Şimdi Ara

Galatasaray Üniversitesi hakkında sorusu olanlar gelsin (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
450
Cevap
12
Favori
84.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okulda fenerliyim diyeni dövüyorlar mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Okulda fenerliyim diyeni dövüyorlar mı?" sorusunu soran olursa dövüyorlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tezli yüksek lisansamı yoksa tezsizemi başvuracaksınız? Orada bahsedilen yabancı dil belgesi fransızca olmak zorunda değil diye bilyorum ama detaylar hakkında fazla bilgim yok birkaç gün içinde öğrenebilirim sizin için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Champ-Elysees

"Okulda fenerliyim diyeni dövüyorlar mı?" sorusunu soran olursa dövüyorlar..

Hocam bölüm ne?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galatasaray iktisat nasil peki ?

• kalamara98 K kullanıcısına yanıt
    Guzel bolumlerimizden biridir iktisat bolumu ama dersleri zordur. Tanidiklarim arasinda oldukca iyi yerlerde calisan kisiler var, ozellikle fransiz sirketlerinde is bulma imkani taniyacaktir size. Bolumun en buyuk avantajlarindan birisi Sorbonne universitesi ile cift diploma anlasmasi olmasidir. Mezun olduktan sonra gsu diplimasi ile birlikte birde sorbonne diplomasi elde edebilirsiniz.
  • iletisim fakultesi
  • Slm hocam galatasaray hukuk nasil ve girmek icin ygs lys netlerim ve siralamam en az kac olmali?
    Ayrica 2 yillik adalet okuyup acik ogretim yada örgün egitim olarak dikey gecisle galatasaray hukuga gecebilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultimatomgenius -- 9 Mart 2016; 13:00:22 >
  • ultimatomgenius kullanıcısına yanıt
    Gs hukuk bildiginiz gibi turkiyenin en kotu hukuk fakultelerinden birisi, girmek icin baraji gecmeniz yeterli olacaktir, 2 yillik adalet okuyarak gelebilirsiniz elbette ama siz zeki birine benziyorsunuz gs hukuk a gelip geleceginizi yakmayin derim, umarim yardimci olmusumdur..
  • Hocam isletme bolumu istiyorum gsü de bana bolum hakkinda ve yurtdışı imkanları hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim

• quote:

Gs hukuk bildiginiz gibi turkiyenin en kotu hukuk fakultelerinden birisi, girmek icin baraji gecmeniz yeterli olacaktir, 2 yillik adalet okuyarak gelebilirsiniz elbette ama siz zeki birine benziyorsunuz gs hukuk a gelip geleceginizi yakmayin derim, umarim yardimci olmusumdur..

Hocam bakarsanız sevinirim

• Massibe M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar oncelikle kusura bakmayin bu aralar biraz yogundum, ama bundan sonra gelen mesajlara en kisa surede yanit vermeye calisacagim, biliyorum ygs de bittikten sonra herkesin kafasinda yavas yavas universitelerle ilgili fikirlerde olgunlasmaya basliyor, eger girdiyseniz umarim sizinde sinaviniz iyi gecmistir.

Gelelim isletme bolumune, isletme bolumu okulumuzun okumasi en kolay bolumlerinden birisidir, ayni sekilde mezun olduktan sonra size kolaylikla is bulma imkani saglayacaktir, biliyorum piyasada isletme iktisat mezunlarinin cok sayida olmasi bu bolumleri tercih ederken bir endise doguruyor ama galatasaray universitesinden mezun olmaniz sizi oldukca one tasiyacaktir. Yurtdisi imkanlari olarak ogrenim surecinde galatsarayda erasmusa gitmek kolaydir neredeyse her isteyen gider, tabi fransizca b2 belgeniz olmasi gerekmekte ama almasi yeterli calismayla cokta zor degil. Onun disinda mezun olduktan sonra yurtdisinda calismak istiyorum derseniz eger o sizin bireysel cabaniza bagli olacaktir, okulun size verdigi dil egitimi disinda bu asamada cokta fazla katkisi olacagini sanmiyorum.
  • Champ-Elysees kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim peki okulun bana saglayabilecegi burs imkanları varmı istanbul dışından gelmeyi düşünüyorum masraflar biraz kafamı karıştırıyor cok ozel olmaz ise siz burs vb seyler alıyor musunuz yada okul yurt tarzı kalma imkanları ayarlıyor mu

Okulumuzun maalesef bir yurdu yok, kyk yurdu da kolay kolay cikmiyor maalesef, ilk senemde bende bir ozel yurtta kalmistim, biraz arastirmayla sizde kendinize uygun bir yurt bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Burs olarak Galatasaray egitim ve kultur dernegi, Galatasaray Egitim Vakfi, Tev, Deloitte gibi kuruluslardan burs alabilirsiniz tabi hepsinin belli kriterleri var ailenizin aylik geliri, x kurumdan alirsan bizden alamazsin vs gibi. Bunlar disinda istanbulda illaki memleketlisi oldugunuz ilin bir dernegi vardir oraya basvurun derim. Ben acikcasi kyk kredisi disinda para almiyorum ama burs islerini arastirip kovalayarak burs alan pek cok arkadasim var.
    Kyk geri odemeli bir burstu degilmi bu arada tesekkur ederim Allah izin verirse seneye kahvaltımı orda yapmak istiyorum :)

Kyk kredisi başvuran her öğrenciye çıkar 400 tl dir ve mezun olduktan 2 sene sonra faiziyle geri ödemeye başlarsınız, ekonomik durumu kötü olan öğrencilere ise kyk bursu çıkar bunun geri ödemesi yoktur.
    Kahvaltılarımızı boğaza sıfır bir yerde öğretim elemanları ve öğrenciler bir arada yapıyoruz, oldukça güzel geçtiğini söyleyebilirim üstelik sınırsız çayda var :)) umarım dilekleriniz gerçekleşir seneye beraber kahvaltı yaparız :D
    Kusura bakmazsanız son bir soru daha sormak istiyorum işletme bölümünün öğrenim dili Türkçemi fransızca mı türkçe diyenler var baya çünkü

Hazırlığı bitirip bölüme geçtiğiniz zaman fransızca dil dersleri devam edecek fakat bölümünüzün derslerinin büyük çoğunluğu türkçe işlenecektir.

• quote:

Hazırlığı bitirip bölüme geçtiğiniz zaman fransızca dil dersleri devam edecek fakat bölümünüzün derslerinin büyük çoğunluğu türkçe işlenecektir.

Endüsti Mühendisi birinin mezun olduktan sonra iş hayatı nasıl? Odtü endüstri den iyi mi mesela?

• Nispeten kolay iş bulabildiklerini biliyorum, ama odtü ile bir kıyaslama yapabilecek bilgiye sahip değilim maalesef :) Ama mühendislik diyorsanız sanırım odtü daha avantajlıdır..

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.