Şimdi Ara

FX 6300 / GTX 770 DARBOGAZ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
5
Favori
11.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sistem: Fx 6300 - m5a97 r2.0 - gtx 770 - Corsair vengeance 8gb ram - corsair 400r kasa- corsair ax860i . Windows 7 Pro Tüm updateler güncel.

FX6300 @4.5Ghz'de, GTX770 ile aldigim sonuç.

Bir önceki sistemimde böyle bir sorun yoktu gpu usage %90 dan assagi inmiyordu. i5 3570k, sabertooth z77, gtx 770 ile.

Sorunu çözmek için denenen ama fayda etmeyen yöntemler:

Format attim temiz kurulum yaptim bf4'ü tekrar bastna indirdim.
    Biosun altini üstüne getirdim, bütün stabil ayarlari denedim.
    Islemciyi 4.5ghz de stabil bir sekilde çalistirdim.
    Windows 8.1 yükledim.

Sorunu nasil çözdüm?

Denenicek hiçbir yöntem kalmayinca mecburi donanim degisikligine giderek yine ayni sisteme Intel 4670k aldim ve aldigim sonuçlar su sekilde oldu.
     FX 6300 / GTX 770 DARBOGAZ!  FX 6300 / GTX 770 DARBOGAZ!

Suan ekran kartindan tam performans aliyorum...

EN ÖNEMLİ NOT: Bu konu 4670K ile FX6300'ün karşılaştırması değildir!!!!!!!!!!! Testleri koymama rağmen FX6300'ün darboğaz yaptığına inanmayanlar, oyunda sorun var diyenler için farklı bir işlemci olan 4670K ile aynı donanımlarla, format bile atmadan, hiç bir değişiklik yapmadan, test etmiş olduğum sonuçlardır.

Son söz: Fanboylarin darbogaz yapmaz demesiyle aldigim ve hüsrana ugrayarak darbogaz yaptigini anladigim bir tecrübe yasadim. Demekki neymis bu ekran kartina FX6300 darbogaz yapiyormus. Bu bana yaklasik 200TL zarar ettirdi. Ancak yine bu fanboylar sayesinde birsürü bilgi edindim. Fanboylarin öve öve bitiremedigi FX6300'ü test etme imkani yakaladim. Kendi sinifinda eyvallah f/p islemcisi ancak "titani besler" , "r9 290x'i besler" tarzi fanboy yorumlarinin artik bitmesi dilegimle, yasadigim bu tecrübeyi burda sizlere aktariyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faradayy -- 1 Mayıs 2014; 16:56:08 >

• Faradayy kullanıcısına yanıt
    Bir onceki driver yukle dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panmordeczka

Bir onceki driver yukle dene
    Ölçüm yaptığın program nedir ?
  • haydarz kullanıcısına yanıt
    PlayClaw 5
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarz

Ölçüm yaptığın program nedir ?

Alıntıları Göster
    işlemciden gibi duruyor.
  • BF4 de vsync açık mı kapalı mı bende de böyle olmuştu meğer vsync açıkmış kapatınca düzelmişti.
  • fatgm F kullanıcısına yanıt
    vsync kapalı
  • denedim şimdi kardeşim aynı değişen bişey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faradayy

denedim şimdi kardeşim aynı değişen bişey yok
    Temiz bir format :D
  • sepkov kullanıcısına yanıt
    attım. bf4 ü baştan bile indirdim.
  • quote:

attım. bf4 ü baştan bile indirdim.
    cpu kullanımı kaçta.
  • Tavan yapmış cpu kullanımı hocam
  • %90, %80, %70 aralığında seyrediyor abi. 4.6Ghz çektim işlemciyi doyurmuyor mu acaba diye yine fayda etmedi sanki bişey engelliyor gpu kullanımını gibi biostan baya bi ayar kurcaladım bulamadım power management tarzı bir ayar.
  • quote:

%90, %80, %70 aralığında seyrediyor abi. 4.6Ghz çektim işlemciyi doyurmuyor mu acaba diye yine fayda etmedi sanki bişey engelliyor gpu kullanımını gibi biostan baya bi ayar kurcaladım bulamadım power management tarzı bir ayar.
    Playclaw çalıştırabilmek içim oyunu 32 bit modunda çalıştırıyor olmalısınız 64 bitte sorun var mı?
  • akke4323 kullanıcısına yanıt
    yok hocam 64bittede çalıştırabiliyorum playclaw'ı bu görüntüler 64bit'ten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

Playclaw çalıştırabilmek içim oyunu 32 bit modunda çalıştırıyor olmalısınız 64 bitte sorun var mı?

Alıntıları Göster
    BF4 ne otistik oyun cıktı sorunda sorun bi düzeltemediler parayla rezil olmak böyle birşey..Single playerde %99 a vuruyor bu arada gpu multide böyle düşüyor.çakışan bişe var diye düşünüyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 21 Mart 2014; 20:41:39 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Eğer 32 ise bu adımları takip ederek 64 bit olarak çalıştırabilirsin.Origin>My Games>Battlefield 4 sağ tık>Game Properties>Battlefild (x64)>Apply
  • quote:

Eğer 32 ise bu adımları takip ederek 64 bit olarak çalıştırabilirsin.Origin>My Games>Battlefield 4 sağ tık>Game Properties>Battlefild (x64)>Apply

Alıntıları Göster
    64 bitte nasıl çalıştırdınız benimde değerleri kontrol etmem lazım bende sorun yaşıyorum.Birde yabancı forumlarda stok değerlerde daha iyi performans veriyor gibi bir şey okuduğumu hatırlıyorum saçma geldi fakat denemekten zarar gelmez işlemciyi stok değerlere alıp dener misiniz?
  • quote:

%90, %80, %70 aralığında seyrediyor abi. 4.6Ghz çektim işlemciyi doyurmuyor mu acaba diye yine fayda etmedi sanki bişey engelliyor gpu kullanımını gibi biostan baya bi ayar kurcaladım bulamadım power management tarzı bir ayar.

bf4 ilk çıktığında nvdia ekran kartlarında bir sorun olmuştu hatta bir güncelleme yayınlanmıştı o güncellemeyi yükleyin derim.
  • biraz baktım ama bulamadım hocam güncellemeyi var mı bildiğiniz link veya güncellemenin ismi falan?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.