Şimdi Ara

Eski seri(efsane denilen) pioneer hoparlörler neden çok tutuluyor ve pahalılar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
22.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sizde dikkat etmişsinizdir.Pioneerin efsane diye geçen eski seri 6985 ,1750,2080,2099 v.s. hoparlörleri var.Temiz ve sağlamını bulmak zor ve pahalı.Bu hoparlörler günümüzdeki ojinal pioneer hoparlörlere göre çok kaliteli sesmi veriyorlarda bu denli meşhur olmuşlar.Teknoloji giderek yenilenmiyormu mesela yeni çıkan hoparlörler eskisine göre daha iyi değilmi.Mesela bir otomobil markasının 10 yıl önceki modeli ile günümüzdeki modeli arasında çok fark var günümüzdeki modelden yana.Yorumlarınızı rica etsem.

• quote:

Orijinalden alıntı: aliok1

Arkadaşlar sizde dikkat etmişsinizdir.Pioneerin efsane diye geçen eski seri 6985 ,1750,2080,2099 v.s. hoparlörleri var.Temiz ve sağlamını bulmak zor ve pahalı.Bu hoparlörler günümüzdeki ojinal pioneer hoparlörlere göre çok kaliteli sesmi veriyorlarda bu denli meşhur olmuşlar.Teknoloji giderek yenilenmiyormu mesela yeni çıkan hoparlörler eskisine göre daha iyi değilmi.Mesela bir otomobil markasının 10 yıl önceki modeli ile günümüzdeki modeli arasında çok fark var günümüzdeki modelden yana.Yorumlarınızı rica etsem.

Hocam teknoloji ilerliyor tabikide ses kalitesi dahada yükseliyor ama kimi markalar üretiyor kimileride üretmiyor niye 6985 gibi üretmiyorlar bende anlamıyorum hala 6985 in sıfırı şu anda olsun 1 milyara bile alınır temiz ses isteyen için bende tam çözemedim.
  • bende de 6975 var bir çift.

japon üretim olduğu için çok tutuluyor sanırım, şimdiler hep çin üretimi
  • Evet aradaki fark eskilerin hakiki japon üretimi olması. Bende pioneer ts e1690 var bir çift onlarla müzik dinlemek bir başka oluyor. Pionneerin yeni model hoparlörü de var ama bunlar hem daha yüksek ses çıkarıyor hemde baslar daha kuvvetli.
  • bence bizim milletin abartısı bence eskilerin hiçbir artısı yok üstelik dikkat edilirse eski hoparlörlerin rms değerleride düşük malum o zamanlar pek amfide yoktu bi eko ile dinleniyordu müzik teknoloji gelişiyor misal eski amerikan motorları eşek kadar cc var ama güç az şimdiki tsi motorları düşünün 1.4 lt ama nerdeyse 200hp güç üretmekte.
  • jamara kullanıcısına yanıt
    Bu tip kolonları alabileceğimiz yer bilgisi olan varmı ?
    @jamara ustam cadence s1 900 watt 450 rms ssubwoofer hakkında görüşlerini alabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xparanoyakx

Bu tip kolonları alabileceğimiz yer bilgisi olan varmı ?
    @jamara ustam cadence s1 900 watt 450 rms ssubwoofer hakkında görüşlerini alabilirmiyim

Sıfırları yok ki,sahibindende ikinci el satanlar var.

Cadencenin bassları genelde serttir ama dediğiniz ürünü dinlemedim hiç.
  • Efsane olmak kolay değil bi 6985 tarzı hoparlör o yıllarda bu kalitede olamıyordu Bi GM-3400 de aynı şekilde
    Ve de o zamanki etiketçi gençliğin büyük bi yardımı var bu konuda
  • Adamlar 20 sene önce öle bir hoparlör yapmışlar ki , şimdiki hoparlörden daha net sesi ve bası var sence neden hala o hoparlörler tutulmasın :)
  • Zamanında kalite olarak çok üstün olarak üretilmiş 200watt 50rms olmasına rağmen 150rmsliklere taş çıkarır
  • Elimde sıfır ayarında cok az kullanılmış, orijinal kutusunda 6985 var.
    Yıllar önce birkaç ay kullanıp arabayı satınca çıkartıp kutusunda saklamıştım, halen de o gunku gibi duruyor.
    Ben de ne yapacağım bunları diyordum hatta atmayı bile düşünüyordum yer kaplıyor diye :)
    Bu kadar kıymetli oldugunu tesadufen öğreniyorum, dursun bari saklamaya devam edeyim gun gelir işe yarar, vallahi sevindim şimdi bu başlığı gördüğüme :D
  • bunlar üzerinde gerçek değeri yazan cins olduğu için çok tutuluyor.
    bak şimdi mesela bende bir çift yumatu vardı. 250 watt diyordu. ama ondan daha iyi ses veren 80 moddel bir çift hoparlörüm var. üzerinde 4 ohm 5 watt yazıyor. inan o hoparlörlerin verdiği sesi şimdiki 5.1 lerde alamıyorum.
    kaç sene ses ile uğraştım. 5 sene sonra tekrar döndüm bu işe. eski hoparlörler daha iyi. çünkü yeni üretimler hep sert koni kullanıyor. bu koniler sesi iyi vermiyor.
  • hort
    2014
    o zamanlan sosyoyojik akıntısı olarak tek müzik vardı ucuzdu
    90 yılların başı özel radyo ve tvlerin patlamasına denk geliyor
    çek banta dinle dinle dur./bedava kavramı ilk buradan türeyip insanımıza kâr ettim zannı hakim olmuştur haklılardır da
    cebinde paranın olmaması gidip para verip alacağın bir eserin radyodan çalması senin onu depolaman./yasağın kalkması.
    bir sanatçının full albümlerinin elinin altında olması
    6985 leblebi tozu gibi efsanedir
    ama efsaneler hep bir biri ile bağlantılı ülkenin sosyoekonomik ve gelişmişligi aydınlanması ile paralel vucud bulur
    mesela geçmişte bir sanatçı 500bin 1m kaset satarmış şaşılacak şey şimdiler de 100bine yaklaşana hayret ediliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.