Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
5
Favori
89.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: pezkanca

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: samsunggalaxys

odinle pda ya tıklıorum fakat bu indirdigim dosyayı görmüo bi türlü... tüm pda dosyalarını göster diorum bunu göstermio zip olarak görüo bunu nasıl yapıcam

Bu dosya derken bir önceki mesajınızda belittiğiniz kitchen'da yaptığınız dosya ise tabiki göremezsiniz. ODIN ile değil CWM ile yükleyeceksiniz.

ne demek hocam cwm ? bende ilk sayfadakini yapınca solda all threads completed yazıyor ve sol üstteki kutu sarı olmuyor, bu konuda fazla bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

Tekrar tekrar yazmayıp iki sorunuza birden cevap vereyim.
    İlk sorunuzdaki Com kutusu sarı renk olmuyorsa telefonunuz bilgisayara bağlanmamış demektir. Yada kablonuzda bir problem olabilir yada telefonu download moduna getirmemişsinizdir yada driverlar yüklenmemiştir v.s.

CWM ClockWorkMode Recovery'nin kısaltmasıdır. Bunu bilmiyorsanız öncelikle forumlarda biraz dolaşıp konulara göz atıp biraz bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim. Paldır-küldür bu işlere girişirseniz mutlaka sorun yaşarsınız.

• Telefonumun garanti süresi henüz dolmadığından Kies dışında bir yükleme yapmak istemiyorum. ancak, şöyle bir sorunum var:

Telefon Kies'e bağlanıyor ve Kies telefonu görüyor, ancak "Üretici yazılımı bilgileri" kısmında bulunan "Geçerli üretici yazılımı sürümü" boş gözüküyor. Bu durumda sol sekmede telefon modeli üzerine sağ tıkladığımda "üretici yazılmı yükseltme" kısmı da silik-seçilemez görünüyor. Konu hakkında bilgisi olan, yardımcı olabilecek varsa çok memnun olacağım.
  • BU KONUYU AÇANDAN CEVAP GÖNDERENDEN ALLAH RAZI OLSUN İLK DENEMEM DE 2.2.1 SÜRÜMÜNE YÜKSELTTİM CİHAZI TURKCELL SESİNDENDE KURTULDUM SADEC BİR SORUNUM VAR YOUTUBE A GİRİYORUM VİDEO ARATTIGIM ZAMAN HİÇ BİRŞEY BULMUYOR HATA VERİYOR KAPANIYOR ACABA NEDEN OLABİLİR ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: by21karizma

BU KONUYU AÇANDAN CEVAP GÖNDERENDEN ALLAH RAZI OLSUN İLK DENEMEM DE 2.2.1 SÜRÜMÜNE YÜKSELTTİM CİHAZI TURKCELL SESİNDENDE KURTULDUM SADEC BİR SORUNUM VAR YOUTUBE A GİRİYORUM VİDEO ARATTIGIM ZAMAN HİÇ BİRŞEY BULMUYOR HATA VERİYOR KAPANIYOR ACABA NEDEN OLABİLİR ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILAR...

youtube uygulamasında sorun var.telefon dilini ingilizce yapın hata vermez: )
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

Sık sorulan sorular

Nasıl yazılım yüklerim?
    Temelde iki tip yazılım yükleme yolu var. KIES ve ODIN programlarıyla

KIES ile mi ODIN ile mi yükleme yapılmalı?
    KIES, Samsung'un kendi programı ve yazılımı doğrudan Samsung sunucusundan indirip telefona atmaya yarıyor ve internet hızınıza göre de yükleme süresi değişkenlik gösterebiliyor.

ODIN ise önceden bilgisayarınıza indirdiğiniz yazılım dosyasını kendiniz seçip yükletmek için kullanılıyor. Ve işlem çok daha çabuk yapılıyor. Tercih size kalmış.

Bu yollarla güncelleme yaparsam garanti gider mi?
    Bunun için sık sorulan sorular konusunu okuyunuz:http://forum.donanimhaber.com/m_45360131/tm.htm

Son çıkan sürüm hangisi?
    Şu an için JPY kod adıyla 2.2.1 sürümü.

İçerisinde Türkçe menü ve Swype var mı?
    Evet.

KIES'i bağladım ama JPY çıkmıyor neden?
    Çünkü bölgelere göre farklı farklı dağıtım kanalları var. Her bölgede son versiyon gösterilmiyor. Biz en son çıkan ve Türkçe destekleyen sürümü kullanabilmek için telefonu kandırıp farklı bir ülkeden bağlıymışız gibi gösterirsek son sürümü yükleyebiliyoruz.

KIES'i kandırmak için ne yapmalıyım?
    Alttaki ilk kısımda KIES üzerinden yükleme yolundaki adımları sırasıyla uygulayınız.

!!! ACİL DURUMLAR !!!

Telefonum Samsung logosunda takıldı açılmıyor, ara ara titreme yapıyor, ne yapmalıyım?
    Geçmiş olsun nurtopu gibi bir brick'iniz olmuş :) Ama panik yok. Telefonunuzun 3 tuşu çalışıyorsa ODIN ile kurulum kısmını okuyunuz.
    (3 tuş nedir, brick nedir gibi sorularınız varsa müracaata başvurunuz:http://forum.donanimhaber.com/m_45360131/tm.htm )

KIES ile güncelleme yaparken hata aldım. İptal ettim. Telefon titreyip duruyor
    3 tuş çalışıyorsa ODIN ile kurulum yapmalısınız.

Hiç bir şey yapmadım ama telefon titreyip duruyor açılmıyor
    3 tuş çalışıyorsa ODIN ile kurulum yapmalısınız.

Telefon hiç açılmıyor ACİL YARDIM!
    Geçmiş olsun. Telefona 301k'lık direnç bağlama yöntemini kullanabilirsiniz. Eliniz bu işlere yatkınsa şu konuya göz atınız:http://forum.donanimhaber.com/m_45181807/tm.htm
    İnternette sahibinden veya GG gibi sitelerde bu işi gören aparatlar da satılıyor. Download i9000 gibi aratın çıkacaktır. Şöyle bir şey:

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <===

Veya garantiniz devam ediyorsa servise de gönderebilirsiniz.

Yüklemeden önce dikkat edilecekler

1- Eğer 2.1 sürümünü modifiye edip Lag Fix gibi şeyler yaptıysanız bunları kaldırmanız gerek.

2- Lagfix kaldırmadan yaparsanız telefonunuz kilitlenir. Açmak için ODIN ile kurulum yapmak durumunda kalırsınız.

3- Hatırlatma amacıyla, telefon rehberiniz, SMS'ler gibi şeyleri de yine yedekleyin. KIES üzerinden import/export işlemiyle oldukça basit. Size bir dosya halinde kaydediyor. Yeni yazılım yükleyince bu dosyayı yine KIES üzerinden çağırıp hemen telefona atabilirsiniz böylece.

Ardından yapacaklarınız ise şöyle;

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

1.
    Menü
    Ayarlar
    SD kart ve telefon saklama alanı
    Dahili SD kart
    SD kartı biçimlendir.

2.
    Menü
    Ayarlar
    Gizlilik
    Fabrika ayarlarına sıfırla

3.
    Recovery Mod'a gir
    Eğer <3e>recovery ise önce Format internal sd-card daha sonra aşağıdakiler
    Wipe cache partition
    Wipe data/factory reset

4- Lütfen dikkatlice okuyun ve bu adımları sırasıyla uygulayın....

ben daha yeni aldım şimdi ne yapmam lazım. kıes i pc ye kurdum. yardım eder misinz?

• bende şu root olaylarına girmek istiyorum ama yemiyo yaa

türkcel rom var alındıgından beri sorun yaşamadım bi sıkıntısı olmadı.bi bon uygulma/oyun var kasmıyo telefon .

acaba sizin yaptıgınız olaylara girsem telefonda ne gibi degişiklikler olur cok kısa yazarmısınız
  • ben bir tane video indirme programı istiyorum i9003 için lütfen yardım. 20 dakikalık videolar. yardımm.
  • Merhaba arkadaşlar.Galaxy_S 9003 rootlu bir telefona sahibim.(External Hafıza kartını telefon hafıza kartı olarak gösterdik.) ..Oyun indirirken
    dosyalar israrlı bir şekilde telefonun dahili hafızasına (2Gb) iniyor.Ben indirdigım dosyaların hafıza kartına ( telefon hafızası olarak gösterdıgımız external karta gelmesını ıstıyorum ) ...... YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM ARKADASLAR .......
  • odin ile galaxy s cihazıma 2.3.5 versiyonunu yüklemek istiyorum ama start'a tıkladığımda "check image files" hatası alıyorum neyi yanlış yapıyorum ???
  • kies cihazı görmüyor...
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.