Şimdi Ara

Fren Hidroliği Tavsiye

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5
Cevap
0
Favori
996
Tıklama
Giriş
    362 Mesaj
    Öncelikle herkese iyi akşamlar. Frenlerimin zayıflığından şikayetçiydim. Sorunu çözmüş sayılırım. Aracım 2010 Focus kitapçığında Ford veya Motorcraft Super DOT 4 (ESD-M6C57-A) diyor önerileriniz nedir. DOT 5.1 onu kullanabilir miyim. Marka model olarak önerirseniz sevinirim cumartesi değiştireceğim.

|
    |

Kaynama sıcaklıkları farklı versiyonların.

Castrol kullanabilirsin ama yerine FMY Formula Dot 4 veya Motul orta üst seviye kaliteli markalar.

Aslında bu konuda Türkiye'de bilgi sahibi insan az, yetkili servisler bile 5. yıl bakımında bile değiştirelim demiyorlar.

Mesela sıfır araba aldım ilk 5 yıl değişim talebi daha sunmuyorlar ama 4. yıl 40.000km'de kurallarımız gereği triger setini değiştirmeliyiz diyebiliyorlar.

Servisler bilgiden çok para koparmaya çalışıyor kısaca. Araç sahiplerinin kendini geliştirmesi lazım bu tarz sıvı konularında, mekanik için en önemli şey yağlardır.
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • Binbaşı
    1418 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

DOT 4 diyorsa 4 koymalısın.

Kaynama sıcaklıkları farklı versiyonların.

Castrol kullanabilirsin ama yerine FMY Formula Dot 4 veya Motul orta üst seviye kaliteli markalar.

Aslında bu konuda Türkiye'de bilgi sahibi insan az, yetkili servisler bile 5. yıl bakımında bile değiştirelim demiyorlar.

Mesela sıfır araba aldım ilk 5 yıl değişim talebi daha sunmuyorlar ama 4. yıl 40.000km'de kurallarımız gereği triger setini değiştirmeliyiz diyebiliyorlar.

Servisler bilgiden çok para koparmaya çalışıyor kısaca. Araç sahiplerinin kendini geliştirmesi lazım bu tarz sıvı konularında, mekanik için en önemli şey yağlardır.
    Hyundai servisi 2 bakıma bir hidrolik değişiyor. Bence gereksiz. 4-5 senede bir yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: Sönmeyen Arıza Lambası.

Hyundai servisi 2 bakıma bir hidrolik değişiyor. Bence gereksiz. 4-5 senede bir yeterli.

Alıntıları Göster
    Nasıl gereksiz? İçeride oluşabilecek nem, fazla fren kullanımı, bol yokuşlu şehirde araç kullanımı bunlar sıvının ömrünü hızlı tamamlamasına etken.

Nasıl motor yağı özelliğini 1 yılda bitiriyorsa, bu hidrolik yağlarda en fazla 2-3 sene dayanıyor. Kaldı yarım litresi 20-30TL gibi 2 paket sigara parası bir ürün.

Kazaların bir çoğunun fren hidroliğinin özelliğini %50'den aşağı yitirmesinden dolayı olduğunu biliyor musun şehir içinde mesela?

Rengi bile değişiyor hemen 1 yıl içinde, kaynama sıcaklığı düşüyor özelliği bitince, hidrolik frenli bisikletlerde sistem aynı ancak maksimum 60km civarı hızlara çıkıldığı için, kolay bir ömür sonlanması yaşanmıyor.
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

• Binbaşı
    1418 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Nasıl gereksiz? İçeride oluşabilecek nem, fazla fren kullanımı, bol yokuşlu şehirde araç kullanımı bunlar sıvının ömrünü hızlı tamamlamasına etken.

Nasıl motor yağı özelliğini 1 yılda bitiriyorsa, bu hidrolik yağlarda en fazla 2-3 sene dayanıyor. Kaldı yarım litresi 20-30TL gibi 2 paket sigara parası bir ürün.

Kazaların bir çoğunun fren hidroliğinin özelliğini %50'den aşağı yitirmesinden dolayı olduğunu biliyor musun şehir içinde mesela?

Rengi bile değişiyor hemen 1 yıl içinde, kaynama sıcaklığı düşüyor özelliği bitince, hidrolik frenli bisikletlerde sistem aynı ancak maksimum 60km civarı hızlara çıkıldığı için, kolay bir ömür sonlanması yaşanmıyor.

Alıntıları Göster
    Bazı markalar 4-5 bakımda bir değişiyor, bazı markalar her bakıma değişiyor. Yağ aynı yağ. Benim eski aracımda 11 senelik hidrolik vardı. Bol bol yokuşlu uzun yol yapardım ama ona rağmen sıkıntı yaşamadım.

Evet 11 sene çok fazla ama 2 sene de gereksiz erken bence. Arabayı pistte kullanmıyoruz ki. 4 senede bir ideal bence. Parası mühim değil de işçiliğe çok alıyorlar.

Edit: Bu arada sık sık beni şikayet ettiğin için kırgınım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sönmeyen Arıza Lambası. -- 16 Ağustos 2018; 22:30:25 >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.