Şimdi Ara

Galaxy Note 9 almaya değer mi? [Anket#20] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
2.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyati pahal olmasindan yakinilmaktadir lakin tum cihazlara zam gelecek gelen zamlara ayrica daha fazla gelecek .

Aslinda meselenin ozunde TL in ciddi oranda erimesi deger kaybidir .

Note8 ile Note9 arasinda fark biri 64 GB oteki 128 GB ...

SAmsung tan bagimsiz devletin koydugu vergileri de unutmayin .. Yani Dolar firliyor hem de vergiler artiyor. Sirf gecen yila gore vergilerde toplam %40 tum cihazlara zam olarak yansitilmistir.

Bence Samsung direk son fiyati yerine vergiler TRT payi filan haric olarak ifade edilse . Amerika da vergisiz fiyatlandirilir odemeye gelindiginde ise vergisi oraninda fiyata eklenir ...

Ilginc olan nasil oluyorsa faturasina bakildiignda sadece KDV ibaresini gormekteyiz lakin olay kadar da berrak degil :)

• quote:

Orijinalden alıntı: haktan24

bir cep telefonuna kendi şahsi adıma konusuyorum cebimde fazlasıyla param dahi olsa maksimum verecegim rakam 2000 maksımum 2500 tl olur gerisi ne yazıkkı akıl karı degil sözüm meclisten dısarı parası olan alıp kullanabilir ancak ben yapmam yapamam...

Annemin telefonu bozukdu ona j7 pro ayarladık. Genel olarak 1 2 sene öncesinin en üst segment telefonları gibi. 2000tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 liralık tel işimizi görür belki ama aynı telefonu eskiden olduğu gibi kelepir fiyata alamamak esas düşünülmesi gereken konu. 5 yıl önceki kura göre paramın yarısından fazlası cebimde duracaktı.
  • Scene kullanıcısına yanıt
    Günümüzün telefonlarının çoğu tasarım kusurlu. 16:9 seçeneği olmaması, 6 küsür inç boyut, çıkıntılı-çentikli ekranlar...
  • alinir bir cihaz ama bu ülkenin şartlarinda değil.

• Android telefonlar sadece 2 sene güncellendikçe bu paralara alınmaz. 6500₺ vereceksen iPhone modelleri daha mantıklı. 4-5 sene güncel kalıyor. Üstelik yeni modellerde öyle yıllar geçtikçe yavaşlama mevzusu da kalmadı.
    2 sene güncelleme için 2-3bin verip canavar xiaomi modelleri alınabilir. Donanım birebir neredeyse (kamera hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakten -- 12 Ağustos 2018; 15:37:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung Türkiye için yapıldığını anlamadık 🙈🙉🙊

• quote:

Orijinalden alıntı: BumberShoot

4-5 tane Note 9 haberi yaptınız hala çözünürlüğü yanlış yazıyorsunuz bir zahmet edip okuyunda düzeltin
    Bahsedelim belki görür. :)

• Samsung telefonları Fransız arabaları gibi. İlk çıktığında pahalı. Seneye 1500-2000 düşer. Hem de teknolojik olarak çok bir yenilik getirmiyorlar.

• Anket note 9 almaya değer mi? Fakat insanların verdiği cevap o paralara telefon alınmaz. Hediye çeki ve indirimle 5500 liraya geliyor. Bu saatten sonra çıkan hiçbir amiral gemi 5000 liranın altında olmayacak. O yüzden param olsaydı alırdım. Note serisinin alternatifi bile yok kalemi yeter. Birde param olsaydı dahi almazdım diyenler falan çıkmış. Araba ev vb. alırkende aynı cimriliği yapar mezara götürürsün artık parayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 12 Ağustos 2018; 16:15:27 >
  • Note 10 çıkınca alınır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsung kronik sorunu olan s6 başlayıp gosth screen sorunu teknik servis sorunu pahalı olması samsung' un popilerliğini düşürüp htc lg gibi yavaş yavaş telefon pazarında zarar etmesi kaçınılmaz

• Ipon a karşıyım kesinlikle almayı düşünmüyorum android e devam.

• 7,500TL'yi kim moda haline getirdi uleeyyyyynn? :D

• her çıkanı alan anında tüketen bir sistem var,biz hernekadar almayız desek de bu sistemin farkında olan aç kurt kapitalizm her zaman daha iyisini daha yenisini çıkartmak için bekleyecektir!

• Şuan redmi 5 plus ile yazıyorum, çok uçuk bi şekilde ihtiyacın yoksa ve kıçını para ile temizlemiyorsan israftan başka bir şey değil.

• Milyon dolarım varsa 6 7 ayda bir en son çıkan Samsung telefonu alırım. Onun haricinde her amiral gemisini 4 5 sene kullanmaya devam. S9+ aldım en erken 2022'ye kadar telefon almam.

• Hediye verilen seyler zaten elde kalan ve Dolar artisindan etkilenmeyen zaten stoktaki urunlerdir.

Bundan sonra fiyatlarda Dolar en azindan 6.5 TL uzerinden hesaplarsiniz ... Belki daha da artacaktir Dolar 8 TL de olabilir ... Ozellikle S10 doneminde ..

O zaman Dolar li fiyati S9 Plus ile ayni olsa dahi Turkiye de hem Dolar hem de artiriacak diger yeni vergiler ile zaten fiyatlari misli ile artacaktir.

Gerci bu ornek sadece S10 icin degil tum marka tum modeller icin gecerli giris seviyesinden tutunda orta seviye ust seviyesindeki cihazlara kadar ...

Son 2-3 aydir cihazini servise verip tamirat bekleyen ekrani veya anakrti veya birden fazla parcasi sorunlu olanlarda yeni cihaz verilmiyor artik onun yerine faturadaki bedeli vermekteler ! Yani yedek parca garantili de olsa daha once alinmis cihazlarda artik herkese her seviyde maliyetti cidi artmistir ki dege kaybeden TL ile cihaz bedeli verilmektedir ...

Elinizde 5000 TL aslinda 2500 TL olmustur diyebiliriz .. Bu sekilde devam ediyor surec ...

• HTC u11 kullanıcısıyim.telimi 2250 TL ye mal ettiğimde bile içim gitti

Sözüm ona çok güzel teknolojileri barindirsada

Bu fiyatı verdiğin zaman aldığım telden ne fazlası olacak

Çok büyük bir fark oluşturmaz

Ayrıca fiyatı hızla dusecek bir üründen bahsediyoruz

Belli bir zaman sonra bayağı fiyatı düşer

İşin özeti zenginin malı zugurtun teli

Bu arada ekonomik kriz yokmuydu

Başka yerde mi yaşıyorum

Dejavumu 🙄

• ben note 8 dual sim modelini 3200 tl ye almıştım yine 4000tl altına inerse alınabilir ki ben note 10 u bekleyeceğim büyük ihtimalle büyük değişikliklerle gelecektir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.