Şimdi Ara

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz (213. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.277
Cevap
32
Favori
202.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar xplane11 oynuyorum. Grafik olarak prepar 3D v4.5 mu tatmin eder yoksa xplane 11 mi? Bir de ayın 14ünde prepar 3D v5 çıkacakmış onu mu beklesem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 10 Nisan 2020; 3:41:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Arkadaşlar xplane11 oynuyorum. Grafik olarak prepar 3D v4.5 mu tatmin eder yoksa xplane 11 mi? Bir de ayın 14ünde prepar 3D v5 çıkacakmış onu mu beklesem?
    X-Plane 11'de kal P3D v4.5 'e geçerek fazla bir şey elde etmezsin.

P3D'yi adam etmek için bir ton mod indirmek zorundasın ve neredeyse hepsi paralı.
    X-Plane ise daha az ve çoğu ücretsiz olan modlarla adam oluyor. Zaten Xplane eskisi gibi değil, çok güzel addonlar geldi.

Ayrıca P3D'ye göre Xplane ile daha iyi fps alıyorum.

Ben olsam v4'ü kurmaz v5'i bekler neler değişmiş diye bakardım.
    Aynı teraneyse Xplane ile devam.

(Flightfactor A320, B757 & B767 ; Toliss A319&321;
    Jar Design A330, zibo B737 çok kaliteli uçaklar.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lm7812 -- 11 Nisan 2020; 0:15:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumunuz için teşekkürler hocam. Bu uçaklar dışında önerdiğin modlar var mı mesela bir yerin üstünden uçarken gösteren anlık (ilçeleri bile yazan) navigasyon modu var mı?

• Hocam "External Moving Map 2" diye bir ücretsiz mod var.
    Ben kurmadım ama işinizi görür belki.

https://forums.x-plane.org/index.php?/files/file/25569-external-moving-map/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lm7812 -- 11 Nisan 2020; 0:33:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prepar3d v5 çıktı. Denedim. Arabirim değişmiş ama grafikte yeni bir şey yok. Yeşilin tonunu abartmışlar biraz. LTFM yok LTBA var yani hala güncel değil.

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 18 Nisan 2020; 18:23:4 >

• X-plane'de yolcu taşıyabilmek için ücretsiz bir eklenti var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BBlackman kullanıcısına yanıt
    Sizce ultra grafikte xplane 11 mi p3d v5 mi?

• bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Gerçekçi bir uçuş deneyimi isterseniz P3d daha iyi bir seçenek.Bu gerçekçilikten kastım eklenti uçak kalitesinden kaynaklanıyor.Pmdg 737,747 ve 777 gerçekleriyle birebir simule edilmiş uçaklar.Fslabs a320 serisi de öyle.Pek kullanmasam da qualitywings 787 de öyle.Birde grafik modlarını kurduğunuzda P3d çok daha iyi oluyor.

Xplane 11 deki uçak eklentileri amatör kalıyor biraz.

Eklentiler biraz tuzlu olsa da ulaşmanın yolları var.
    Benim kullandigim eklentiler;pmdg,rex skyforce 3d,gsx level 2,orbx global+vector,ultimate traffic.

Xp11 i de denedim ama sarmadı.Belkide 10 yıldan fazla süredir FS serisi ve p3d ye alışmamdan da olabilir.

• bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Ben X-Plane 11 hiç kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum.
  • eski_nesil kullanıcısına yanıt
    Simülatörün stabilize sorunu yok aslında. Sadece eski bir simülasyon günümüz sistemlerine göre hazırlanmadığı için çok az fps veriyor. Daha günceli ve daha optimize olani p3d diye biliyorum.

• Merhabalar havacılığı seven biri olarak bende dün Fsx ile amatör olarak uçmaya başladım.
  • Flight simulator 2020 sistem gereksinimleri
  • Korsan yollardan calısan kaliteli bi hava durumu eklentisi önerebilecek arkadas var mı p3dv4 için

• Pmdg nasıl 737de en iyiyse aerosoftda bence 320de iyi.
    Fslabs filan çakma kabadayı gibi geldi bana, 4-5 uçuş yaptım begenmedim zaten autorudder olayının olmaması çok saçma.

• Vatikanli Mumin kullanıcısına yanıt
    FSlabs,a320 nin sistemlerini en iyi simule eden eklenti.Üreticisini sevmesemde uçağa laf yok.Aerosoft daha ulaşılabilir,daha kolay oldugu icin size oyle gelmis olabilir.Autorudder olayını bende sevmiyorum ama alışılıyor.

Hava durumu eklentisi için en iyisi Active sky ama ücretsiz kullanmak imkansız.Rex skyforce 3d kullanıyorum ben.Öneririm.

• Tüm simulasyonları eklentileriyle kullanmış biri olarak kesinlikle xplane 11 i tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

Tüm simulasyonları eklentileriyle kullanmış biri olarak kesinlikle xplane 11 i tavsiye ederim.
    x-Plane gerçekten FS de son nokta oldu fakat yeni çıkacak olan MFS ile rekabet kızışacak gibi. Bence yeni MFS'i de denemeli.
  • 2012den bu yana IVAOda toplam 1831 uçuş saati ile FSX ve P3D serüveninden sonra X-Plane 11e geçiş yapmayı düşünüyorum ancak çok kararsızım. Özellikle yıllarca PMDGde uçtuktan sonra Zibo hayal kırıklığı yaratır mı diye endişe ediyorum. Youtubeda gördüğüm kadarıyla grafikler konusunda iki kokpit arasında oldukça fark var gibi. PMDG grafikte baya eski kalıyor ancak Ziboda sistemler PMDG kadar tatmin edici mi anlayamadım.
  • Elma kullanıcısına yanıt
    P3d V5 ten devam ederdim ben olsam.Fs2004 ten beri bende kullanıyorum bu simleri ama x plane'nin uçakları biraz yapay hissi veriyor Pmdgnin yanında.Yani PMDG gerçek uçak sistemlerini birebir yansıtmış.Yeni nesil 737 NGXU zaten çok gerçekçi NGX e göre.777 update gelecek aynı şekilde.
    Airbusta belki daha iyi olabilir XP11 ama Boeing kullanacaksam geçmezdim ben.
    Birde yıllarca FS serisine ve P3d ye alıştigimdan Xplane kontrolleri karmaşık geldi.Mouse yoke kullanıyorum gayet başarılı inis-kalkislar yapabiliyorum ama XP11 bu konuda daha karışık benim için.

• Selamlar...

1- P3D PMDG 777'de Shift + 5 8 9 basınca PFD ekranı büyüyüp ekrana gelirdi. ( Hız, irtifa vb. gösteren ekran ) Fakat şimdi gelmiyor. Bu kısayolu atayabilir miyim?
    (tail kamera kullanırken çok işime yarıyor, kokpite bakmadan ekranı görmem lazım)

2- P3D v4 HDR lighting ayarlarını FSX'e yapmanın bir yolu var mı? P3D'de uçaklar çok güzel görünüyor ama FSX atari gibi. Sırf bu ışıklar için P3D kullanıyorum aşırı güzel.
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.