Şimdi Ara

fren lambası hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba forum sakinleri.Tuhaf bir sorunum var bisikletimle şehir içi ulaşım yapan biriyim.İş gereği bazen gece eve döndüğümde oluyor.Sorunlar olmuyor değil malum istanbul trafiği.Bir kaç basit ışıkla durumu geçiştiriyordum:Fakat fren durumlarında arkadakini uyarma sıkıntısı birkaç kere yaşadım.Bende fren lambası yapmayı düşündüm ama...Frenler disk olunca bunu yapmak konusunda bilgimi aşan sorunlar var.Sizce ne yapmalıyım ? fren lambası mesela bir motorsiklette nasıl yanar yada moped de saygılarımla

• Bir arkadaşımda bisikletler için stop lambası vardı.

Koltuğun altına sabitlemişti ve elinin yanına da düğme koymuştu. Fren yaptığında aynı anda kol düğmeye de değdiği için arkada lamba yanıyordu.

Tabii o biraz kara düzen yapmıştı.

Sizde bu şekilde hazır satılan modüllerden alarak yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • Hocam aklıma ilk gelen fikiri şöyle gösteriyim size:

fren lambası hakkında

Tesisattaki Nört (-) hattı lambaya gittiği kısmı uzatarak fren kaliperinde ki resimde ki kısma bu şekilde yerleştiricekseniz.Kablolardan birisini oradaki beyaz demirin ucuna sabitleyceksiniz diğerini fren teline.Burada dikkat etmeniz gereken şey fren teline sabitlediğiniz kablonun uzaklığını iyi ayarlamak ne kadar uzak yaparsanız lamba o kadar geç yanar siz fren gücünü arttırdıkça.Ne kadar yakın yaparsanız en ufak frende bile yanar birşey şöyle bir sorun var çok yakın yaparsanız freni kökleyince kablo yerinden çıkıcaktır.Orta bir ayarda yapın ki tel yerinden çıkmasın biraz içeri kaçsın.

Tesisat resmi:

fren lambası hakkında

Not:

Hocam en azından fikir vermek için böyle yazdım.Bu sistemdede illa kusurlar olucaktır onları buradan klavye başında tahmin etmek-çözmek zor fakat size en azından bir fikir vermek açısından ve belkide bu fikri uygulayarak fikirde ki eksikleri yaşayarak halledebilirsiniz.1. gün kablo yerinden çıkar 2. gün kablolar birbirine değmez 3. gün kablolar kopar hepsini gözlemleyerek bir çözüm bulup 4. gün yaşarak bulacağınız bir çözüm kesinlikle olucağından eminim

Ayriyetten eklemek istiyorum trafikte arkanızda giden bir araç ara ara yanan bir lambanın fren lambası olduğunu tahmin etmesi biraz zor olabilir.Pek alışıldık birşey değil çünkü en azından lambanın altına büyük fontlarla fren lambası yazmanızda fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Hocam aklıma ilk gelen fikiri şöyle gösteriyim size:

fren lambası hakkında

Tesisattaki Nört (-) hattı lambaya gittiği kısmı uzatarak fren kaliperinde ki resimde ki kısma bu şekilde yerleştiricekseniz.Kablolardan birisini oradaki beyaz demirin ucuna sabitleyceksiniz diğerini fren teline.Burada dikkat etmeniz gereken şey fren teline sabitlediğiniz kablonun uzaklığını iyi ayarlamak ne kadar uzak yaparsanız lamba o kadar geç yanar siz fren gücünü arttırdıkça.Ne kadar yakın yaparsanız en ufak frende bile yanar birşey şöyle bir sorun var çok yakın yaparsanız freni kökleyince kablo yerinden çıkıcaktır.Orta bir ayarda yapın ki tel yerinden çıkmasın biraz içeri kaçsın.

Tesisat resmi:

fren lambası hakkında

Not:

Hocam en azından fikir vermek için böyle yazdım.Bu sistemdede illa kusurlar olucaktır onları buradan klavye başında tahmin etmek-çözmek zor fakat size en azından bir fikir vermek açısından ve belkide bu fikri uygulayarak fikirde ki eksikleri yaşayarak halledebilirsiniz.1. gün kablo yerinden çıkar 2. gün kablolar birbirine değmez 3. gün kablolar kopar hepsini gözlemleyerek bir çözüm bulup 4. gün yaşarak bulacağınız bir çözüm kesinlikle olucağından eminim

Ayriyetten eklemek istiyorum trafikte arkanızda giden bir araç ara ara yanan bir lambanın fren lambası olduğunu tahmin etmesi biraz zor olabilir.Pek alışıldık birşey değil çünkü en azından lambanın altına büyük fontlarla fren lambası yazmanızda fayda var.

bu mekanik disk için mümkün olabilir ama hidrolik bir fren olunca kafam duruyor bildiğimiz arabada frene basınca nasıl kuvetli bir fren lambası yanıyorsa bende bisikletimde böyle bir düzenek yapmayı düşünüyorum kafamı kurcalayan yer burası esasında

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.