Şimdi Ara

Galatasaray Üniversitesi hakkında sorusu olanlar gelsin (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
12
Favori
84.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • les hautes lumieres kullanıcısına yanıt
    Bu bölümle ilgili olarak öncelikle bilmeniz gereken şey Uluslararası İlişkiler bölümünden ayrı oluşudur. Bölümü Siyaset bilimi ve kamu yönetimi gibi düşünebilirsiniz. İlk 2 sene Uluslararası İlişkiler ile benzer bir ders programı varken 3 ve 4. sene birbirlerinden ayrışırlar. Eğer uluslararası ilişkiler istiyorsanız tercihinizi bu bilgiye göre yapınız. Derslerin bir kısmı Fransızca bir kısmı Türkçe olacak, yarı yarıya gibi düşünebilirsiniz. İş imkanları açısından elbette devlet kurumları sizin için en geniş seçenek. Galatasaray bu noktada size 2 yabancı dil kazandırmasıyla birtakım özel şirketler ve uluslararası kuruluşlarda çalışma farklılığını sunabilir. Ders programı ve öğretim elemanlarını burada bulabilirsiniz:http://ects.gsu.edu.tr/program/17/13http://siyaset.gsu.edu.tr/tr/hakkimizda/ogretim-elemanlari .

• Champ-Elysees kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Peki Ankara hukuk dururken siyaset yazmak mantıklı mı sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Rica ederim. Hukuk fakültelerinde son dönemde bir gerileme mevcut fakat Ankara hukuk yinede ülkemizin en önemli hukuk fakültelerinden birisi. Özellikle siyaset bölümleriyle kıyaslarsak size çok daha fazla iş imkanı sağlayacaktır. Fakat elbette bu birazda sizin ilgi alanınız ve yeteneklerinizde bitiyor. Eğer ben siyasete oldukça meraklıyım, üniversiteye girer girmez gençlik kollarında siyasete atılmak istiyorum, hukuki metinleri ezberlemek beni yorar diyorsanız tabiki size siyaset yazın derim. Ama 2 bölüme eşit mesafedeyseniz bence Hukuk yazmalısınız.
    Çok teşekkürler. O zaman hukuk en mantıklısı. :)

Evet en mantıklı hukuk görünüyor. Eğer Galatasaray Uluslararası ilişkiler tutuyorsa onu en başa yazabilirsiniz. Anladığım kadarıyla Fransızcaya da bir ilginiz var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Champ-Elysees

Evet en mantıklı hukuk görünüyor. Eğer Galatasaray Uluslararası ilişkiler tutuyorsa onu en başa yazabilirsiniz. Anladığım kadarıyla Fransızcaya da bir ilginiz var :)

Uluslararası ilişkiler çok isterdim ama maalesef imkansız gibi. Yine de yazacağım ama. Evet Fransızcaya bir ilgim var. :)

Umarım sonuç istediğiniz gibi olur. Sakın moralinizi bozmayın bahsettiğimiz bu bölümlerden hiçbirisi kötü değil.

• Yardımlarınız için tekrar çok teşekkür ederim :) Ama sanırım içim bir nebze buruk olarak Yeditepe psikolojiye gidicem :( Tanıtım gününe gittim ve baya gözüm boyandı sanırım :D Şaka bir yana kolaya kaçmak da istemiyorum ama yol sıkıntısı olmaması, ilk 15000'den dolayı bedava yurt, yemek, eramus önceliği, havuz, spor filan vermesi çok cezbetti. Galatasaray'a 3 adım geride başlamak yerine buraya 2 adım ilerde başlıycakmışım gibi geldi açıkçası, genel kanının aksine burslu geliceğim için ayrıca ilgi gösterdiler, inşallah Yeditepe ile ilgili kötü yorumlar boşa çıkar :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • catslovemusic kullanıcısına yanıt
    Rica ederim tercih dönemi oldukça zordur bilirim, her türlü konuda soru sorabilirsiniz mutlulukla yanıtlarım :) Anladığım kadarıyla büyük bir üniversite olması sebebiyle Galatasaray Sosyoloji düşünüyordunuz. Her ne kadar Galatasaray isminin getirdiği avantajlar fazla olsa da psikoloji tercih etmeniz oldukça mantıklı. Yeditepe'yi tercih sürecimde bende ziyaret etmiştim gerçekten güzel bir kampüs, güzel imkanlar. Fakat yanılmıyorsam sıralamanız 8 bin idi. Hukuk düşünmediğinizi varsayıyorum ama psikoloji içinde Yeditepe'nin üzerinde birkaç seçenek mevcut. Bu seçenekleri değerlendirdiniz mi? Sanıyorum şehir dışına gitmek istemiyorsunuz ama İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümününde eğitiminin çok iyi olduğunu duymuştum. Burayı da biraz araştırın derim :)
  • Haklısınız, ben de eğitiminden emin olamıyorum, sadece dediğiniz gibi büyük üniversiteler dışında hep özel düşündüğüm için kararsızım, sonuçta İstanbul veya Marmara'da erasmus bile olmaması çok üzücü ve yüksek lisansımı da yurtdışında yapmam biraz zor ve ilerde yurtdışında yaşamayı düşünüyorum biraz :D Ama teşekkür ederim, bütün seçenekleri değerlendirmeye çalışıcam, gerçi birkaç günüm kaldı :D Bu arada beni çok iyi anlamışsınız, hukuk da şehir dışı da düşünmüyorum :)

• catslovemusic kullanıcısına yanıt
    Öyleyse bana hayalleriniz ve hedeflerinizin peşinden gidin demek kalıyor. Yurtdışına bende hep gitmek istemiştim, nihayet yarın Fransa'ya uçuyorum. Umarım sizinde herşey umduğunuz ve istediğiniz gibi olur :)

• hocam bilgisayar mühendisliği düşünüyorum sizce nasıldır az kişi aldığı için tuzak gibi puanı var deniliyor
    Tebrikler! Umarım ben de bir gün Fransa'ya gidebilirim! Ha ha ≠
  • srht12345 S kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar Mühendisliği bölümü hakkında yeterli bilgiye sahip değilim açıkcası ama okulun her bölümü aşağı yukarı 20 kişi alıyor zaten. Bunun sıralamayı yükselttiği bir gerçek fakat burdan okulun kötü olduğu anlamını çıkarmamak gerek diye düşünüyorum. Baktığınız zaman zaten bilgisayar bölümününde puan olarak birçok özel üniversitenin 6-7 kişi alan tam burslu kontenjanından yüksek olduğu görünüyor.

Çok teşekkürler. Umarım sizde gidersiniz. Bu arada anladığım kadarıyla fauve dinleyicisisiniz yeni fark edebildim :)

Fauve bir yaşam tarzı. Sırf Fauve anlamak için Fransızca öğrenilir. ≠
    Bir de GSÜ'de geçiş yapmak çok mu zor? Yani ben siyasete gitsem ve uluslararası ilişkiler ya da hukuka geçmek istesem boş hayallere mi kapılmış olurum?
  • Çok teşekkür ederim her şey için, inşallah sizin için de öyle olur, tebrik ederim :)

Elbette insanın idealist olması güzeldir ama ben yeni tercih yapacak olanlara her zaman çap yapma düşüncesiyle hareket ederek tercih yapmamalarını öneriyorum. İmkansız olmasada senede 1 veya 2 öğrencinin gerçekleştirebildiği bir olay. Eğer yapamasanız bile severek okuyacağınız ve size gerek hayatta gerekse iş konusunda avantaj sağlayacak bir bölümünüz olması iyidir.

Je sais, je sais. Geriye hukuk kalıyor sadece. Her şey için çok teşekkür ederim. :)
  • Merhabalar,

Belki bana da yardımcı olabilirsiniz. Sorum şu ben bu yıl gsü yüksek lisansa başvurucam .Ama başvuracağım bölümde geçen yılın şartlarında fransızcadan 75 yabancı dil şartı var. Ancak 1 tane hazırlık kontenjanı ayrıldığını da anlatıyor. Yani bilim sınavını geçersen fransızca hazırlığa gönderiyorlar.

Ama problem şu Başvuru İçin Gerekli Belgeler kısmında başvuru için yabancı dil belgesi istiyorlar. Ayrıca başvuru için istenilen belgelerden herhangi birinin eksik olması halinde kesinlikle başvuru alınmaz denmiş. Benim kafam çok karıştı ben şimdi başvuramazmıyım? Öylese çok saçma çünkü, zaten fransızca bilmiyorum ve bunun için bölümde 1 kişilik hazırlık kontejanı var. Yani sorum şu başvuru yapabilirmiyim dil belgesi olmadan

Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.