Şimdi Ara

Fujitsu AH531 Intel Core Duo B940 2GHZ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
21.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir arkadaş yukarıda cihazın ekranının led ekranlara göre farkını sormuş ama fujitsu'nun ekranı zaten led
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Bu model, HD LCD Crystal View olarka geçiyor

hd olduğuna eminmisiniz ben i5 işlemcili olan modeli almıştım led ekran ama bu modelinki lcd ise birşey diyemeyeceğim.
  • Arkadaşlar ben bu AH531 e xp yükledim ..bataryada kullanırken herhangi bir sorun yok bayağı da iyi dayanıyor ama %0 ı gecince kapanıyor fakat reset atmaya yeniden başlamaya çalışıyor pil de güc olmadığı için defalarca bu reseti tekrarlıyor.diğer kullandığım notebooklarda %0 ı gecince bi anda kapanıyordu ama bu cihaz kapanıp tekrar açılmaya çalışıyor.acaba teknik bir problem mi var diyorum ama 3 arkadaş aldık üçümüzde xp yükledik ve üçümüzün bilgisayarıda aynı şeyi yapıyor acaba fujitsu ya özgü bişey mi bu?
  • Xpden kaynakjlı olabilir..

yada bios ayarları olabilir.

İlk kez duyuyorum.
  • evet entresan bir durum uzun vadede bi sorun çıkarmayacaksa önemli değil.
    diğer 2 arkadasımda da aynı sorun var.belki de sorun değildir bilmiyorum:)
    sonucta %0 a kadar kullanmazsak bilgisayarı bi problem yok gibi..ama % 0 geçilipte kapanınca yeniden başlamaya çalışıyor pil boş olduğundan gücü de yetmiyor marş basmayan otomobil gibi aynı yerde sekiyo:)
    ama genel kullanımda filan 10 numara makina pilde de 3.5 saat gidiyo hersey güzel taaa ki %0 ı gecene kadar:)
  • pilin yüzde 0 gelmesi lion piller için zararlı.. dolayısıyla pil güç ayaları kısımında yüzde 10 kısmına geldiğinde uyarı yüzde 5 te ise uyku yada kapatma seçeneği haline getirin. bataryanın pil düştüğünde şarja takın sıfır olmasını beklemeyin. Bu şekilde bir bataryamı sonuna kadar tüketerek çok kısa sürede oldurdum.
    Şimdi onu tamir etmeye çalışıyorum.
    Forum bu pillerle ilgili ayrıntılı bir konu var takip edebilirsiniz.
  • teşekkürler Radiko1
  • arkadaşlar merhaba bugün bende aldım bir tane...

acaba bu power saving utility nasıl kullanılıyor...ayrıca pil full dolu iken şarjda takılı kalması zararlı mıdır...

lg x130 da bu zararı engelleyen bir sistem var acaba bu makinede var mı...
  • Her ne kadar zararı yok dense de ben zararını hissettiğimden elektrik kesintisi fazla olmuyorsa pil dolduğunda yada yüzde 80-90 olduğunda dahi evde prize yakınsam uzun süre kullanacaksam pil çıkartıp bir yerde bekletiyorum. Kardeşim bu şekilde kullanıyor ve performans kaybı yok diyor..
  • quote:

power saving utility,

****Eğer wifi ve bluetooth kullanmayacaksam ****
    yeşilken yani açıkken; tüm wifi, bluetooth vs durumlarını disable(kapalı) yapıyorum,
    ekran ayarı minimumda.

****Wifi ya da bluetooth a ihtiyaç duyduğum zaman ise*****
    power sawing utulity simgesine ters tıklayıp "Switch power saving mod" u seçiyorum,
    bu modda tüm wifi, bluetooth aktif hale geliyor. ( senin 1 defa bu ayarları yapman gerek)

Tabi FN+f5 i unutma.

çok teşekkür ederim yardımınız için...

peki pil tam dolu iken şarja takılı kullansam pile zararı olur mu...

• quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

Her ne kadar zararı yok dense de ben zararını hissettiğimden elektrik kesintisi fazla olmuyorsa pil dolduğunda yada yüzde 80-90 olduğunda dahi evde prize yakınsam uzun süre kullanacaksam pil çıkartıp bir yerde bekletiyorum. Kardeşim bu şekilde kullanıyor ve performans kaybı yok diyor..

peki pilsiz kullanımda ya elektrik giderse...herhangi bir zarar olabilir mi acaba...board falan hasar görür mü...
  • quote:

bu konuda bir bilgim yok, ama ben cep telefonu gibi kullanıyorum,
    şarj bitmeden şarja takımıyorum, dolunca da şarjdan çıkarıyorum,
    sarjlı elekronik aletlerimi bu şekilde kullanıorum.

Ayrıca bataryasız kullanım hakkında google'da bir arama yaparsanız,
    tehlikeli değil de riskli olduğunu görürsünüz, dha ayrıntılı açıklamalar mevcut o konularda :)

yardımınız için teşekkür ederim...
  • bu üründe ah531-100 'de HDMI var mI?
  • Serinin adı AH531 ve HDMI çıkışı mevcut.
  • Bu ürün Hepsi Burada'da fiyat olarak en ucuz ürün olması ile dikkatimi çekti..
    Evde sadece internet amaçlı kullanacağız alacağım bilgisayarı, sanıyorum ki iş görecek bir ürün..

Ancak 1 ay önce falan 630 TL gibi fiyatlara gittiğini görünce insan acaba 750 TL eder mi diye düşünüyor..
    Ne yapsak? Alsak mı? Yoksa yeni bir kampanya mı beklesek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilaksac

Bu ürün Hepsi Burada'da fiyat olarak en ucuz ürün olması ile dikkatimi çekti..
    Evde sadece internet amaçlı kullanacağız alacağım bilgisayarı, sanıyorum ki iş görecek bir ürün..

Ancak 1 ay önce falan 630 TL gibi fiyatlara gittiğini görünce insan acaba 750 TL eder mi diye düşünüyor..
    Ne yapsak? Alsak mı? Yoksa yeni bir kampanya mı beklesek?

reklam gibi olmasin ama pcdepodan aldim.. oraya da bak..
  • laptopu dün aldım, şarjı %94'e geliyor, dolmuyor diyor.. sorun ne olabilir*
  • Bir konu hakkında bilgi verme gereği duydum.. Bu cihazlar gerçekten "made in germany" değil. Çin de üretilip Alman menşei ile satılıyor. Gerçek Alman üretimi olanlar S ve E serisi Lifebook'lar. Zaten fiyatı da 3000 tl civarında olduğundan belli. Bu Lifebook'lar eski Amilo'nun devamı niteliğinde. Bir E serisi Lifebook ile bunları yanyana koyduğunuzda işçilik ve malzeme farkını anlarsınız. Çin üretimini Alman malı diye lanse etmeleri bence ticari ayıp.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.