Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (1349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
90.245
Cevap
109
Favori
3.240.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13471348134913501351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onların kisittan kasti bruyne ve silvanin yaptigi isi o yapamiyordur her türlü iyi oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fernando Hakkında bir City Taraftarı;

He's a typical destroyer. When he's fit, he's actually quite quick and mobile. He's great in the tackle, and pretty good in the air too. He gets a bad rep from City fans because after a MOTM debut, he got injured in the second game and played the rest of the season with a knock, looking miles off the pace.
    We just don't have room for a destroyer. Our #6 needs to be the hub of the team with ball playing, tempo dictating responsibilities. If you ask for that from Fernando, you're in trouble. If you put a #8 and #10 in front of him (like Belhanda and Ndiaye) he'll do quite a good job, I think.

Çeviri: Kendisi bir terminatördür(yırtıcı savunma yapan oyuncu). Fit olduğu zamanlarda son derece çabuk ve hızlı olduğunu söyleyebilirim. Müdahaleleri oldukça başarıldır ve hava toplarında da hiç fena değil diyebilirim. City fanları tarafından sevilmemesinin sebebini maçın adamı seçildiği ilk maçından sonraki ikinci maçında sakatlanması ve sezonun geri kalanını hafif sakat olarak oynayıp normal hızından çok geride kalması olarak görebiliriz. Fernando gidiyor çünkü bizim şu anda bir Terminatöre ihtiyacımız yok. 6 numaramız takımın pas akışının merkezi olmalı, topla oynamalı ve takımın temposunu ayarlayacak şekilde sorumluluk almalı. Eğer bu saydığım şeyleri Fernando'dan isterseniz, takımınızın başının belaya gireceğini söyleyebilirim. Eğer Fernando'nun önüne 8 ve 10 numaralı oyuncular koyarsanız(tıpkı Belhanda ve Ndiaye gibi) oldukça güzel bir oyun oynayacaktır diye düşünüyorum.

Ben adamın Belhanda ve Ndiaye'yi tanımasına şaşırdım vallahi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 5 Ağustos 2017; 12:39:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

Dostum premier lig bir show arenası. Orda bir ekol var. Çok pozisyonlu göze hoş gelen futbol. Amaç seyirciyi mutlu etmek. Premier lig ekonomisine bakın ve İngiliz takımlarının ve ayrıca İngiltere Milli takımının haline bakın. Sadece bu Ekol e çok uymayan Arap sermayeli takımlar iş yapabiliyor. Günümüz futbolunda bu oyun tarzı çalışmıyor artık.

-de bunun futbol fukarası bizim dandirik tudor ile ne alakası var?
  • Yönetimin, de jong a bir miktar para vererek sözleşmesini feshedecegini okudum, sirasi diğerlerine.

• Asamoah'i 1 ay once de yaziyorlardi. Adamla anlastik ama esi gelmek istemiyor deniyordu. Simdi esi fikrini degistirdiyse gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

Redditte fernando yorumlarini okuyaninkz var mi ? Ingilizler ise yaramazin teki demis hep

Önlibero olduğu için çoğu taraftar anlamayabilir.. Ama gerçekten nasıl olacak merak ediyorum.. Bir Melo olmadığı aşikar..

Yorumlari okudum dedikleri seyler : kaybolup gitmesiyle unlu , ofansif olarak 0 , ileriye pas atamaz , klas bir oyuncu degil ayrica dusunme yetenegi yok , yanina mutlaka ileri pas atabilen bir orta saha koymalisiniz ama yanina birini koyarsanizda kotu oynuyor yani en iyi oldugu yer yedek kulubesi...

1-2 kişi öyle demiş ama. Genel kanı çok iyi bi destroyler yani süpürücü olduğu. Yani geriyi toplayacak dengeleyebilecek birisi. Zaten bu adamdan ileri çıkması beklenmiyor o iş için Ndiaye alındı.

Edit. Bizdende Emre Çolak giderken arkasından neler yazmışlardır. Şimdi adamı alaman.

Yukarida bir link attim bakarmisin bir kisi bile iyi bir sey soylememis...

• ExtrameBOY27 kullanıcısına yanıt
    Tudor un şu anki futbol mantalitesi de bu da ondan. Koş koş koş. Rakibi koştur. Başka bir teknik ve taktik becerisi yok. Neden Bruma Podolski ve Sneijder ile problem yaşadı. Rakip koşturmadıkları için.

• Bakıyorum herkes oyuncu maaşlarına sallıyor :D takım içi dengeler önemli şeydi işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gal Gadot Askım

Şu takımda gitmesini istediğim 3 oyuncu var. Selçuk-Sinan-Yasin

3'üde kendini bir halt sanan sahada sorumluluk almayan futbolcular. Hele Yasin ve Sinan, biri kendini Ronaldo öbürü de Robben sanıyor. Böyle şımarık futbolcularla işimiz olmamalı. Tolga'ya falan bile okeyim en azından yeteneği kısıtlı olsada koşturuyor çabalıyor bişeyler yapmaya çalışıyor. Bu 3'ü varken sahada eksik gibiyiz.

Katılıyorum Tolga ne kadar beceriksiz olsa da Sabri gibi en azından egosu yok ve çabalıyor iyi kötü bişeyler yapmaya çalışıyor Sabri de yıllarca göze batmadı.
  • Ndiayeyi belhanın yerine koyup, belhandayı sola alırsa belhandadan o kadar verim alamaz hata topar Tudor. Bu sefer mecbur Selcuk kazması oynıcak. gerçekten izlemem maç felan digitürk'te ona göre alıcam. artık kafayı yicem yan paslardan geri paslardan pres yapmayan top kazanamayan 0 saflıktaki selcuktan. senelerdir bıktım artık. futbnol yoksunu degilse bu adam herkesin istediği şekilde Fernando Ndiaye ikilisi oynar.
  • [Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

Böyle bir kadro olsa Tudor ve yönetime rağmen şampiyon olur mu sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Fernando Hakkında bir City Taraftarı;

He's a typical destroyer. When he's fit, he's actually quite quick and mobile. He's great in the tackle, and pretty good in the air too. He gets a bad rep from City fans because after a MOTM debut, he got injured in the second game and played the rest of the season with a knock, looking miles off the pace.
    We just don't have room for a destroyer. Our #6 needs to be the hub of the team with ball playing, tempo dictating responsibilities. If you ask for that from Fernando, you're in trouble. If you put a #8 and #10 in front of him (like Belhanda and Ndiaye) he'll do quite a good job, I think.

Çeviri: Kendisi bir terminatördür(yırtıcı savunma yapan oyuncu). Fit olduğu zamanlarda son derece çabuk ve hızlı olduğunu söyleyebilirim. Müdahaleleri oldukça başarıldır ve hava toplarında da hiç fena değil diyebilirim. City fanları tarafından sevilmemesinin sebebini maçın adamı seçildiği ilk maçından sonraki ikinci maçında sakatlanması ve sezonun geri kalanını hafif sakat olarak oynayıp normal hızından çok geride kalması olarak görebiliriz. Fernando gidiyor çünkü bizim şu anda bir Terminatöre ihtiyacımız yok. 6 numaramız takımın pas akışının merkezi olmalı, topla oynamalı ve takımın temposunu ayarlayacak şekilde sorumluluk almalı. Eğer bu saydığım şeyleri Fernando'dan isterseniz, takımınızın başının belaya gireceğini söyleyebilirim. Eğer Fernando'nun önüne 8 ve 10 numaralı oyuncular koyarsanız(tıpkı Belhanda ve Ndiaye gibi) oldukça güzel bir oyun oynayacaktır diye düşünüyorum.

Ben adamın Belhanda ve Ndiaye'yi tanımasına şaşırdım vallahi...

Hocam onu bende okudum.

Takım güzel kuruluyor.

Fernando hem ndiaye hem belhanda ikisini çoşturcak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pozitron~

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

Denayer biraz zayıf kalıyor ama bu kadroyu isterim ribery geçen izledim efso dedim bizde iş yapar. Asamoah desen alırsak mükemmel olur sol koridoru otoban yapar tek başına

• quote:

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

TD olmadan sampiyon olur.

Tudorla UEFA kupasini alir.

Iyi bir TD ile rahat ceyrek final oynar

Cok guzel kadro ama denayer ahmetten cokta iyi degil bence hizli bi oyuncu sadece

• Pozitron~ kullanıcısına yanıt
    Bu kadroyla başarılı olursak FBJK kardeşler seneye yabancı sınırını düşürtür

• Dün yazdim yine yazayim asporda da konuşuldu tudorun aklında su olabilir

Muslera
    Mariano Çalık Maicon Linnes
    Fernando Tolga
    Feghouli Ndiaye Belhanda
    Gomis

Ben olsam iki tane ofansif yönü zayıf adam ile oynamam. Solda Rodrigues ve Belhanda forvet arkasi oynatıp Ndiaye 8 numara Fernando ile oynatırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Olamaz imkansız hakem faktörleri devre girer bir anda ezilir. Tudorun kaosu yönetebileceğini düşünmüyorum. Tek çözüm Fatih Terim.

• Fernando hakkındaki kötü yorumlara kesinlikle kulak asmamamız gerekiyor. Çoğu maçını izleme fırsatı buldum bu adamın. City taraftarına göre yetenekleri kısıtlı bir oyuncu. Sadece defansif anlamda başarılı olduğu görüşündeler ama bir detayı atlamamanız gerekiyor. Memnun olmayan taraftar Manchester City taraftarı. Yani dünyanın en iyi liginde şampiyonluk hedefi olan, kadrosunda dünyanın elit seviye oyuncularının bulunduğu bir takımdan bahsediyoruz.

Yıllarca bu takımda forma giymiş bir oyuncunun kötü oyuncu olma şansı yok. Unutmayın Melo gelirken ''yılın bidonu'' seçilmişti. Fernando City gibi bir dünya devinde 11 oynayacak kadar üst seviye olmayabilir. (Zaten 11 oynasa Türkiye'ye neden gelsin) Fakat emin olun birçok maçını izleme fırsatı bulduğumdan söylüyorum bizim Selçuk-Tolga ikilisini birleştirin en az 3 gömlek daha kaliteli bir oyuncu. Bir kere harika bir kesici. Defansif anlamda bizi çok rahatlatacak, geçen seneki sıkıntıların çoğunu çözecek mücadeleci bir oyuncu. Yanında box to box bir oyuncu olduğunda o kadar faydalı oluyor ki sizler de göreceksiniz. Ndiaye transferi bu yüzden çok önemliydi ve eğer Tudor bir saçmalık yapmayıp Fernando-Ndiaye ikilisiyle orta sahayı oynatırsa gerçekten son yıllardaki en iyi ikilimizi yakalamış olacağız. Çok doğru transferler yaptık, bu transferler içinde en güvendiğim iki isim Fernando ve Mariano. Çok net.

• Ahtapotumuz var beyler

• Bu akşam maçta Ndiaye oynar mı ? Fernando olmaz sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 13471348134913501351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.