Şimdi Ara

Galaxy Note 3 bölgesel SIM kilidi ile gelecek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rootla falan çözülür galaxy serisinin sim kilitlerini çözen uygulamalar var markette tek tıkla halloluyor yalnız cihaz rootlu olması gerekir

• artık bu samsunga para vermeyin yazık...

• bu telefonların bizim ülkemizde pahalı olmalarının en büyük sebebi vergiler.. fahiş vergiler kalksa fiyatlar olması gereken seviyelere düşecek ama verdiğimiz paranın neredeyse yarısı vergi..

• samsung ülkelere göre gerçek satış verilerini elde etmek istiyor sanırım. Ama isveç daha fazla satacak..
    Böyle bir şey yapması gereksiz.. Satışlarını etkile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tum telefonlarımı yurt dışında alan biri olarak eğer böyle olursa samsung almamak için tövbe ederim.. Biraz para gördü dıye kicı başı ayrı oynadı..

• Samsung Turkiye yi tanimiyor. Anlayacaklar satis oranlarindan. Note 2 veya Note kadar satis basarisi elde edemeyecekler. S3 re octa islemcilerinde yapılanları gördük.

Asyadaki N9005 modellerinde sorun yokmuş. Bu işten grey garanticiler kazanacak hem de fazla.

Bunca yildir samsung aliyorum ve hepsi de Resmi Türkiye Garanti li... Ama bunsan sonra yurt dışından alacağım veya getireteceğim.

• Vergilerin çok ama çok yüksek olduğu kesin ama firmaların fahiş kar marjlarını da yabana atmayın.
    Konudaki ürünle ilgili değil ama dün bir kanalın ana haber bülteninde iphone5s fiyatıyla ilgili bir haber vardı.
    3199 tl den önsipariş alınan telefonun devlete ödenen vergisi 1078 tl, kar marjını varın siz hesaplayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lomax.

Vergilerin çok ama çok yüksek olduğu kesin ama firmaların fahiş kar marjlarını da yabana atmayın.
    Konudaki ürünle ilgili değil ama dün bir kanalın ana haber bülteninde iphone5s fiyatıyla ilgili bir haber vardı.
    3199 tl den önsipariş alınan telefonun devlete ödenen vergisi 1078 tl, kar marjını varın siz hesaplayın.

yazik gunay yaaa 1078TL vergi!!!

Amerika'da vergi oranlarinin artmasi azalmasi direk oylara etki ediyor keske ulkemizde de oyle olsa..
    hic bir secimlerde vergi oranlarini indirecegim, OTV yi kaldiracagim diye vaat eden parti duyamadik
  • az once dogubankda octalı note 3 fiyatlarını sordum 2200 tl ye satiliyor bu dandik versyonu bu fiyata alan kusura bakmasın ama suzme salaktır.

yakında halam italyaya gidiyor ordan s 800 lu note getirtmeyi dusunuyordum ama bu sim kilidi olayı kafamı karistirdi , simdi ben italyadan aldıgım s800 lu note 3 u burada kullanamiyacakmıyım . bu arada yanlıs ogrenmediysem italyada 700 - 750 dolar gibi bir fiyatı var s800 lu note 3 un.

samsungun bu sahtekar ve tuketiciyi aptal yerine koyan satıs stratejisi beni deli ediyor , sony z1 gibi lg g2 gibi tek versyon yap s800 lu 4g li her yerde o modeli sat boyle sacma sapan is gormedim.

hem 2200 lira vericem hemde 4k cekimsiz ısınan islemcili 4g desteksiz telefon alıcam ( 4g ye ne gerek var diyenler , aldıgı telefonu 3 4 sene kullanan insanları dusunsunler lutfen , 2 gun sonra turkiyeye 4g geldiginde sap gibi kalmak var neden aynı parayı verip gelecege yatırım yapmıyim ki ) birde bu acıdan bakmak lazm.

bilincli insanlar bence protesto edip octalı versyonu almamalı butun operatorlerin elinde octa cakınca samsung eminim bazı seyleri duzeltmeye mecbur kalacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinadin -- 27 Eylül 2013; 16:03:06 >

• Android istiyorsan lg g2 bekleyeceksen nexus 5

• eh be samsung, sık seyahat eden insanlar senin hedef müşterin değil herhalde! Çin'e yada Amerika'ya gidip turkcell hattını kullanacak değilim, alacam bir yerel hat onu kullanacam, nasıl olacak ?

• Samsung konu hakkında yeni bir açıklama yapmış.
    Bölgesel sim kilidi telefon ilk olarak alındığı bölgenin sim kartıyla aktifleştirilmediğinde etkinleşiyormuş.
    Mesela Amerika'dan alınana bir telefon ilk olarak bir Trük sim kartıyla aktifleştirilirse bölgesel sim kilidi çalışıyormuş.
    Ancak Amerika'dan alınan bir telefon önce Amerikadan bir simkartıyl aktifleşirilirse bölgesel sim kilidi devre dışı kalıyormuş.
    Böyle yapılmasının nedeni kaçağı engellemekmiş ve telefonu düzgün yollardan alanlar içinse telefonuyla yurt dışına çıktıklarında sorun çıkmamasıymış.
    Açıklmayı samsung uk yapmış.

quote:

"In order to provide customers with the optimal mobile experience in each region including customer care services, Samsung has incorporated the ‘regional SIM lock’ feature into Galaxy Note 3 devices. The product is only compatible with a SIM-card issued from a mobile operator within the region identified on the sticker of the product package. When the device is activated with a SIM card issued from the other region, the device may be automatically locked until it is released at the dedicated service centre.

Once a device is activated normally, the regional SIM lock is automatically released. Users can enjoy the roaming service as usual and can use other region’s SIM card when travelling. The regional SIM lock has been applied to the Galaxy Note II and Galaxy S4 devices through a software update in selective markets. The regional SIM lock does NOT affect the device’s features and performance. Users can continue to enjoy all the advanced features of our products."

• quote:

Orijinalden alıntı: catastrop

Samsung konu hakkında yeni bir açıklama yapmış.
    Bölgesel sim kilidi telefon ilk olarak alındığı bölgenin sim kartıyla aktifleştirilmediğinde etkinleşiyormuş.
    Mesela Amerika'dan alınana bir telefon ilk olarak bir Trük sim kartıyla aktifleştirilirse bölgesel sim kilidi çalışıyormuş.
    Ancak Amerika'dan alınan bir telefon önce Amerikadan bir simkartıyl aktifleşirilirse bölgesel sim kilidi devre dışı kalıyormuş.
    Böyle yapılmasının nedeni kaçağı engellemekmiş ve telefonu düzgün yollardan alanlar içinse telefonuyla yurt dışına çıktıklarında sorun çıkmamasıymış.
    Açıklmayı samsung uk yapmış.

quote:

"In order to provide customers with the optimal mobile experience in each region including customer care services, Samsung has incorporated the ‘regional SIM lock’ feature into Galaxy Note 3 devices. The product is only compatible with a SIM-card issued from a mobile operator within the region identified on the sticker of the product package. When the device is activated with a SIM card issued from the other region, the device may be automatically locked until it is released at the dedicated service centre.

Once a device is activated normally, the regional SIM lock is automatically released. Users can enjoy the roaming service as usual and can use other region’s SIM card when travelling. The regional SIM lock has been applied to the Galaxy Note II and Galaxy S4 devices through a software update in selective markets. The regional SIM lock does NOT affect the device’s features and performance. Users can continue to enjoy all the advanced features of our products."

yani yurt dısından aldık getirdik burda sim kartımızla calistirdik sim kilidi devreye gircek oylemi , sacmalıga gel ya . note 3 ayarında kalemli baska telefon olsa direk eliycem note 3 u ama ne yazıkki yok. bence bu olayın cozumunu bi sekilde bulurlar.

• samsung kadar itici bir firma yok

adamlar bildiğin tokatçı Galaxy Note 3 bölgesel SIM kilidi ile gelecek

o ülkeye şu model bu ülkeye başka model aynı ülkeye s800 işlemci sonra satışlar zirve yaptımı işlemciyi değiştir aynı ülkeye satış yap sessiz sedasız
  • İsveç Muhabbeti doğru dün arkadaşım getirtti ve imei işleminden sonra sim kartını takıp çalıştırdı sorun olmadı ancak bizim memlekette kaç kişi İsveçten telefon getirecek orası zor.

• SAnıyorum ki bu sim kilit olayı, sadece operatörden anlaşmalı alınan telefonlar için geçerli olacaktır 2 sene boyunca sadece o operatörde kullanılır sonrada sim kiliti kalkar. Operatör anlaşması olmayan bir cihazlarda her hangi bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Örnek vermek gerekecekse;
    Amerikadan AT&T'den alınan anlaşmalı cihazı TR ye getirip, gevey muhabbetimi nedir var ya onun gibidir.

• Samsung kendi ipini çekmeye basladı.yıllardır samsung kullanan biri olarak samsung benim için bitmiştir.özellikle Türkiye ile ilgili politikasi degişmediği sürece.canım cicim tarih bağlarım diyerek liderliğe oynadılar fakat gerekliliklerini yapmadılar.3 dünya ülkelerine verdikleri desteği bize vermiyolar.dikkat edin akıllı diye sattılan telefonlarında kastırdıkları programların hangisi Türkçe destekli.s voice, smart remote, s translate ve dahası.bizde bekledik saf saf samsung bizide unutmaz nerdeee.yabancı ülkelerden gelen hiçbir samsung telefona garanti vermiyolar faturalı olsa bile, direk müşteri hizmetlerinden aldığım bilgidir.unutmasın ki bir zamanlar nokia da vardı.şımardın samsung.özelliklede burda.ve şimdi ben beter olsun diyorum.marka fanatiği değilim.2200 tl ye telefon satmaya başladılar.konu alım gücü değil belki ama politika nasıl olsa ben bu telefonu satarım.son telefonum s4 dü.birdaha olmayacak.ne yapayım akıllı diye satılıp bana aptal muamelesi yapan bir telefonu.

• beyler bu arada turkiyedeki note 3 ler n900 versyonu deil n9000Q Versyonu olarak geciyor bizzat kutularına baktım aveada biraz inceledim 4k cekim vardı.sanırım 4k sız olan 3g model n900 olan versyon.

Herseye ragmen genede octalı versyonu almıycam cunku alıcagım telefonu en az 3 sene kullanmayı planlıyorum ve 4g yi desteklemesini istiyorum 1 2 seneye turkiyeye 4g geldiginde sap gibi kalmak var.Ayrıca bence snapdragon octadan daha iyi bir islemci s800 un az ısınması hızlı sarj olayı daha az pil harcaması gibi artılarını okudum.
  • Bu soruna karşı yazılımsal bir çözüm çıkma ihtimali çok yükseki gerçi büyük ihtimal garantiyi bozar.
    Ama telefonu doğrudan yurt dışından kendiniz alıp getiriyorsanız o zaman çözümü basit işte.
    Telefonu aldığında o ülkeye ait bir sim kart ile aktifleştireceksiniz. Sonra istediğin sşm kartı tak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinadin

beyler bu arada turkiyedeki note 3 ler n900 versyonu deil n9000Q Versyonu olarak geciyor bizzat kutularına baktım aveada biraz inceledim 4k cekim vardı.sanırım 4k sız olan 3g model n900 olan versyon. Herseye ragmen genede octalı versyonu almıycam cunku alıcagım telefonu en az 3 sene kullanmayı planlıyorum ve 4g yi desteklemesini istiyorum 1 2 seneye turkiyeye 4g geldiginde sap gibi kalmak var.Ayrıca bence snapdragon octadan daha iyi bir islemci s800 un az ısınması hızlı sarj olayı daha az pil harcaması gibi artılarını okudum.

arkaşım öyle bir şey yok N900Q da 4k çekim yok. bir dikkatsizlik olmuş galiba.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.