Şimdi Ara

FS 2004-FSX YARDIM BAŞLIĞI-TÜM SORULAR BURAYA (Başka konu açmayın) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.397
Cevap
11
Favori
105.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hm peki service pack le accelator un farkı nedir
  • acceleration pack fsx'in bir eklentisidir. muhakkak yüklemelisiniz. F/A-18 savaş uçağı, bir tane helikopter, yeni görevler ve bazı performans artırımları ile gelir.
    bu eklentiyi kurunca SP2 kurmaya gerek kalmaz.
  • teşekkür ederim ozaman ben fsx deluxe üzerine accelarator kuracam senin tavsiyen üzerine
  • uçarken napıonuz ben zamanı hızlandırıyorum burda vakit geçirecek başka ne bulabiliriz
  • birde teker yere dfeğince bilgisayar takılıyor extra olarak virtual kokpitte teker değdiği anda sarsılma olmuyor bu sorunalra çözüm önerebilecek varmı.bir başka sorumda bu arıza olayını nerden ayarlıyoruz.
  • hoba failures kısmından ayarlıomuşuz havada motor yanıo
  • Acilllllllllllllllll!

Şuan oyunu (Flight Simulation X ) yüklüyorum yarıda kesildi ve şu hatayla karşılaştım LÜTFEN yardım edin Lütfen..

Error 1311.source file not found: D2 feat~cab.1. verify that...

anladığım kadarıyla bu dosya eksik nerden bulabilirim acaba lütfennn yardımmmm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Z.R.B -- 31 Ocak 2010; 15:21:08 >
  • Merhaba arkadaşlar...

4 gündur araştırıyorum bu oyunu ve gerçekten güzele benziyor....

bu gün indirmek istedim ama flight simulator x deluxe versiyonun hep rapidsahrede var ve benim premium üyeliğimde yok..indirmek istesem beklemeye alıyor hep...

torrent sitesiden dün başladı indirme ama 6 ila 30 kb arası değişiyor..

sizden ricam inglizce olan deluxe sürmünün torrent veya rapid hariç linklerini pm ile verebilirmisiniz..30 a yakın torrent denedim hepsi 30 kb ile indiriyor ruscası var onlar 110 la indiriyor ama rusca yazıları var ve sadece metinleri ingilizce oluyor...
    lütfen bi yardım edinde şu deluxe sürümünrapid olmadan sağlam torrent veya hf gibi yerlerden indireyim....pm atılacağı için sanırım pekde uygunsuz değildir....
  • arkadaşlar ben öncelikle şunu söyliyeyim xp'm sahte çıktı:D bunun içinmi bu hatayı alıyorum söylediği şeyi kurup tekrar yükledim ancak aynı hatayı veriyor ve aynı sistemle daha öncede oynamıştım
  • http://forums.techarena.in/windows-xp-games/702928.htm#post4572389

burada birşeyler var sanırım bir incele.
  • pek bişi anlamadım ama yinede sağol
  • anladığım kadarıyla diyor ki;

1-c:\windows\system32 buradan o hata veren msxml4 sp2 dosyasını bul ve masaüstüne bir kopyasını al.
    2-program ekle kaldırdan msxml4 programını kaldır
    3-sonra fsx dvd si içinden msxml.msi dosyasına tıkalyarak tekrar kur.
    4-pc yi restart et.

benim anladığım bu. yanlış yönlendirip daha karmaşık sorunlara yok açmak istemem.
  • Ustalara iki sorum var. Vista Ultimate ile FSX SP1-2 yüklü uçuyorum ve FS Passangeri yeni kurdum. Öncelikle oyunda FMC setupını yeni öğrendim ve save-load yapıldığında yüklenmiş olan uçuş planının silindiğini gördüm bu bir... belki birşeyleri atlıyor olabilirim. Flightplannerdan rotayı belirlediğim ve hatta FMC ye kaydettiğim halde FS Passenger flight olarak başlattığımda destinationı göremiyorum FS P menülerinde? FS uçuşunu ayrıca mı save etmek gerekiyor? Epey kafam karıştı beyler... bir yardım...
  • FSPassengers'ta Start Flight dedikten sonra yolcu ve bagaj ayarlarını yaptığınız ekranın altında Set Destination benzeri bir buton vardır. Ona tıklayıp varış meydanınızın icao kodunu girmeniz gerekmekte.
  • Barış hocam peki save olayına ne diyorsun? FS Passenger uçuşunun ortasında bir save alıp oyunu kapatırsak, FSX i yeniden açınca load yapsak FS uçuşu da devam etmiyor mu? Onu ayrıca mı save etmek gerek FS Pas menülerinden?
  • Save hakkında bilgim yok ne yazık ki. Şimdi bir uçuş yaptım ve save kısmını göremedim FSPax menüsünde. Ancak bildiğim kadarıyla FSPax kayıt ve devam etmeyi destekliyor FSX için.
  • Merhaba arkadaşlar . İmzamda bulunan sistem ( Windows 7 64 bit ) ile oyuna sonradan eklediğim ltba 2009 haritasında groundda( yerde ) 70 havada ise 150 üzerinde fps alıyorum . Sonradan eklenmemiş default havaalanlarında ise yerde 130 üzeri fps alıyorum . Ancak şöyle bir durum varki bu kadar yüksek fps almama rağmen oyun takılıyor . 150 fps ile default bi havalanının üzerinde dönüş yaparken sn de bir takılarak dönüyor uçak . Birde şu lanet testerelenmeye çara bulamadım . 16Q antialiasing ve 16x anisotropic filtre açık ama lanet yine testere yapıyor . Çizgiler dans ediyor sanki .
    Nvidia kontrol panel deki ekran kartı ayarlarımı ve FSX in görüntü ayarlarını aşağıda paylaştım . Bu konuda tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum . Sırf bu illet için 400 lira verip ekran kartı 200 lira verip ram aldım . İşlemcim 2.5 di , oc yle 3.92 yaptım . Hala performans+görüntü kalitesini yakalayamayınca delleniyor insan ister istemez. Yardım lütfen...

Arkadaşlar resimleri tek tek görünür şekilde upload etmeyi beceremedim . Topluca upload ettim .

http://www.dosya.tc/Resimler_6359.rar.html

Yardımcı olursanız sevinirim ...

• Dostum ekran kartının shader özelliği bu simulasyonu oynatmaya yetmiyormuş . Verdiği hatanın türkçe çevirisi budur. Daha iyi bir kart alman gerekiyor...
  • O işlemci ile o kadar FPS alamaman gerekir zaten. Nasıl o değerleri alıyorsun merak ettim doğrusu.
    FPS yi Fraps ile mi alıyorsunuz, yoksa FSX'in kendi FPS değerini bi alıyorsunuz? Eğer Fraps ile alıyorsanız bir de FSX'in kendi değerlerine bakın derim ben.

Testereleme kartınızın nVidia olmasından kaynaklanıyor olabilir. AA ve AF değerlerini bir de FSX'in kendi ayarlarından açmayı deneyin.
    Ben ATI kullanıyorum ve AA ve AF açınca grafikler son derece düzgün görünüyor.
  • Hocam takılmanın nedenini buldum . Autogen density ve onun üzerindeki scenery density olması lazım . o 2 sini azaltınca takılma problemi olmuyor . testere olayına çare bulamadım gitti . Bu arada gayet haklısınız , işlemci FSX de en önemli alet. 400 tl verip ekran kartı aldım , onun yerine 400 tl ye işlemci alsaymışım şimdi rahat rahat oynardık . 5-6 saat FSX oynuyorum , bakıyorum ekran kartına buz gibi :D yarım saat dirt 2 oynuyorum , el değmiyor ekran kartına . Dirt 2 de Allah ne verdiyse full ayar full çözünürlük asılıyorum , 1 kere de kasılsın melet , kasılmıyor . Ama bu nalet FSX doymak bilmiyo donanima . i 7 alsam daha üstü nerde diye soracak :D AA ve AF yi sadece oyundan açın demişsiniz , o nasıl olacakki ? Sonuçta nvidia panel , global ayar olarak neyi seçtiyse oyun da onu gösterecek. FPS yi frapsla bakıyordum ben , fsx in neresinden bakıyoruz fps ye ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaptanVecihi -- 25 Nisan 2010; 3:27:02 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.