Şimdi Ara

FSP HYDRO G 850W

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar nasıl bilirsiniz bu güç kaynağını aslında seasonic prime titanium yada platinum serilerinden alıcaktım ama teknobiyotik güvenemediğimden inventus'tan almış bulundum corsair düşündüm ama rmx gibi bir seride bile coil whine sorunları mevcut sizce pişman olurmuyum şu an kafamda deli sorular ?

• Yaş kaç muhabbeti yapacağınıza, bilgi sahibi olmadan biliyormuş gibi yazmamayı, milleti yanlış yönlendirmemeyi ilke edinin lütfen.
    Herhangi bir konuda, 55 yaşındaki biri benden çok daha az bilgiye sahip olabileceği gibi, 20 yaşındaki biri de benden çok daha fazla bilgiye sahip olabilir. Akıl (ve bilgi) yaşta değil, baştadır. Ben bu bilinçle hareket eder, karşımdakinin yaşı ile ilgilenmem. Bilene, bilgilendirene saygı duyarım. Yanlışımı düzeltene teşekkür ederim. Millete yanlış bilgi vereni uyarırım.

"be quiet alman markasıdır bütün tasarımını kendi yapar montaj kısmını diğer firmalar gibi fsp seasonic super flower gibi firmalara yaptırır" demişsiniz. Burada eksik bir şey var: "tasarım" demişsiniz, "montaj" demişsiniz... Peki ya üretim? Üretimi kim yapıyor? Sanırım "montaj" derken "üretim"i kastettiniz... Kastınızın bu olduğunu kabul ederek diğer yanlışınıza geçelim:
    Be Quiet'in PSU'larını Seasonic ya da Super Flower üretmiyor, "çöp" ilan ettiğiniz FSP üretiyor.

"sana göre corsair enermax seasonic super flower evga vs uluslar arası bütün markalar çöp sanki bunlar kendi üretiyor psu'ları" demişsiniz. Bana göre bu markaların çöp olduğunu da nereden çıkardınız, hayret! Ben, siz gibi herhangi bir markayı çöp ilan etmedim ki! Burada bu markaları kötüleyecek bir yorumda dahi bulunmadım. Siz FSP'yi gömüp, gömdüğünüz FSP'nin ürettiği Be Quiet PSU'ları tavsiye edince şaşırdım ve bunu vurguladım. Burada Be Quiet'e yönelik olumsuz bir söz yok. Sadece bu markanın üreticisini vurguladım.

Bir de bu cümlede isimlerini yazdığınız Corsair, Enermax, Seasonic, Super Flower, Evga markalarından sadece Seasonic ve Super Flower, PSU'larını kendi üretiyor. Enermax kendi üretiyordu (belki hâlâ kendi ürettiği modeller de olabilir) ama sonradan üretimi başka firmalara yaptırmaya başladı. Burada bahsi geçen Corsair, Evga, Be Quiet markaları ise PSU'ları kendi üretmiyor!

Fazla uzatmak istemem ama son olarak şu sözünüze de değinmeden geçemeyeceğim:
    "fsp madem senin idda ettiğin kadar super firmaysa neden piyasadaki en kaliteli psu'ları üretmiyor 80+ gold sertifikalı ürünler çıkarıyor ama sadece 5 yıl garanti verebiliyor"
    Siz FSP'nin kalitesini beğenmediniz ama "çöp" ilan ettiğiniz FSP'nin ürettiği Be Quiet'i tavsiye ettiniz. Aynı mantıksızlığı sürdürürerek; FSP'nin verdiği 5 yıl garantiyi eleştiriyorsunuz fakat yine 5 yıl garanti veren Be Quiet'i, Enermax'ı tavsiye ediyorsunuz.
    Eleştirilerde objektif ve tutarlı olmakta yarar var.
  • model iyidir ama seasonic focus ve prime serisi dururken tercih etmezdim..
  • PSU söz konusu olunca, Seasonic'ten sonra aklıma ilk gelen marka FSP'dir.

Ancak bu modele özgü beni rahatsız eden küçük bir detay var: Fanı 135mm
    Olur da fanında sorun yaşarsanız, alternatif fan bulmak/uydurmak sıkıntılı olabilir.
    Bu detay dışında gayet güzel bir model
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

PSU söz konusu olunca, Seasonic'ten sonra aklıma ilk gelen marka FSP'dir.

Olur da fanında sorun yaşarsanız, alternatif fan bulmak/uydurmak sıkıntılı olabilir.

5 yıl garantisi var bir şey olmaz.

Hayırlı olsun bu arada, güzel tercih.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psu dan anlayan Fsp alır.

Corsair, Cooler Master vb. markalara para dökmeye gerek yok. Kalitesizdir demiyorum ama bir fsp değiller.

Fsp şekilcilik yapmaz led vs. ile uğraşmaz kaliteye odaklanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

5 yıl garantisi var bir şey olmaz.

Hayırlı olsun bu arada, güzel tercih.

5 yıl garantisi olduğunu biliyorum da ben uzun vadeli düşündüm. Bu kalitedeki PSU'ların ortalama ömrü, fanların ortalama ömründen daha uzun olur muhtemelen.

135'lik fan konusunu "kişisel takıntılarımdan biri" olarak bile tanımlayabilirim. Zira PC kullanıcılarının %99'unun aklına bile gelmiyordur; PSU'daki fanın çapı

• quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

model iyidir ama seasonic focus ve prime serisi dururken tercih etmezdim..

bende tercih etmezdim ama seasonic tr distribütörü akortek ve teknobiyotik güvenmediğim için almış bulundum keşke enermax be quiet super flower vs gibi kaliteli psu'ları ülkemizde bulabilsek
  • quote:

fanın 135mm olması sorun değil önemli olan fanın kalitesi sessiz olması ve uzun ömürlü olması sizde simetri hastalığı var sanırım arkadaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Wheelbarrow

Psu dan anlayan Fsp alır.

Corsair, Cooler Master vb. markalara para dökmeye gerek yok. Kalitesizdir demiyorum ama bir fsp değiller.

Fsp şekilcilik yapmaz led vs. ile uğraşmaz kaliteye odaklanır.

para önemli değil önemli olan en kaliteli en sağlam en ileri teknoloji ile ürütilmesidir psu'ların bu arada fsp bu işin ağa babası olduğunu düşündüren nedir size merak ettim arkadaşım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fun777

quote:

fanın 135mm olması sorun değil önemli olan fanın kalitesi sessiz olması ve uzun ömürlü olması sizde simetri hastalığı var sanırım arkadaşım

135'lik fanlarda simetri bozukluğu mu var?

Simetri sözcüğünün anlamını bildiğinizden emin misiniz?

Umarım fanın ömrü, PSU'nun ömrü kadar uzun olur. Aksi halde bu boyut probleminin önemini anlarsınız

Bu linki de şuraya bırakayım, belki birilerine yararı olur:
    https://forum.donanimhaber.com/13-5-cm-sessiz-fan-ariyorum--130312433#130312433

• 2hafta önce phanteks p300 ile birlikte fsp hyper k 600w aldım bundle olarak ama inanılmaz coil whine var. Dayanılcak gibi değil durumu gecen hafta inventusa mail ile bildirdim ama dönüş olmadı cayma hakkımda geçti sözde en dürüst firma inventus ama işte
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fun777

quote:

135'lik fanlarda simetri bozukluğu mu var?

Simetri sözcüğünün anlamını bildiğinizden emin misiniz?

Umarım fanın ömrü, PSU'nun ömrü kadar uzun olur. Aksi halde bu boyut probleminin önemini anlarsınız

Bu linki de şuraya bırakayım, belki birilerine yararı olur:
    https://forum.donanimhaber.com/13-5-cm-sessiz-fan-ariyorum--130312433#130312433

başka bir sitede bir konuya cevap yazmak isterken yanlışlıkla bu konuya yazmışım sizle alakası yok konunun arkadaşım

• evet arkadaşlar psu geldi tahmin ettiğim gibi çöp neden uygun fiyatlı olduğu belli yanına eski kullandığım seasonic x850 gold koydum biri bentley diğeri volkswagen polo kalite kesin şekilde belli ediyor kendini o kadar kalitesiz malzeme kullanmışlar ki direk kenara koydum bilgisayar'cı arkadaşa vereceğim fsp'ye bu paraya verecek arkadaşlar gitsin 400 500 tl koysunlar seasonic prime bulabilirlerse enermax be quiet super flower gibi psu'lara baksınlar tamamen hayal kırıklığı
  • Vay arkadaş... 80+ GOLD sertifikalı, 5 Milyon $ garanti kapsamındaki bir FSP PSU'ya çöp diyeni de gördüm ya, daha da başka bir yoruma şaşırmam sanırım.

Ha bir de FSP'yi gömüp, BE QUİET tavsiye etmek de nasıl bir ironidir yahu
    BE QUİET, PSU'larını FSP'ye yaptırıyor, kendisi PSU üretmiyor.
  • quote:

Vay arkadaş... 80+ GOLD sertifikalı, 5 Milyon $ garanti kapsamındaki bir FSP PSU'ya çöp diyeni de gördüm ya, daha da başka bir yoruma şaşırmam sanırım.

Ha bir de FSP'yi gömüp, BE QUİET tavsiye etmek de nasıl bir ironidir yahu
    BE QUİET, PSU'larını FSP'ye yaptırıyor, kendisi PSU üretmiyor.

yaş kaç arkadaşım fsp madem senin idda ettiğin kadar super firmaysa neden piyasadaki en kaliteli psu'ları üretmiyor 80+ gold sertifikalı ürünler çıkarıyor ama sadece 5 yıl garanti verebiliyor neden 12 yıl veremiyor ? be quiet alman markasıdır bütün tasarımını kendi yapar montaj kısmını diğer firmalar gibi fsp seasonic super flower gibi firmalara yaptırır ama kaliteden taviz vermez sen üçkağıtçı turk firmalarıyla karıştırdın heralde be quiet markasını örnek everest vb. sana göre corsair enermax seasonic super flower evga vs uluslar arası bütün markalar çöp sanki bunlar kendi üretiyor psu'ları neyse uzatmayalım konuyu kapatalım

• Güç kaynağı dış görünüşüne göre değerlendirilebilecek son bilgisayar bileşeni. Seasonic X serisi kadar başarılı değil ama yerin dibine sokulacak bir ürün asla değil. Piyasada Gold diye satılan ama Bronz seviyesine bile ulaşamayan ne rezil güç kaynakları varken hele.
    http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=472
    https://www.techpowerup.com/reviews/FSP/HG750/12.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 27 Şubat 2018; 21:37:30 >

• fun777 kullanıcısına yanıt
    Yaş kaç muhabbeti yapacağınıza, bilgi sahibi olmadan biliyormuş gibi yazmamayı, milleti yanlış yönlendirmemeyi ilke edinin lütfen.
    Herhangi bir konuda, 55 yaşındaki biri benden çok daha az bilgiye sahip olabileceği gibi, 20 yaşındaki biri de benden çok daha fazla bilgiye sahip olabilir. Akıl (ve bilgi) yaşta değil, baştadır. Ben bu bilinçle hareket eder, karşımdakinin yaşı ile ilgilenmem. Bilene, bilgilendirene saygı duyarım. Yanlışımı düzeltene teşekkür ederim. Millete yanlış bilgi vereni uyarırım.

"be quiet alman markasıdır bütün tasarımını kendi yapar montaj kısmını diğer firmalar gibi fsp seasonic super flower gibi firmalara yaptırır" demişsiniz. Burada eksik bir şey var: "tasarım" demişsiniz, "montaj" demişsiniz... Peki ya üretim? Üretimi kim yapıyor? Sanırım "montaj" derken "üretim"i kastettiniz... Kastınızın bu olduğunu kabul ederek diğer yanlışınıza geçelim:
    Be Quiet'in PSU'larını Seasonic ya da Super Flower üretmiyor, "çöp" ilan ettiğiniz FSP üretiyor.

"sana göre corsair enermax seasonic super flower evga vs uluslar arası bütün markalar çöp sanki bunlar kendi üretiyor psu'ları" demişsiniz. Bana göre bu markaların çöp olduğunu da nereden çıkardınız, hayret! Ben, siz gibi herhangi bir markayı çöp ilan etmedim ki! Burada bu markaları kötüleyecek bir yorumda dahi bulunmadım. Siz FSP'yi gömüp, gömdüğünüz FSP'nin ürettiği Be Quiet PSU'ları tavsiye edince şaşırdım ve bunu vurguladım. Burada Be Quiet'e yönelik olumsuz bir söz yok. Sadece bu markanın üreticisini vurguladım.

Bir de bu cümlede isimlerini yazdığınız Corsair, Enermax, Seasonic, Super Flower, Evga markalarından sadece Seasonic ve Super Flower, PSU'larını kendi üretiyor. Enermax kendi üretiyordu (belki hâlâ kendi ürettiği modeller de olabilir) ama sonradan üretimi başka firmalara yaptırmaya başladı. Burada bahsi geçen Corsair, Evga, Be Quiet markaları ise PSU'ları kendi üretmiyor!

Fazla uzatmak istemem ama son olarak şu sözünüze de değinmeden geçemeyeceğim:
    "fsp madem senin idda ettiğin kadar super firmaysa neden piyasadaki en kaliteli psu'ları üretmiyor 80+ gold sertifikalı ürünler çıkarıyor ama sadece 5 yıl garanti verebiliyor"
    Siz FSP'nin kalitesini beğenmediniz ama "çöp" ilan ettiğiniz FSP'nin ürettiği Be Quiet'i tavsiye ettiniz. Aynı mantıksızlığı sürdürürerek; FSP'nin verdiği 5 yıl garantiyi eleştiriyorsunuz fakat yine 5 yıl garanti veren Be Quiet'i, Enermax'ı tavsiye ediyorsunuz.
    Eleştirilerde objektif ve tutarlı olmakta yarar var.

• http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page1354.htm

Çöp dediği FSP, övdüğü markanın PSU'larını üretiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 27 Şubat 2018; 22:2:48 >
  • açıkçası biraz talihsiz açıklamalar olmuş. seasonic e laf etmek zaten olmaz ama fsp gibi köklü bir firmayı da bu tür yorumlar ile kötülemek te olmamış.bakmayın bugün bu kadar çok markanın olduğu dönemlere, eskiden güç kaynağı dendiği zaman akla gelen ilk 3 isimden bir idi fsp.
  • cimrillik edeceğine vereydin 300 daha fsp aurum alaydın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.