Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
5
Favori
89.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangi seviye root oldugumu nasil gorebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

igtx eline sağlık. umarım okuyan olur. Birazdan buraya da bende JM bilmem kaç buluyor diye yazarlarsa da artık şaşırmam.
    Bu arada birkaç resimde problem var. 2. ve 3. masaüstü resimleri. Yalnızca üst kısımdan birkaç cm'lik bölüm çıkıyor. Yeniden upload et istersen.

Bu arada imageshack'te üyeliğin varmı bilmiyorum. Ben Photobucket kullanıyorum. Orda değişik albümler hazılayıp içlerine farklı resimler atmak mümkün. Bazı albümleri başkalarının görmesini de düzenleyebiliyor ve yetkilendirebiliyorsun. Markette bulabileceğin Photobucket uygulaması da cabası. Telefondan direk Photobucket'e atabiliyorsun. Hangi albümü default olarak kullanabileceğini belirleyebiliyorsun. Resimlerin thumbnail'lerini forumlara koyup üzerlerine tıklayınca büyük resim açılmasını yada Photobucket'teki albümüne gitmelerini sağlayabiliyorsun v.s. Ben mesela Mobil-Private adında bir albüm oluşturup başkalarının burayı görmesini engelledim. Telefonda da resimleri default olarak buraya göndermesini sağladım. Daha sonra istediğim resmi istediğim albüme taşıyarak kullanıyorum. Denemeni tavsiye ederim. Sadece bir dezavantajı var. O da resimleri başka albümlere taşır veya ismini değiştirirsen linkler bozuluyor. Daha önce bir forumda link verdiysen orayı açanlar resmi doğal olarak göremiyorlar.

bizim ülke olarak en büyük problemlerimizden birisi zaten "okumamak".

Resimlerde problem yok da biraz boylarını ufaltsam iyi olurdu sanırım. Benim ekran foruma büyük kaçtı az buçuk Ondan ötürü hepsini tek sayfada yükleyemiyor herhalde.

imageshack'te üyeliğim yok öyle atıyorum direkt alıyorum linklerini buraya ekliyorum. XDA'dekiler de Photobucket çok kullanıyor. Sanırım benim orada da üyeliğim olacaktı aslında ama kim bilir ne oldu

Farketmez yeniden üyelik alırsın.
    Photobucket'in sahibi hissettim kendimi şimdi.
    Bunun en büyük avantajı resimler üzerinde hakimiyet kuruyorsun. Daha sonra resimler üzerinde işlem yapabiliyorsun v.s.

Neyse mesaj kirliliği olmaması için biraz da bilgi verelim.
    Ben yüklediğim her firmware'de şu işlemleri yapıyorum. Bildiğim kadarıyla naces'te böyle yapıyor.

Rehber'imi dışa aktar ile yedekliyorum.
    Mesajlarımı SMS&Backup ile yedekliyorum.
    Hata ayıklama modu aktifken PC'ye bağlayıp Bildirim ekranındaki USB bağla menüsünden aktif edip dahili hafızadan dosyalarımı alıyorum. (Bu işlem PC ile alışveriş için USB modundaki Yığın bellek modundan daha hızlı bir bağlantı sağlıyor)
    Telefondan lagfix'i kaldırıyorum.
    Telefonu kapatıyorum.
    SIM kartımı ve Harici belleğimi çıkartıyorum.
    Cihazı açarken Recovery mod ile açıp <3e> recovery kullanıyorsam en alttaki harici hafızayı biçimlendir ile hafızayı formatlıyorum. <2e> ise aşağıda anlattığım gibi formatlıyorum. Sonra wipe cache partition ve wipe data/factory reset yapıyorum.
    Menü, Ayarlar, Sd card ve telefon saklama alanı bölümünden Dahili Sd kartı biçimlendir yolunu izleyerek hafızayı formatlıyorum.
    Menü, Ayarlar, Gizlilik, Fabrika ayarlarına sıfırla yolunu takip ederek telefonu resetliyorum. (Recovery mod'taki sadece yüklenen uygulamaları siliyor. Ana sayfa'lara koyduğunuz -sonradan yüklemediğiniz- ikonlar falan yerinde kalıyor.)
    Telefondaki tüm temizlikler tamamlandıktan sonra yeni ROM'u yüklüyorum.
    Telefonu yine recovery mod ile açarak wipe cache partition ve wipe data/factory reset yapıyorum.
    Bundan sonra telefonu açıp ayarlarımı yaparak, rehberden içe aktar ile rehberimi, sms backup'tan restore ile mesajlarımı, hata ayıklama modundan da PC'den dosyalarımı tekrar yerine atarak güle güle kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 17 Ekim 2010; 3:17:23 >

• evet arkadaşlar root olmak quadrant skorunu etkilemedi

daha sonra One Click Lagfix (Ryanza) 2.2 yaptım ve skor

1769 a çıktı
  • Vallahi ben quadrantı tekrar kurmadım bile. Lagfixden sonra yeterince hızlandığına eminim. Gelmiş geçmiş en hızlı telefon var elimizde.

Skype kurdum, markette var. Gayet de güzel çalıştı (2.1 iken düzgün çalışmıyordu).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurol -- 17 Ekim 2010; 10:27:54 >
  • Bu yöntemlerle 2.2 Froyo'ya geçmiş bulunmaktayım telefon şuan son derece düzgün çalışıyor gibi görünüyor gidip telefonun biraz keyfini çıkarayım root ve lag fix sonra Anlatımın ve yardımların için çok teşekkürler igtx
  • 1. gerçek türkiye güncellemesinde SİZCE Swype Türkçe olarak çıkarmı ??
    2. froyunun 2.2 de internete sadece WİFİ den bağlanma seçeneği var mı?
    3G den internete bağlanmasın ?
    3. Görüntülü konuşmada farkı var mı ? 2.1 den arama yapıldığında ekranı yarıya bölüyordu
    2.2 de tam ekran oluyormu deneyenler var mı ?
    4. 2.1 de Türkcell ROM luda iki parmağın bir araya getirdiğinde ekranlar küçülmüyordu
    ekstra programa ihtiyaç duyuyordu Lounc pro diye birşeydi heralde..
    2.2 de küçülüyor mu ? Ekstra bir programa ihtiyaç duyuyormu ?

en önemli soru 1 nci soru ..
  • Eline sağlık çok yararlı konu olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghaneli

1. gerçek türkiye güncellemesinde SİZCE Swype Türkçe olarak çıkarmı ??
    2. froyunun 2.2 de internete sadece WİFİ den bağlanma seçeneği var mı?
    3G den internete bağlanmasın ?
    3. Görüntülü konuşmada farkı var mı ? 2.1 den arama yapıldığında ekranı yarıya bölüyordu
    2.2 de tam ekran oluyormu deneyenler var mı ?
    4. 2.1 de Türkcell ROM luda iki parmağın bir araya getirdiğinde ekranlar küçülmüyordu
    ekstra programa ihtiyaç duyuyordu Lounc pro diye birşeydi heralde..
    2.2 de küçülüyor mu ? Ekstra bir programa ihtiyaç duyuyormu ?

en önemli soru 1 nci soru ..

1. Swype'ın normalde Türkçe desteği var. Bence güncellemede de olacaktır
    2. Sıralamada WiFi zaten öncelikli. Diğer seçenekler daha sonra. Ama isterseniz 3G'yi istediğiniz zaman kolayca devre dışı bırakabiliyorsunuz. Tek tıklama yeterli...
    3. Denemedim
    4. Evet oluyor. Ekstra programa ihtiyaç yok.

• Kies reg hackten sonra JPM updateini görüyor. Ama defalarca denememe rağmen dosyaları karşıdan yuklemiyor: "No response from the server please check your internet connection..."

Bu sadece server yoğunluğundan mı?

Turkiye'den update edebilen var mı?
  • Öncelikle arkadaşı böyle yararlı bir yazı paylaştığı için kutluyorum, evet dediği şekilde güncellemeyi yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Briareos -- 18 Ekim 2010; 2:32:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmetea

Kies reg hackten sonra JPM updateini görüyor. Ama defalarca denememe rağmen dosyaları karşıdan yuklemiyor: "No response from the server please check your internet connection..."

Bilgisayarınızda DNS ayarınız nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurol

quote:

Kies reg hackten sonra JPM updateini görüyor. Ama defalarca denememe rağmen dosyaları karşıdan yuklemiyor: "No response from the server please check your internet connection..."

Bilgisayarınızda DNS ayarınız nasıl?

Open DNS adreslerini kullanıyorum. Türkiyenin genel yasak ve bağlantı problemlerini de düşünerek host dosyasına da fus.samsungmobile.com adresini ekledim ama değişen bir şey yok.
  • uyguladim super oldu telefon ucuyor. Lagfix baya fark ettiriyor. tesekkurler bu konu icin.
  • quote:

Open DNS adreslerini kullanıyorum. Türkiyenin genel yasak ve bağlantı problemlerini de düşünerek host dosyasına da fus.samsungmobile.com adresini ekledim ama değişen bir şey yok.

O zaman işlem için DNS ayarlarınızı otomatik yapın, bilgisayarı yeniden başlatım işlemi deneyin. Büyük ihtimal düzelecek.
  • Bu şekilde güncelleştirmeyi yaptım. Ürün bilgi sürümü 2.1-update1 Yapım numarası XWJM2 yazıyor. Sanırım olmadı şimdi ne yapabilirim?
  • OpenDNS nasıl etkileyebilir acaba ?
  • arkadaslar simdi ben BAKUDEN yaziyorum kiesi indirip kurdukdan sonra TURKIYENI secdim android 2.2 TURKIYE icin gelmiiyecekmi?
  • Yukarıdaki yöntemde host dosyanızın içinde 174.123.5.146 fus.samsungmobile.com
    şeklinde adres varsa silmeniz gerek.

Farklı bir sürüm indirenler bunu kontrol edebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

arkadaslar simdi ben BAKUDEN yaziyorum kiesi indirip kurdukdan sonra TURKIYENI secdim android 2.2 TURKIYE icin gelmiiyecekmi?

Türkiye'nin de dahil olduğu bölge için gelecek ama biraz daha sürer sanırım. İlk Kuzey Avrupa'dan başladı. Sırayla diğer yerleri de açacaklarmış.
  • Üzerine yeni versiyonu kursak problem olur mu?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.