Şimdi Ara

FUJİFİLM FİNEPİX HS10 KULLANICILARI PAYLAŞIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
22.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fujifilm min bu makinesini alalı yaklaşok 1ay oldu. Makine hakkında birsürü yzılar yazıldı hep eleştiriler yapıldı, karşılaştırmalar yapıldı.Ancak kullanıcılar girip pek fazla birşey yazmadı.Bu forumumu sadce kullananlar için açtım.
    Kullanan arkadaşları makine ile ilgili faydalı bilgiler ya da fotoğrafları versa onlar için bu foruma davet edyorum.
    Makineyi kötüleyecek ya da övecek arkadaşlar yazmasın, yorumlarını diğer forumlarda paylaşsın.
    burda sadece makineyle ilgili kullanıcı bilgilerini paylaşalım.Tabiki fotoğrafçılık konusunda ustalarımızın yazdıkları herzaman bizim için değerlidir, onların yazılarını hep bekleriz.

Benim bu ilk bu ayarda (yarı profesyonel) makinam.Fotoğrafçılık konusunda acemiyim ve makineyi pek bimiyrum.

yazılarınızı ve fotoğraflarınızı bekliyorum .saygılar.

• Merhaba ne tesadüftürki ben daha bugün HS10 sahibi oluyorum.İş çıkışı makinayı kargodan teslim alacam.Sahbnd****.com dan aldığım bir ürün (835 TL)

Baya bi araştırma yaptım.Bakalım nelerle karşılaşacağım.Bilinçli bi kullanıcı olarak makinayı almadan önce kullanma kılavuzunu indirerek bütün detay özelliklerine bakarım...Zira Pentax X90 alıyorken kullanıcı kılavuzunu indirdim ve baktımki teknik özelliklerde övündükleri özellikler aslında kıyıda köşöde saklanmış bi kaç ayrıntılyla kısıtlanabiliyormuş. O yüzden bende HS10 almaya karar verdim.

Konuyu açan arkadaşıma teşekkür ediyorum.Dediği gibi paylaşımlarda bulunmak için elimden geleni yapacam.

Bilmeyenler için bi tavsiye linkim olacak.eğer moderatörler sorun çıkarmazsa yararlanalım arkadaşlar.Ben çok şey öğrendim şu siteden;

www.bascek.com

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madweb3 -- 22 Haziran 2010; 15:41:00 >

• HS10 alan ve kullanan arkadaşların biraz daha sık foruma uğramalarını ve çektikleri fotoları bu başlık altında paylaşmalarını istiyoruz...
  • bu resmi çektim ancak, kaleyi daha aydınlık yapamadım, nasıl bir taktik izlenmeli?

http://img641.imageshack.us/img641/5936/dscf1442.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi star74 -- 25 Haziran 2010; 23:15:09 >
  • bu forumu açtığınız için öncelikle teşekkür ederim.

Kullanıcılar olarak, belki en erken ben almış bulunuyorum (3 ay) ve hala diyorum çok memnunum diye..
    ancak bir süredir genel başlıklı foruma uğramıyorum.. Çünkü oldukça eleştiri havasında gitmeye başladı, hatta bilen bilmeyen, kullanan kullanmayan anlaşılmaz ölçüde eleştirmeye başladı, forumdan soğudum...

Tekrar bizleri bir araya getiren arkadaşımıza teşekkür ediyorum. HS10 paylaşımlarını düzenli yapabilmek dileğiyle

NOT:
    Yeni çekimler ve değişik sonuçları paylaşabilmek için site hazırlamak yerine, picasaweb sitesini kullanmaya başladım. Çekimlerini paylaşmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, bir gmail hesabı ile açacakları picasaweb sayfasında 1 GB a kadar paylaşım yapabilirler.
    Bu arada Telekomun engellemeleri yüzünden giremeyenler için
    C:\windows\system32\drivers\etc\ dizininde bulunan
    hosts dosyasını bir notepad ile açarak şu satırları eklesinler, kaydetsinler..
    hem youtube hem picasa vb. siteler açılacaktır.

209.85.229.99www.youtube.com
    209.85.229.99 youtube.com
    74.125.43.103 lh1.ggpht.com
    74.125.43.103 lh2.ggpht.com
    74.125.43.103 lh3.ggpht.com
    74.125.43.103 lh4.ggpht.com
    74.125.43.103 lh5.ggpht.com
    74.125.43.103 lh6.ggpht.com
    74.125.43.103 lh7.ggpht.com
    74.125.43.103 lh8.ggpht.com
    74.125.43.103 picasaweb.google.com.tr
    74.125.43.103 picasaweb.google.com

hafta sonunda yaptığım son çekimleri sizlerle paylaşmış olurum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinarbey -- 26 Haziran 2010; 0:59:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pinarbey

bu forumu açtığınız için öncelikle teşekkür ederim.

Kullanıcılar olarak, belki en erken ben almış bulunuyorum (3 ay) ve hala diyorum çok memnunum diye..
    ancak bir süredir genel başlıklı foruma uğramıyorum.. Çünkü oldukça eleştiri havasında gitmeye başladı, hatta bilen bilmeyen, kullanan kullanmayan anlaşılmaz ölçüde eleştirmeye başladı, forumdan soğudum...

Tekrar bizleri bir araya getiren arkadaşımıza teşekkür ediyorum. HS10 paylaşımlarını düzenli yapabilmek dileğiyle

NOT:
    Yeni çekimler ve değişik sonuçları paylaşabilmek için site hazırlamak yerine, picasaweb sitesini kullanmaya başladım. Çekimlerini paylaşmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, bir gmail hesabı ile açacakları picasaweb sayfasında 1 GB a kadar paylaşım yapabilirler.
    Bu arada Telekomun engellemeleri yüzünden giremeyenler için
    C:\windows\system32\drivers\etc\ dizininde bulunan
    hosts dosyasını bir notepad ile açarak şu satırları eklesinler, kaydetsinler..
    hem youtube hem picasa vb. siteler açılacaktır.

209.85.229.99www.youtube.com
    209.85.229.99 youtube.com
    74.125.43.103 lh1.ggpht.com
    74.125.43.103 lh2.ggpht.com
    74.125.43.103 lh3.ggpht.com
    74.125.43.103 lh4.ggpht.com
    74.125.43.103 lh5.ggpht.com
    74.125.43.103 lh6.ggpht.com
    74.125.43.103 lh7.ggpht.com
    74.125.43.103 lh8.ggpht.com
    74.125.43.103 picasaweb.google.com.tr
    74.125.43.103 picasaweb.google.com

hafta sonunda yaptığım son çekimleri sizlerle paylaşmış olurum..

ben teşekkür ederin aynı duygulara sahip kişilerin olduğunu biliyordum
    ben daha önceden de dediğimi gibi bu konuda bilgili değilim ama benim beklentilierime ve isteklerime yeten bir makine olduğunu düşünüyorum.
    inşallh paylaşımlarımızla birbirimize faydalı oluruz.

• Selam

sonunda picasaweb albümlerini düzenledim

http://picasaweb.google.com/depofoto

adresinden Fuji HS10 çalışmalarımı takip edebilirsiniz.
  • teşekkürler kardeşim.güzel resimler olmuş.sen makinanın olayını kapmışsın.Ben makinayı yeni almama rağmen işlerimden dolayı fırsat bulamıyorum foto çalışmaya.temmuzda düğünüm olduktan sonra burda paylaşımlarda bulunacağım.

Özellikle makinanın üzerinde birbirimize tecrübelerimizi aktarmak en yararlısı olacaktır.

Tekrar teşekkürler.
  • Merhaba Arkadaşlar

amatör fotoğraf dergisi : amateurphotographer.co.uk

burada HS 10 ile ilgili bir yazı buldum.lakin ingilizce.yinede yararlı olabileceğini düşünüyorum.paylaşayayım dedim.

• Oldumu @madweb3, Bu inceleme hemde Rosulation, "Noise & Dynamic Range" başlıklı fotografta konulur mu.? Makina reklamı yapan, kızacak şimdi ben bu makinaya - 4 miyop diyordum, AYNEN....,100 ISO JPEG deki rezalete bakın,
    RAW kipinde NR uygulanamadığı için fotograf 100 ISO' da az biraz daha keskin ama Noise mahvetmiş. 400 ISO ve üstüne zaten laf etmeyede değmez ne JPEG ne de RAW. Hiç kızmayın, Bozulmayın. hala bu topikte alan arkadaşların ham fotograflarını bekliyorum, sırf yanıldığımı görmek için ve çıkıp ÖZÜR DİLEYECEĞİM ama LAFLA PEYNİR GEMİSİ DE YÜRÜMÜYOR. Fuji hala S6000FD/S6500FD-S100FS ve kısmen S200EXR' yi tepeleyecek en azından bu 3 makinayı tarihe gömecek makinayı yapmayı malesef hala B E C E R E M E Dİ . . . . . . . .
    Nikon P100=Fuji HS10 Aynı sensör, aynı kalite !
    quote:

Orijinalden alıntı: madweb3

Merhaba Arkadaşlar

amatör fotoğraf dergisi : amateurphotographer.co.uk

burada HS 10 ile ilgili bir yazı buldum.lakin ingilizce.yinede yararlı olabileceğini düşünüyorum.paylaşayayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 30 Haziran 2010; 11:51:43 >

• @bipekkan S100FS de çıktığı zaman tam anlamıyla bir facia, bir rezaletti. Sonra bezeyip boyayıp ( ama neden tilt ekranı değiştirip sabit yaptılar haala anlamam ) S200 ü yaptılar ve şimdi tadından yenmiyor. Mal aynı mal ama foto sınıfına göre harika.
    Bana kalırsa aynı şekilde öncü HS10 un devirdiği çamların ardından atıyorum HS20 filan diye yenileyecekler ve S200 vari bir like makinaya merhaba diyeceğiz.
    Geçenlerde teknısada inceledim böylesi güzel bir malzeme kalitesi ve tasarımla, bu makinaya bu foto kalitesi :(( hakkaten yazık olmuş.
    Son olarak şimdilerde S100FS yi sıfır bulanlara makinayı tavsiye eder misiniz?
  • Arkadaşlar konunun başlığına bakarmısınız:

"HS10 Kullanıcıları Paylaşım" yani bu makinayı alıp kullananlar ve paylaşımda bulunmak isteyenler ve paylaşımlardan yararlanmak isteyenler için açılmış bi topic...iş işten geçtikten sonra yani makinayı aldıktan sonra siz makina sahipleri olmayanlar; neden paylaşımlarımızı engellemeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.....sizler alın nikonlarınızı çekin fotolarınızı...biz mi dedik HS10 nasıldır alalım mı size diye. Bizler karar verdik aldık.bundan sonrası HS10 sahibi olanların olmak isteyenlerin biribirine yardımlarıdır.bu kadar basit....

Flozofluğun alemi yok.Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shimoda

@bipekkan S100FS de çıktığı zaman tam anlamıyla bir facia, bir rezaletti. Sonra bezeyip boyayıp ( ama neden tilt ekranı değiştirip sabit yaptılar haala anlamam ) S200 ü yaptılar ve şimdi tadından yenmiyor. Mal aynı mal ama foto sınıfına göre harika.
    Bana kalırsa aynı şekilde öncü HS10 un devirdiği çamların ardından atıyorum HS20 filan diye yenileyecekler ve S200 vari bir like makinaya merhaba diyeceğiz.
    Geçenlerde teknısada inceledim böylesi güzel bir malzeme kalitesi ve tasarımla, bu makinaya bu foto kalitesi :(( hakkaten yazık olmuş.

S100FS yazılımsal sorunu vardı.düzelttiler ve ccd hassas sensör foto öncelikli sensör s200 göre bile büyük .
    hs10 cmos sensörde sınıfta kaldı. onuda iyi video çeksin diye kullanmaya başladılar. oda fotodan fekarlık demek ilerde ne olur
    bilinmez teknoloji iyi bir cmos üretirse belki açığı kapatırlar.bence cmos'da olsa like ve kompaklara konan ufak ebat sensörle değil.

• @shimoda,
    S100FS başta aynen dediğiniz gibiydi, Sorunu mimaride bir değişiklik yapmadan teknik detayda çözdüler ve fotografta yer yer oluşan detay kayıplarını hallettiler. HS 10' nu bende elime aldım,inceledim, fotograf çekmek mümkün olmadı yapı olarak tartışmasız neredeyse eksiksiz bir makine, Bu makinenin tek sorunu mega süper başarısız sensörü, Panasoniğin tembel sensörlerinin noise üretim merkezi olduğunu bilirdim bu ise bol ışıkta bile 100 ISO RAW çekimindeki cropa bakın yeter. Firma bunu göstermemek için anormal NR uygulamış ve 1600 pixel de bile oluşan bulanıklık açık seçik belli. Sonuç kötüyse kötüdür, Bunu yok videosu iyiymiş (Neye göre) Plastik kalitesi süper, müthiş menüsü var veya 30X zoomu var yada Michelin lastikleri var demenin ne anlamı var anlamışta değilim. Üstelik bende Fuji kullanıcısıyım. Bir hafta önce de bir tesadüf elime dışı biraz çizikli hemde 24.383 çekimde F31FD buldum ve makinada bir sorun yoktu hemen 260 TL' ye tereddüt etmeden aldım, Üstelik S6000FD kullanıcısıyım. Anlatmak istediğim Fuji fanatiği filanda değilim ama Compact ve like makinede Fuji' nin ne yapıp yapamadığını çok iyi bilirim. Beklentim S6000FD kalitesi üzerine sadece adam gibi çalışan bir IS ilavesi. Bunu şu an tek sağlayan S100FD ki S9600 özellikleride comple makinada var.. Ama fiyatta ona göre çok yüksek. Şahsen şu an imkanlarım müsait değil. Dikkat edin TR' de Ereyonda en ucuz 1350 TL. GG' de bakıyorum sıfırı yok. Makinanın imalatıda durmuş değil ama fiyat hala yüksek. S200EXR' de ise 1100 TL' ye varan fiyatlar varki olması gereken 700-800 TL civarı. HS 10' nu bile 800 TL vivarında. Aslında oturup sorgulamak lazım. HS 10 gibi iyi fotograf çekmek dışında yapmadığı şey olmayan (!) makine neden 800 TL. S100FS gibi 2 yıllık makine hala 1350 TL ?.
    S100FS' nin tavsiyesine gelince, Elbette tavsiye ederim. Hatta bu fiyatı gözden çıkartabiliyor yada dışarıdan birine getirtme imkanınız varsa S200EXR yerine elbette S100FS.
    Yarın bu gövde üzerine farklı bir sensörle adı ne olursa olsun adam gibi bir makina çıkartır. Dener bakarız, en azından eski fotograf kalitesini alabiliyorsak ne ala. Şahsen beni video ilgilendirmiyor ama yapmış koymuşlar, Onada hayır demeyiz, yan cebime koy, bir gün lazım olur deriz.
    quote:

@bipekkan S100FS de çıktığı zaman tam anlamıyla bir facia, bir rezaletti. Sonra bezeyip boyayıp ( ama neden tilt ekranı değiştirip sabit yaptılar haala anlamam ) S200 ü yaptılar ve şimdi tadından yenmiyor. Mal aynı mal ama foto sınıfına göre harika.

• @madweb3,
    Eğer serzenişiniz bana ise, YANLIŞ,
    Gereksiz ve anlamsız tartışma yaratmak gibi bir amacımda yok, tam tersine, makinaları alan sizlerden ellenmemiş (makinayı aldığınızı üst postlara bakınca farkettim) PS 3-4-5 veya Picassa benzeri fotograf işleme prg. süzgeçinden geçmemiş, hatta link vererek tam boyutta fotografları bekliyorum. 2 evvelki mesajımda da açık seçik belirttim "sırf yanıldığımı görmek için ve çıkıp ÖZÜR DİLEYECEĞİM" NEDEN-NASIL ENGEL OLUYORUM ? biri çıkıp anlatsa. Üstelik Kusura bakılmasın. Firmanın test amacıyla gönderip o veya bu forumda abuk subuk makine reklamı yapan kişiyi 3 sene kadar öncede görmüştük. Uzun bir süre ortada ortalıkta yoktu ama farklı benzer bir nicle ortaya tekrar çıkması ve milleti yanıltması da ayrı bir konu......(Lafım size değil, o kişi kendini biliyor)
    quote:

Arkadaşlar konunun başlığına bakarmısınız:

"HS10 Kullanıcıları Paylaşım" yani bu makinayı alıp kullananlar ve paylaşımda bulunmak isteyenler ve paylaşımlardan yararlanmak isteyenler için açılmış bi topic...iş işten geçtikten sonra yani makinayı aldıktan sonra siz makina sahipleri olmayanlar; neden paylaşımlarımızı engellemeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.....sizler alın nikonlarınızı çekin fotolarınızı...biz mi dedik HS10 nasıldır alalım mı size diye. Bizler karar verdik aldık.bundan sonrası HS10 sahibi olanların olmak isteyenlerin biribirine yardımlarıdır.bu kadar basit....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 30 Haziran 2010; 11:59:20 >

• bipekkan kim bu kişi merakettim?fransız kaldım.

quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@madweb3,
    Eğer serzenişiniz bana ise, YANLIŞ,
    Tam tersine Makinaları alan sizlerden ellenmemiş PS 3-4-5 veya benzer fotograf işleme prg. süzgeçinden geçmemiş Hatta link vererek tam boyutta fotografları bekliyorum. 2 evvelki mesajımda da açık seçik belirttim "sırf yanıldığımı görmek için ve çıkıp ÖZÜR DİLEYECEĞİM" NEDEN-NASIL ENGEL OLUYORUM ? biri çıkıp anlatsa. Üstelik Kusura bakılmasın. Firmanın test amacıyla gönderip o veya bu forumda abuk subuk Makine reklamı yapan kişiyi 3 sene kadar öncede görmüştük. Uzun bir süre ortada ortalıkta yoktu ama farklı benzer bir Nicle ortaya tekrar çıkması ve milleti yanıltması da ayrı bir konu......(Lafım size değil, o kişi kendini biliyor)
    quote:

Arkadaşlar konunun başlığına bakarmısınız:

• quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@shimoda,
    S100FS başta aynen dediğiniz gibiydi, Sorunu mimaride bir değişiklik yapmadan teknik detayda çözdüler ve fotografta yer yer oluşan detay kayıplarını hallettiler. HS 10' nu bende elime aldım,inceledim, fotograf çekmek mümkün olmadı yapı olarak tartışmasız neredeyse eksiksiz bir makine, Bu makinenin tek sorunu mega süper başarısız sensörü, Panasoniğin tembel sensörlerinin noise üretim merkezi olduğunu bilirdim bu ise bol ışıkta bile 100 ISO RAW çekimindeki cropa bakın yeter. Firma bunu göstermemek için anormal NR uygulamış ve 1600 pixel de bile oluşan bulanıklık açık seçik belli. Sonuç kötüyse kötüdür, Bunu yok videosu iyiymiş (Neye göre) Plastik kalitesi süper, müthiş menüsü var veya 30X zoomu var yada Michelin lastikleri var demenin ne anlamı var anlamışta değilim. Üstelik bende Fuji kullanıcısıyım. Bir hafta önce de bir tesadüf elime dışı biraz çizikli hemde 24.383 çekimde F31FD buldum ve makinada bir sorun yoktu hemen 260 TL' ye tereddüt etmeden aldım, Üstelik S6000FD kullanıcısıyım. Anlatmak istediğim Fuji fanatiği filanda değilim ama Compact ve like makinede Fuji' nin ne yapıp yapamadığını çok iyi bilirim. Beklentim S6000FD kalitesi üzerine sadece adam gibi çalışan bir IS ilavesi. Bunu şu an tek sağlayan S100FD ki S9600 özellikleride comple makinada var.. Ama fiyatta ona göre çok yüksek. Şahsen şu an imkanlarım müsait değil. Dikkat edin TR' de Ereyonda en ucuz 1350 TL. GG' de bakıyorum sıfırı yok. Makinanın imalatıda durmuş değil ama fiyat hala yüksek. S200EXR' de ise 1100 TL' ye varan fiyatlar varki olması gereken 700-800 TL civarı. HS 10' nu bile 800 TL vivarında. Aslında oturup sorgulamak lazım. HS 10 gibi iyi fotograf çekmek dışında yapmadığı şey olmayan (!) makine neden 800 TL. S100FS gibi 2 yıllık makine hala 1350 TL ?.
    S100FS' nin tavsiyesine gelince, Elbette tavsiye ederim. Hatta bu fiyatı gözden çıkartabiliyor yada dışarıdan birine getirtme imkanınız varsa S200EXR yerine elbette S100FS.
    Yarın bu gövde üzerine farklı bir sensörle adı ne olursa olsun adam gibi bir makina çıkartır. Dener bakarız, en azından eski fotograf kalitesini alabiliyorsak ne ala. Şahsen beni video ilgilendirmiyor ama yapmış koymuşlar, Onada hayır demeyiz, yan cebime koy, bir gün lazım olur deriz.
    quote:

bipekkan iyiki varsın sen olmasan hs10 almayı düşünüyordum. fotoğraf makınesı kaltelı fotograf cekmıyorsa ben napıyım 30x zoomu hd video v.s

• entimem arkadaş iyi niyetle bu forumu açmış. Kullanıcılar için paylaşım alanı olsun demiş. Ancak hala daha trollendiğini görmek acı. (türkçesini bulamadım)
    benim soru da arada kaynamış
  • @star74,
    Beni bilenler bilir. Alınmış-Kullanılan bir cihaz veya fotograf makinesi üzerine olumsuz bir tek kelime sarfetmem. Sadece almadan fikir soranlarada PM üzerinden düşüncelerimi aktarırım. İlgili topiğinde bu alet ilk çıkıp kullanıcı fotografları üzerinde belki 3-4 günlük emeğim var ve fotograf kalitesi hk. gördüğüm herşeyi o topikte yazdım. Elbette bunlar ne yasa nede yönetmelik, herzamna yanılma payı var ve olacaktır. Tüm bunlara karşın biri çıkar, firma propagantasına girişir ve makine satılsında ne olursa olsun mantığı ile milleti yanıltırsa en azından bu davranışı ETİK bulmuyorum. Diğer taraftan herşeye rağmen alıp kullananlara da saygım sonsuz. Ancak olayı trollenmek konusuna getirmenizi de açıkçası yadırgadım. İng argoda kazıtmak sürütmek anlamında kullanılır. Bilişim dünyasında ise bir çok şey yazacağıma eğer değişmediyse bir link vereyim millet ne demek istediğinizi anlasın.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Troll_zararl%C4%B1lar%C4%B1

Aslında sizin o sorunuz güme gitmedi, verdiğiniz linke bakmıştım ve fotografı arşivime kaydetmiştim.
    Fotograf enteresan bir kare. Ay ile karanlık kesim bence olabildiğince dengelenmiş, Fotograf 84 mm çekilmiş. Bu fotografı eğer RAW' da da çektiyseniz daha kolay aydınlatılabilir, Ancak ay üzerindeki detaylarında kaybolacağını bilin. Bir diğer metod pozlarken çekim süresini uzatmak siz 1/3 sn kullanmışınız. 1/2 - 1 sn gibi denemelerle ay üzerindeki detaylar kaybolmadan fotograf daha aydınlık hale getirilebilir. Örneğin 60 sn. çekim hızı ile Bodrum' da 2 sene evvel çektiğim bir aydınlık gece fotografı
    60 SN. ENSTANTANE VE GECE SAAT 22.27

quote:

Orijinalden alıntı: star74

entimem arkadaş iyi niyetle bu forumu açmış. Kullanıcılar için paylaşım alanı olsun demiş. Ancak hala daha trollendiğini görmek acı. (türkçesini bulamadım)
    benim soru da arada kaynamış

• ya bu foruma katılıp çektiklerimizi paylaşalım (gerçi şimdilik ben çekip paylaşıyorum neyse) diye gelmiştim

sonunda burasıda madweb arkadaşımızın dediği gibi Alıp kullananların aralarında tartıştığı değil, star74 ün dediği gibi gerçekten de troll'lendiği yer olmuş..

bu forum sayfası da boşa gitti anlaşılan...

sağolun yani.

PS: unutmadan edit; bipekkan ben de merak ettim, kim acaba o kişi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinarbey -- 1 Temmuz 2010; 19:05:58 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.