Şimdi Ara

Fujitsu AH531 Intel Core Duo B940 2GHZ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
21.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran donması derken olay açılış esnasında mı oluyor yoksa işletim sisteminde mi ?
    Ortalama 3 aydır kullanıyorum bahsettiğin gibi bir problem oluşmadı.
  • ya bende kullanmıyorum kardeşlerim kullanıyor. o yüzden sorun nedir tamda bilmiyoprum. ama beyaz ekran açılırken oluyor. mecburen tekrar resetlemek gerekiyor. sorun ne olabilir. kurdugumuz işletim sistemiyle alakalı olabilirmi?
  • Bios güncellemesi deneyin. Belki bundan kaynaklı bir sorun olabilir. Alır almaz hemen güncelleme yaptığım için böyle bir ihtimal olabileceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Bios güncellemesi deneyin. Belki bundan kaynaklı bir sorun olabilir. Alır almaz hemen güncelleme yaptığım için böyle bir ihtimal olabileceğini düşünüyorum.

anakrtı için bios güncelleme programı varmı yoksa bildiğimiz klasik yönden yapılıor bios güncellemesi.
  • http://support.ts.fujitsu.com/download/ShowFiles.asp?LNG=com

Modeli seçerek dosyaya ulaşabilirsin. Diğer cihazlarda da olduğu gibi windows üzerinden güncelleme yapabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

http://support.ts.fujitsu.com/download/ShowFiles.asp?LNG=com

Modeli seçerek dosyaya ulaşabilirsin. Diğer cihazlarda da olduğu gibi windows üzerinden güncelleme yapabiliyorsun.

eyvallah dostum sağol. verdiğin linkte OS Independent (BIOS, Firmware, etc.) kısmına tıkladım. sonra flash bıos kısmından bios update windows kısmından 28.05.2012 tarihli 2.91 mb dosyayı indirdim. çift tıklayınca kurulacak değilmi.

• Evet doğrudur. Umarım sorununu çözer.
  • konu hortlayacak ama hdmı nasıl aktif hale geliyor? yapamadım bir türlü. takıyorum tv nin hdmı kablosunu ekran siyah oluyor goruntu yok.

bide şu fn+ tuşların ne işe yaradıgını bilen warmı?

son sorum 2 gb ram war. 4 gb koysam sıkıntı olurmu? ne gibi hızlılık saglar.
  • Normalde otomatik olarak algılar ama FN tuşu ile ekranlar arası geçiş yapmak gerekebilir. Cihazı sattığım için bu konuda kesin cevap veremiyorum ama en güzeli intel ekran kartı sürücüsünün sistem tepsinine yerleşen uygulaması üzerinden yapmak.

Ram ilavesinde Windows 7 kullanıyorsanız özellikle 64 bitte performans konusunda iyileşme olur. Ram fiyatları zaten oldukça düşük 2 yada 4 ilave edin bence.
  • bi hort da benden konuya. yaklasık 7 aydır kulanıyorum bu bilgisayarı ve oldukça da memnunum. ama biraz farklılık yapıp mac işletim sistemi yuklemek istiyorum. acaba daha önce deneyen ya da su anda kullanan birisi var mı?
  • slm. win 7 ultimate 64 bit işletim sistemi, 2gb ram kullanıyorum. performans artırmak için 2gb ram ilavesi yeterli mi? yoksa 4g ram mi eklemeliyim. arada ne derece bi fark var?

bu arada win 8 yükleyen var mı? win8 destekliyor mu? yüklesem ne gibi bir farklılık olur?
  • Ram fiyatları oldukça uygun. Almışken 4GB alın zararı olmaz. :)

Release preview aşamasındayken Win8 yüklemiştim. Herhangi bir sorun yoktu, gayet performanslı çalışıyordu.
  • arkadaşlar power saving utulity çalışmıyor...nasıl yapabilirim acaba...destek sayfasından yenisini kurdum ama olmadı...yani açılıyor ama komutlar olmuyor...mesela bluetooht disable diyorum olmuyor enable diyorum olmuyor...tüm komutlarda aynı şey oluyor...

edit:

arkadaşlar yaptım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modenaf1 -- 16 Aralık 2012; 17:41:06 >
  • win 7de 2gb ram var iken ekran karti bagdastirici rami 783mb gösteriyordu. rami 6gb a yukselttim ve win 8 64bit enterprise n yukledim. şuan ekran karti rami 2.084.569.000 bayt olarak gozukuyor. bunda bir hata var mi? bu şimdi 2gb a kadar ekran karti destekliyor anlamına mı geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i run each teen me -- 17 Mart 2013; 22:02:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok mu buna bir cevap verebilecek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: a6vm

win 7de 2gb ram var iken ekran karti bagdastirici rami 783mb gösteriyordu. rami 6gb a yukselttim ve win 8 64bit enterprise n yukledim. şuan ekran karti rami 2.084.569.000 bayt olarak gozukuyor. bunda bir hata var mi? bu şimdi 2gb a kadar ekran karti destekliyor anlamına mı geliyor?

aynen öle 2 gb destekliyor anlamına geliyor. ama fazla bi iyileştirme olmaz. ekran kartındaki en önemli değer bit değeridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Bugün Windows 8 tüketici önizleme x64 sürümünü kurdum, çoğu driver otomatik olarak kuruluyor,sadece 3 tanesini elle kurmak gerekiyor,
    boş bir vaktimde upload ederim ya da nette'de bulabilirsiniz.

2-3 tane farklı windows işletim sistemi kurmak isterseniz, sıra şu şekilde olsun

ilk olarak C sürücüsüne Windows XP kurun sonra
    D sürücüsüne Windows 7 son olarak
    E sürücüsüne Windows 8 kurun.

ya da
    C ye win7, D'ye win8 şeklinde.

Bu sırayla kurarsanız boot problemi yaşamazsınız. Boot sayfasında istediğiniz işletim sistemini seçebilirsiniz. Sırayı bozarsanız 3.parti boot uygulamaları ile boot
    ayarı yapmanız gerekir.

Ayrıca, Windows Xp'nin Acronish True Imageprogramını kullanarak imajını alın, xp çöktüğü zaman bu imajı kullanarak geri yükleme yapın, eğer en baştan yüklerseniz açılışta boot problemi yaşarsınız. Windows 7 ve 8 de ise kendi yedek alma sistemini kullanın. Sistemler çökerse bu yedeklerden geri yükleyin.

NOT: En başta Windows XP yüklemek için bios'ta Sata DHCP ayarını disable yapmanız gerekiyor yoksa kurulum sırasında mavi ekranda kalır.
    Windows Xp yüklendikten sonra kendiniz XP Sata sürücülerini kurmanız gerekiyor. Yoksa windows 7 kuramazsınız.(Çünkü bios ayarını değiştirdik)
    Windows XP sata sürücülerini kurduktan sonra, Bios'tan DHCP ayarını enable yapın. Sata sürücülerini kurduğunuz için XP'de sorun yaşamazsınız.
    Böylece Win7 kurmaya başlayabilirsiniz.

merhaba...

cihazıma win8 yüklemek istiyorum orjinal olarak...

ancak bunu yapmak için bahsettiğiniz gibi xp win7 yükleyip sonra mı w8 yüklemek gerekiyor...kafam karıştı anlamadım...

şu an win 7 pro 64 bit yüklü...ama sanırım bu yasal yazılım değil...bilgisayarcı yüklemişti...sorun olur mu sizce...

• arkadaşlar yaklaşık bir senedir ah531 serisini kullanıyorum, sıkıntı yok çok iyi bilgisyar. ama w8 e yükselttim microfon çalışmıyor nasıl çözerim bu problemi
  • ram ekledim ama görmüyor win7 de 2gb olarak görüyor 4 gb görmüyor bilginize
  • Konuyu hortlatmam lazım ama bu bilgisayarla fifa 2014 pes 2014 falan oynanabilirmi? veya hangi düşük olan oyun oynanır? 2013-2012 ?
    bizim ufak oglanla acaşp problem yaşıyoruz maç oyunu diyorda başka birşey demiyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.