Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
3
Favori
56.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mirage mı kaldı hocam artık adamlarda eurofighter var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

quote:

Orijinalden alıntı: Bora_T

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

türkiye nin ne tekonolojisi var,ne de ekonomik gücü.kalkıota avrupanın güçlü ülkeleriyle kıyaslamayın ülke gerçeklerinin farkında olun ona göre davranın.bunu türkiyeyi aşağılamk için yazmıyorum,herşeyin farkında olun.

İngilizler Afganistan'da perişan vaziyette,ordudan kaçan kaçana..Kıçı kırık milislerle başa çıkamıyorlar da topyekûn hava saldırılarıyla vuruyorlar her yeri,masumları katlediyorlar..Hatta bu yüzden Alman savunma bakanı istifa etti..Hangi güçlü ülke hangi yürek hangi savaş tecrübesi..Amerikan ordusu Irak'ta kâbus ve belki kendi tarihinde olmadığı kadar intihar ve firar olaylarını yaşadı..Teknolojisini,hava savunma sistemi olmayan,zırhlı araçları olmayan direnişçiler üzerinde gösterdi,youtube'da da paylaşa paylaşa herkese reklamını yaptı..Gören duyan da onları yenilmez zanneder..

İşte kalelerin içten fethedilmesi böyle birşey..Bu ülkede son yetişen nesiller kendi gücünü bilmeden elin ordusuna savaşsız teslim oluyor..Allah bu ülkeyi korusun..

Sonuç olarak Irak şu anda perişan, biz bundan bahsediyoruz.
    Girerler 1 haftada en doğumuzdan çıkarlar tertemiz, gülen yüzleriyle demiyoruz

Sen Irak'la bir misin,sen o kadar aciz misin ? Amerika'nın gazına gelip,elinde adam gibi bir b*ku yokken Kuveyt'e saldıran,ilk körfez müdahelesinden sonra 12 sene ambargo yiyen ve ülkesi fiilen bölünen ve yarısı merkezî hükümetin kontrolü dışında kalan (PKK'da o arada palazlandı zaten) onca yıl petrol geliri elde edip hiçbir şeye yatırım yapmadan sadece saray yaptırıp oğlu Uday'la Kusay'a para yediren Saddam'ın Irak'ı ile bir midir bu ülke?Yahu siz hangi millettensiniz merak ettim..1 haftada nereden nere girip çıkıyorlar..Fazla film seyrediyorsunuz..Ha başka ülkelere meyliniz-hayranlığınız varsa biz sizi tutmayalım,gidin vatandaşlık başvurusu yapın..Sonra onlarla birlikte gelir 1 haftada girer çıkarsınız beraber..

• quote:

quote:

quote:

quote:

türkiye nin ne tekonolojisi var,ne de ekonomik gücü.kalkıota avrupanın güçlü ülkeleriyle kıyaslamayın ülke gerçeklerinin farkında olun ona göre davranın.bunu türkiyeyi aşağılamk için yazmıyorum,herşeyin farkında olun.

İngilizler Afganistan'da perişan vaziyette,ordudan kaçan kaçana..Kıçı kırık milislerle başa çıkamıyorlar da topyekûn hava saldırılarıyla vuruyorlar her yeri,masumları katlediyorlar..Hatta bu yüzden Alman savunma bakanı istifa etti..Hangi güçlü ülke hangi yürek hangi savaş tecrübesi..Amerikan ordusu Irak'ta kâbus ve belki kendi tarihinde olmadığı kadar intihar ve firar olaylarını yaşadı..Teknolojisini,hava savunma sistemi olmayan,zırhlı araçları olmayan direnişçiler üzerinde gösterdi,youtube'da da paylaşa paylaşa herkese reklamını yaptı..Gören duyan da onları yenilmez zanneder..

İşte kalelerin içten fethedilmesi böyle birşey..Bu ülkede son yetişen nesiller kendi gücünü bilmeden elin ordusuna savaşsız teslim oluyor..Allah bu ülkeyi korusun..

Sen Irak'la bir misin,sen o kadar aciz misin ? Amerika'nın gazına gelip,elinde adam gibi bir b*ku yokken Kuveyt'e saldıran,ilk körfez müdahelesinden sonra 12 sene ambargo yiyen ve ülkesi fiilen bölünen ve yarısı merkezî hükümetin kontrolü dışında kalan (PKK'da o arada palazlandı zaten) onca yıl petrol geliri elde edip hiçbir şeye yatırım yapmadan sadece saray yaptırıp oğlu Uday'la Kusay'a para yediren Saddam'ın Irak'ı ile bir midir bu ülke?Yahu siz hangi millettensiniz merak ettim..1 haftada nereden nere girip çıkıyorlar..Fazla film seyrediyorsunuz..Ha başka ülkelere meyliniz-hayranlığınız varsa biz sizi tutmayalım,gidin vatandaşlık başvurusu yapın..Sonra onlarla birlikte gelir 1 haftada girer çıkarsınız beraber..

valla hocam okumadan yazmışsın, ne diyelim, daha okumayı bilmeden savaş kazanacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: pog

zagross sen benimle muhattap olsan ne olur olmasan ne olur. benim için korkaklığını mantık saymış bir savaş çıksa başlamadan yenilgiyi kabul etmiş korkağın tekisin.

Ben savaşarak radyasyonu yer ölürüm. sen kayrolanın altında korkundan saklanırken radyasyonu yer ölürsün. ama sende mantık var ya şimdi saklanarak ölmek daha kolay ve mantıklı olur...

Şahsen hiçbirşey yapmayım. elinde tam otomatik silahlı fransız askerlerine taş atarım. hiç değilse enerjimi onlara düşmanlıkla bitiririm. aman sen savaşma sakın nasıl olsa yenerler bizi. hatta savaşta kadınlara dokunmuyorlar. etek giy toplama kamplarına git istersen bu da mantıklı birşey.

vietnam 1 milyon nüfusluydu. kadın çoluk çocuk herkes abd askeri görünce taş attı düşmanlık etti. ne oldu abd yenildi kuyruğunu kıstırdı gitti.

Hangi film birader bu bende izleyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: haciragipdayi

quote:

zagross sen benimle muhattap olsan ne olur olmasan ne olur. benim için korkaklığını mantık saymış bir savaş çıksa başlamadan yenilgiyi kabul etmiş korkağın tekisin.

Ben savaşarak radyasyonu yer ölürüm. sen kayrolanın altında korkundan saklanırken radyasyonu yer ölürsün. ama sende mantık var ya şimdi saklanarak ölmek daha kolay ve mantıklı olur...

Şahsen hiçbirşey yapmayım. elinde tam otomatik silahlı fransız askerlerine taş atarım. hiç değilse enerjimi onlara düşmanlıkla bitiririm. aman sen savaşma sakın nasıl olsa yenerler bizi. hatta savaşta kadınlara dokunmuyorlar. etek giy toplama kamplarına git istersen bu da mantıklı birşey.

vietnam 1 milyon nüfusluydu. kadın çoluk çocuk herkes abd askeri görünce taş attı düşmanlık etti. ne oldu abd yenildi kuyruğunu kıstırdı gitti.

Belki oyundur. Umarım oyundur oynarız o sahneyi daha zevkli olur. Şimdiye kadar hiçbir oyunda taşla karşımdaki otomatik silahlı birini öldürmemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carrier has arrived

quote:

quote:

Belki oyundur. Umarım oyundur oynarız o sahneyi daha zevkli olur. Şimdiye kadar hiçbir oyunda taşla karşımdaki otomatik silahlı birini öldürmemiştim.

durun simdi sizin de adiniz korkak diye cikicak aman haa

• quote:

neyin farkındalığından bahsediyorsun. nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama marmara bölgesinde nereye gitsem altında binlerce tl'lik arabalarla dolaşan insanlar var. dışarı silah satmaya başladık ve genç nüfus sayesinde üretim gücü neredeyse sınırsız. eğer hükümet değişir de biraz akıllı biri gelirse bu iş gücünü kullanırsak 10 sene içinde hayran olduğun diğer yabancı ülkeler gibi oluruz.

o kürt deyip dışlandıklarınız olmasa Türkiye diye biryer olmazdı. bu yüzden böyle bir ırkı küçük düşürücü söylemlerden uzak durun. pkk gerçeğini herkes biliyor tsk ile kıyaslayan kafasızlar var çok güveniyorlarsa dağa çıksınlar. 20 milyon kürtmüş bu ülkede 74 milyon TÜRK var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

valla hocam okumadan yazmışsın, ne diyelim, daha okumayı bilmeden savaş kazanacaksınız

Yok yok okudum ve okuyorum da,hemde senin boyun kadar kitap okudum merak etme..Hem haklısın savaşı kazanırız biz,siz yorulmayın aman ha..

• quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker

quote:

neyin farkındalığından bahsediyorsun. nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama marmara bölgesinde nereye gitsem altında binlerce tl'lik arabalarla dolaşan insanlar var. dışarı silah satmaya başladık ve genç nüfus sayesinde üretim gücü neredeyse sınırsız. eğer hükümet değişir de biraz akıllı biri gelirse bu iş gücünü kullanırsak 10 sene içinde hayran olduğun diğer yabancı ülkeler gibi oluruz.

o kürt deyip dışlandıklarınız olmasa Türkiye diye biryer olmazdı. bu yüzden böyle bir ırkı küçük düşürücü söylemlerden uzak durun. pkk gerçeğini herkes biliyor tsk ile kıyaslayan kafasızlar var çok güveniyorlarsa dağa çıksınlar. 20 milyon kürtmüş bu ülkede 74 milyon TÜRK var.

Son 10 yılda ülkeyi bu kadar kalkındıran bu hükümetdir, haksızlık etmeyelim. %50 ile geliyoruz

• Hayır,
    boş konuşuyorsunuz,
    halen bir cevap yok
    ben 2.dünya savaşı örneği veriyorum
    cevap yok, dersin ki orada şöyle bir durum vardı yanılıyorsun dersin yok

Irak operasyonların da ki Türkiyenin hantallığını örnek veriyorum
    algılamıyorsun bile

Adamların denizaltıları yeter, bizim donanmanın yetersizliğini anlatıyorum yine cevap yok,
    F16 larımızın durumunu anlatıyorum yine cevap yok,

kelime ebeliği yapıyorsun,
    sonarmı deniyordu,
    ay nasıl radar dedim, şimdi intaharmı etsem ne yapsam,

işte senin gibiler, ne olacak Kursk battı bizim denizaltılar daha iyi dersin

e şimdi konuşacak birşey kalmıyor geriye,
    siz çocuklar kendi kendinize eğlenin,

Şunları yapmalıyız,ya neyse sizin gibi lere ne anlatılır,
    yahu adam 2 köprüyü bombalasa tüm lojistğin çöker,
    lojistik ne dersin

adam elektriğini keser, mum ışığı var dersin
    GPS sistemini kapatır, pusula var dersin,
    hadi iyi oyunlar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

bir köpek havlıyor hoşt hoşt,

Hayırdır kendini haklı çıkarmak için denizaltı tespit eden radar mı yapmaya giriştin abdusss cum

• quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

quote:

Orijinalden alıntı: Carrier has arrived

quote:

quote:

durun simdi sizin de adiniz korkak diye cikicak aman haa

Yok yok, birazdan diyecekler ki savaş çıksa siz karşı tarafa geçersiniz
    İşte bu mantık yüzden şu anda bu Fransadan çooook gerideyiz, bi bunun farkına varamadı adamlar

• 1940 lara gidersen bu teknolojik silahlar da yoktu karsılıklı cephelerde savasıyorlardı simdi burdan füzeyi atıyorlar ülke arası karısıyor ohooo...
    Türklerle basa cıkmak yürek ister bize savas acıldı mı biz hepimiz kenetleniriz birbirimize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Sparrow12

1940 lara gidersen bu teknolojik silahlar da yoktu karsılıklı cephelerde savasıyorlardı simdi burdan füzeyi atıyorlar ülke arası karısıyor ohooo...
    Türklerle basa cıkmak yürek ister bize savas acıldı mı biz hepimiz kenetleniriz birbirimize.

Hangi film ?
  • quote:

fransa 60 milyon nüfuslu bir ülke. bizden 20 milyon daha azlar. hadi diyelim ki insan gücünü kapattılar. ya aslında fransa ve türkiye savaşı gibi birşeyi tartışmak çok saçma birşey ama strateji yapmanında kimseye bir zararı olmaz.

Türkiye hava ve karada fransa'dan daha üstün. Ayrıca şunuda belirtmek isterim. Atom enerjisi kurumu başkanı söylemişti Türkiye 2 yıl içinde nükleer silah yapacak teknolojiye sahiptir demişti.

Fransanın sahip olmadığı askeri kabiliyet Türkiye'de var. Örnek isterseniz gece nokta atışı hava operasyonu. veya kıtalar arası hava operasyonu düzenleme yeteneği.

Fransa güçsüzdür demiyorum. (ayrıca tüm avrupayı yenebilecek bir güçleri oldğunu sanmıyorum)

Sen şaka mı yapıyorsun?Fransa uçağını, tankını kendi yapıyor.Türkiye ise amerikanın hurdaya çıkarıp hibe ettiği parça satarak para kazandığı tankları kullanıyor.Uçaklar da gemiler de hep amerikan eskisi.Doğru dürüst helikopteri yok.30-40 yıl öncesi silahlarla Türkiye fransa karşısında çok zayıf.
    Nüfus farkı hiçir şey değil fransa buraya girse fazlalık nüfusun kaçacak yer arar.

•  Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker

quote:

Genç nüfus ve üretim kapasitesi hikaye.Türkiye yatırım yapmak için pahalı bir ülke.Mısır, iran bizden daha genç nüfusa ve daha ucuz maliyetlere sahip ülkeler.Kolay kolay kimse fabrikasını buraya kurmaz.Türkiyeden birçok fabrika, tesis mısıra geçti,bazısı romanyaya.

• savaslarda nukleer sılah kullanımı ıle ılgılı motar doktrınını bılen varmı?

adı da motar mıydı onuda anımsayamıyorum ya
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Sparrow12

1940 lara gidersen bu teknolojik silahlar da yoktu karsılıklı cephelerde savasıyorlardı simdi burdan füzeyi atıyorlar ülke arası karısıyor ohooo...

Hangi film ?

2011 yilinda hala yurekli olmaktan bahsedenler var.
  • Benim bildiğim kadarıyla savaşın kötü bir şey olduğu, masum insanların öldüğü anlayışı anaokulu ve 1. sınıfta veriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

quote:

o pembe gözlüğü ve altına alıntı yaparak hemde pespembe yazan KORKAĞIN TEKİSİNİZ.

Haçlılar toplandı siz böyle korkun... Allah vermesin yarın birgün savaşa girsek. Fransa bizden güçlü ve büyük mantıklı olmakta fayda var teslim olalım dersiniz...

Fransa dediğniz ülkeyle ordularımız bile savaşmadı. Kahramanmaraş ve gaziantep ünvanlarını bunların o korkutuğunuz ordularını bozguna uğratarak almışlardır.

Korkaklikla alakasi nedir ?

adamlar hakli.iskembeden vermissin gitmis.

"Türkiye hava ve karada fransa'dan daha üstün. Ayrıca şunuda belirtmek isterim. Atom enerjisi kurumu başkanı söylemişti Türkiye 2 yıl içinde nükleer silah yapacak teknolojiye sahiptir demişti. "

Sen inaniyormusun turkiyenin nukleer silaha sahip olabilicegini?RTE istedigi kadar baski yapsin.amerikanin muttefigi oldugu surece herhangi nukleer silah soz konusu olamaz.

Nufus konusuna gelirsek.artik m.o doneminde degiliz.kimsede atlarla savasa girmeyecegi cok sacma karsilastirma olmus.
    Bkz: israel.nufusu 2009 tahmini 7,465,000. 1995 sayımı 5,548,523.simdi Turkiye dahami guclu israel den?

Ayrica Turkiyede askeri kabiliyet falan bunlar sacma sapan yalan dolan laflar.okadar saglam askeri gucu varsa turkiyenin 4 5 iti dagdan indirsin once

İndirince yenileri çıkıyor ama... Bu sorunun adı terörist sorunu değil ki öldürünce bitsin, adı üstünde terörizm. Karşında belli bir düşman yok, gerektiğinde sınır dışına kaçıyorlar, gelip adam gibi saldırmıyorlar işleri güçleri bombalı saldırı, mayın döşeme vs.. Sen dağdaki 5000 teröristi gebertsen bile bu adamlar destek aldıkları sürece yenilerini koyacaklar oraya. Terörizmle savaşarak mücadele edilmez, bunu hala kafamıza sokamadık. Sorunun çözülmeme sebebi de bu zaten. Azıcık mantık.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.