Şimdi Ara

Freedos hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI GE60 602XTR model laptop siparişi verdim pc depo dan

freedos mus ben hiç freedoslu pc kullanmadm . . daha öncede hiç işletim sistemi kurmadm . . az once windows 7 indirdim netten iso formatında

şimdi yapmam gerekenleri biri bana anlatabilir mi . . örnegin driverları yada windowsu nasıl yukleyecem . . yada hiç ugraşmasam bi bilgisayarcıya gotursem kaça mal olur bana bu iş

• nutella.0 N kullanıcısına yanıt
    bilgisayarcıya götütürürsen 30-40 tl arası bişi olur diye düşünüom.

şuan elinde bir pc var ise team wiewer üzerinden sana yardımcı olabilirim ama istemzsen anlatırım anlatmak biraz uzun olcak;

1-bir boş dvd yi disk okuyucuya tak ve win 7 kullanıosan iso dosyasının üstüne çiftıkla windows otomatik görüo ve disk yazması gibi bişi dio sonra he de sende yazsın windows cd in hazır.(aksi bi durumdahttp://www.gezginler.net/indir/ultraiso.html linkteki program ile iso dosyasının üstüne sağtıklayarak burn to disc diyip yazdırabilirsin.)
    2bilgisayarın gelince cd yi tak pc yi tekrardan çalıştır sonra f8 veya f9 tuşu ile boot seçeneğine git orada disk okuyucuyu seç sonra kurulum seni götürecek çok basit bi işlem anlatımıda linte var(http://www.youtube.com/watch?v=Z-78VC7pSKs)
    not:win7 yi kurarken şöyle bir seçenek gelirse karşına;

-windows 7 x86
    -windows 7 x64

muhakkak x64 olanı seç
    takıldıın yer için sor.serial no sunu sorduunda skip de onu pm den atarım sana işlem bitince haber ver

• freedos derken işletim sistemi yok istediğini kur manasında windows yüklü sürümü daha pahalı olduğu için genellikle freedoslar tercih ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fm3541

bilgisayarcıya götütürürsen 30-40 tl arası bişi olur diye düşünüom.

şuan elinde bir pc var ise team wiewer üzerinden sana yardımcı olabilirim ama istemzsen anlatırım anlatmak biraz uzun olcak;

1-bir boş dvd yi disk okuyucuya tak ve win 7 kullanıosan iso dosyasının üstüne çiftıkla windows otomatik görüo ve disk yazması gibi bişi dio sonra he de sende yazsın windows cd in hazır.(aksi bi durumdahttp://www.gezginler.net/indir/ultraiso.html linkteki program ile iso dosyasının üstüne sağtıklayarak burn to disc diyip yazdırabilirsin.)
    2bilgisayarın gelince cd yi tak pc yi tekrardan çalıştır sonra f8 veya f9 tuşu ile boot seçeneğine git orada disk okuyucuyu seç sonra kurulum seni götürecek çok basit bi işlem anlatımıda linte var(http://www.youtube.com/watch?v=Z-78VC7pSKs)
    not:win7 yi kurarken şöyle bir seçenek gelirse karşına;

-windows 7 x86
    -windows 7 x64

muhakkak x64 olanı seç
    takıldıın yer için sor.serial no sunu sorduunda skip de onu pm den atarım sana işlem bitince haber ver

hocam cok sagol laptop pazartesi elimde olacak ben simdi dedigin programı indirdim . . yarın boş cd alıp programı yazdırrm . . peki driver konusunda bi sıkıntı yaşarmıyım windowsu kurunca içinde driverlar oluyor mu . .

bilgisayarın yanında eğer freedos ise driver cd si vermek zorundalar olamasada zaten win7 kurdunmu en fazla 2 tane driver eksik oluo onlarıda msi ın sitesinden temin ederiz ama bilgisayarın yanında driver cd si gelir sen rahat ol
    bilgisayar eline ulaştıında bi yerde takılırsan pm at yardımcı olacağım inş.hayrlı olsun bu sırada msi bitanedir bide alienware almak vardi
  • quote:

bilgisayarın yanında eğer freedos ise driver cd si vermek zorundalar olamasada zaten win7 kurdunmu en fazla 2 tane driver eksik oluo onlarıda msi ın sitesinden temin ederiz ama bilgisayarın yanında driver cd si gelir sen rahat ol
    bilgisayar eline ulaştıında bi yerde takılırsan pm at yardımcı olacağım inş.hayrlı olsun bu sırada msi bitanedir bide alienware almak vardi

eyvallah hocam cok sagol . sanırım o eksik driverlardan birisi ekran kartı için . . onu nvidianın sitesinden indirdim . digeri ne için oluyor hocam işlemci falan mı :)

aaaa çok karıştırma yaw bekle bi gelsin pc sonra bakarsın
  • quote:

aaaa çok karıştırma yaw bekle bi gelsin pc sonra bakarsın

tamamdır :D
  • bide windows xp yüklemeye kalkarsan haber ver bende denicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Transformation

bide windows xp yüklemeye kalkarsan haber ver bende denicem

Çok güzel hortlatmışın konuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend_007

quote:

Orijinalden alıntı: Transformation

bide windows xp yüklemeye kalkarsan haber ver bende denicem

Çok güzel hortlatmışın konuyu.

Napim ya şu xp yükleme işini kafaya koydum bulacam bide visual basic ve asp.net için xp daha avantajlı mı yoksa windows 7 pro mu onuda bulmam lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.