Şimdi Ara

Frene basinca öten balataya çözüm

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
8.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a arkadaslar honda accord 2001 model aracima babam fren balatisini degistirtmis fakat serefsiz usta ucuz malzeme takip dandik bi balata takmis. Her frene bastigimda jiiiiiiii diye ötüyor bi ara nette bisey okumustum ama hatirlayamadim ve tekrar bulamadim. Patates mi limon mu bisey surunce ses kesiliyor diye okumustum. Bilen varmi cok otuyor yeni degistirilmis balatayi tekrardan degistirmek istemiyorum.

• Balatanın dandikliğiyle alakası yok. Yeni takılmış balata her türlü ses yapar. Bir de bitmeye yakın yapar. Bir sorun yok bırakın patatesi limonu.
  • balatanın dandikliğiyle alakası yok bazı balata ses yapar. ses yapmayan toz yapmayan özel balatalar var ancak onlarda genelde çok çabuk bitiyor.
  • patates mi? töbe töbe ketçapda sür bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

patates mi? töbe töbe ketçapda sür bari

Ii fikir denemek lazim :D

Harbiden ya vardir bunun bi yolu bole patates sogan gibi ne olsugunu hatirlamiyorum ama biseylerin kestigini duymustum. Belki bi bilen cikar firumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DB38AB417

quote:

Harbiden ya vardir bunun bi yolu bole patates sogan gibi ne olsugunu hatirlamiyorum ama biseylerin kestigini duymustum. Belki bi bilen cikar firumda.

Alıntıları Göster
    Balata dandik ise söküp atın derim, kaliteli balata diskin de ömrünü uzatır.

• Benim yeni aldiğim araçta balatalar bitikti. Ön balatalari değiştirdim ses kesilmedi. Arka balatalari ben kendim iyisinden aldim. Hala ses var. Parçaci en iyisi ses yapmaz normal olani ses yapar diye bir şey yok demişti. Bazen kalitesiz bile ses yapmaz dedi. O yüzden hiçbir satici garanti vermez sese.

Benim aracin sesi hala devam ediyor.
  • Balata spreyi sıkabilirsiniz belki işe yarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hdplus

Balata spreyi sıkabilirsiniz belki işe yarar

Diger benim bahsettigim altarnatif yontemi duyan bilen yok demekki. Neyse ole yapacaz nettrn bakalim olmazsa verelim siparis gelsin deneyim kesecekmi. Yada mersinde olup elinde olan varsa denemek icin paylasirsa sevi irim hatta istiosa parasinin yarisini da paylasabilriz maksat deneyim bosa masraf yapmayalim eger kesilmezse. Kesilirse zaten alirim kac paraysa. Gerci ne kadar oldugunu bilmiyorum pahali degildir ama...

Var mi MERSIN İÇEL de olan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafamy

quote:

quote:

quote:

yağ sürersen kesin çözer,şaka len şaka deneme sakın

Aq gres yagi sureyim istersen sonra araba dirmasin. Bole seyler yazma ya salagin biri tam okumaz dener olur vicdan azabindan kafayi yersin sakaya gelmez bu

o kadar salak varsa sürsün zaten kurtulalım milletçe salaklardan bıktık

• İşe yaramazsa motor üzerine sıkarsınız, sanayide motor üzerini temizlemek için genellikle balata spreyi kullanılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkdkutalmış

quote:

quote:

quote:

quote:

Aq gres yagi sureyim istersen sonra araba dirmasin. Bole seyler yazma ya salagin biri tam okumaz dener olur vicdan azabindan kafayi yersin sakaya gelmez bu

o kadar salak varsa sürsün zaten kurtulalım milletçe salaklardan bıktık

öle demese müdür ya salak da olsa insan insandır.

uzaylı bile olsa insan insandır :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim arabanın orjinal balatalarıda ses yapıyordu ustaya gösterdim daha beş bin daha gider dedi, parçacıdan trw marka balata aldım 40 papele ses felan kalmadı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hdplus

Balata spreyi sıkabilirsiniz belki işe yarar

Diger benim bahsettigim altarnatif yontemi duyan bilen yok demekki. Neyse ole yapacaz nettrn bakalim olmazsa verelim siparis gelsin deneyim kesecekmi. Yada mersinde olup elinde olan varsa denemek icin paylasirsa sevi irim hatta istiosa parasinin yarisini da paylasabilriz maksat deneyim bosa masraf yapmayalim eger kesilmezse. Kesilirse zaten alirim kac paraysa. Gerci ne kadar oldugunu bilmiyorum pahali degildir ama...

Var mi MERSIN İÇEL de olan.

Hocam maks. 10 liraya alırsınız dursun araba da bir zararı olmaz o spreyin.
  • Benim aracin on balata disklerinden frene basmayinca ses geliyor frene hafif dokununca ses gicirti kesiliyor.Sebebi ne ola ki?
  • Ben diskleri sokturecem hocam o zaman kokten kesilir ses. Hatta diskleri sokturdukten sonra bence tum sesler kesilecektir.
    Goruntu de gidecektir. Ses yok goruntu yok sorun yok ::-$
  • Balatanın ses yapan kısmı genelde diskin en üst ve en alt kısmındaki çıkınyılardır, bunları temizlertmek yada tornalatmak gerekir. Yada bakatayın etrafını Taşlamak gerekir, bu taşlama ile üst ve alt yüzeylere basmayınca sesi kesilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Balatanın ses yapan kısmı genelde diskin en üst ve en alt kısmındaki çıkınyılardır, bunları temizlertmek yada tornalatmak gerekir. Yada bakatayın etrafını Taşlamak gerekir, bu taşlama ile üst ve alt yüzeylere basmayınca sesi kesilir.

Balatadan degil diskten.diosun yani sen hocam. Ama avrupa arabalarda fisk taslanmaz diye biliyorum ben bi.sorun çıkmasın?
  • Diski tornalama yapın demedim, diskin dış kısmında bir çıkıntı oluşur sesi onlar yapar onları alın dedim. Diski tornalayıp inceltme yanlış bir şey, kenarını düzeltirn.
  • Yen balata bir süre yapar ama hala yapmaya devam ediyorsa balata spreyi ile temizleyin, geçmiyorsa balata disk uyumsuzluğu vardır bu nedenle diskle birlikte balata değişmelidir. Ama bir arıza olmadığı için bence balata bitene kadar değiştirmeyin kullanın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.