Şimdi Ara

Fransa Anayasa mahkemesi yasayı iptal etti. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yaman06

quote:

Orijinalden alıntı: pilot84

quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

quote:

Orijinalden alıntı: pilot84

daha kötü ne olabilirdi.yasanın geçmeyeceği belliydi de... yapılan ırkçılıktan daha beter aşalanma ne olacak.hesabını kestik!!! faransız alınmayacak bu ülkede o kadar.gider sağlam alman yada volvo alınır hem kaliteli üstelik fiyatı daha uygun fransızlara göre...

Onların Fransızlardan geri kalır yanı var mı peki ?

Geçen günlerde İtalya'da Torino belediyesi yani FİAT'ın T'si (Fabbrica Italiana Automobili Torino) Ermeni soykırımını kabul etti. Bunu forumdaki kaç kişi biliyor.

http://www.agos.com.tr/francois-hollande-ve-torino-belediyesi-1915i-taniyor-746.html

Kısacası Boykot edilecekse adam akıllı edilsin. Avrupa Birliği boykot edilsin. Avrupa menşeili ürünler alınmasın.

Yapabiliriz diyorsanız buyrun boykota...

bir ülkenin meclisinin onaylaması ayrı, bir belediyenin ayrı...ülkemizi ab ye almamak için daha ne türlü oyunlar sırada...her dünya ülkesinde illiminator çarkları faliyet gösterebilirken.dünyayı boykot edelim...yada kendimize dünya bizimdi nasıl kaybettik diye hatırlayalım...

Merak etmeyin İtalya çok önceden(2000 yılında) kabul etmişti. Tıpkı Almanya, Fransa, İsveç, İsviçre, Hollanda, Belçika... gibi.

işte bu olaylar hep osmanlının zamanında güçlü görülmesi, bunun nazarında avrupalının o zamanlar elinden birşey gelmemesinin sonucu olabilir mi? geçmişteki ezikliklerini bugün kirle, çamurla kapatma yanlışındalar.hile,hurdayla bu işler olamaz.tarih gerçekleri gördüğü sürece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: Source

Fransa Anayasa Konseyi, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddinin suç sayılmasını öngören yasayı iptal etti.

142 İMZAYLA GİTMİŞTİ
    Yasanın Fransız Senatosu'ndaki kabulü ardından Senatoda Avrupa Demokratik ve Sosyalist Birlik Grubu Başkanı Jacques Mezard'ın öncülüğüyle başlayan girişim sonucu toplam 77 üyenin imzası toplanırken, mecliste de iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) üyesi Michel Diefenbacher'ın girişiminde 65 imzaya ulaşılarak, Anayasa Konseyine itiraz edilmişti.

Gerekli imza sayısına fazlasıyla ulaşan milletvekilleri ve senatörler, Fransız Anayasası'nın 33. maddesine ve ifade özgürlüğüne aykırı olduğu gerekçesiyle yasanın iptalini istemişti.

"BİR YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ"
    Türkiye'de karara ilk değerlendirme AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'den geldi. Canilki, "bir yanlıştan dönüldü, bu karar Fransa'da hâlâ sağduyu olduğunun bir göstergesi" şeklinde konuştu.

Kaynak

bende canikli'ye hasta oldum adamlar tamamen düşünce özgürlüğü bağlamında iptal ettirdi yasayı. olayda türkiye'nin etkisi sıfırdı. soykırımı onaylıyor ve kabul ediyorlar bizimkiler ise bir halt becerdik gibi gösterme çabasındalar. resmen hiçbir şey yapamadık ne kadar güçsüz olduğumuz tekrar anlaşıldı sadece.

Yahu bişey yapmamıza gerek yoktuki zaten, Sarkozy bile biliyordu bu yasanın geçmeyeceğini, yasayı öyle bir yapmışlarki, geçmesi imkansız çünkü AB yasalarına bile aykırı bir yasa. Düşünce özgürlüğü denilen olguyu ortadan kaldıran bir yasa. Sarkozy ermenilere şirin görünmek istedi, Türklerle arayı çok kötü bozmadan, bozmak istese, öyle bir yasa hazırlardıki, o yasa geçerdi.

Kısaca danışıklı dövüş var ortada.

yahu şimdi neyse sakin bir şekilde yazayım. madem ortada danışıklı dövüş vardı biz neden manyak gibi kükredik, yakarız dedik, kürsüden başbakan ayağını denk al dedi, komik ambargolar koyduk.

hayır şu ülkede partizanlık yapmadan açık açık fransa bizi zerre sallamadı sallanacak bir halimiz de yok zaten diyebilecek kafası çalışan bir kişi yok mu be kardeşim.
  • boykota son verin,yaşasın fransa
  • quote:

Evet arkadaşlar boykot son bulabilir

Yaşasınnnnn. Renaultlara, Peugeotlara, Citroenlere hücummmm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

quote:

Uygulayan yokki herkes aynen devam ediyor bizim millet adam olmaz.

Ben yine Fransız almam yakın çevreme de aldırmamaya devam edeceğim

+1
  • "Ben de boykot ettim. Akşam yemeğine Champs-Élysées yerine artık dürümcü kazım abinin yerine gidiyoruz"
  • haber sevindirici

hemen bulduğum ilk hatunun dudağına sondaj ehemmm öhöööö şey ne diyorduk iyi ki kabul edilmemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekne Kazıntısı -- 28 Şubat 2012; 18:43:36 >
  • Ben hala boykota devam edeceğim elimden geldiğince ayrıca Almanlarıda aynı şekilde.

Japon dostuyum artık :)

Zaten TR de üretilen bir şey varsa onları tercih ediyorum hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

quote:

quote:

+1

Bu tür konularda görüşlerimiz hep uyuyor hocam
  • Beni hiç ilgilendirmiyor aldıkları karar... Yine ısıtıp ısıtıp önümüze konacak bu olay, fransız almayıp-aldırma-maya devam.
  • sarcozy salatalığı zaten yeni tasarı emri vermiş.... 2015 e kadar birandında dediği gibi bu tarz şeyler ısıtılıp önümüze gelecek...
    1 hafta değil aynı onlar gibi 365 gün lobi çalışmasında olmamız ve her türlü platformda kendimizi iyi ifade edebilmemiz gerekir. . Bu arada bir boykot bu kadar kötü yapılır kimsenin umrunda bile değildi . .
  • Fransa'da Turklerin sayısı Ermeniler'den daha fazla. Sarkozy oy için değilde Türklere gıcık oldugu için yapıyor bunları. Nasıl olsa seçilemiycek battı balık yan gider hesabı...

Amerika'ya fransız araçları girmiyor. Standartları bile karşılamıyor orda. Türkiye'de satış rekoru kırıyor. Cezayir'de de rekor kırmış. Cezayirle aynı zihniyette insanlar bu konuda.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

+1

Evet bakış açımız paralel sosyo-ekonomik konularda

Diğer konuyu bulamadım linea da hayırlı olsun bu arada şirket için en ideal modellerden biri
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

+1

Evet bakış açımız paralel sosyo-ekonomik konularda

Diğer konuyu bulamadım linea da hayırlı olsun bu arada şirket için en ideal modellerden biri

Teşekkür ederim daha iyileri sizin olsun
  • Fransa'nın bu hareketi sadece göstermelik ve de savunulanın aksine sağduyu vb değil tamamen insan haklarına aykırı olduğu için alındı.

Soykırımı tanıyan ülkelerin ürünlerini elimden geldiğince boykot edeceğim.
  • eskidende çok yaptı bunu fransa ortaya bi şey atıyo anlaşma vs koparmaya çalışıyor bu sefer yemedik allahtan
  • http://forum.donanimhaber.com/m_57828202/mpage_2/f_/key_//tm.htm#58117647
    24 şubatta yasa varken millet fransızı savunuyordu.fakat benim için fransız araçları 2.bir emre kadar ölmüştür.2.emir sarkozynin özür dileyip ermenilerin Türk halkına yaptığı soykırımı tanımasıyla geçerli olacaktır.
  • Valericigimin suratini gormek isterdim... Guzel Turkcemizde "g.t olmak" dedikleri bu olsa gerek...Yolda izde gorsem sevgili valericigimi, gora filmindeki o igrenc "senin yuzune ne olmus...bende onu soruyorum, ne olmus?" esprisini hayatimda ilk ve son kez kendisine yapicam, hatta daha ileri gidicem ve "ne oldu valeri, zoruna mi gittiii" diyip sag elimi borazan gibi yapip agzimla o rezil "büürrrttt" sesini cikaricam... aslinda kuru fasulye yiyip bir kac saat sonra "valeri, şu parmagimi ceksene bi" numarasini yapmayi bile dusundum ama valeriye bile bunu yapamam, en azindan simdilik...biliyorum cok rezilim ama valeriden daha fazla degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alikum -- 28 Şubat 2012; 21:21:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

quote:

Tek boykota uyan keriz benmiyim, valla 1 tane bile fransız malı almadım, lacoste en sevdiğim ayakkabı markası olmasına rağmen gittim dockers aldım

Ben de boykot ettim. Akşam yemeğine Champs-Élysées yerine artık dürümcü kazım abinin yerine gidiyoruz

Sokak dürümünün de tadı ayrıdır ama
  • Yahu boykot etsek ne olur etmesek ne olur.

Bizim iktidarımız pasaport çiplerini Fransız bir şirkete vermiş böyle boykot mu olur?

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.