Şimdi Ara

FUJİFİLM FİNEPİX HS10 KULLANICILARI PAYLAŞIM... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
22.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • flash konusunda ıcınız rahat olsun tum makınalarda ısterse dslr olsun kendı flashı yetersızdır genelde dslr lıke larda 3-7 metre flash menzılı yazar dslr lerde 12 16m cıvarıda gordum bu degerler pratikte biraz daha yetersiz kalıyor gerci o ayrı konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xentinus -- 3 Ekim 2010; 5:53:41 >
  • Selamlar..

DSLR makine arayışımda Canon 7D ve Nikon D7000 arasında seçim yapmaya çalışırken 7D'nin benim için önem teşkil edecek fazla bir farkı olmadığına kanaat getirerek D7000'i beklemeye ve arada fiyat farkıyla da Fujifilm HS10 almaya karar verdim.

Buyrun size çektiğim birkaç resim..

FUJİFİLM FİNEPİX HS10 KULLANICILARI PAYLAŞIM...

Bu da büyük olsun..

• 30x zoom denemesi..

• Kısmetse bende hs 10 kullananlar kervanına katılacagım. Yorumları okudum genelde olumsuz yazmıslar ama urunu magazada elıme aldıgımda ve yaklasık olarak 30 dakıkalık ıncelemem sonucunda amator kullanıcılar için mukemmel bır makıne olduguna kanaat getırdım. Ama buyuk marketlerde cok pahalı oldugu için gg dan sipariş vermeyı dusunuyorum. Daha önce bu sekılde buyuk bır alısverıs yapmadım gg dan. .Bu konuda tecrubesı olan arkadas varmıdır. Ürünün orjinalliği ve güvenilirliği konusunda tecrübeli arkadas varmı. Düşünmeden almalımıyım. Çok heveslıyım suan almaya ama yurtıcınden almam mumkun deıl...Yardımcı lursanız sevınırım. Şimdiden tesekkurler..
  • İlk kez teknosada görmüştüm. Yüksek zoom, hareketli lcd ekranı, kaliteli video çekimi vs hoşuma gitmişti.
    Bugünlerde almayı düşünüyordum.
    Tabi her zaman olduğu gibi DH/forum'a danışmadan olmaz.
    Şimdiye kadar profesyonel canon ve nikon kullandım (slr).

Bu makine konusu hakkında edindiğim duygu, makineye karşı şüphe duymama yol açtı.
    Çekilen fotolara baktım. Netlik konusunda bazılarında gerçekten sorun var, ama bu makineden mi, çekenden mi kaynaklanıyor tam bilemiyorum.
    Renkseme sorunu var mı onu da bilemiyorum, kimse sözetmemiş.

Yazılanları okuyunca şunu eklemeden edemeyeceğim; iyi bir fotoğraf çekimi önce fotoğrafçının beyninde başlar. Makinesi amatör dahi olsa çok güzel fotolar yakalayabilir.
    Işık, perpektif, kadrajlama bilgileri ve kendine güvenle başlar. Kaygısı olan arkadaşların çekim deneyleri arttıkça daha da güzel çekim yapacaklardır.
    Fotoğraf çekmek çok güzel bir duygudur.

• Yaklaşık 2 aydır HS10 sahibiyim ve çok memnunum. Yüksek fiyatlı başlangıç DSLR lerini saymazsak iyi bir DSLR öncesi alınabilecek en iyi makine bu diyebilirim. Yani Kaliteli bir DSLR düşünüyorsanız ve çok profesyonel değilseniz kesinlikle HS10 alın ve işi öğrenene kadar kullanın. Daha sonra DSLR aldığınızda HS10 un bedavaya geldiğini göreceksiniz. Yada bu bana yeter deyip epeyce kullanacaksınız. :)) Ben aldım ve çok memnunum. Hatta fotoğrafçılık kursları HS10 u topluca alıp öğrencilere bu makineyle eğitim vermeli.
  • Fotoğrafçılığı çok iyi bilenler bu cihazı almasınlar. Nikon D300s ve üstü modelleri tercih etsinler.
  • Öncelikle forumda çok büyük emeği olan bipekkan kardeşimize kibar bir görünüm altında dahi olsa ben bu forumu ......için açtım başka forumlarda yazın gibisinden çektir git tipi bir yaklaşım hiç olmamış.

Dh forumları oyuncak ve ego tatmin edilecek yerler değildir.Öyle başlık açıpta kendini bir gazete yada tv nin genel yayın müdürü triplerine kimse sokamaz kendisini yok efenim şunu yaz şunu yazma git başka yerde yaz bu ne demek yahuu.yıllardır yüzlerce makina piyasaya çıktı onlarında forumda başlığını açanlar oldu eee şimdi okuyan eden mi var makina bir kaç aysonra güncelliğini yitirince.Yani bu topicde sonsuza kadar okunacak falan mı sanılıyorda genelmüdür havalarına giriliyor anlamak mümkün değil.

Bu miyop makinada birkaç ay önce ilk çıktığında 1200-1300 liralardan satılıyordu GG de.Şimdi700-800 lerde.Bu ne demek bu makinaları adamlar yurtdışından getiriyor yani yurtdışı fiyatları bile çok düşmüş kısaca yurtdışında da satılmıyor.

Bu makinayı insanlar Fuji genelde diğer markalardan büyük sensör kullanır dolayısıyla düşük ışık ve foto performansı biraz daha iyi dir düşüncesi ve Full hd video nedeniyle önemsediler ama fuji büyük sensör koymadı foto kaliteside düşük çıktı geriye kullananların kendini avuttuğu video özelliği kaldı.

AMA Zaten merak etmeyin şu an için Sony nin kompaktların neredeyse yarısında,Canonun ixus 4000 gibi modellerinde Nikonun s 8100 gibi modellerinde Pananın zaten HS10'a direk rakibi FZ serisinde,f serisinde, samsung un tl serisinde velhasıl bir çok makinada Full hd kayıt var 1,5 ay sonra 2011 e giriyoruz bütün markalar yeni modellerini tanıtacaklar ve Full hd videolu ve kaliteli foto çeken modeller artacak ve yaygınlaşacak.Bu patlak modeli alan bir çok insan da gördükçe bunları maalesef üzülüp kendine kızacak (Bipekkan gibi dostların uyarılarına ve bilgilendirmelerine rağmen) çünkü avundukları son şey olan video da da geride kalacak hs10.

Uzun lafın kısası 1-2 ay sonra bu makina gözden düşecek bu topic hatırlanmaz olacak ama hatırlanan tek şey se ego tatmini için başlık açılması ve akabinde değerli insanların incitilmesi olacak bu asla unutulmayacak.Akıllarda kalan tek şey bu olacak.

• uzun zamadır uğramamıştım buraya ama bakıyorum hala daha aynı mesajlar hal daha böyle kötü şöyle berbat makina yazıları.
    Ya kardeşim alan almış kullanan kullanıyo makinanın kötür olduğunu düşüneler bırakın artık buraya yazmayı. tamam bu makine kötü ve bzde aldık. bırakın kötü makinamızla paylaşımlarımızı yapalım.
    kullananlar yazsın.
    yazıları inceledin yeni firmware update Ver.1.04 çıkmış ama yazan yok.

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/s/finepix_hs10/fupd.html

• http://www.flickr.com/search/?q=fuji+hs10

hs10 ile çekilmiş ve flickr'a yüklenmiş fotolar bence gayet başarılılar. Makro fotoları gayet güzel. Çokta kötülememek lazım . 600 liralık makineden de daha fazla beklememek lazım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: entimem

uzun zamadır uğramamıştım buraya ama bakıyorum hala daha aynı mesajlar hal daha böyle kötü şöyle berbat makina yazıları.
    Ya kardeşim alan almış kullanan kullanıyo makinanın kötür olduğunu düşüneler bırakın artık buraya yazmayı. tamam bu makine kötü ve bzde aldık. bırakın kötü makinamızla paylaşımlarımızı yapalım.
    kullananlar yazsın.

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/s/finepix_hs10/fupd.html

1.04 update ini yaptıgımızda diger eski update leri kapsıyormu yoksa sırayla mı update etmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaom

quote:

Orijinalden alıntı: entimem

uzun zamadır uğramamıştım buraya ama bakıyorum hala daha aynı mesajlar hal daha böyle kötü şöyle berbat makina yazıları.
    kullananlar yazsın.

1.04 update ini yaptıgımızda diger eski update leri kapsıyormu yoksa sırayla mı update etmek lazım.

hocam ben sırasıyla yaptım
    en iyisi sırasıyla yapmak tam bilmiyorum ama sırayla yapınca problem çıkmadı.
    1.04 harici flaş beyaz dengesi HDTV ayarlarını içeriyor.Sitesinden anlayabildiğim kadarıyla.

• iyi günler

bu makinada sürekli çekim modunu bulamıyorum nasıl oluyor?

menüden sürekli çekimi açtım fakat çekimi yapamıyorum
  • arkadaşlar amatörüm ama ilk fotoğraflarımı sizinle paylaşmak istiyorum hs10 elime geçeli iki gün oldu birşeyler kaptım işte linkler yorumlarınızı bekliyorum.

http://img703.imageshack.us/i/dscf0285x.jpg/

http://img843.imageshack.us/i/dscf0215ah.jpg/
  • alan almış artık iyi kötü yorumlar yapmayalım herkes bilgisini paylaşsın faydalı olalım makinayı kurculamaya devammm..........
  • Arkadaşlar topik başlığında bahsedildiği gibi birbirimize HS10 Hakkında yardımcı olursak bu topik amacına ulaşmış olur Örneğin Aile,manzara,gece,.... pozunu hangi mod'da kaç iso'da vs. vs. çekiyoruz (herkes kendi bulabildiği en iyi ayarı paylaşırsa) biribirimize daha çok yardımcı oluruz yaklaşık 1 aydır HS10 kullanıyorum kullandığım makinalar içinde manuel mod. da gayet kaliteli foto çeken bir makine (fiyatına,performansına,göre çok çok iyi bir makine,zaten AUTO modu koymalarının sebebi like/compact sınıfındaki müşteriyide kaçırmamak.Ama asıl kaliteli foto'lar AUTO modun haricindeki ayarlarda çekilen fotolar.)
    Kısaca çektiğimiz en iyi foto'ların ayarlarını paylaşabilirsek birbirimize daha çok yardımcı oluruz.
    Sevgi ve Saygılarımla.
  • selam arkadaşlar...ben de hs10 aldım sonunda :)) ilerde deneyimlerimi paylaşırım..amma ve lakin öncelikle şunu belirtmeliyim ben almanyadan aldım makineyi...türkçe kullanım kılavuzu arıyorum...internet ortamında elinde olan varsa yardımlarınızı bekliyorum...herkese hiç unutamayacakları mutlu anlarınız o kadar bol olsun ki makineniz hemen eskisin diyorum :) saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahche

selam arkadaşlar...ben de hs10 aldım sonunda :)) ilerde deneyimlerimi paylaşırım..amma ve lakin öncelikle şunu belirtmeliyim ben almanyadan aldım makineyi...türkçe kullanım kılavuzu arıyorum...internet ortamında elinde olan varsa yardımlarınızı bekliyorum...herkese hiç unutamayacakları mutlu anlarınız o kadar bol olsun ki makineniz hemen eskisin diyorum :) saygılar

Türkçe kullanma klavuzu.

Burdan buyrun

http://www.dosya.tc/dosyalar/o2nBP1/hs10.pdf.html

• Teşekkürler Türkçe klavuz için, nedense hiç bir yerde bulamadım.. Gold'dan aldığım için sanıyorum cd'de de yer almıyordu.. Yeni başlayan biri için (ben!) çok yararlı olacak.. =)
  • ufocu arkadaşa sonsuz teşekkürler...bu sitedeki hs10 takımının çok işine yarayacak :)) bir de golddan aldım diyen puraxays arkadaş...türkiyeden bir ürün aldıysan türkçe kullanım kılavuzu vermek zorundalar...onları şikayet etmeni öneriyorum...kanun bu konuda koruyo tüketiciyi..dün teknosaya gittim ordaki hs10 1300 tl türkçe kullanım kılavuzu yok kutu içinde ???

para cezası var şikayetlerde...bununla ilgili sanayi ve ticaret bakanlığı yönetmeliği mevcut bilgilerinize...saygılar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.