Şimdi Ara

FS 2004-FSX YARDIM BAŞLIĞI-TÜM SORULAR BURAYA (Başka konu açmayın) (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
11
Favori
105.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde kullanım açısından sorunsuz saitek X-52 mevcut forumdan arkadaşlara uygun fiyata verebilirim ilgilenenler pm atabilir
  • Saga Virtual Airlines'ten kimler burada arkadaşlar eskilerden?
  • Merhabalar, ben henüz FSX'de acemiyim. ILS ile iniş konusunu bir türlü halledemedim. Örnek vereyim Ankara'dan İstanbul'a uçuyorum. Gerekli tüm değerleri giriyorum. Nav 110.30-113.70, Course 358 vs. Yaklaşık 30 nm kala ILS sinyali geliyor, o an switch'i gps'den nav'a alıyorum. Sorun da burada ortaya çıkıyor, göstergede yatayda localizer var ancak düşey localizer görünmüyor. Okuduğum rehberlerde vs. localizer uçakla aynı seviyeye geldiğinde Vor Loc'u kapatıp App'i açın diyor ancak bende düşey localizer olmadığı için bunu yapamıyorum. Direk Vor Loc'u kapatıp App'i açınca ise uçak kafayı alıp bambaşka diyarlara gidiyor.

Dediğim gibi henüz acemiyim o yüzden bilmediklerim çok fazla, yardımcı olursanız sevinirim.
  • fsx+eklenti paketi dünya para verip saitek le beraber almıştım ama windows 10 oyunu kurup aktiv edemiyorum win 10 için bir destek geldimi acaba...
  • https://www.youtube.com/watch?v=ElR-SurPWjc

bu videodaki gibi bir performans alıyorum, yani video bana ait. bilgisayardan yana bir sıkıntı yok.

fakat pmdg fmc ayarlarını bir türlü beceremedim. fmc'yi programlıyorum yada programladığımı sanıyorum,uçuşa başladığımda alakasız yerlere gidiyor uçak. hadi rotaya girdi diyelim, inişe geçtiğimde nasıl ıls yaklaşması yapacağımı çözemedim. milyon tane video izledim ama neden olmadığını hala anlayamadım :) güzel bir yazılı kaynak öneriniz varsa alıp okumak isterim. teşekkürler.
  • Home cockpit önerisi türkiyedewww.cockpitturk.com
  • arkadaşlar fsxi yaklaşık 5 yıldır oldukça amatör olarak kullanıyorum. steam editionla yeniden başladım. artık biraz daha bilinçli ve daha fazla keyif alarak uçak kullanmak istiyorum. uzun süredir çalışmaktan fırsat olmuyordu ama atık hobi olarak stres atmak istiyorum. çok fazla sorum var yardım edebilcek arkadaşlar yazabilirlerse çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaCenta

Merhabalar, ben henüz FSX'de acemiyim. ILS ile iniş konusunu bir türlü halledemedim. Örnek vereyim Ankara'dan İstanbul'a uçuyorum. Gerekli tüm değerleri giriyorum. Nav 110.30-113.70, Course 358 vs. Yaklaşık 30 nm kala ILS sinyali geliyor, o an switch'i gps'den nav'a alıyorum. Sorun da burada ortaya çıkıyor, göstergede yatayda localizer var ancak düşey localizer görünmüyor. Okuduğum rehberlerde vs. localizer uçakla aynı seviyeye geldiğinde Vor Loc'u kapatıp App'i açın diyor ancak bende düşey localizer olmadığı için bunu yapamıyorum. Direk Vor Loc'u kapatıp App'i açınca ise uçak kafayı alıp bambaşka diyarlara gidiyor.

Dediğim gibi henüz acemiyim o yüzden bilmediklerim çok fazla, yardımcı olursanız sevinirim.

Default uçaklar pek gerçekçi değil. O sorunu bende yaşadım çözemedim de. Pmdg yükleyin bence. Çok daha gerçekci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: woineer

https://www.youtube.com/watch?v=ElR-SurPWjc

bu videodaki gibi bir performans alıyorum, yani video bana ait. bilgisayardan yana bir sıkıntı yok.

fakat pmdg fmc ayarlarını bir türlü beceremedim. fmc'yi programlıyorum yada programladığımı sanıyorum,uçuşa başladığımda alakasız yerlere gidiyor uçak. hadi rotaya girdi diyelim, inişe geçtiğimde nasıl ıls yaklaşması yapacağımı çözemedim. milyon tane video izledim ama neden olmadığını hala anlayamadım :) güzel bir yazılı kaynak öneriniz varsa alıp okumak isterim. teşekkürler.

Fmc yi ayarladiginizi var sayıyorum. Uçak kalkmadan önce flightdirectorleri açın hem pilot hem copilot kısmındaki. Ufuk çizgisini gösteren ekranda pembe bi + çıkacak. Otomatik gazı (AT) da açın. Flaplari fmc de ayarladiginiz değere (minimum 5) açın. Autobreak rto'da olsun. Fmc nin size vermiş olduğu trim değerini ayarlayin (gaz kolunun yanında dönen siyah diskler trimi ayarlar). Pisti ortalayip TO/GA tuşuna basın. Uçak gaz vericektir otomatik. Kalkış yaptiktan sonra gear up yapin ve lnav, vnav, cmd (autopilot) tuslarini aktif edin. kademe kademe flaplari hızınıza göre kaldirin. Uçak navigasyon displaydeki pembe cizgiye oturacaktir. Pembe çizgi yoksa fmc yi ayarlayamamissinizdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardaturco

arkadaşlar fsxi yaklaşık 5 yıldır oldukça amatör olarak kullanıyorum. steam editionla yeniden başladım. artık biraz daha bilinçli ve daha fazla keyif alarak uçak kullanmak istiyorum. uzun süredir çalışmaktan fırsat olmuyordu ama atık hobi olarak stres atmak istiyorum. çok fazla sorum var yardım edebilcek arkadaşlar yazabilirlerse çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Pmdg'yi bi araştırın. Uçuşlara ait videolar izleyin ve onları taklit etmeye çalışın nerede neler yapiyorlar izleyin. Ingilizce varsa daha hızlı ogrenirsiniz

• fs 2004 nasıl online oynarım
  • beyler oyunda herhangi bir kalkış yerini seçip oyuna başladığımda uçak hareket eder halde oluyor bunun çözümü nedir ayarlarda mı yoksa yapmam gereken birşey mi var? (yeni başlıyorum öğrenmeye)
  • gaz kolu tamamen kapalı mı?
  • Candaroglu37 kullanıcısına yanıt
    Siz büyük bir ihtimalle olayı çözmüşsünüzdür de bilmeyenler için default uçuş kaydınız hareketli ise cold and dark olarak tekrar kaydedin böylece haraketsiz bir başlangıç olur.
  • Hazır uçuş planları bulabileceğim bir link ya da paylaşabileceğiniz kendi planlarınız var mı arkadaşlar? Pmdg737 kullanmayı yeni yeni öğreniyorum, online planlar hazırlayıp uçağa ekleyebiliyorum ancak sorunum şu ki indirdiğim uçuş planındaki bacakların yükseklikleri olmadığı için tam verimli kullanamıyorum, ayrıca sid ve star noktaları pisti tam karşılamadığı ve henüz iniş prosedürlerini öğrenemediğim için zorluk çekiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarkaryan

Hazır uçuş planları bulabileceğim bir link ya da paylaşabileceğiniz kendi planlarınız var mı arkadaşlar? Pmdg737 kullanmayı yeni yeni öğreniyorum, online planlar hazırlayıp uçağa ekleyebiliyorum ancak sorunum şu ki indirdiğim uçuş planındaki bacakların yükseklikleri olmadığı için tam verimli kullanamıyorum, ayrıca sid ve star noktaları pisti tam karşılamadığı ve henüz iniş prosedürlerini öğrenemediğim için zorluk çekiyorum.
    https://www.simbrief.com/home/ senin aradığın şey, sid star genelde elle girilir, atc sana söyler kullanacağın sid/star'ı.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.