Şimdi Ara

GAİN AYARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
15.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar gain ayari hakkında internette biraz araştirma yaptim ama hepsi ayni aklıma yatmayan şeyler var bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olacağım şimdi internetteki dökumanlarda yazanlar ; mono amfinin gain ayarıni da dahil olmak uzeri herseyini 0 a getirin yani kapatin teyp in de volumu %75 yapin ve ayarlarini kapatin bass ayari felan hepsini ve verilen formul uzerinden rms degerine gore çıkan sonuçdaki voltaja erişmek şimdi gelelim sorularima

1-Teyp in tüm ayarlarını kapatıyoruz ve %75 yapıyoruz volumu ama bizim ayarladigimiz tam guc icin ayari %100 yaptigimizda cihazlar zarar gormuyecek mi cunku daha teypden bas ayari tiz ayari yapilacak kulak zevkine gore zarari olmuyacak mi
    2-Stereo amfi icinde ayni ayar taktigini mi uygulamak gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: minkrs

Arkadaşlar gain ayari hakkında internette biraz araştirma yaptim ama hepsi ayni aklıma yatmayan şeyler var bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olacağım şimdi internetteki dökumanlarda yazanlar ; mono amfinin gain ayarıni da dahil olmak uzeri herseyini 0 a getirin yani kapatin teyp in de volumu %75 yapin ve ayarlarini kapatin bass ayari felan hepsini ve verilen formul uzerinden rms degerine gore çıkan sonuçdaki voltaja erişmek şimdi gelelim sorularima

1-Teyp in tüm ayarlarını kapatıyoruz ve %75 yapıyoruz volumu ama bizim ayarladigimiz tam guc icin ayari %100 yaptigimizda cihazlar zarar gormuyecek mi cunku daha teypden bas ayari tiz ayari yapilacak kulak zevkine gore zarari olmuyacak mi
    2-Stereo amfi icinde ayni ayar taktigini mi uygulamak gerekiyor

Gain ayarı sesin bozulmadan en verimli şekilde alınabilmesi yapılan işlemdir. Son seste teyp ve amfi zorlanıcaktır gain ayarı mecburidir. Birde kolonlara aşırı yüklenmesin diye amfiden ayarlanıyor.

• Gain ayari nasil yapilir peki en saglikli sekilde

• minkrs kullanıcısına yanıt
    Teybin sesini %80 açtınız diyelim,, eğer anfi son ses değerini %60 da iken gördüyse,, gain ayarı düşürülmesi gerekir.
    Eğer teybin sesi %80 açıldığında ,, anfinin sesi daha %70 de ise gain ayarı açılması gerekir..
    Sizin yapacağınız,, önce ana üniteden kulağınıza göre normal ayarları yapın,, sesini ana üniteden sesi bozdu bozacak kadar veya %80 açın..
    anfini gain ayarını açın>> açın taki yeterli sesi alana kadar,,, yeterli ses kullanıcıya göre değişir,, sesin hafiften bozulduğunu anlarsanız hafif kısarak, orada bırakın... bu ayarlar bass olsun,, mid olsun her anfide geçerlidir.. Evimizde bile önce tv-- uydu alıcı sesini oranlamaya çalışırız değilmi..
  • Ama sesi oynayarak ayarliyacagiz zarari olmazmi basa veya amfiye

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.