Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
3
Favori
56.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

türkiye nin ne tekonolojisi var,ne de ekonomik gücü.kalkıota avrupanın güçlü ülkeleriyle kıyaslamayın ülke gerçeklerinin farkında olun ona göre davranın.bunu türkiyeyi aşağılamk için yazmıyorum,herşeyin farkında olun.

neyin farkındalığından bahsediyorsun. nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama marmara bölgesinde nereye gitsem altında binlerce tl'lik arabalarla dolaşan insanlar var. dışarı silah satmaya başladık ve genç nüfus sayesinde üretim gücü neredeyse sınırsız. eğer hükümet değişir de biraz akıllı biri gelirse bu iş gücünü kullanırsak 10 sene içinde hayran olduğun diğer yabancı ülkeler gibi oluruz.

o kürt deyip dışlandıklarınız olmasa Türkiye diye biryer olmazdı. bu yüzden böyle bir ırkı küçük düşürücü söylemlerden uzak durun. pkk gerçeğini herkes biliyor tsk ile kıyaslayan kafasızlar var çok güveniyorlarsa dağa çıksınlar. 20 milyon kürtmüş bu ülkede 74 milyon TÜRK var.

Genç nüfus ve üretim kapasitesi hikaye.Türkiye yatırım yapmak için pahalı bir ülke.Mısır, iran bizden daha genç nüfusa ve daha ucuz maliyetlere sahip ülkeler.Kolay kolay kimse fabrikasını buraya kurmaz.Türkiyeden birçok fabrika, tesis mısıra geçti,bazısı romanyaya.

dostum benim babam finans danışmanı. yurtdışından anlaşmalı şirketler ile türkiye'de fabrika kurdurmayla alakalı işi var. en çok krizin olduğu dönemde bile bizim evimize ekmek giriyor ne demek istediğimi anlamışsındır umarım. türkiye'de talep varken yurtdışından getirmektense buraya fabrika açan birsürü büyük şirket var. türkiye bir yunanistan değil dostum.

@rotflamo bu konuda haklısın ancak daha fazlası yapılabilir bu bir gerçek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

türkiye nin ne tekonolojisi var,ne de ekonomik gücü.kalkıota avrupanın güçlü ülkeleriyle kıyaslamayın ülke gerçeklerinin farkında olun ona göre davranın.bunu türkiyeyi aşağılamk için yazmıyorum,herşeyin farkında olun.

neyin farkındalığından bahsediyorsun. nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama marmara bölgesinde nereye gitsem altında binlerce tl'lik arabalarla dolaşan insanlar var. dışarı silah satmaya başladık ve genç nüfus sayesinde üretim gücü neredeyse sınırsız. eğer hükümet değişir de biraz akıllı biri gelirse bu iş gücünü kullanırsak 10 sene içinde hayran olduğun diğer yabancı ülkeler gibi oluruz.

o kürt deyip dışlandıklarınız olmasa Türkiye diye biryer olmazdı. bu yüzden böyle bir ırkı küçük düşürücü söylemlerden uzak durun. pkk gerçeğini herkes biliyor tsk ile kıyaslayan kafasızlar var çok güveniyorlarsa dağa çıksınlar. 20 milyon kürtmüş bu ülkede 74 milyon TÜRK var.

Genç nüfus ve üretim kapasitesi hikaye.Türkiye yatırım yapmak için pahalı bir ülke.Mısır, iran bizden daha genç nüfusa ve daha ucuz maliyetlere sahip ülkeler.Kolay kolay kimse fabrikasını buraya kurmaz.Türkiyeden birçok fabrika, tesis mısıra geçti,bazısı romanyaya.

dostum benim babam finans danışmanı. yurtdışından anlaşmalı şirketler ile türkiye'de fabrika kurdurmayla alakalı işi var. en çok krizin olduğu dönemde bile bizim evimize ekmek giriyor ne demek istediğimi anlamışsındır umarım. türkiye'de talep varken yurtdışından getirmektense buraya fabrika açan birsürü büyük şirket var. türkiye bir yunanistan değil dostum.

@rotflamo bu konuda haklısın ancak daha fazlası yapılabilir bu bir gerçek.

Bak baban finans danışmanıymş. 2. en büyük parti türkiyede sosyal demokrat bir parti, sence şu anki hükümetten daha iyi mi iş yaparlar finansal olarak?
    Senin dediğin büyüme için Özal gibi biri gelmesi lazım, öyle biride ancak 100 yılda bir gelir.

• Güç demek ordu demek değildir ; soz geçirmek de ayrı bır güçtür ; ornegin bir baba oğlundan zayıf olabilir ancak baba her zaman güçlüdür ondan, otorite ve sulta bakımından......
    Türkiye Fransadan maddi olarak güçlüdür ancak otorite bakımından daha zayifir, Fransa bir şey söylese tüm dünyada kabul görür desteklenir tenfiz ve tatbik edilir. Umarım kısaca anlatabilmisimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

quote:

Orijinalden alıntı: pog

zagross sen benimle muhattap olsan ne olur olmasan ne olur. benim için korkaklığını mantık saymış bir savaş çıksa başlamadan yenilgiyi kabul etmiş korkağın tekisin.

Ben savaşarak radyasyonu yer ölürüm. sen kayrolanın altında korkundan saklanırken radyasyonu yer ölürsün. ama sende mantık var ya şimdi saklanarak ölmek daha kolay ve mantıklı olur...

Şahsen hiçbirşey yapmayım. elinde tam otomatik silahlı fransız askerlerine taş atarım. hiç değilse enerjimi onlara düşmanlıkla bitiririm. aman sen savaşma sakın nasıl olsa yenerler bizi. hatta savaşta kadınlara dokunmuyorlar. etek giy toplama kamplarına git istersen bu da mantıklı birşey.

vietnam 1 milyon nüfusluydu. kadın çoluk çocuk herkes abd askeri görünce taş attı düşmanlık etti. ne oldu abd yenildi kuyruğunu kıstırdı gitti.

Ulan sen hayatinda kac tane savas gordun gelmis burda bana boyle ahkam kesiyorsun
    ben iranliyim , iran irak savasini gormus adamim ulan 8 sene savasmak kolay mi ambargo altinda bir ulke icin?oyle klavye basindan atip tutma.yok ben tas atarim falan.sen neyi atiosun? seni dograrlar haberin yok.sen herhalde savaslari artik canakkale savasi gibi saniyorsun.ulan sen daha savas oldugunu anlamadan radyasyon dan bilincini kaybetmis olucaksin.

ben yer bitiririm radyasyonu nedir ya
    al bakda az teknoloji gor.
    Artik bunlarada tas atarsin herhalde
    http://www.youtube.com/watch?v=16ti9GwnlVs&feature=related

senin tv de görmediğin kadar askerde çatışmaya girdim lan ben. taş atarım meselesine gelince kelimeye takılmışsınız. o bir mecazi anlamdı ama sen ülke savunmadan anlamadığın için o dediğimin ne anlama geldiğini bilemezsin. Hiç utanmıyorsun değil mi, adamlarda radyasyon var deyip korkup kaçmaya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pog -- 20 Mart 2011; 20:30:26 >

• @zagross verdiğin linkteki youtube videosunu izledim. birader adamların bir uçağını video da izleyince bu kadar etkilenip buralarda yayınlıyorsan. yarın birgün sana veya ülkene silah doğrultsalar kim bilir ne yaparsın.

Çok merak ediyorum diyelim ki abd türkiyeye saldırdı ne yaparsın.
  • olayın rengi de şimdi anlaşılıyor. iranlıymışsın ülkenin 8 yıl savaştığında sen de savaştın mı ırakla. gittin mi çarpıştın mı ? o savaşta sınırdan sınıra füzeler atılmadı mı ? gögüs göüğüse çarpışma oldu mu da konuşuyorsun.

Ayrıca seninle tartışmaya gerek yok. Türk değilsin anlamazsın sen bizim duygularımızı.
  • quote:

olayın rengi de şimdi anlaşılıyor. iranlıymışsın ülkenin 8 yıl savaştığında sen de savaştın mı ırakla. gittin mi çarpıştın mı ? o savaşta sınırdan sınıra füzeler atılmadı mı ? gögüs göüğüse çarpışma oldu mu da konuşuyorsun.

Ayrıca seninle tartışmaya gerek yok. Türk değilsin anlamazsın sen bizim duygularımızı.

Heralde türkiyeye kaçtı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rotflmao

quote:

olayın rengi de şimdi anlaşılıyor. iranlıymışsın ülkenin 8 yıl savaştığında sen de savaştın mı ırakla. gittin mi çarpıştın mı ? o savaşta sınırdan sınıra füzeler atılmadı mı ? gögüs göüğüse çarpışma oldu mu da konuşuyorsun.

Heralde türkiyeye kaçtı

olabilir benim üni okuduğum şehirde bolmiktarda iranlı vardı 29 ay türkiye'de durup ortama alışıp kanada gibi ülkelere gidiyorlarmış.

• quote:

Şimdi sakin ol ve ellerini klavyeden çek
  • quote:

quote:

quote:

Heralde türkiyeye kaçtı

olabilir benim üni okuduğum şehirde bolmiktarda iranlı vardı 29 ay türkiye'de durup ortama alışıp kanada gibi ülkelere gidiyorlarmış.

turkiyeye kactim evet suan ki iran yonetimini bilirsiniz.bundan cekincegimi sandiniz herhalde?
    Turklerin yerlere goklere sigdirmadigi ahmedinejad gibi yobaz bir basbakandan hayir gelmez o ulkeye.

ayrica ben etkilendigimi falan soylemedim.tas atarim diyosun al gor de nelere at aticagini diye sana gosterme geregi duydum.
    ama artik abduss un yaptigi gibi yapicam.takilin siz gencler.

• Irak diye küçük gördüğünüz ülke 1991 yılında abd saldırmadan önce Türkiyeden güçlü süper bir ülkeydi.Abd ve avrupanın adamıydı ve ordusunda çok modern silahlar vardı.Saddam bizi açıkça tehdit ettiği zaman birşey diyememiştik.Irak ordusu abd saldırısıyla 1 ayda bitti.O son teknoloji tanklar ve uçaklar bitti gitti.Teknoloji üreten, silahı satan sattığı silahın zayıf noktasını onu alt etmeyi biliyor.Irak, abd ordusuna doğru dürüst zarar veremedi.
    Türkiye aynı durumda ister kabul edin ister etmeyin.Savaş çıksa o meşhur f-16 uçaklar sinek gibi avlanacak belki israilin mısıra yaptığı gibi daha havalanmadan imha edilecek.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Heralde türkiyeye kaçtı

turkiyeye kactim evet suan ki iran yonetimini bilirsiniz.bundan cekincegimi sandiniz herhalde?
    Turklerin yerlere goklere sigdirmadigi ahmedinejad gibi yobaz bir basbakandan hayir gelmez o ulkeye.

ayrica ben etkilendigimi falan soylemedim.tas atarim diyosun al gor de nelere at aticagini diye sana gosterme geregi duydum.

geçmiş olsun hocam, buraya gelerek iyi yapmışsınız, aynı durumda olsam aynısını yapardım

• işte bak şunu anlamıyorsun anlayamazsında @zagross elbette f 22 ye taşla birşey yapılamaz. ama elimi kolumu bağlayıp da öldürülmeyi beklemektense onlara düşmanlığımı göstererek ölürüm daha iyi anladım mı. onlara taş atmam korkaklığımı değil düşmanlığımı gösterir.
  • ABD
    Nükleer silah sayısı: 10.640
    Nüfus: 293 milyon
    Savunma bütçesi: 399 milyar dolar
    Nükleer Kangal sayısı: 0

Rusya
    Nükleer silah sayısı: 8,600
    Nüfus: 146 milyon
    Savunma Bütçesi 50 milyar dolar

Çin
    Nükleer silah sayısı: 400 (tahmini)
    Nüfus: 1.3 milyar
    Savunma bütçesi: 30 milyar doların üzerinde

Fransa
    Nükleer silah sayısı: 350
    Nüfus: 59.3 milyon
    Savunma bütçesi; 29.5 milyar dolar

İngiltere
    Nükleer silah sayısı: 200
    Nüfus: 59.4 milyon
    Savunma bütçesi: 35.8 milyar dolar

İsrail
    Nükleer silah sayısı: 100-200 (tahmini)
    Nüfus: 6.7 milyon
    Savunma bütçesi: 9.9 milyar dolar

Türkiye
    Nükleer silah sayısı: 0
    Nüfus: 72 milyon
    Savunma bütçesi: 5.8 milyar dolar
    Nükleer Kangal sayısı: 1.8 milyon

• quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

quote:

quote:

quote:

quote:

Heralde türkiyeye kaçtı

geçmiş olsun hocam, buraya gelerek iyi yapmışsınız, aynı durumda olsam aynısını yapardım

tesekkurler dostum,umit ediyorum ulkem en kisa zamanda onlarin elinden kurtulur da doneriz geriye

@pog bastan boyle deseydin eyvallah haklisin derdim.sen benim goruslerime korkalik dedigin icin bukadar uzadi muhabbet.haklisin dedigin son mesajda beklemem tabikide birileri gelip ulkemi soyarken

• quote:

Orijinalden alıntı: rooftop

Bu photoshop değildir, gerçektir!!!!!!! french military victories yazıp kendimi şanslı hissediyorum a tıklayıp deneyebilirsiniz
  • 2011 yılında yürekli olunamayacağını söyleyenler var.Sadece gülüyorum.Hepiniz @pog'a yüklenmişsiniz.Sizin korkaklığınız.Şu kompleksli beyinlerinizden biran önce kurtulun.Hala nükleer diyenler var.Nükleer silah caydırmak için vardır kullanmak için değil artık günümüzde.Gayet 2011 yılındada yürekli olunabilir.Hiçbir ülke karadan fethedilmediği sürece teslim olmuş sayılmaz.Pog taş atarım demiş siz gülmüşsünüz.Afedersiniz ülkeniz elden gitmişse yaşamanın ne anlamı var ? Hayatınız boyunca bu bilinçle yetişmemişseniz en azından yetişen insanların üstüne salyalarınızı akıtmayınız.
    Türkiye burda bahsedilenler gibi aciz bir ülke değildir.Tarihimizin en büyük silah satışlarınızı geçtiğimiz günlerde yapmaya başladık.Ufaktan ufaktan kendi silahlarımızıda üretiyoruz.Bir yerden başlamak gerekiyordu başlandıda.
  • @zagross anladığına sevindim. Biz bu ülkeyi kolay kazanmadık. yarım yamalak çalışan mayın gemisiyle zamanın en ileri teknolojisi destroyerleri çanakkale'den geçirtmedik. şimdi olsun şimdi de yaparız. Sen hangi ülkede gördün kucağında bebeği sırtında top mermisiyle cepheye giden kadınları.

Tarihi olmayan milletin geleceği de kısa olur diye bir söz var. ABD şunun şurasında 100 yıldır dünya'da hüküm sürüyor. Osmanlı veya persler ABD'nin şimdi bile yapması imkansız şeyleri yaparak dünyaya hakim olmuşlardır.

Ayrıca avrupa'ya ilk insanlar'ı da türkler sürmüştür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam haklı beyler

quote:

Bizde Fransa gibi ülkelerde olmayan iman gücüde var bunu unutmayın....

ABD dedeki askerlerde dindar, onuda söylemiliyim.

Bir ABD li general aynen şunu demişti, Rusya aslında askeri olarak bizden daha üstün ve daha zekiydi, ama biz niye soğuk savaşı kazandık biliyormusunuz? Çünkü tanrıya inandığımız için.

bu ülke kurulurken muassır medeniyetler seviyesi ve göklerdeki istikbal hedef gösterildi. aklınızı başınıza alın, hainler sizlersiniz.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.