Şimdi Ara

Fransa Anayasa mahkemesi yasayı iptal etti. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • geçmeyecek demiştim zaten, bazıları pek kabullenmese de fransız demokrasisi düzgün işlemekte, hatalar bir yere kadar devam edilebiliyor. 1915 olaylarını tanımak ayrı, 1915 olayını tanımayanı cezalandırmak ayrı, yasa değişse de pek cacık bir şey olmaz.
  • ben boykota devam edenlerdenim.
    elimden geldiğince yerli ürün kullanmaya gayret ediyorum.
  • Boykot etmeye devam..

Zaten Fransızların arabasını niye alıyosunuz ki ?

Parfümlerini alın sadece..İyi yaptıkları tek iş o.. Arabayı bırakın Almanlar,Japonlar yapsın.
  • Benim boykotum hep sürecek..
  • O değil de, 30 gün daha rahatız. Yemişim boykotunu, bundan daha büyük keyif mi var?
  • İptal etti diye şimdi de Fransız ürünü alalım diye kampanya başlamasın
  • Fransa önce güç gösterisine girip bizi hakir gördü. Sonra tasarının düşünce özgürlüğüne aykırı olduğunu izah ederek üstelik bu durumu mantıksal ve hukuksal gerekçelere dayandırarak vazgeçti. Siyasilerimiz kuru kabadayılık yapıp tirübüne oynamasaydı keşke. Fransa bir yandan uluslararası platformda bizi hakir gördüğünü ilan etti diğer yandan bakın " demokrasiye, hukuka ne kadara saygılıyız, oto kontrolümüz muhteşem işliyor yoksa görürdü bunlar" vugusu yaptı. Devletler arası ilişkilerde zayıf ve aciz olsakta hukuksal değeri olan mantıklı çıkışlar yapabilirdik, maalesef yapamadık, yapamadılar. Taşı gediğine oturtmak imkanı varken kuru kabadayılık yaparak son mermiyi boşa harcadıktan sonra boykot peşinde olmak çaresizlikten başka bir şey değildir. Ben şahsen fransız mallarını tercih etmiyorum ama onlardan midem bulandığı için yoksa yapmaya çalıştıkları yasadan vs den değil. Çok umurlarındamı ? Değil. Ama mide bulantımı azaltıyorum hiç olmassa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 28 Şubat 2012; 22:39:52 >

• Fransız'ın bir parfümü, bir de öpücüğü.. Gerisi yalan.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.