Şimdi Ara

Fujifilm finepix s2960 almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
10.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni yeni fotoğraf çekmeye karşı bi ilgi duymaya başladım.Başlangıç olarak s2960 ı seçtim çünkü; bütçeme uygun, özellikleri bence başlangıç için güzel vede slr görünümü olması.Sizce bunu almalı mıyım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçKutusundakiDelik -- 21 Mayıs 2012; 19:48:41 >

• Canon sx130 a da bak istersen.Pek bilgim yok ama youtube dan falan video larına ve çektiği resimleri de incele.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya tm o özellik olarak güzel makinede çok iğrenç tipi be.Bizde Eski film li foto makinesi var valla ona benziyor.O yüzden onu pekde tercih etmek istemiyorum ama yinede sağol.
  • Ben S2960 ı aldım ve çok memnunum, TEKNOSA dan Nikon L310 (turuncu indirimden ) alacaktım ancak beni DARTY deki tanıdığım uyardı
    her ne kadar turuncu indirimde Nikon L310 800 TL den 500 TL ye düşmüş isede manuel ayarının olmadığı (gece çekimlerinde flaşın mesafesi
    dışı çekimler için otomatik modun yeterli olmaması nedeniyle mutlaka manuel ayarın olmasının şart olduğunu), vizörünün olmadığı, işlemcisinin
    S2960 den yavaş olduğunu ayrıca vidyo ve resimlerin TV izlenirkenki kalitesinin daha iyi olduğunu belirterek S2960 almamı tavsiye etti.
    S2950 daki HD çekim/oynatmalardaki duraklamalar ve resim donmaları işlemcinin büyütülmesi ile S2960 da önlendiği için S2960 ı Teknosadan
    turuncu indirimde 450 TL den (DARTY de 600 TL) aldım içinden çantası da çıktı. Tavsiye ederim bu fiyata bu özellikeri CANON ve NIKON da daha
    pahalıya alıyosun. Fakat sakın internetten (Hepsi Burada- Gitti Gidiyordan veye diğerlerinden) alma tamir görmüş olabiliyor. kutunun üzerinde
    mutlaka Halogram olsun ve ilk çekimi aldığın yerde satıcıya yaptırıp ilk resmin numarasının 0001 den başladığını gör aksi halde tamir görmüş
    veya mağazanın satış bölümünde sergilenen makinalardan alma ihtimali olabiliyor. Teknosa, Fuji Filmin yetkili satış firmalarından olduğu halde
    genede satış elemanından rica ettim kutuyu açtırıp pilleri ve 8GB kartı (kutudan kart çıkmadığı için onu sen yanında götür.) taktırtıp ilk çekimi
    ona yaptırıp ilk resmin numarasının 100.0001 olduğunu gördüm ve kutuyu açtırdığım için garantisini de hemen kaşelettim. Makinayı S2950 si
    olan arkadaşıma incelettim fonksiyonların aynı olduğunu menüde çok az değişiklik olduğunu (kullanımı etkilemeyen) ancak makinanın S2950 ye
    göre daha seri çekim yaptığını ve HD vidyo çekimlerindeki anlık duraklamaların olmadığını belirtti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AS777 -- 23 Mayıs 2012; 3:49:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aLoneKinq

ya tm o özellik olarak güzel makinede çok iğrenç tipi be.Bizde Eski film li foto makinesi var valla ona benziyor.O yüzden onu pekde tercih etmek istemiyorum ama yinede sağol.

Öyle ise 2950'nizi alın çamur boyası şeklinde fotoğraflarınızı paylaşın hep beraber beğenelim !!!
    Yalnız beğenebilmemiz için çektiğiniz fotoğrafları mümkün mertebe 1024 x 768 pixel'den (1 megapixel) büyük paylaşmayın.
  • güzell makina
  • AS777 Bilgilendirdiğin için gerçekten çok teşekkür ederim.Jiddi bu makina ile çekilmiş fotolara bir bakarsan anlarsın.Ben aslında senin bu makina ile ne alıp veremediğini merak ediyorum diğer konudada RESMEN saçmalaştın.Bazı arkadaşlarda video çekimi iyi değil diyorlar.Arkadaşım siz video kamera almıyorsunuz fotoğraf makinesi alıyorsunuz!
  • almamışsan satabilirim 420 tl.
  • Arkadaşlar makineden almayı düşünüyorum fujifilm finepix s2960 . Ne dersiniz cevaplarınızı bekliyorum
  • Bende almayı düşünüyorum 379 tl sıfır fiyatıdır.
  • bilip bilmeden yorum yapmazsan iyi olmaz mı ?

379 tl dediğin sadece kuru bi makine

420 tl dediğim tripot ayalık + 16 gb hafıza kartı + 4 tane sarj edilebilir pil + boyun askılığı + deri cantası + foto eğitim cd hediyeli.

telefon alınca kutusundan sarj aleti çıkmıyo diye üzülen insan kuru makineyi görünce 379 liraya ne yapar. hafıza kartı alır 40 lira cantasını alır 20 lira pil alır 10 lira tripot ayalık lazım olur 20 lira vs vs

akıl karıştırma.
  • ben kesinlikle tavsiye etmiyorum bizzat kendim aldım kullandım şu an da elimde pek tavsiye etmiyorum. beğenmedim beni sarmadı. şayet almak isteyen olursa da satarım. teknosa garantili :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuang

ben kesinlikle tavsiye etmiyorum bizzat kendim aldım kullandım şu an da elimde pek tavsiye etmiyorum. beğenmedim beni sarmadı. şayet almak isteyen olursa da satarım. teknosa garantili :))

Bu arkadaş konuyu 1,5 yıl önce açmış ??!
    Elbette alınmaz, makine zaten en az 1,5 yıllık olmuş Yeni başlayan ve pek bütçesi olmayan kişilere bu tarz makineleri bir DSLR "alıştırması" için tavsiye ederim. Bende zamanında böyle yapmıştım. Böyle bir makineyi bas çek şeklinde kullanırsanız ve beklendi fazla değil ama ele avuca gelen makine istiyorsanız alın gitsin bu tarz makineyi. Daha yüksek kalite bir makineye daha fazla paralar ödemek gerekir - Buna değermi sizin için kendiniz karar verin.
    bunlara slr like makine derler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhittin Abi

quote:

Orijinalden alıntı: cuang

ben kesinlikle tavsiye etmiyorum bizzat kendim aldım kullandım şu an da elimde pek tavsiye etmiyorum. beğenmedim beni sarmadı. şayet almak isteyen olursa da satarım. teknosa garantili :))

Bu arkadaş konuyu 1,5 yıl önce açmış ??!
    Elbette alınmaz, makine zaten en az 1,5 yıllık olmuş Yeni başlayan ve pek bütçesi olmayan kişilere bu tarz makineleri bir DSLR "alıştırması" için tavsiye ederim. Bende zamanında böyle yapmıştım. Böyle bir makineyi bas çek şeklinde kullanırsanız ve beklendi fazla değil ama ele avuca gelen makine istiyorsanız alın gitsin bu tarz makineyi. Daha yüksek kalite bir makineye daha fazla paralar ödemek gerekir - Buna değermi sizin için kendiniz karar verin.
    bunlara slr like makine derler..

Bizde biliyoruz 1500 2000tlye makine almayı ama bütçe kısıtlı
    Edit: s2995 aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçKutusundakiDelik -- 18 Aralık 2013; 16:25:07 >

• Ben 2 yıl önce aldım hayatımın hatasını yaptım. sakın bulaşmayın derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.