Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (4512. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
90.245
Cevap
109
Favori
3.240.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45094510451145124513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kuzey ligindeki oyuncuların adaptasyon süreci uzun sürüyor.Bizim ligimiz için daha da uzun.

Mesela Linnes,Fatih hoca gelene kadar harcanıyordu.

Gunnarsson iyi transfer olabilir ama İngiltere'deki oyuncular genelde orda kalmayı tercih ediyor.

Bence transferlerde tercih edilecek ülke aranan oyuncunun mevkisine göre olmalı.

Mesela ortasaha için Kuzey kökenli oyuncular uygun iken kanat için Portekiz,Fransa liglerindeki oyuncular daha uygun olur.

Bizim bu sezon düşük maliyetli,yedek beklemeyi sorun etmeyecek ve iyi performans gösterebilen,karakterli oyuncular bulmamız lazım.

Paylaşım için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scarfeys kullanıcısına yanıt
    Yedek için baya iyi topçu olur gibi gözüküyor ama tek videodan yorum yapmak zor

• ultraslan çukur boykotu yapıyor bizde destek verelim canlı yayında başkanımıza yapılan büyük ayıptır
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba1993

ultraslan çukur boykotu yapıyor bizde destek verelim canlı yayında başkanımıza yapılan büyük ayıptır
    Çukur ne ya ben ilk defa duydum adını. İzleyen var mıymış?
  • Japon u alsak bile onun ile yarisabilecek bir bek daha lazim takima. Nasil bir alt yapimiz varsa cop bile cikmiyor.

• Bize ok gibi çıkan stoper lazım sağlam,çevik ve az hata yapan.Bu kriterlerin hiçbiri Denayer'de yok.Tam tersi hata yapmaya çok müsait.Güven vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heinz Guderian

Fb'nin Alex'i bulduğu gibi daha uygun fiyatlı Brezilya'dan bir scout başarısı alsak yine güzel olur.
  • Yahu biz hep yeni transfer falan diyoruzda bu altyapı ne işe yarıyor hiçmi sağlam bi genç çıkmaz şu altyapıdan yav. Hep torpillemi adam alıyorlar nedir.

• İnter Asamoahı aldı japonu satacak ama kaç money acaba...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basın da bu sene 650 milyon tl gelir elde edecegimize dair haberler var. 750 milyon tl yazanlarda var.

1.100.000.000 tl borcumuzun olduğunu düşünürsek bu harika bir gelir. Seneyede şampiyon olursak borcu minimuma indiriyoruz anladım kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan000083

Basın da bu sene 650 milyon tl gelir elde edecegimize dair haberler var. 750 milyon tl yazanlarda var.

1.100.000.000 tl borcumuzun olduğunu düşünürsek bu harika bir gelir. Seneyede şampiyon olursak borcu minimuma indiriyoruz anladım kadarıyla.
    650 milyon tl gelir elde ediyoruz, kar degil. Onun en az 400 milyonu direk futbolcularin maasina gidiyor. Borc hicbir zaman kapanmayacak. Önemli olan borcu kapatmak degil, borcu yönetebilecek bir denge kurmak. Bu da ancak düzenli olarak her sene sampiyonlar ligine giderek olur.

• .

• GSTV'de başkan adaylarından Ali Fatinoğlu'nu dinliyorum şuan
    GS adasını Dursun Özbek yıktırmış dilekçe ile ulan ben riva ile floryayı peşkeş çekti diyodum daha neleri varmış hain pisliğin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan000083

Basın da bu sene 650 milyon tl gelir elde edecegimize dair haberler var. 750 milyon tl yazanlarda var.

Yok o kadar fazla değil medya trollerinin lafı şuan Gs 55 Milyon TL Ligde aldığı puanlar neticesinde elde edeceği gelir.Birde şampiyon olduğu için şampiyonluk primi olacak geçmiş şampiyonluk sayıları ile çarpılarak elde edilen.Buda 8-9 Milyon € felan ediyor sanırım.Fark bu esasında yani ikinciden fazla aldığın bir lig kupası var sezonun kreması olacak şekilde birde bu şampiyonluk primi.

Onun dışında yayın havuzu gelirleri felan aşağı yukarı alınan puanlar eğer birbirine yakınsa takımların aynı bir bu şampiyonluk primi fark ediyor.650-700 işi yalan medya trollemesi boş medya yazarların yazdığı şeyler.Gs şuanda bir 150-200 Milyon TL felan alır yayın havuzu geliri ile felan.Ama şu var klüplerin oyuncu maaşları hep döviz üzerinden ve buda € şuanki € durumuna bakarsak ve elde edilen gelirin sabit TL olduğunu düşünürsek ve €'nun yükselen bir ivmeye sahip olduğunu düşünürsek.Bu parlar eriyip gidecek.

Fark ne diye sorulacak olursa bu noktada farkı şampiyonlar ligi primi belirler.Yani klüpler adına net kazanımlar.Şampiyonlar ligi ayak bastı parası şampiyonlar liginde gruplarda aldığın galibiyet beraberlik varsa beraberinde tur atlama felan burada gelen getiriler hep artı olarak klüplere yansıyor ve bunlar döviz geliri net TL değil.

Şampiyonlar ligi bu yüzden önemli türk klüpleri için katılmak ve başarı elde etmek döviz geliri sağlamak varolan borçlarını mali düzenini sağlamak için.Farkı bu sağlıyor.Mesela son 2 yılda Beşiktaş'ın getirisinin büyük noktası Cl gelirleri.Lig şampiyonluğunun pek bir katkısı yok.Öneli olan Cl'den gelir elde etmek sonuna kadar gitmek tur atlayabilmek falan filan zaten bu hem maddi hemde puan bazında klübe pozitif dönüyor.Uefa'da puanın yükseliyor.İleriki senelerde daha üst sıralara çıkarak torba şansını artırıyorsun.Bu sayede her sezon katılımında daha kolay gruplara düşme şansı veriyor bu sana ve böylecede gruptan çıkma şansın artıyor.Bunun dışında söylediğim gibi şampiyonluklar Beşiktaş'ta olduğu gibi yada başka takımlarda genel olarak bir işe yaramıyor.

Buradan gelecek para önce oyuncu maaşlarına personel maaşlarına antrenör maaşlarına ve ayrıyetten oyuncu veya antrenör sözleşmelerinde yazan maddelere göre prim ve bonus şeklinde dağıtılacak.Şampiyonlar ligine katılım bonusu gibi yada şampiyonluk bonusu adı altında.Tff'den gelen o puan bazındaki mali getiriden o sezon boyunca duyurulan pfdk cezaları toplu şekilde düşülerek klüplerin hesaplarına yatırılacak.Yani demem o ki ligden gelen paralar hava civa oluyor.Farkı avrupadan gelen getiriler belirliyor.Klüpler birşey kazanmıyor.Kazanan hep oyuncular antrenörler oluyor mali olarak.O borçlar bitmez her klüp adına söylüyorum.

• Borç anca oyuncu satarak ve Clden gelen paralarla kapatilir.Örnek; Rodiyi 20m€ye satip Trezegueti 7m€ almak gibi.Tabi alinacak oyuncunun satılan oyuncu düzeyinde olması gerekiyor.Böyle böyle kara geceriz ancak

• quote:

Orijinalden alıntı: kickboxer_18

GSTV'de başkan adaylarından Ali Fatinoğlu'nu dinliyorum şuan
    GS adasını Dursun Özbek yıktırmış dilekçe ile ulan ben riva ile floryayı peşkeş çekti diyodum daha neleri varmış hain pisliğin
    Beklenmedik şekilde yıkılıyorsun. Taraftar istemiyor, hocan istemiyor(bence ft de oyunu cengize verecek) ve sen hala başkan adayı oluyorsun.

Sizce normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Alfred Blalock -- 23 Mayıs 2018; 10:38:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Alfred Blalock

Beklenmedik şekilde yıkılıyorsun. Taraftar istemiyor, hocan istemiyor(bence ft de oyunu cengize verecek) ve sen hala başkan adayı oluyorsun.

Sizce normal mi?

Alıntıları Göster
    İçeride kalan parasını kurtarmak için aday oluyor muhtemelen. Ama Allah'ın izniyle onu bir kez daha sandığa gömüp rahat bir nefes alacağız.
  • 
Sayfa: önceki 45094510451145124513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.