hızın cok cok yavas , flashı acıyo ama oda cok cok yavas , varmıdır bı cozumu, yoksa herkeste bolemı ?

çözen arkadaşlar lütfen yardım etsin, bu telefon bole kullanılmaz, eskı surumde cok daha hızlıydı telefon

bide 512 gozukuyodu jm8 deyken , şimdi 304 olmuş, telefonu yavaslatmayamı ugrasmıslar ne , yoksa bende mı bı problem var , yapmam gereken bıseler mı var acaba , lutfen yardımcı olun
  • arkadaşım yapabildiysen ki çogumuz yapamıouz guncellemeyi fabrika ayarlarına geri dönersen hızlanacağını söylüyorlar forumlarda.
  • selamlar

öncelikle konuyu yayınlayan arkadaşa çok teşekkür ederim.

bende aynı yöndemlerle telefonuma 2.2 sürümü yükledim. lagfix de kurdum. telefon normal olarak sorunsuz çalışıyo. aramalarda öncekine göre epey iyileştirmeler var. yeni numara kaydederken çok sıkıntı çektim ama sonunda çözdüm :).

gelelim sorunlarıma 512 olan ram 304 gözüküyo. sadece öylemi gözüküyo yoksa gerçekten öylemi biliyorum.

daha sonra internet flashla(10.1) birkilte inanılmaz yavaşlamış. mesela turkiyef1.com sitesiinde gezmek tam bir işkence, site parmağımı takip edemiyo takıla takıla geriden geliyo. büyütüp küçültürken bile çok geç yapıyo. flash 10.1 i kaldırdım sanki biraz daha iyi gibi. eskiden internet sitesindeki yazılara tıklayınca yazıyı okunacak boyuta göre ayarlıyodu şimdi aynı şekilde büyütüyo(eskisi daha iyiydi, bunda telefona yaklaşmak lazım okumak için)

bu arada eskisi dediğim sürüm 2.1 jpm8

biraz daha kullanayım izlenimlerimi yazacağım ama flash konusunda yanlış yaptığım birşeymi var bide flashı istediğimizde kapatabiliyomuyuz.

iyi geceler

• ben odin le yaptım , en kolayı. fabrıka ayarlarınada dondum , duzelmedı, lagfıx falan kurdum yıne duzelmedı , flash da bı problem var ama anlamadım, adobe flash 10.1 i kaldırınca bıraz duzeldı gıbı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdasuzunoglu

selamlar

öncelikle konuyu yayınlayan arkadaşa çok teşekkür ederim.

bende aynı yöndemlerle telefonuma 2.2 sürümü yükledim. lagfix de kurdum. telefon normal olarak sorunsuz çalışıyo. aramalarda öncekine göre epey iyileştirmeler var. yeni numara kaydederken çok sıkıntı çektim ama sonunda çözdüm :).

gelelim sorunlarıma 512 olan ram 304 gözüküyo. sadece öylemi gözüküyo yoksa gerçekten öylemi biliyorum.

daha sonra internet flashla(10.1) birkilte inanılmaz yavaşlamış. mesela turkiyef1.com sitesiinde gezmek tam bir işkence, site parmağımı takip edemiyo takıla takıla geriden geliyo. büyütüp küçültürken bile çok geç yapıyo. flash 10.1 i kaldırdım sanki biraz daha iyi gibi. eskiden internet sitesindeki yazılara tıklayınca yazıyı okunacak boyuta göre ayarlıyodu şimdi aynı şekilde büyütüyo(eskisi daha iyiydi, bunda telefona yaklaşmak lazım okumak için)

bu arada eskisi dediğim sürüm 2.1 jpm8

biraz daha kullanayım izlenimlerimi yazacağım ama flash konusunda yanlış yaptığım birşeymi var bide flashı istediğimizde kapatabiliyomuyuz.

iyi geceler

Samsung JPM üzerinden JP9 bölgesel sürümünü resmi olarak yayındığında beri JP9 ve JPM lerde internet özellikle flash player yüzünde epey yavaşlamakta... Çözümü de Galaxy TAB daki bir dosyanın kopyalanması.

Samsung aceleye gelmiş. Benim gözümde JP9 JPM hala BETA...

• pekı eskıden 512 olan ram ın sımdı 304 olması normal mı ?
  • quote:

quote:

" To all those having problems with their Galaxy S upon upgrading through the registry hack. I’m currently trying to research each question and issue in the order they were posted and will respond here as soon as I find solutions or at least possible places where you can ask more knowledgeable people. Check back often for the most up to date information, thanks for your patience."

Arkadaşlar bu problem en az 24 saattir nerdeyse tüm yükseltmek isteyenlerde meydana gelmiş. İnsanlar 2.2 froyo yükseltmesi yerine 2.1 update1 diye bir sürüm indirmişler!. Lakin bu yeni farkedilir ve tartışılır oldu.

Öyle ki P.Schmitz (kendisi bu registry hilesini ilk yazanlardan ve yazılım uzmanı) bunu yukarıda ki yazızında olduğu gibi teyyit eder edasında. Aşağıda linkini verdiğim siteden yazılarını takip edebilir ve aynı sorunla muzarip diğer kullanıcıların sorunlarını bilehare okuyabilirsiniz.

Ayrıca başka yerli/yabancı forum yada sitelerde yetkin yazılardan haberdar arkadaşlar bizleri buradan bilgilendirir ve link verirlerse yardımcı olmuş olurlar.

http://www.careace.net/2010/10/15/galaxy-s-froyo-2-2-update-gt-i9000-device-country/#comment-6757

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.