Şimdi Ara

G4560 gtx 1050ti 8gb ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba başlıkta yazdığım sistemle bf1 multide düşük FPS ve darboğaz sorunu yaşıyorum.Bu darboğazın 16 GB RAM e yükselttiğimde çözüleceğini düşünüyorum.Sizin düşünceleriniz nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işlemcidendir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 23 Nisan 2018; 23:29:5 >
  • İşlemci yetmiyor frekans hızından çok çekirdek isteyen bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conqueror26 -- 23 Nisan 2018; 23:32:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram'e ek olarak işlemciyi de en az i5 e yükseltmen lazım.
  • İşlemci yetersiz geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • g4560 ozellikle 64luk sunucularda tam anlamiyla çakiliyor bf1 oynayamazsin o islemciyle bunu kabullensen iyi olur

• Ram +işlemci ikinci elden 6700 veua 7700 bulmaya bak. Fiuat avantajlı değilse ryzen 6/12 işlemciler uygun

• bugünlerde bildiğim herşeyi unuttum çünkü birşeyler farklılaşmış. oyunları ekran kartı oynatır terimi bence artık tarihe karışmalı. bu hafta yaptığım oyun testlerinde gördüm ki en az 4 çekirdekli bir işlemci yüksek saat hızları oyunların temel ihtiyacı olmuş. en az 4 çekirdek diyorum baştan birileri laf atmadan söyleyim.

geçmişte gtx 1060 6gb ile i7 6700, i7 7700, ryzen 7 1700 ve ryzen 5 1600 kullanmış biri olarak en stabil oyun deneyimini ve en iyi fps değerlerini 5,0 ghz deki i3 8350k ile aldığımı söylemeliyim.

Aşağıda Örnek Olarak Vereceğim Battlefield 1 Testinde Ne Demek İstediğim Daha Anlaşılır Olacaktır.

(DEFAULT )4,0 GHZ DEKİ İ3 8350k - GTX 1060 6GB

BATTLEFİELD 1 - 1080P - ULTRA AYARLAR - 60 - 65 FPS,

BATTLEFİELD 1 - 1440P - ULTRA AYARLAR - 35 - 46 FPS

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5,0 GHZ DEKİ İ3 8350k - GTX 1060 6GB

BATTLEFİELD 1 - 1080P - ULTRA AYARLAR - 90 - 110 FPS,

BATTLEFİELD 1 - 1440P - ULTRA AYARLAR - 60-65 FPS

• https://youtu.be/JtsKddmf09k

Buradaki arkadaş 16 GB ramle darboğaz yaşamamış.

• Bu da farklı bir video

https://youtu.be/HsNjKk__80E

• bunlar eski video 2018 içerindeki videoya bakıcaksın meltdown ve spctre sonrası olan güncel bios güncel driver yüklü video bulman gerek ozaman gerçek verdigi fps görürsün
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Son attığım 4 ay önceki video araştırırsan birçok video bulabilirsin.Neyle neyi bağlamışsın şaşırdım açıkcası

• 4 ay önceki nvdia driveri ile suan son driver arasında fark var misal ben 388.71 deki sürücü ile tüm oyunlarda daha fazla fps alırken son drier ile nerdeyse 45-48 fps nin üstünü göremiyorum 388.71 misal cod ww2 de 80 90 fps ler görürken bu sürücü ile 45 48 arası gidip geliyor
  • Arkada çalışan programları kapatırsan ram yükseltmene kalmaz. O işlemciyi değiştirmen lazım ekran kartın yeterli. Işlemci yetmiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.