Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
3
Favori
56.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abdusss

Oturduğu yerden kendini bilgili sanan,
    varlık,

insan düşünen araştıran bir varlıktır,
    bir insan senin gibi konuşur ise,
    onunla ne tartışılabilir,
    gel bilgini söyle,
    tartışalım

yok, Fransız ordusu neymiş, biz çok güçlüymüşüz,
    ya sen kendini kahvedemi sandın
    sen tartışmıyorsun ki
    kahvede oturan insanlar gibi boş konuşuyorsun,
    bir bilgin varsa söyle

yoksa sus adam sanalım

sonra nedne hakaret ediyorsun oluyor,

bilgi paylaşımı yap,
    bilgiye dayanmadan konuşuyor isen sus,

yazık çizdik anlattık,
    neye dayandırdık
    bilgiye

sen neye dayandırdın
    hiçbir şeye

tezini bilgiler ile savun

yoksa sus, adam bilelim

senin gibilerden bıktım yahu

Yahu Adamların nükler denizaltıları var,
    TÜrkiyenin elinde ki hiçbir radar bu denizaltıyı algılıyamaz,
    senin ruhun duymadan bu denizaltılar boğazlardan geçer, geçmesine lüzumda yok
    denizin dibinden, o denizaltı nükler füze atabiliyor
    o denizaltı 1 yıl suyun dibinde kalabiliyor,
    senin denizaltın, tüm savaş gemilerin mazot ile çalışıyor,
    mazot taşıyan tankeri vur,
    tüm donanmamız dursun
    2 tane köprüyü vur tüm lojistik çöksün

F16 larımızamı güveniyor
    çoğu işe yaramaz sınıftan
    50c çok az var
    zaten hiçbirinde radarbozma özelliği yok,
    İsrail de taktırmaya çalıştık
    Yunan f16'lerının radarbozma özelliği var

neyse
    senin gibi biriyle tartışılmaz
    çünkü bilgi ile tartışmıyorsun
    boş boş konuşuyorsun
    boş adamlar
    boş konuşur

adamların detay tank, uçak gemilerine girmedim
    sadece denizaltıları dedim
    Fransa sadece denizaltılarını yollayarak Türkiyeyi etkisiz hale getirebilir,
    Denizaltılara karşı sunu yaparız bile demiyorsun ya

Onların denizaltılarını variller ilemi durduracaksın
    top atışıylamı

savaş için ulaşım ağı, güvenliği çok önemlidir, ne korunaklı ulaşım ağımız var
    yahu Irak operasyonlarından övgü ile bahset cahil herif,

yaşın yetmez belki, Suriye, Demirel'e operasyonmu yapacaksınız demişti
    Demirel yalanladı
    2 ay sonra operasyon yaptık

Casuslar arasında bir söz varmış,
    "Türkler gibi gizli göreve davul zurna ile gitmek"
    Literatüre böyle bir söz girmiş sayemizde
    artık başarısız gizliliği ortaya çıkan görevlere böyle deniliyormuş,

neden
    gizli harekat için sınıra 3 ay asker yığ sonra saldır, 30.000 kişi ile gir,
    10 kişi öldürdüm de geri çekil

A biz kahramanız, biz şöyleyiz biz böyleyiz,
    boş insanlar boş konuşur
    bol bol boş konuş,
    ama git kahvede konuş yakışır sana,

quote:

Orijinalden alıntı: Bora_T

quote:

quote:

Olası bir savaşta Fransa'dan korkan,ağzı süt kokan Call of Duty tayfası kalabalık etmesin aslında bu konuda..Sizin gibi gölgesinden bile korkan muhtemelen askerliğini yapmamış eline silah bile almamış hem yaşı hem aklı ergenlerden allah korusun memleketimi..

ne büyük yazdın be
    işte böyle yazdıkça biz güçleniyoruz, büyüyoruz

Cahil cesareti,
    İki ordunun karşılaştırılması istenmiş,
    Birisi Türk ordusu Fransadan daha güçlü derse,
    geri o adam ile tartışmaya gerek yok,
    kendi bilgi seviyesini göstermiş olur,
    bilemiyorum yaşın kaç, ben ne yazık ki 32'yim,
    bu işler çok zaka gerektirmiyor
    biraz bilgi yeter,

İngiliz ve Fransızlara hata tüm dünyaya göre, hatta Almanlara görede Fransız birlikleri saldırıya geçtiği an, 5 haftada Berlin'e varırdı,
    Neden,
    sayı üstünlüğü herşey sananlar yüzünden,
    2. dünya svaşını iyice araştır öğren sonra konuş

Ben boşuna mı yazdım ya yaşı ya aklı ergen diye,tam da seni tarif etmişim..Bilgisizliğin o kadar ileri boyutta ki "yaşım senden büyük ben daha iyi bilirim" zırvalarıyla laf kalabalığı ediyorsun.."Ne yazık ki 32'ymişsin" yani yaşından da memnun değilsin belli ki.."Yaşım 32 ama üslup ve zekâm yarısı kadar" demek istedin belki de ..2. dünya savaşını araştırmam konusundaki küstah emirlerini de iade edeyim,sen kimsin ki bana ne yapacağımı söyleyeceksin,klavye delikanlılarından öğrenecek bir şeyim yok..

Önceki mesajlarımdan birinde Fransa'nın son 10-15 yılda aktif olarak katıldığı ve başarı gösterdiği,ayrıca tecrübe edindiği bir sıcak çatışma ve savaş var mı varsa hangisi diye sordum,tekrar soruyorum..Sen bırak 65-67 sene önceki 2.dünya savaşını da bugüne gel ve cevap ver bir zahmet bay parlak zekâ..Fransa'nın Avrupa'nın göbeğinden ya da sömürgelerinden bize nasıl saldıracağını ve hangi kuvvetleri ile tek başına bizi alt edebileceğini bir anlatıver fazla tantana etmeden de öğrenelim..

Birisi Türk ordusu Fransadan daha güçlü derse,
    geri o adam ile tartışmaya gerek yok,
    kendi bilgi seviyesini göstermiş olur

Bir de şu veciz sözünü açıklasana bize neden geriymişiz..Türk ordusu Fransa'dan güçlü (veya Fransa'yı yenebilir) deyince neden bizimle tartışıp konuşma zahmetine girmiyormuşsun bir öğrenelim..

Not : Zaka değil zekâ olarak yazılır doğrusu,biraz çalışıp düzeltebilirsin Türkçe'ni üzülme..

Edit : Harf hatası

Ağzıdan kudurmuşlar gibi köpük saçarak konuşuyorsun ve ancak bu konuda maskaralık yaparsın,başka da bir işe yaramazsın..Savaş zamanı seni askere ancak patates soymaya alırlar,bu kudurganlıkla sen cephede falan iş görmezsin çünkü..Okuyan da kendi mesajlarından bilgi fışkırıyor zanneder..Kuru gürültü ile alt alta hakaretler sıralayıp "sonra bilgi paylaşımı yapıyorum" dersin..Yazdık çizdik anlattık neye dayandırdık..bilgiye demişsin..Hani o yazıp çizip anlattıkların,hani o paylaştığın muhteşem bilgi patlaması nerede..Sen galiba gece kıçın açık uyudun..Muhatap alınacak biri değilsin..Ben seninle tartışmam bile,tenezzül etmem..Yaş konusuna da epey takılmışsın bir yaran var herhalde..Merak ettiysen söyleyeyim,yaşıtız seninle ve senin çok bilmişlik taslayarak bahsettiğin herşeyi zamanında bende gördüm geçirdim,bu nedenle kuru gürültü yapma fazla..

Saldıracağım hakaret edeceğim diye hiç yazmadığım şeyi eklemişsin mesajına ; "Irak"..Ben nerede Irak'tan bahsetmişim,Fransa ile Türkiye karşılaştırmasında Irak'ın ve terörle mücadele için yapılan sınır ötesi operasyonların ne alakası var be cahil adam..Ayrıca "herif" bile denmez sana ne idüğü belirsiz..Bak bir "bilgini"daha düzeltelim bay cahil..Denizaltılar radarla değil sonar'la tespit edilir..Radar yeryüzü üzerinde radyo sinyalleri yollar ve yansıyan dalgalar ölçülerek hedefin mesafesi yönü gibi bilgiler tespit edilir..Su altında ise sonar kullanılır..Hadi şimdi sen hangi oyunu oynuyorsan ona devam et..Ne acıdır ki vatanı savunmak için savaşa girsek senin gibi "Fransız'lardan korkanlar" içinde savaşacağız..Keşke senin gibiler için savaşmama hakkım olsa..Çünkü umrumda değil senin gibiler..

Sen ancak Hürriyet gibi magazin gazetelerindeki manşetlerden aklında kalanlarla cahil cahil şov yaparsın buralarda..Hadi kolay gele..

• quote:

Orijinalden alıntı: Rotflmao

Bizde Fransa gibi ülkelerde olmayan iman gücüde var bunu unutmayın....

ABD dedeki askerlerde dindar, onuda söylemiliyim.

Bir ABD li general aynen şunu demişti, Rusya aslında askeri olarak bizden daha üstün ve daha zekiydi, ama biz niye soğuk savaşı kazandık biliyormusunuz? Çünkü tanrıya inandığımız için.

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?

bu ülke kurulurken muassır medeniyetler seviyesi ve göklerdeki istikbal hedef gösterildi. aklınızı başınıza alın, hainler sizlersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenler otogarı alt katı -- 20 Mart 2011; 17:38:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pog

Bir söz daha vardır. Fransızları arkamda görmektense Türkleri karşımda görmeyi tercih ederim diye. Bu sözleri bazılar bize verilen gaz olarak algılayıp aşağılık hissediyorlar.

Ya pkk neden bitirilemedi diyorsun hala. kardeşim pkk kolay kolay bitmez karşında düzenli bir ordu yok. ülke yok, sınır yok, bina yok. evinin içine giren sinekleri sonsuza kadar yok edebiliyormusun. bir öldürüyorsun bir kaç gün sonra yine gelmiş. PKK da aynısıdır işte. akıllı olun.

BM veto hakkına sahip olan 5 üyesinden birisi demişler. Almanların ve japonların en çok vurduğu 5 ülkeye verildi o üyelik.

Fransızlar 6 haftada anakarasını vatanını teslim etti 1 ülkeye. Hepsi birleşti bize saldırdı bırakın anakaraya çıkmayı çanakkaleden bile geçirmedik.

Ama sizin gibi korkaklar olursa. siz fransızlardan korkarsınız dokunmazsınız. onlar sizden korkak dokunmadan geçer işgal mi işgal olur.

Ben herşeyimle bugün dahi bir savaş çıksa sınırsız frasız, ingiliz, abd li katletmeye hazırım. bu vatan için ölmeyede aynı şekilde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: D.A.B.9

quote:

Bir ABD li general aynen şunu demişti, Rusya aslında askeri olarak bizden daha üstün ve daha zekiydi, ama biz niye soğuk savaşı kazandık biliyormusunuz? Çünkü tanrıya inandığımız için.

/>

Geç dalganı geç. Nükleer bomba kullanmak o kadar kolay değil. Fransa öyle istediği gibi kullanamaz... Yunanistan var yanı başımızda. Avrupa birliği sınırına giriyor, onlar izin verirmi sence??? Biz yeni zellendamıyız öyle kimse etkilenmeden bombalanalım?

kullanırlarsa diyorum iman gücü yorumlarına ibret aldım şuan yüzüme nur indi

• quote:

Orijinalden alıntı: Tahmazoğlu Tahir

Kangallar bizde rahat olun

• quote:

Bir söz daha vardır. Fransızları arkamda görmektense Türkleri karşımda görmeyi tercih ederim diye. Bu sözleri bazılar bize verilen gaz olarak algılayıp aşağılık hissediyorlar.

Ya pkk neden bitirilemedi diyorsun hala. kardeşim pkk kolay kolay bitmez karşında düzenli bir ordu yok. ülke yok, sınır yok, bina yok. evinin içine giren sinekleri sonsuza kadar yok edebiliyormusun. bir öldürüyorsun bir kaç gün sonra yine gelmiş. PKK da aynısıdır işte. akıllı olun.

BM veto hakkına sahip olan 5 üyesinden birisi demişler. Almanların ve japonların en çok vurduğu 5 ülkeye verildi o üyelik.

Fransızlar 6 haftada anakarasını vatanını teslim etti 1 ülkeye. Hepsi birleşti bize saldırdı bırakın anakaraya çıkmayı çanakkaleden bile geçirmedik.

Ama sizin gibi korkaklar olursa. siz fransızlardan korkarsınız dokunmazsınız. onlar sizden korkak dokunmadan geçer işgal mi işgal olur.

Ben herşeyimle bugün dahi bir savaş çıksa sınırsız frasız, ingiliz, abd li katletmeye hazırım. bu vatan için ölmeyede aynı şekilde

%100 katılıyorum
    Bir ülke geçmişinde neyse geleceğindede öyledir. Hitler 3 ay olarak hesapladı paris e varışını. 6 haftada teslim bayrağını çekti bu fransızlar

• zagross sen benimle muhattap olsan ne olur olmasan ne olur. benim için korkaklığını mantık saymış bir savaş çıksa başlamadan yenilgiyi kabul etmiş korkağın tekisin.

Ben savaşarak radyasyonu yer ölürüm. sen kayrolanın altında korkundan saklanırken radyasyonu yer ölürsün. ama sende mantık var ya şimdi saklanarak ölmek daha kolay ve mantıklı olur...

Şahsen hiçbirşey yapmayım. elinde tam otomatik silahlı fransız askerlerine taş atarım. hiç değilse enerjimi onlara düşmanlıkla bitiririm. aman sen savaşma sakın nasıl olsa yenerler bizi. hatta savaşta kadınlara dokunmuyorlar. etek giy toplama kamplarına git istersen bu da mantıklı birşey.

vietnam 1 milyon nüfusluydu. kadın çoluk çocuk herkes abd askeri görünce taş attı düşmanlık etti. ne oldu abd yenildi kuyruğunu kıstırdı gitti.
  • quote:

insanda yürek olması gerekir. 2 dünya savaşı sırasında ruslar finlandya ya savaş açtıklarında 2 gece finlandyayı alacaklarını ve almanya ile savaşta stratejik bir bölgeyi ele geçireceklerini düşünüyordu.

150.000 lik finlandya ordusu 2 milyonluk rus ordusunu geri püskürttü hemde sadece 5 tankla. savaşın sonunda şuan kullanılan molotof kokteyli gibi şeylerin bulunduğu çıktı ortaya. finlandya erkekleri cesurca çarpıştılar ve rus ordusunun ülkelerinden geçmesine izin vermedi.

kendinden 12 kat daha büyük bir orduyu geri püskürttü finlandya ordusu. Korkup yılmadılar. şurdaki dh gençliği gibi 2 milyonluk ordunun karşısında durmayı enayilik olarak görmediler. (yabancı ülkelerden örnek vermemin sebebi bizim ülkemizin kahramanlıkları gaz veriliyo sanan türklüğünü yitirmiş şahisyetleredir.)

Sovyet Rusya zaten yenilmek icin girdi. Bu fake bir savasti ve bence guzel bir stratejiydi. 2. dunya savasiyla ilgilenen arkadaslar bu stratejiyi cok iyi bilir. Arastirmadan ornek vermeyiniz

• türkiye nin ne tekonolojisi var,ne de ekonomik gücü.kalkıota avrupanın güçlü ülkeleriyle kıyaslamayın ülke gerçeklerinin farkında olun ona göre davranın.bunu türkiyeyi aşağılamk için yazmıyorum,herşeyin farkında olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam haklı beyler

quote:

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?

bu ülke kurulurken muassır medeniyetler seviyesi ve göklerdeki istikbal hedef gösterildi. aklınızı başınıza alın, hainler sizlersiniz.

• quote:

zagross sen benimle muhattap olsan ne olur olmasan ne olur. benim için korkaklığını mantık saymış bir savaş çıksa başlamadan yenilgiyi kabul etmiş korkağın tekisin.

Ben savaşarak radyasyonu yer ölürüm. sen kayrolanın altında korkundan saklanırken radyasyonu yer ölürsün. ama sende mantık var ya şimdi saklanarak ölmek daha kolay ve mantıklı olur...

Şahsen hiçbirşey yapmayım. elinde tam otomatik silahlı fransız askerlerine taş atarım. hiç değilse enerjimi onlara düşmanlıkla bitiririm. aman sen savaşma sakın nasıl olsa yenerler bizi. hatta savaşta kadınlara dokunmuyorlar. etek giy toplama kamplarına git istersen bu da mantıklı birşey.

vietnam 1 milyon nüfusluydu. kadın çoluk çocuk herkes abd askeri görünce taş attı düşmanlık etti. ne oldu abd yenildi kuyruğunu kıstırdı gitti.

önemli olan nokta, sen niye bu kadar gaza geldin ben anlamadım, taş atacakmış falan.
    adamlar gitmiş gerizekalı kaddafi'ye savaş açmış adam 42 senedir arapları diktatörlükle yönetiyor. sen taş atacak kadar neden gaza geldin şimdi?
    arap mısın sen?

Türkiye diktatörlükle yönetilmiyor (son hükümet dönemini saymazsak)
    Herkes otursun işini yapsın, ülkesine hizmet etsin bu kadar basit.

• konuyu görünce kalıma geldi. south park ın bir bölümünde korsan oluyorlardı. fransız gemisini ele geçiriyorlardı. abd ordusuna yardım istemek için gittiklerin amerikan askeri komutana "korsanlar bir gemiyi kaçırmış. gemi mürettebatı fransız olduğu için hemen teslim olmuşlar" diyordu alakasız ama söylemek istedim.
  • quote:

bir köpek havlıyor hoşt hoşt,

Hayırdır kendini haklı çıkarmak için denizaltı tespit eden radar mı yapmaya giriştin abdusss cum
  • quote:

zagross sen benimle muhattap olsan ne olur olmasan ne olur. benim için korkaklığını mantık saymış bir savaş çıksa başlamadan yenilgiyi kabul etmiş korkağın tekisin.

Ulan sen hayatinda kac tane savas gordun gelmis burda bana boyle ahkam kesiyorsun
    ben iranliyim , iran irak savasini gormus adamim ulan 8 sene savasmak kolay mi ambargo altinda bir ulke icin?oyle klavye basindan atip tutma.yok ben tas atarim falan.sen neyi atiosun? seni dograrlar haberin yok.sen herhalde savaslari artik canakkale savasi gibi saniyorsun.ulan sen daha savas oldugunu anlamadan radyasyon dan bilincini kaybetmis olucaksin.

ben yer bitiririm radyasyonu nedir ya
    al bakda az teknoloji gor.
    Artik bunlarada tas atarsin herhalde
    http://www.youtube.com/watch?v=16ti9GwnlVs&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZAGROSs -- 20 Mart 2011; 18:22:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

türkiye nin ne tekonolojisi var,ne de ekonomik gücü.kalkıota avrupanın güçlü ülkeleriyle kıyaslamayın ülke gerçeklerinin farkında olun ona göre davranın.bunu türkiyeyi aşağılamk için yazmıyorum,herşeyin farkında olun.

İngilizler Afganistan'da perişan vaziyette,ordudan kaçan kaçana..Kıçı kırık milislerle başa çıkamıyorlar da topyekûn hava saldırılarıyla vuruyorlar her yeri,masumları katlediyorlar..Hatta bu yüzden Alman savunma bakanı istifa etti..Hangi güçlü ülke hangi yürek hangi savaş tecrübesi..Amerikan ordusu Irak'ta kâbus ve belki kendi tarihinde olmadığı kadar intihar ve firar olaylarını yaşadı..Teknolojisini,hava savunma sistemi olmayan,zırhlı araçları olmayan direnişçiler üzerinde gösterdi,youtube'da da paylaşa paylaşa herkese reklamını yaptı..Gören duyan da onları yenilmez zanneder..

İşte kalelerin içten fethedilmesi böyle birşey..Bu ülkede son yetişen nesiller kendi gücünü bilmeden elin ordusuna savaşsız teslim oluyor..Allah bu ülkeyi korusun..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

türkiye nin ne tekonolojisi var,ne de ekonomik gücü.kalkıota avrupanın güçlü ülkeleriyle kıyaslamayın ülke gerçeklerinin farkında olun ona göre davranın.bunu türkiyeyi aşağılamk için yazmıyorum,herşeyin farkında olun.

İngilizler Afganistan'da perişan vaziyette,ordudan kaçan kaçana..Kıçı kırık milislerle başa çıkamıyorlar da topyekûn hava saldırılarıyla vuruyorlar her yeri,masumları katlediyorlar..Hatta bu yüzden Alman savunma bakanı istifa etti..Hangi güçlü ülke hangi yürek hangi savaş tecrübesi..Amerikan ordusu Irak'ta kâbus ve belki kendi tarihinde olmadığı kadar intihar ve firar olaylarını yaşadı..Teknolojisini,hava savunma sistemi olmayan,zırhlı araçları olmayan direnişçiler üzerinde gösterdi,youtube'da da paylaşa paylaşa herkese reklamını yaptı..Gören duyan da onları yenilmez zanneder..

İşte kalelerin içten fethedilmesi böyle birşey..Bu ülkede son yetişen nesiller kendi gücünü bilmeden elin ordusuna savaşsız teslim oluyor..Allah bu ülkeyi korusun..

Sonuç olarak Irak şu anda perişan, biz bundan bahsediyoruz.
    Girerler 1 haftada en doğumuzdan çıkarlar tertemiz, gülen yüzleriyle demiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

quote:

Ulan sen hayatinda kac tane savas gordun gelmis burda bana boyle ahkam kesiyorsun
    ben iranliyim , iran irak savasini gormus adamim ulan 8 sene savasmak kolay mi ambargo altinda bir ulke icin?oyle klavye basindan atip tutma.yok ben tas atarim falan.sen neyi atiosun? seni dograrlar haberin yok.sen herhalde savaslari artik canakkale savasi gibi saniyorsun.ulan sen daha savas oldugunu anlamadan radyasyon dan bilincini kaybetmis olucaksin.

ben yer bitiririm radyasyonu nedir ya
    al bakda az teknoloji gor.
    Artik bunlarada tas atarsin herhalde
    http://www.youtube.com/watch?v=16ti9GwnlVs&feature=related

Fransada f-22 yokki, dandik mirage ları var. Bizim eski teknoloji f-16 larımız o mirageları kaç kere maymuna çevirdi yunanistanla olan it dalaşlarımızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 20 Mart 2011; 18:39:24 >

• quote:

fransa 60 milyon nüfuslu bir ülke. bizden 20 milyon daha azlar. hadi diyelim ki insan gücünü kapattılar. ya aslında fransa ve türkiye savaşı gibi birşeyi tartışmak çok saçma birşey ama strateji yapmanında kimseye bir zararı olmaz.

Türkiyede 20 milyon kürt olduğu söyleniyor. Olduk mu 60 milyon.Fransa oldu mu 80 milyon. Biraz matematik
  • quote:

Orijinalden alıntı: mohican

quote:

fransa 60 milyon nüfuslu bir ülke. bizden 20 milyon daha azlar. hadi diyelim ki insan gücünü kapattılar. ya aslında fransa ve türkiye savaşı gibi birşeyi tartışmak çok saçma birşey ama strateji yapmanında kimseye bir zararı olmaz.

Türkiyede 20 milyon kürt olduğu söyleniyor. Olduk mu 60 milyon.Fransa oldu mu 80 milyon. Biraz matematik

Adam haklı

• @Rotflmao

Biliyorum zaten fransa da olmadigini.arkadas illa iman gucuyle herseyi yenebilcegini iddia ediyor da.tas atarim radyasyon yerim diyor da gorsun simdiden diye ornek verdim
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.